Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от sixstraight » 20 Окт 2017, 21:28

От скоро карам в града и хората са доста култивирани спрямо моторите повечето правят път дори да са спрели на светофара а не ги карам ако не мога да мина спирам и чакам. Сега разрешено ли е по цариградско да се движат мотори че едно време не беше?
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от skoti79 » 21 Окт 2017, 9:40

Zubcho написа:
skoti79 написа:Аз лично, позволява ли времето съм с мотора.
Одавна съм спрял да се обяснявам на шофьорчета, дразнещи се ,
че съм първи на светофара, изпреварвайки цялата колона .
Винаги ,когато позволява ситуацията го правя, като няма как да мина,
седя и дишам изгорелите газове на 15-20 г. премиум каляски.

Не искам да прозвучи като заяждане, но ти чувстваш ли се като участник в движението ?

Ако си с автомобил и можеш пак ще минеш най-отпред нали?

Честно, не искам отговор. Знам, че когато се качи някой моторист на мотора си и си оставя мозъка в гаража, и кара все едно е безсмъртен. Всеки ден гледаме такива примери по пътя.

За съжаление този манталитет никога няма да се оправи. Не и в обозримо бъдеще.


Като ми задаваш въпроси ще си получиш и отговорите.
На тема мотори и карането им, говоря само с мотористи, които като мен ,са оставили комфорта
на колите си и ежеминутно рискуват здравето си в трафика.
Да, това е мой личен избор и Не моторист няма как да разбере тази страст.
Ясно ми е, че Ти си един от онези, дразнещите се ,че съм спрял най-отпред на светофара.
Имаш ли някаква бегла представа ,да седиш в задръстване, заобиколен от коли,камиони или автобуси , каква гняс ти се налага да дишаш ?
Хубавото е ,че повечето са станали доста толерантни и могат ли, правят място да минеш.
Нещо дребно на пръв поглед, но за мен, като моторист е жест , за който винаги благодаря.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 21.04.2017
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от BeTaTesTeR » 21 Окт 2017, 9:56

skoti79 написа:Аз лично, позволява ли времето съм с мотора.
Одавна съм спрял да се обяснявам на шофьорчета, дразнещи се ,
че съм първи на светофара, изпреварвайки цялата колона .
Винаги ,когато позволява ситуацията го правя, като няма как да мина,
седя и дишам изгорелите газове на 15-20 г. премиум каляски.


Не се дразня толкова, че са първи на светофара колкото, че ги настигам след това и трябва отново да ги изпреварвам. Все едно ми е за какво са бързали, всеки си има причина, може да му прегрява мотора в задръстването и т.н. Но искам както са бързали да прередят колоната и да се пляснат най-отпред така да бързат и като светне зеленото, да се изстрелят напред и да не ги видя повече. А не да ми пъплят след това пред мен и аз да се мъча на първа и да се чудя откъде да ги заобиколя и да не мога да си тръгна нормално като бял човек. Нали са бързи особено на ускорение и най-умреилте мотори тръгват по-бързо от кола. Как става така, че с мойта бавна кола ги настигам? Основно правило като се пререждаш най-отпред е да можеш след това да тръгнеш така, че никой да не настигне. За да не пречиш на хората да си тръгнат нормално без да ги забавяш, все едно те е нямало. Ако не можеш по-добре си стой отзад в задръстването и си чакай реда. Това е коронен номер на скапаните таксиджии, на всяко кръстовище са в грешната лента и се бутат най-отпред ама не е да кажеш, че бързат щото си карат с 30 постоянно. Пъпли си с 30 стигне до колона на светофар и жъц чакай да мина през празната лента само за десен завой или през насрещното ама не настъпва, кара си с 30 да не влезе в преразход с половин кило метан случайно.
Другото, което ме дразни на моменти е, че зад повечето мотори е страшна смрад. Не знам двутактови ли са, с нерегулирани карбуратори ли са, някой пушат синьо и действително не ми е приятно като съм се паднал пръв на светофара да ми дойде един такъв да ми смърди с някакъв трошляк.

Веднъж така се бях паднал пръв на светофара и си чакам. И отнякъде дойде един с някакво скутерче и се плясна пред мен. Светна зелено и оня едвам се движи с тоя пърделник, аз карам на първа зад него и не мога да си включа втора. Изнервих се, тръгнах да го изпреварвам и докато минавах покрай него с десните гуми уцелих дупка, която беше пълна с вода, опръсках го и оня взе да маха нещо и да недоволства, еми извинявай.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Zubcho » 21 Окт 2017, 10:11

По закон нямаш право да го правиш. Сърди се на пунктовете за ГТП, че пускат автомобили с неизправни изпускателни уредби и по-точно с махнати катализатори.

И не визирах ходенето най-отпред, а визирах махането на заглушители, бутането в трафика от всякъде, карането на осевата линия и пълните глупости, които се вършат масово от мотористите.

И не може да ми се говори да пазя мотористите и в следващия момент на път с пропаст от дясно и стена в ляво в средата на завой моторист да изпреварва камион.

Иди в Германия престой се най-отпред и ще видиш какво става. Тук КАТ тотално си затварят очите за всякакви нарушения на пътя, включително и тези на мотористите.

Ако не беше така щяха всички да са доста дисциплинирани на пътя.

А ако искаш прочети закона и виж как трябва да шофираш мотоциклет и сам ще разбереш, че не си прав. Майната му на това, че се буташ отпред на светофара, обаче съм сигурен, че правиш и всичко останало от гореизброеното. Примерно каране с поне 120км/ч по големите булеварди нали?
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 21 Окт 2017, 10:15

Zubcho написа:По закон нямаш право да го правиш. Сърди се на пунктовете за ГТП, че пускат автомобили с неизправни изпускателни уредби и по-точно с махнати катализатори.

И не визирах ходенето най-отпред, а визирах махането на заглушители, бутането в трафика от всякъде, карането на осевата линия и пълните глупости, които се вършат масово от мотористите.

И не може да ми се говори да пазя мотористите и в следващия момент на път с пропаст от дясно и стена в ляво в средата на завой моторист да изпреварва камион.

Иди в Германия престой се най-отпред и ще видиш какво става. Тук КАТ тотално си затварят очите за всякакви нарушения на пътя, включително и тези на мотористите.

Ако не беше така щяха всички да са доста дисциплинирани на пътя.

А ако искаш прочети закона и виж как трябва да шофираш мотоциклет и сам ще разбереш, че не си прав. Майната му на това, че се буташ отпред на светофара, обаче съм сигурен, че правиш и всичко останало от гореизброеното. Примерно каране с поне 120км/ч по големите булеварди нали?

+1

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2017, 10:46

BeTaTesTeR написа:Не се дразня толкова, че са първи на светофара колкото, че ги настигам след това и трябва отново да ги изпреварвам....Другото, което ме дразни на моменти е, че зад повечето мотори е страшна смрад. Не знам двутактови ли са, с нерегулирани карбуратори ли са, някой пушат синьо и действително не ми е приятно като съм се паднал пръв на светофара да ми дойде един такъв да ми смърди с някакъв трошляк.

Веднъж така се бях паднал пръв на светофара и си чакам. И отнякъде дойде един с някакво скутерче и се плясна пред мен. Светна зелено и оня едвам се движи с тоя пърделник, аз карам на първа зад него и не мога да си включа втора. Изнервих се, тръгнах да го изпреварвам и докато минавах покрай него с десните гуми уцелих дупка, която беше пълна с вода, опръсках го и оня взе да маха нещо и да недоволства, еми извинявай.


Правиш ли разлика между мотор и скутер? Да, повечето 50сс скутери са двутактови и си пушат. Но те са си произведени така. Не знам как ги настигаш моторите като един мега умрял едноцилиндров малолитражен мотор пак ускорява с темпото на БМВ М3. При най-лежерно ускорение е равен с ускорението на 328-ца да кажем. При такъв старт между два светофара, ако ти тръгваш нормално разликата между вас е поне няколко стотин метра.

Повечето модерни мотори са инжекциони с ламбди и катализатори. Моят е Евро 4, който към момента е най-високият еко стандарт при мотоциклетите. Но и най-изпърделия мотор едва ли мирише повече от средностатистическия дизел.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Club BMW » 21 Окт 2017, 10:52

Няма какво да се правим на луди! Има мотористи и мотористи ... Едни са нагли, а други не. След някой смърди, а след други не ...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от randity » 21 Окт 2017, 10:58

Club BMW написа:Няма какво да се правим на луди! Има мотористи и мотористи ... Едни са нагли, а други не. След някой смърди, а след други не ...

Ето това смятам, че слага край на спора.

Поста ми беше насочен изцяло към малоумните мотористи, а не към тези, които били първи на светофари и т.н. Както написах в предишното мнение, и аз ги пускам, що пък не, та даже и им завиждам по някой път, ма още нямам топки в тоя трафик да се метна на няк'во скутерче, че сигурно ще ме затрият нейде..

Та, както колегата каза, има и мотористи и мотористи, както автомобилисти и автомобилисти.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 21.04.2017
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от BeTaTesTeR » 21 Окт 2017, 11:33

bum_bum написа:
BeTaTesTeR написа:Не се дразня толкова, че са първи на светофара колкото, че ги настигам след това и трябва отново да ги изпреварвам....Другото, което ме дразни на моменти е, че зад повечето мотори е страшна смрад. Не знам двутактови ли са, с нерегулирани карбуратори ли са, някой пушат синьо и действително не ми е приятно като съм се паднал пръв на светофара да ми дойде един такъв да ми смърди с някакъв трошляк.

Веднъж така се бях паднал пръв на светофара и си чакам. И отнякъде дойде един с някакво скутерче и се плясна пред мен. Светна зелено и оня едвам се движи с тоя пърделник, аз карам на първа зад него и не мога да си включа втора. Изнервих се, тръгнах да го изпреварвам и докато минавах покрай него с десните гуми уцелих дупка, която беше пълна с вода, опръсках го и оня взе да маха нещо и да недоволства, еми извинявай.


Правиш ли разлика между мотор и скутер? Да, повечето 50сс скутери са двутактови и си пушат. Но те са си произведени така. Не знам как ги настигаш моторите като един мега умрял едноцилиндров малолитражен мотор пак ускорява с темпото на БМВ М3. При най-лежерно ускорение е равен с ускорението на 328-ца да кажем. При такъв старт между два светофара, ако ти тръгваш нормално разликата между вас е поне няколко стотин метра.

Повечето модерни мотори са инжекциони с ламбди и катализатори. Моят е Евро 4, който към момента е най-високият еко стандарт при мотоциклетите. Но и най-изпърделия мотор едва ли мирише повече от средностатистическия дизел.


И аз не знам как ги настигам, супер тъпо ми се вижда ама ей на. И не скутери ами и истински мотори си се влачат. А карам Е39 523, хем е тежка хем е 170 коня само. Като с жигула да настигнеш 458 и да му присвяткаш отзад, адски нелепо е.
Не е до катализатори. Смърдят така, защото горивната смес не е оптимална, тогава никой катализатор не може да неутрализира газовете. Като е преобогатена сместа през ауспуха излиза недоизгорял бензин и е направо смърт. Пробвай да запалиш студена бензинова кола и виж какво става първите минути докато още не са загрели ламбда сондите. Отзад е страшна смрад без да има видим пушек. Ако всичко е настроено както трябва и сместа е оптимална и да няма никакви катализатори пак е добре, няма да усетиш нищо, нито мирис нито пушек. Отклоненията на СО, СО2 и NOx могат да се видят само на анализатор. Но щом усещаш мирис значи работата е много зле. Вече като пуши синьо значи, че гори и масло и програмата е пълна. И съм го виждал и при големи мотори, които едва ли са двутактови. Най-новите мотори са инжекциони така е, имат си ламбда сонда и ако тя работи всичко е наред, компютъра си регулира сместа. Ама повечето още са карбуратори и като никой не го е чистил и настройвал тоя карбуратор от както е произведен, сместа е едно към гьотере.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2017, 12:46

Явно караш бързо :dunno:

И моторите са както и колите. Има и стари и нови напълно изрядни и такива, които са минали през всичките квартални майстори.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 22 Окт 2017, 10:46

Все не исках да качвам клипове повече тук, но ей тоя тип нагляри супер много ме дразнят...


Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от randity » 22 Окт 2017, 11:22

И кое по-точно те дразни? Решил е да бомби.. ми да бомби. Кво ти пречи на тебе? Нито те е накарал да спреш, нито да се отклониш от траекторията си на движение? Да, смешно е при условие, че е втора кола да го прави, ама те.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 22 Окт 2017, 11:28

randity написа:Да, смешно е при условие, че е втора кола да го прави, ама те.

Баш, а най-вече ме дразни този начин на мислене :banghead:

randity написа: Решил е да бомби.. ми да бомби. Кво ти пречи на тебе?

На мен много неща в тази държава не ми пречат, но това не значи, че те са правилни и не подлежат на критика :kuku:

Ако утре всички решим да сме като тоя, к'во правим :winky: /Не ми отговаряй/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от host » 22 Окт 2017, 20:25

е тва правим (пича пред мен в лентата за "НАПРАВО И НАЛЯВО ме изперави мега злобноп реди светофара за да е 1ви , защото го "дразнех" като карах с 50-55км/ч ... но дойде чичето с комбЕто ... :mhihi: :mhihi: :mhihi: )
https://www.youtube.com/watch?v=R5Cs2LOFenA

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 23 Окт 2017, 8:43

КАТ не може да ти свали табелите ако нямаш табели :idea:

Веротно, някой ще каже "Кво те бърка? Решил е да кара без табели - да кара!"
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook