Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от madafaka_donkele » 27 Апр 2017, 9:12

steeN написа:UV лъчите са пълен шит както за вас така и за интериора на колата. Всичко избелява и се напуква от тях... не от топлото както повечето хора си мислят. Топлото нищо не прави само по-себе си. Другото е, че температурата лятото е коренно различна. Не е много готино да седнеш на черна кожа като колата е седяла на слънцето. На всичкото отгоре не е ничия работа кой кво прави в колата си така или иначе. За протокола, следващата ми кола ще е затъмнена отзад определено, тази не е, щото не ми е изобщо тва на дневен ред (добре, че поне е леко тонирана, че иначе съвсем щях да се пържа на слънцето). Отпред ще сложа прозрачно UV фолио, щото нямам желание да хващам тен докато се возя... Уж стъклата не пропускат UV фабрично, но не е вярно тва... нито, нови нито стари... Изобщо не знам кво се впечатляват толкова всички...


Maжи се направо с кремче с UV фактор 50 да не изгориш :kuku:

andy написа:Чудно ми е как караш зад SUV-ве, баничарки, малки и големи камиони и автобуси и др.


Елементарно, не карам зад такива ППС-та и малоумни задръстеняци със затъмнени стъкла.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от maxoyn » 27 Апр 2017, 9:16

TheDriver написа:За втори път тази седмица във вечерния час пик на кръстовището на бул.България и бул.Гоце Делчев срещам полицай да глобява предреждащите се на левия завой. :shock: :shock:

Направо да не повярваш, може да четат форума :mhihi:

Дано стане регулярно упражнение, а не да е за отбиване на номера, добре ще е и на други подобни места да го приложат.

Пича стоеше без патрулка след завоя и щом си приключеха маневрата ги редеше. :clap:


Мда е... много полезни полицаите. По празниците като има задръствания на невероятните магистрали ги няма никви и всички си бомбят авариината лента + още куп други глупости.

Но вчера явно могат да седят в патрулката на сянка след моста над Симеоновско Шосе посока Младост и посока на колата им обратна на движението, без табела.

После защо хората имат лошо мнение за тях. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от k.milanov » 27 Апр 2017, 10:24

То някой да седне и да пречертае и пререгулира кръстовищата по целия бул България, защото е недопустимо да ти отнема по 15мин да завиеш на ляво, само и единствено, защото лентата е една. А автобуса като застане първи и нацепи ляв мигач от втората лента и изведнъж ШОК няма никакво задръстване и целия трафик се отпушва, само защото има вече 2 ленти за ляв 3 за направо ( едната е и за десен).
:bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от drago_pavlov » 27 Апр 2017, 10:36

k.milanov написа:То някой да седне и да пречертае и пререгулира кръстовищата по целия бул България, защото е недопустимо да ти отнема по 15мин да завиеш на ляво, само и единствено, защото лентата е една. А автобуса като застане първи и нацепи ляв мигач от втората лента и изведнъж ШОК няма никакво задръстване и целия трафик се отпушва, само защото има вече 2 ленти за ляв 3 за направо ( едната е и за десен).
:bang:

А не се ли замисляш, какво ще стане след като завиеш на ляво към Иван Вазов, по Гоце Делчев или Каблешков?
Две ленти от България като се събират в една след светофара и пак ще чакаш 15 мин. само че си 20 метра по-напред, вече си след светофара :mhihi: Голямата далавера ;)
И после ще почнат да реват тия за напред - две празни ленти за на ляво, а ние се гърчим по 15 мин...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

QRe: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 27 Апр 2017, 10:54

Според мен по-добре да махнат левите завои! Десен, десен, десен и си в желаната посока :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 20.03.2007

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от blackgod » 27 Апр 2017, 11:03

k.milanov написа:То някой да седне и да пречертае и пререгулира кръстовищата по целия бул България, защото е недопустимо да ти отнема по 15мин да завиеш на ляво, само и единствено, защото лентата е една. А автобуса като застане първи и нацепи ляв мигач от втората лента и изведнъж ШОК няма никакво задръстване и целия трафик се отпушва, само защото има вече 2 ленти за ляв 3 за направо ( едната е и за десен).
:bang:

Ако не се предреждаха от две-три съседни ленти, и ако нямаше по 10 коли вътре в кръстовището избурили всички останали, и после ги чакаш 20-30 секунди да тръгнат, може би задръстването за ляв завой нямаше да е толкова страшно. За всеки тарикат минал тънко, има поне две коли от нормално наредените които не могат да минат през кръстовището.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: QRe: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от madafaka_donkele » 27 Апр 2017, 12:14

Don_Diego написа:Според мен по-добре да махнат левите завои! Десен, десен, десен и си в желаната посока :lol:


Никога назад. В краен случай обратен и газ напред :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: QRe: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TNT » 27 Апр 2017, 12:29

Don_Diego написа:Според мен по-добре да махнат левите завои! Десен, десен, десен и си в желаната посока :lol:

Ти се майтапиш, ама в пловдивския общински съвет имаше такова предложение преди години :kuku:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от alozavar » 27 Апр 2017, 13:23

Вчера се сетих, возейки се в такси... Има ли някакъв закон, който аз не знам, бил той писал или неписан, който освобождава таксиметровите шофьори от задължението да си слагат колан? До момента не съм видял абсолютно нито един с колан, не съм видял и нито един да го спрат полицаи, било то за това или нещо друго. Случвало ми се е между седалките, около ръчната и коланите да има кви ли не боклуци и като се пресегна да закопчая колана едва ли не ми се мръщят и пуфтят, един вид "тоя па луд ли е да се връзва" :kuku: Шофьорите на маршрутки в София са дори по-лош случай, там маниера на каране е такъв, че тия ако почнат да ги спират за нарушения според мен ще трябва да създадат ново подразделение на КАТ само за тях :kuku: Ако не седна на седалка вътре треа да се кръстя дали ще стигна, не че и да седна е гаранция. С две думи- защо аджеба им позволяват да присъстват по този начин на пътя на такъв тип шофьори?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vicho » 27 Апр 2017, 13:29

alozavar написа:Вчера се сетих, возейки се в такси... Има ли някакъв закон, който аз не знам, бил той писал или неписан, който освобождава таксиметровите шофьори от задължението да си слагат колан?


пропуснал си...

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/s ... lan-119122

аз си говорих с един таксиметраджия, който ми изглеждаше що годе интелигентен...

в разговора стана ясно, че е пълен калитар и хич не знае, как се шофира професионално и отговорно, да не говорим за умения... :mhihi:

нито позиция зад волана, нито колани, нито мигачи, маркировка... а... у... жик-так

цял живот караш кола И НЕ МОЖЕШ да караш... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от alozavar » 27 Апр 2017, 13:51

Явно съм пропуснал наистина, щом е от 2007ма това :mhihi:
Иначе като цяло имам добри впечатления от самото шофиране, рядко попадам на някой, който кара малоумно, докато съм вътре. Дори yellow имат някаква акция май, стикери отзад за разумно и прилежно шофиране, което е хубаво. Маршрутките няма спасение обаче, там е страшно. Боравене с пари в движение (любимото ми е като почнат да си ги броят, докато карат, все едно са се увеличили неимоверно в последните 15мин), телефони нон-стоп да кажеш на Гошо, че Пешо е 5мин напред и му взима клиентите, ленти за завиване, засичане и пресрещания... Вътре ставаш луд тотално, а се возят и възрастни хора. :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от k.milanov » 27 Апр 2017, 18:19

Все си мисля, че няма голям проблем на бул.България към Гешов левия да е в две ленти? :dunno:

Друг пример за кретения ще дам с Т.Александров и и К.Величков посока центъра. Абсолютно винаги там е имало лента за ляв, лента за десен и две за направо. Като направиха тази псевдо вело алея пречертаха маркировката в следното: една за направо, една за наляво и една лента за надясно :kuku: :kuku: :kuku: Точно два дни и вече колите си се редяха по старо му, а след още седмица някой се сети и пречерта отново вече както си му е реда :dummy: :dummy: :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от drago_pavlov » 27 Апр 2017, 19:51

k.milanov написа:Все си мисля, че няма голям проблем на бул.България към Гешов левия да е в две ленти? :dunno:

Идвайки от Бояна и завивайки към Военна болница няма проблем, понеже и след завоя е широк булеварда.
Но всички останали леви завои отиват към еднолентов път...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от k.milanov » 27 Апр 2017, 20:46

Те там поне да го направят ще има ефект и то голям. Поне колоната за ляв завой няма да стига до предния светофар..... :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 27 Апр 2017, 20:53

Тия, дето правят магистрала Струма до Сандански са баси терористите. Целия път е в прах и кал. Камионите са без покривала.. някакъв ад.

Явно само дебели фирми с връзки и правилата не важат за тях. :dunno:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook