Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 6.11.2009
Пол: Мъж
Кара: E91 325d 2008

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от motofan » 19 Окт 2017, 7:28

Проблема е във възпитанието на човека от една страна и прилагането на закона от друга.
Малкия (сина ни) е на 17 , съответно има книжка за скутер, но по немските закони лицата под 18г нямат право да се движат с повече от 25км /ч . Естествено аерокса му върви 60-70, но миналата седмица го спрели с 42 при ограничение 30 , сега освен че трябваше да прекарам скутера на тюф(пак добре че тюфаджията ми е прЕатЕл и занесох само документите да опише )и да кихна некви къси 32€ имам писмо от полицията и ще ходим в понеделник да обяснява защо мАторета върви повече отколкото трябва . :ok:
Ай кажете как е в България, всеки пъпеш има 70 кубика скутер и шпори с 100км/ч като пич.
За каране по осевата линия никой не си и помисля?не че съм против, просто не го правят

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от K_Ilkov » 19 Окт 2017, 8:16

motofan написа:За каране по осевата линия никой не си и помисля?

Тука водих напоителен спор с един колега, който се възмущаваще, че го агресират колите като кара по осевата ...

На въпроса кво прави там в общи линии се оказа, че там си му е мястото и няма проблем :mhihi:

пп. Оня ден един със скутер си влезе срещу мен в насрещото в еднопосочна улица :dunno:
Ако нещо стане та го млатна ще ме разнасят като мечка по дела и съдилища ...
Ше взема да си направя един стикер "Пазете се от моториста" :mhihi:

Трябва да прегледам правилника и ако имат некви спешъл права скутерите ше си взема и аз един накрая :lol:

пп2. ДА не се засегне някой колега моторджия каращ културно сега. Просто има стрААААшни идЕоти :dunno: Както и при шАфьорите ама тия на моторите са на две чертички кръв, незнам как си го представят ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от DaGa » 19 Окт 2017, 8:26

Абе по осевата да карат - ОК. НО 90% от мотористите си навлизат в насрещното дори и при двойна непрекъсната ... Та айде няма нужда .....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 6.11.2009
Пол: Мъж
Кара: E91 325d 2008

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от motofan » 19 Окт 2017, 8:40

Чувството са самосъхранение липсва и затова изпрегат моНчетата.
И за да не помисли некой че съм против мотористите ,преди 15-16 години целунах една жигула ма имах късмет че тоо нави десен и го люснах във вратите иначе щеше да е челно с 70-80.
П.с. бях в насрещното заради дупки в моята лента в завой :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от streetz » 19 Окт 2017, 8:51

bum_bum написа:Какво ти пречи моторист, който минава между колите или кара по осевата линия в задръстване, стига да не им пречи и да не им закача огледалата?

В задръстване няма проблем - взел си е малогабаритно МПС човека да не губи време във висене по пътищата, не ми пречи да мине най-отпред щом има пространство, даже винаги се мъча да направя място ако мога. Ама да бичат по осовата линия в час пик по Цариградско със 100, докато автомобилите кретат с 50-60, не го одобрявам. И не, такива случаи не са изключение, а правило. Всеки път настръхвам като видя такива, все очаквам да се забие в някоя сменяща лентите кола.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от K_Ilkov » 19 Окт 2017, 9:04

DaGa написа:Абе по осевата да карат - ОК. НО 90% от мотористите си навлизат в насрещното дори и при двойна непрекъсната ... Та айде няма нужда .....

E да де, те "по осевата" разбират някъде там около нея независимо от коя страна :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TheDriver » 19 Окт 2017, 10:41

Тоя спор е безкраен и правилна позция няма.

Ако всички мотористи ползваха "сивата зона" разумно, а ние си гледахме пътя повече, всичко щеше да е 6.

Уви, всички злоупотребяваме и невнимаваме.

По същия начин докато имаме настоящият баланс коли/мотори, 3-4 мотора отпред на кръстовището не са проблем(освен за някой киселяци дето ги дразни, че не са първи), ако всички се качим на скутери обаче си представям картинка като в Мумбай :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 19 Окт 2017, 11:23

streetz написа:Ама да бичат по осовата линия в час пик по Цариградско със 100, докато автомобилите кретат с 50-60, не го одобрявам.


Това вече не е филтъринг, а изпреварване. Което е глупаво с такава скорост в движението. То е като с колите, всеки може да вдигне висока скорост ама после можеш ли да завиеш или спреш, ако се наложи?

K_Ilkov написа:
DaGa написа:Абе по осевата да карат - ОК. НО 90% от мотористите си навлизат в насрещното дори и при двойна непрекъсната ... Та айде няма нужда .....

E да де, те "по осевата" разбират някъде там около нея независимо от коя страна :mhihi:


Това карането по осевата е нещо като израз по-скоро. Реално карането точно по осевата на 90% от двулентовите пътища е невъзможно или опасно. Едно, че там ти е боята, която обикновено е хлъзгава. Друго, че точно там пътя е разцепен. Т.нар. road snakes. Влизането на мотора в тия цепки го прави нестабилен. На места са залети с асфалт, който пък според зависи от времето или е по-лепкав или по-хлъзгав от останалата настилка.

В насрещното и на мен ми се случва да влизам, особено някоя къса уличка в центъра. Ама първо гледам дали има място да се разминем, ако случайно дойде кола и после карам с 5-10км, а не с 50. Най-малкото моторът ми не е шумен и ако някой пешеходец реши да пресича на тази улица знаейки, че е еднопосочна в 90% ще погледне само в посоката в която очаква да се появи кола, а не в обратната.

kener написа:Ти се движиш в колоната с 60км/ч, дебнеш тоя отпред/отзад да не направи глупост, внимаваш за дупки и други препятсвия по пътя и покрай теб профучава някои със 150км/ч и те опрекват после : Ми ти не го ли видя. Пази моториста. Нямам проти да не се движи посредата на лентата, а в края или близо до осевата линия, ама поне да е със скоростта на трафика, и когато изпреварва движещи се коли да го прави на места, където има свободна лента, а не през разделителните линии.


Тук не говорим за тия, дето движат със 100+ из града. Както казах движение с над 15-20км по-висока скорост от тази на трафика вече става опасно. Ще ти се получи един, два, 10 или 100 пъти, но един ден късметът ще свърши.

Много хора тук знаят какъв кеф е да седнеш в кола 1.5 тона и 200+ коня и да и подадеш малко газ. Буквално всеки ден излизайки из София ще видиш идиот с БМВ, който дрифти на всяко кръстовище или прави драг на всеки светофар.

А като седнеш на нещо, което е 100-150 или 200 коня и 200кг с ускорение на близко, равно или по-добро от на хиперкар? Така, както има и нормални шофьори на силни коли, които карат разумно и такива, които си мислят, че пътят им е писта има и мотористи и от двата вида.

А ако има някой тук, който с кола не е изпреварвал на непрекъсната линия или никога не е вършил каквато и да е било друга глупост нека се обади.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от K_Ilkov » 19 Окт 2017, 12:19

Аз съм ОК с "творческото прилагане" на правилника за движение със следната уговорка:
- не на всяка цена и на общо основание, а когато може
- да не се реве по-форумите като гризнеш дръвцето или някой отсреща се държи като теб

Щото тва с осевата е все едно аз да изпреварвам неправилно и да надъня някой в насрещното и да кажа "Тоа педал що не се прибра да ме пусне?"

Лично аз се старая да пазя и пускам мотористите и заради себе си и заради тях, обаче много бих желал някой от тях да вземат и сами да се пазят :mhihi:

Както казах последно един ми нахлу насреща на Позитано. Аз идвам към Ботев, а той от ботев сгъва ляв и влиза на Позитано харабийската на скорост щото нали трябва Ботев да пресече все пак ... Мина диагонално пред мен и ми мина отляво :lol:
Е честно, обзе ме желание да НЕ пазя моториста :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от horhef » 20 Окт 2017, 9:30

Днес ми се случи следната ситуация: Карам си по симеоновско шосе малко преди завоя за естакадата за кулата в посока центъра. Карам грубо казано, зщото е задръстване и съм на 1-ва без газ и колата се влчи едвам едвам. В този момент точно на завоя някакъв тотален селянин от пазадрджик ме изпреварва в насрещното. Направо откачих :bang: Наглеца щеше да се удари в идващите коли насреща ако не го бях пуснал. Ако идваше камион честно да ви кажа, щях да се замисля да ли да го пусна :banghead:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 328CI, Honda Hornet 600, Е46 М3
Мечтае да кара: fighter jet

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от stick_it » 20 Окт 2017, 16:48

Като се захвана темата с моторите, искам да ви попитам:

Карам си мотора на цариградско, като хората, в лентите при останалите, не в бус лентата, и като имам шанс да сменя от лява в дясна лента и после да се прибера в лявата, все се намира някой ъкъл който да даде газ че да ми попречи, да ми бибитка и да се приближи до мен, че да ме стресне, или не знам и аз какво...

Като се има предвид, че като съм с мотора го карам страхливо, доста по-бавно от кола. Карам с колкото се движат и колите, ако имам шанс, с 10тина отгоре между лентите в задръстването.

Та да, не знам какво им пречи на някои хора това, при положение че съм на 100% сигурен че всяка моя маневра няма да попречи на някой, най-малкото защото ме е страх за себе си а и не съм сам на мотора в 99% от случаите.

Какво печелят/печелите от тези действия? Мислите че с голфовете и умрелите джипове на дачия, рено и тем подобни сте по-бързи от 600 кубиков пистов мотор? Или пък знаят такива хора че ако нещо се случи те ще са 100% сейв в ситуацията и няма да им има нищо? Или пък се дразнят, че някой ще стигне преди тях, и somehow това не е fair? Какво е, не разбирам?

Малко хейт се получи, но такива хора не разбират че такава тъпотия може да е фатална за мотористите... само това че не съм сам на мотора ме спира да не карам след някой такъв ъкъл докато спре и после да се разберем...

И друго - защо като някой ме засече и като е очевидно че ме засича, дори след бибиткане от моя страна, като се озовем 2мата на светофара, и като гледам вътре в колата - жените се правят че нищо не е станало и гледат право напред и държат волана с 2 ръце сякаш ще ги отвее вятъра, а пък мъжете повечето поглеждат, и като не спреш да ги гледаш им става неудобно/страхливо и почва да не ги свърта в колата. Единственият вариант според мен в такава ситуация от страна на засичащия шофьор е да види човека който е засекъл и по някакъв начин/жест (вдигане на ръка) да се извини и толкоз. За мен това е най-respectable начина, и някакси като видя такива хора ми минава яда изцяло и все едно не са ме засекли

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 20 Окт 2017, 17:40

На мен никога не са ми бибиткали като се престроявам.. :dunno:

Да, случва се да не ме видят, случва се да ме засекат, но повече от разсеяност отколкото нарочно. 90% ми махват за извинение. На 100 коли може би една има, която като ме види да идвам заема лявата част на лентата за да не мина. Масово хората си правят път.

Днес какво става, 80км минах из града насам-натам и имаше 6 катастрофи :shock: Все леки, но такова чудо не бях виждал за един ден.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от skoti79 » 20 Окт 2017, 18:39

Аз лично, позволява ли времето съм с мотора.
Одавна съм спрял да се обяснявам на шофьорчета, дразнещи се ,
че съм първи на светофара, изпреварвайки цялата колона .
Винаги ,когато позволява ситуацията го правя, като няма как да мина,
седя и дишам изгорелите газове на 15-20 г. премиум каляски.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Zubcho » 20 Окт 2017, 19:47

skoti79 написа:Аз лично, позволява ли времето съм с мотора.
Одавна съм спрял да се обяснявам на шофьорчета, дразнещи се ,
че съм първи на светофара, изпреварвайки цялата колона .
Винаги ,когато позволява ситуацията го правя, като няма как да мина,
седя и дишам изгорелите газове на 15-20 г. премиум каляски.

Не искам да прозвучи като заяждане, но ти чувстваш ли се като участник в движението ?

Ако си с автомобил и можеш пак ще минеш най-отпред нали?

Честно, не искам отговор. Знам, че когато се качи някой моторист на мотора си и си оставя мозъка в гаража, и кара все едно е безсмъртен. Всеки ден гледаме такива примери по пътя.

За съжаление този манталитет никога няма да се оправи. Не и в обозримо бъдеще.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Jordana » 20 Окт 2017, 19:54

Към 50така нещата се оправят от само себе си :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook