Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от ивчо » 23 Май 2018, 12:42

TheDriver написа:В квартала има една улица която се е превърнала в "основна", но никъде по нея няма знак за предимство, просто всички са я нарочили за "главна" и това е.
На две места обаче по въпросната улица има кръстовища(нерегулирани) и си важи правилото за дясностоящия. Досещате се колко се спазва :mhihi:


1:1 с това ...
Пуснах сигнал на тези https://call.sofia.bg/ , за един месец наслагаха знаците и сега спим спокойно ;)
Работят, за мое учудване работят даже доста бързо !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от b00st » 23 Май 2018, 13:18

ивчо написа:
TheDriver написа:В квартала има една улица която се е превърнала в "основна", но никъде по нея няма знак за предимство, просто всички са я нарочили за "главна" и това е.
На две места обаче по въпросната улица има кръстовища(нерегулирани) и си важи правилото за дясностоящия. Досещате се колко се спазва :mhihi:


1:1 с това ...
Пуснах сигнал на тези https://call.sofia.bg/ , за един месец наслагаха знаците и сега спим спокойно ;)
Работят, за мое учудване работят даже доста бързо !

+1 винаги пиша там ако има нещо, което ми се струва нередност.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Bexim » 23 Май 2018, 13:19

Аз никога не си ползвам предимството като излизам така в квартала...
Един комшия го удариха и си излезе прав, а другия дето скачаше на бой и се правеше на мъж набързо омекна.
Прост народ и това си е! Толкова ли е сложно като няма знак да знаеш кой е с предимство? :dunno: ...
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TheDriver » 23 Май 2018, 13:47

Bexim написа:Аз никога не си ползвам предимството като излизам така в квартала...
Един комшия го удариха и си излезе прав, а другия дето скачаше на бой и се правеше на мъж набързо омекна.
Прост народ и това си е! Толкова ли е сложно като няма знак да знаеш кой е с предимство? :dunno: ...


И аз, но все още се намират смелчаги :mhihi: Лошото е че като съм на "главната" и спра, за да дам предимство състезателите отзад им идва прекалено изненадващо и на два пъти на косъм й се разминава на задната броня на 34ката :mrgreen:


А иначе да, сложно е за осмисляне и следване. И идва някак си от това, че не сме ососбено педентични или концентрирани, а си караме по инерция. Е разбира се и от липса на основни знания, но тия крайните случаи ги оставям.

Аз също съм изпадал в ситуация в която пропускам знак или маркировка само защото не съм бил достатъчно концентриран или съм разчитал на предварително изградена грешна представа в ума си(което е по-лошото).

Пример от преди няколко дни - Карам по България посока центъра. Виждам, че светофара не работи, съответно веднага гледам знака, който ми дава предимство, не се усещам обаче че може да има регулировчик(той беше на такова място, че изобщо не се виждаше, но аз пък не загрях че може и да го има). В крайна сметка виждам че той е там, но тъй като не съм си упреснявал знанията за знаците му(карал съм по инерция/мързелувал съм мислейки си че много знам) ми отнема време да осмисля дали съм с предимство(за някой който просто е наизустявал листовките шанса да успее е нулев, аз поне влагах логика някога). В крайна сметка извадих късмет, че регулировчика ми даваше предимство, когато осъзнах че е така обаче вече нямах възможност да спра преди кръстовището.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 1999 BMW 320D

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от b_velev » 23 Май 2018, 14:02

Аз веднъж ,, отнех" предимството на един, който караше по,, галвната“ , а той се опитваше да ме убеди, че правилото на дясностоящия не важало на т-образни кръстовища.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vicho » 23 Май 2018, 14:26

b_velev написа:Аз веднъж ,, отнех" предимството на един, който караше по,, галвната“ , а той се опитваше да ме убеди, че правилото на дясностоящия не важало на т-образни кръстовища.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


На ежедневна база ... обяснявах, говорих, показвАх... кел файда!!!

Отказах се!

С лош човек можеш да се разбереш, с прост - НИКОГА!!!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от randity » 23 Май 2018, 16:38

Преди 2 дни съм на това кръстовище. Ясно се вижда, че съм без предимство, а другите имат такова. Намалявам, защото от ляво има кофи и паркирани на тротоара автомобили и видимостта е малко кофти. Поглеждам наляво, чисто - поглеждам надясно и виждам как една червена А класа завива от "Ломско шосе". Съответно аз спирам, за да я изчакам. Да бе, ама и тя спира :conf: Точно си казах "Поредния къде не гледа знаците", ама пък ми е дясно стоящ, пак седи. Тръгнах съвсем леко и оп, Мергела потегля. Спрях, и гледам няк'ва как ми ръкомаха тип "ти луд ли си". Погледнах я и тая бум, бие спирачките и сваля прозореца до мен :mhihi: Аз туй много го обичам и свалям с очакване да чуя к'во съм виновен. Тая почна да ме соли, че като не съм знаел да кара е време да сляза от колата. Аз седя и гледам тъпо, ама докато реагирам да и отговоря вече беше заминала с мръсна газ. Оказа се явно, поне аз така си мисля, че и беше малко мястото да завие покрай мен (а то е колкото да завие камион с прицеп).
Та аз преди време бях писал и това започва да се потвърждава, че жените наистина са започнали много да наглеят, а отгоре на всичко и се дървят. Може би с мислите, че те са жени и никой няма да слезе за да се разправя с тях. Лошото е, че в днешно време не се знае кой колко му е акъла...

Между другото, от известно време на едно Т образно кръстовище, когато съм дясностоящ на някой, винаги му спирах на една боя от вратите, когато не ме пуска. Нещо обаче ме накара да се замисля, че не може там никой да не ме ебава ебаси. Загледах се един ден и се оказа, че в короната на една джанка имам знак, който оказва, че съм без предимство :oops: Другите обаче пък нямат знак, че са с предимство :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от madafaka_donkele » 24 Май 2018, 12:38

Накефих сА :mhihi:


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от DLVasilev » 25 Май 2018, 18:40

Това кръстовище, което си показал в Обеля е много зле. Всеки прелита отвсякъде
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Exclusive89 » 26 Май 2018, 8:18

Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Май 2018, 8:22

Да, но в новината не пише Волксваген или гоУф, обаче в предишната като има БМВ адъие и ведга цъква в заглавието "джигит с БМВ". :banghead:
https://news.plovdiv24.bg/790712.html
Абе кой изобщо я измисли тая дума и какво точно значи според медиите, че я употребяват все едно е от национално значение? :ranting:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от madafaka_donkele » 26 Май 2018, 11:11

Top Gun Maverick написа:Абе кой изобщо я измисли тая дума и какво точно значи според медиите, че я употребяват все едно е от национално значение? :ranting:


Е, не е като да е не е истина :mhihi: То в световен мащаб им е излязло името на БМВ ти се учудваш, че тук е станало нарицателно :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от k.milanov » 26 Май 2018, 11:15

В грешка са пак, има само една кола, която може да носи прозвището "изтребител" и това е E36 318 is-требител

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 26 Май 2018, 17:09

Малко потрес от вчера :kuku:
Път слънце (две ленти в посока), в мойта посока съм само аз, в обратната обаче има колона от 7-8 коли. Приближавам кръстовище, от рано си пускам левия мигач и се престроявам да чакам колоната да мине за да завия. Последната кола от колоната пуска също левия мигач и се изнася доста преди кръстовището в насрещното, влиза в кръстовището и се изнася в дясната лента на мойто платно, подмина ме с доволна скорост (поне 60-70) и след това със същата скорост си продължи в насрещното да изпреварва колите движещи се в неговата посока :kuku: . Да беше някоя сериозна кола окей ама то Велика стена... :banghead:

От жегите ли е, от баловете и еуфорията не знам ама народа изперка. Всекидневно се виждат всякакви малоумщини дето правят шофьорите. А знаци, светофари и правилник никой не зачита, явно са станали пожелателни :ranting:

ПП: Забравих да уточня, че дясната лента на другото платно беше свободна, но всички я избягват заради неравности
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от BaDxBoY » 26 Май 2018, 18:30

Тия 3-4 дни ме засичат всякакви джипове С класи поршета и какво ли още не. Направо 3-4 пъти едвам се разминаваме. Днес на бул. Сливница имаше колона сигурно от 50 джипа от баловете дето си караха на зиг-заг блокирайки цялото движение. Нема такава простотия.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook