Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Kris » 29 Апр 2016, 10:03

Абе хора, Вие май не се усещате какво пишете.

Селяндур бил тоя дето се заяжда с хората, които нарушават и т.н. Можело е да изчака 5 секунди и да се размине всичко.

Еми айде и Вие се надупете 5 секунди и всичко ще свърши по-бързо и безпроблемно от колкото да се разправяме дали ти харесва и дали си такъв.

Точно заради такива постъпки, че оставяме дребните тарикатчета, да си правят каквото си искат и накрая приемат не че си ги "пуснал", а че просто всичко им е позволено и всеки им е длъжен.

И по логиката на някои колеги:
Аз също така веднъж си карам, без да карам бързо и по правилата. И ме спира някакъв полицай и почва да ми се заяжда, че съм бил пил ( а то не е кой знае каво, някаква си бутилка водка). И така два часа разправии, дрегери, кръвни проби и т.н. и сега съм без книжка и цяла нощ не спал.
А можеше въобще да не се занимава с мен и двамата дая не си губим времето.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Boyadjiev » 29 Апр 2016, 10:12

Стига бе хора - почвам да се отчайвам :conf:
Като има знак и улицата е еднопосочна, трябва да се кара само в едната посока. Ама няма бързам, мога да се размина, не мога да се размина, излизам от друга улица, няма знак и тн. Кара се само в тая посока в която е знака и това е. Като не си видял, объркал си се, не знаеш и тн. просто си обръщаш и почваш да караш в правилната посока и това е. Като е регламентирано, ще се кара в тоя ред. На който не му харесва има начини да изкаже недоволството си цивилизовано, а не да се прави на тарикат и да обяснява как може да се мръдне някой си, да се разминат и тн. Има ли правила, трябва да се спазват. Като не спазваш - ти ще се съобразяваш с другите които ги спазват. За всичко е така ей! Нон стоп гледам някакви хора които карат в еднопосочното и не се ядосвам, ама като гледам представителната извадка тука как едва ли не тариката е прав, направо ми призлява. Айде малко се стегнете, стига тая селяния с "аз съм прав", другите да се оправят. :banghead: Така няма да стане по-добре за живеене, разберете го. :conf:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Николай Диянов » 29 Апр 2016, 10:27

Обаче забелязвам, че в темата веднага се навъдиха няколко колеги, които веднага заключиха, че човекът който е в нарушение всъщност е много коректен и е предизвикан от "наглото" поведение на водача, спазващ правилата. Тази ситуация е най- дребният житейски пример с колко наглеци се изпълниха пътищата. И не става дума за това дали някой заснема и е "оператор" или просто подминава ситуацията. Преди няколко дни водач удари майка и дете на пешеходна пътека- виновен ли е, или ако се бяха огледали и му бяха дали път нямаше да се стигне до злополука? "Невиновен" управлява МПС със 100км/ч в жилищна зона и удря човек- еми бързал е и защо пешеходецът му е препречил пътя.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Jordana » 29 Апр 2016, 10:32

Почвате да си измисляте разни случки които нямат нищо общо със видеото което се коментира . Редното е в случая да се изчака 5 секунди а не да се раздава праовсъдие , да нареждаш кой да обръща и кой не и такива дивотии . Това че имаш право да преминеш по тая улица не ти дава никакви допълнителни права . Изчакваш 5 секунди и преминаваш , автомобила който не е навлязъл в улицата е редно да изчака да се изтегли другия автомобил който вече е навлязъл в улицата .Като не те кефи някой друг водач на МПС снимаш и/или пускаш сигнал в подходящата институция .
Не му обясняваш кое е редно кое не , не правиш скандал , бой , не го гониш за да му чупиш прозорците , не го пребиваш и т.н какво не е ясно ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vladobate » 29 Апр 2016, 10:35

Vicho , като гледам коментарите на колегите , повечето се причисляват към водача на Волвото . Тъй че ясен отговор има , надежда няма. Да , видял е че отсрещнния е навлязъл неправомерно....и като как от "изкривена колегиалност" правейки му път нахално Неколегиалния ще го цъкне поне малко под каската , че има и други хора на тая планета. Единствено смисленото обяснение е с липсата на знак излизайки евентуално от някъв паркинг ...ама "силния" каза , че живеел там , тъй че няма да е това , просто си е пън . И това ако се случи на детето ви и оня както излезе почне да я "малтретира" я морално я не дай си боже физически къде ще търсите дистанционното да върнете времето назад....Коплексарски начин на мислене , че като си колегиален , внимателен с хората и ги уважаваш си гей , педераст и малоумен неспособен да се справиш с живота. Това ни е манталитета , затова и всеки пуснал кепенците и маа супер изобретателно и колкото по-нагло толкова повече опрадания и извинения се раждат във все повече закърняващата му кратунка . Сори за епитетите , но понякога за кратко ми идва в повече нежеланието на съгражданите ни да се държат нормално . ПС: Джордан , кат ти чета мненията ( поне в тази тема) май нещо си изтрещал . Какви допълнителни права и какво е редно бе пич , я малко охлади . Кат мине на червено тоя бей и те шибне щот не ти дава никакви допълнителни права зеления за теб сфетофар пак ли ще си на това мнение. Ай малко от малко по-интИлигентни помисли .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 29 Апр 2016, 10:43

Докато се оставят да се предреждат по светофари, да минават през кръстовища от грешна лента и да минават в обратна на посоката на движение на еднопосочните улици, псевдо тарикатите никога няма да спрат да правят. Но за да се изкорени този маниер на шофиране трябва да се намеси КАТ, а те явно не искат - примери за бездействие бол :ranting:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 320Ci '01

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от fancooler » 29 Апр 2016, 10:55

Много пъти съм казвал и сега пак ще повторя - българинът (като всеки друг човек на тая планета!!!) разбира само от глоби! Хубаво момчето му препречи пътя, но вместо да му слуша комплексарската тирада просто трябваше да се заключи в колата и да извика полиция. Дали нямаше да стане по-весело?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Bogat-Beden » 29 Апр 2016, 11:05

Аз лично рядко,но нарушавам знак за еднопосочно,особено в Стрелбище,егаси квартала :help:
Видя ли кола срещу мен,веднага търся изход назад или настрани и се извинявам с ръка(което не оправя нещата автоматично ест..)Мисълта ми е,че според мен 99 процента нарушаваме правилника,но ако почнеш с добро и имаш разумен човек насреща,всичко може неусетно да мине.Преди време на квартална уличка малко след кръстовище пресичам (бях със слушалки и не се и огледах) и една жипка се засили към мен.Човекът намали и вдигна ръка да се извини,като ми се струва,че аз бях по-виновен в случая. За конкретната ситуация-ако бях на мястото на този с камерата ,щях да изчакам нарушителя.Ако бях на мястото на нарушителя-щях да се извиня и да поискам да ме пуснат или да дам заден.Ама има и един момент,че ако единият от двамата има лош ден и насъбрано напрежение-разум,обноски,логика и възпитание заминават у ряката и понякога става мазало,човешка/мъжка природа..

П.П. КОментарите под клипа не дават много надежда,веднага стана ММА- нинджа- генгста събрание
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Jordana » 29 Апр 2016, 11:38

Тука явно пишат хора които нямат много опит с такива инциденти , надъхани да линчуват всеки който им пречи да спазват правилата - само дето по тоя начин се превръщат в същата категория щото няма такъв закон в който пише че ако някой извършва нарушения на пътя слизаш и въдворяваш ред .
Отделно да не говорим че в отсрещния автомобил може да има всякакъв тип .
Въоръжен изкукуригал пенсионер , престъптик , луд , наркозависим , кварталния бияч който търси конфликт , или просто някой след семеен скандал дето му е причерняло и не рядко тези уж праведните попадат в ситуация дето съжаляват ама няма връщане . Аз съм по цял ден в трафика и нямам изобщо намерение да си създавам излишни проблеми с такива и да се правя на местния шериф . Има си органи да си ловят нарушителите .
Иначе рано или късно ще попаднеш на "човека " и свършваш в пирогов или като оня баретата на магистралата - един камък в тиквата и на място в общи линии за нищо . Всеки сам си решава как да постъпи в такава ситуация , само че един нормален човек ще помисли малко преди да се вкара сам в такъв конфликт какъвто е въпросния случай .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от (bubsa) » 29 Апр 2016, 11:44

Jordana написа:Тука явно пишат хора които нямат много опит с такива инциденти , надъхани да линчуват всеки който им пречи да спазват правилата - само дето по тоя начин се превръщат в същата категория щото няма такъв закон в който пише че ако някой извършва нарушения на пътя слизаш и въдворяваш ред .
Отделно да не говорим че в отсрещния автомобил може да има всякакъв тип .
Въоръжен изкукуригал пенсионер , престъптик , луд , наркозависим , кварталния бияч който търси конфликт , или просто някой след семеен скандал дето му е причерняло и не рядко тези уж праведните попадат в ситуация дето съжаляват ама няма връщане . Аз съм по цял ден в трафика и нямам изобщо намерение да си създавам излишни проблеми с такива и да се правя на местния шериф . Има си органи да си ловят нарушителите .
Иначе рано или късно ще попаднеш на "човека " и свършваш в пирогов или като оня баретата на магистралата - един камък в тиквата и на място в общи линии за нищо . Всеки сам си решава как да постъпи в такава ситуация , само че един нормален човек ще помисли малко преди да се вкара сам в такъв конфликт какъвто е въпросния случай .

Като ти чета разсъжденията,грам не ти вярвам,че по цял ден шофираш :winky:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TNT » 29 Апр 2016, 11:54

Bogat-Beden написа:За конкретната ситуация-ако бях на мястото на този с камерата ,щях да изчакам нарушителя.Ако бях на мястото на нарушителя-щях да се извиня и да поискам да ме пуснат или да дам заден.

:yes: :yes: :yes:

Тук е поредната тема пълна с невинни хора. То и в трафик като пускаш мигач никой не е длъжен да те пуска да се престроиш/включиш в трафика, ама е по-приятно като има толерантни хора, нали ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Николай Диянов » 29 Апр 2016, 12:11

Jordana написа:Тука явно пишат хора които нямат много опит с такива инциденти , надъхани да линчуват всеки който им пречи да спазват правилата - само дето по тоя начин се превръщат в същата категория щото няма такъв закон в който пише че ако някой извършва нарушения на пътя слизаш и въдворяваш ред .
Отделно да не говорим че в отсрещния автомобил може да има всякакъв тип .
Въоръжен изкукуригал пенсионер , престъптик , луд , наркозависим , кварталния бияч който търси конфликт , или просто някой след семеен скандал дето му е причерняло и не рядко тези уж праведните попадат в ситуация дето съжаляват ама няма връщане . Аз съм по цял ден в трафика и нямам изобщо намерение да си създавам излишни проблеми с такива и да се правя на местния шериф . Има си органи да си ловят нарушителите .
Иначе рано или късно ще попаднеш на "човека " и свършваш в пирогов или като оня баретата на магистралата - един камък в тиквата и на място в общи линии за нищо . Всеки сам си решава как да постъпи в такава ситуация , само че един нормален човек ще помисли малко преди да се вкара сам в такъв конфликт какъвто е въпросния случай .

Никой не говори да се линчува нарушителят, да се бие, трепе, или да се уврежда имуществото му. Говорим за нормалната, човешка и разумна реакция, когато не си прав да се извиниш и без значение, че ще ти струва усилия, да се опиташ да коригираш грешката си. Вместо това всеки си "перка" и майната му на всеки, който се опитва да спазва правилата. И съвсем между другото утре, водачът с Волвото, може ей така, докато си е в нарушение, "съвсем непредизвикано" да засече теб. Абсолютно сигурен съм, колега, че тогава няма да си толкова толерантен. Основното е да се стараем да бъдем разумни и да спазваме правилата, защото иначе настава пълен хаос по пътищата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 399
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от nazo1976 » 29 Апр 2016, 12:12

прост народ бедна държава

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от dreadx » 29 Апр 2016, 12:54

Манталитета на участниците не съм искал да коментирам - поставянето на видео-регистратор не трябва да води до умишлено предизвикване на ситуации, с които да се хвалим после във фейсбука.

Няма нужда да се търсят поводи за конфликт, специално във връзка с посоката на движение из кварталните улички. За другите правила, да. - понеже неспазването им води до риск от ПТП-та.

При нас в Лозенец улиците от край време всички си бяха двупосочни. Спомням си като малък, как имаше по 2-3 коли на пряка, а хората намираха за най-естествено да си паркират на тротоара. Стига да не пречат, да не затапят целия тротоар, никога не е било проблем.
Тогава и властите бяха сериозни - никой не спираше където и както му падне, никой не искаше да си има разправии. Подравняваха си колата близо до бордюра. По тротоара пак оставаше много място за минаване на пешеходци. Сега половината освен, че не могат да карат, не могат и да паркират.
А и колите бяха по-компактни, не заемаха много място. Ако сте малко по-млади и не си спомняте този момент, сигурно ви е направило впечатление от старите български филми колко са празни улиците и как са паркирани колите.

С времето кварталът се напълни с МПС-та и на всяка улица от едната страна на платното има паркирали коли. А преминаването през улицата става на прибежки и изчакване. И това пак не е пречило на никого, стига хората да се съобразяват кой как да мине, за да се разминат с най-малко изчакване - ако видиш някой срещу теб, намаляваш, така че да стигне до някой "джоб" - празно място, където да отбие, за да минеш ти - и т.н. Пак се минава без проблем. Повече изчакване и задръствания се получават, когато се разминаваме с някой по-голям "презокеански" кораб, където шофьорът си е купил книжката и не може да кара, а шофьорският му опит е в някакви по-ненатоварени улици от други градове. И тесните пространства с близкото разминаване на коли определено го плашат (не, че няма място да се разминем). Пак с изчакване и компромиси нещата си вървяха добре (никой не се е надявал да мине на шус по всичките улици, все ще се наложи да спре, за да се разминава с друга кола и това е нормално). Сигурно е от времето, когато боклукът Софиянски раздаваше разрешения за строежи и жилищата се оказаха доста повече, а места за паркиране не са предвидени. Но не знам някой, поне от тукашните, да се е оплаквал от движението.

Сега настоящата кметица направи същото със следващия периметър от квартали и в момента строежите там никнат като гъби, а по улиците е пълно с камиони - не може да се разминеш. После ще се напълни и с коли за паркиране. И мисля, че всичко това с новозапочнатите строежи е, понеже не беше сигурно какво ще стане на изборите - но пак я избраха, поради липса на сериозна конкуренция.

Малко ме дразни, че гледат да осерат всичко, като за последно. - а ку*вата ще пукне, защото всички я кълнем, но каква полза, като от великото ръководство веднага ще сложат 2 нови на нейно място. А и докато тя кротко си гние под земята, съгражданите ми ще трябва да се съобразяват с великите управленски решения - разбрах, че сега искала и зелена зона да ми прави в квартала!!

Да се върнем на Лозенец - когато трябва изчакваме, разминаваме се - по едната страна на улиците задължително е пълно с паркирани коли. Но всичко си върви, докато един ден, мисля, че около по-предните избори - оня боклук решила: ей-сега ще оправим проблема с движението! - И без много да му мисли, нацвъкала навсякъде със знаци за посочност на улиците. Това беше първият път, когато видях три преки, една след друга, които да са в една и съща посока! - и ако трябва да се стигне от определена точка до друга на 100 метра, понякога може да се наложи да се правят кръгчета от по километър.
После разбрах, че и по околните квартали проблемът с движението "е решен" по същия начин.

Естествено гледаме на знаците за посоката като пожелателни - и естествено ги спазваме, когато движението е по-натоварено. (то е близко до акъла, че няма смисъл да се влезе в улица с недостатъчно място за разминаване, в която се движат няколко коли срещу теб.)
И не се сърдим, ако някой иска да прескочи на пряко - особено в почивните дни, когато няма на кого да пречи.

Един път (също беше в почивен ден), а и освен това карах кола с бургаска регистрация. Реших да мина по една пряка срещу движението, то и без това нямаше никой. И аха още 20 метра, за да изляза от улицата - един се намъкна срещу мен и спря по средата, така че да пречи най-много. Явно не беше наясно момчето - махам му нещо да се разминем, а той седя буча, вика ми: - селянин! (сигурно защото видял не-софийската регистрация -- ей-ся ше му покажа на тоя как се кара у градо!) А аз му викам: - абе то май селянинът си ти, ама тук така се кара -- дръпни се назад или дай малко встрани, какво си застанал на средата на улицата. Викни КАТ, мама ти дееба! -- И онзи се дръпна, много ясно -- няма да се връщам цяла пряка на задна, че някой не знае как да се разминем. И в неделя това, когато няма толкова движение. Това за сега ми е единственият конфликт по улиците на квартала.

След малко ще ви разкажа и за един друг интересен случай, на който случайно станах свидетел.

@Don_Diego :yes:
Последна промяна dreadx на 29 Апр 2016, 13:37, променена общо 8 пъти
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от ogata » 29 Апр 2016, 12:54

Ако отделяте внимание и време на такива събитията, значи живота ви е наистина много скучен ;)

Значи е ок и не е в разрез с правилника, когато свети ЯРКО зелено и вие решавате да дадете път на некоя потка, дето се включва в движението от некъв паркинг, въпреки, че ВИЕ сте хората с предимство. Не е в разрез с правилата, когато се спира НЕ на пешеходна пътека, за да може неква друга да пресече, за да може да бъде огледана, не е в разрез с правилата, когато имате 60, но шпорите с 80-90 (само без оправдания !!! ), но голямо чудо става, когато некой се е заблудил и прави едни 10 метра в еднопосочна улица и вие на инат решавате да не върнете назад :dunno:

Гледна точка номер две е че в случая гледаме клипа, щото просто колата е неква от многото. Ами ако беше некой бабаит с огромен джип, дали пак щеше да има опити за превъзпитаване и преподаване на правилника за движение ? Ами ако беха ония юнаци от околовръсното ? Зъбите са ви на земята, преживявате стрес, онея си остават същите кретени и продължават да си нарушават. Кой губи ? Само вие ... :yes:

Основната част от инстинкта за самосъхранение, е стоенето далеч от беди, което общо взето означава да си гледаш в твоята паница, вместо да даваш наклон на чуждия уй :wave:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook