Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Мар 2018, 18:35

Постъпвам по абсолютно същия начин като теб в такива ситуации, понеже нищо не мога да спечеля с разправии, само си губя времето, от там и пари, да не говорим после ако се стига до полиции, съдилища и бла-бла. По принцип обаче срещам разбиране, вдигат ръка за извинение, че ме карат да спра, рядко има такива дебили, да не кажа почти никога.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 05 Мар 2018, 19:39

Мен пак се опитаха да ме превземат челно като ми отнемат предиство правейки ляв завой. Едвам спрях и отнесох среден пръст за дето съм свирил... :kuku:
Не издържах и го догоних...обясни че съм бил самоубиец щото съм бил продължил да карам след като съм видял, че той вече бил тръгнал да прави завоя...и съм бил минал с над 100 през трамвайните релси под моста на летището :roll:
Безсмислено беше да се опитвам да му обясня къде бърка и защо се създаде ситуацията :banghead: . Господ здраве да дава на тия дето са сложили хубави спирачки на Е39 :angel:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от DriftoMania » 05 Мар 2018, 23:01

Снощи към 22:00 пътувам по Симеоновско шосе посока Овча купел и заставам първа кола на червен светофар, този точно на захода към Околовръстното под моста който е. Чакам си чинно, чукаме лаф с един приятел, който се вози с мен, коли няма кой знае колко... И виждам къси-дълги в огледалото - до мен се изравнява еС класа АМГ, която едва-едва ме заобикаля. Недоумявайки, аз леко се изтеглих вдясно, че човека явно искаше да се престрои, сега викам да не анализирам дали е объркал лентата за надясно и направо :mhihi: И така леко-леко, гъзара идващ от студентския град (то и аз от там идвах де..) си ме заобиколи и с мръсна газ мина на червено, ескортиран от Туарег (няма нужда да казвам, че бяха черни и двата гъзаромобила). :conf: 10-тина секунди по-късно се включих на Околовръстното и не спрях да си задавам въпроса колко време спестиха и закъде аджеба бързаха 'колегите', че минаха брутално на червено (нямаше коли, но не мисля, че мога да ги оправдая...то оставаше и да имаше и да ги засекат де.. :| )
Последна промяна DriftoMania на 06 Мар 2018, 23:19, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Knoxville_ » 06 Мар 2018, 14:32

Симеоновско, колега :ok:

Почнах да си представям връзката между Самоковско и Овча Купел и ми се зави свят :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Bexim » 06 Мар 2018, 16:20

Е как къде, да трескат... Качили са нещо младо и трябва да покажат колко са над закона. Продали 2 гр Амфет ле Гранд и сега са Скарфейс... :lol: :lol: :lol:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от DriftoMania » 06 Мар 2018, 23:19

Knoxville_ написа:Симеоновско, колега :ok:

Почнах да си представям връзката между Самоковско и Овча Купел и ми се зави свят :ok:


Винаги ги бъркам, не че ще се загубя аз де, а ще объркам някой на който обяснявам :mhihi: Иначе връзката между Самоковско и Ориндж каунти пак е Околовръстното, само мост няма :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от FaceOff » 07 Мар 2018, 0:19

DriftoMania написа:Снощи към 22:00 пътувам по Симеоновско шосе посока Овча купел и заставам първа кола на червен светофар, този точно на захода към Околовръстното под моста който е. Чакам си чинно, чукаме лаф с един приятел, който се вози с мен, коли няма кой знае колко... И виждам къси-дълги в огледалото - до мен се изравнява еС класа АМГ, която едва-едва ме заобикаля. Недоумявайки, аз леко се изтеглих вдясно, че човека явно искаше да се престрои, сега викам да не анализирам дали е объркал лентата за надясно и направо :mhihi: И така леко-леко, гъзара идващ от студентския град (то и аз от там идвах де..) си ме заобиколи и с мръсна газ мина на червено, ескортиран от Туарег (няма нужда да казвам, че бяха черни и двата гъзаромобила). :conf: 10-тина секунди по-късно се включих на Околовръстното и не спрях да си задавам въпроса колко време спестиха и закъде аджеба бързаха 'колегите', че минаха брутално на червено (нямаше коли, но не мисля, че мога да ги оправдая...то оставаше и да имаше и да ги засекат де.. :| )


Стара ЕС-класа W140 ли беше колега?

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от DriftoMania » 07 Мар 2018, 0:35

FaceOff написа:Стара ЕС-класа W140 ли беше колега?


От последните W222 беше..

Сега се сетих за един случай, когато настигнах един бавнодвижещ се Рейндж (може би с около 50-60 караше) на Околовръстното и го изпреварих, а като минах пред него се усетих, че вероятно е в комплект с бавнодвижещата еС класа отпред (не последната, предпоследната), а аз се бях озовал помежду им. Тъкмо мислех и него да изпреваря и Рейнджа отзад подаде мигач. Пуснах го пича обратно пред мен, ускориха до около 100-110 и Рейнджа ми прецъка с аварийните за благодарност.. Аз е така :shock: :shock: :shock: Не вярвам друг път да ми се случи де... най-малкото няма как охрана вече да даде на някой да се мушне между охраняваната кола :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от drago9205 » 07 Мар 2018, 9:30

Последната голяма селяния, която ми се случи (още ме хваща яд като се сетя) беше на магистрала Тракия - в лява лента Мерцедес GLE (черен) карайки пред мен наби спирачи до 30км/ч - нарочно.

Предисторията - изпреварвам колона от тирове със ~140 (колкото е ограничението), като съм предприел маневрата без да има други изпреварващи коли зад мен - явно каращ с 200-тина, ме настига въпросният и ми се лепи в бронята на къси дълги и не спира да светка. По принцип винаги гледам да пускам бързащите, но особено много мразя някой да ми се залепи на бронята без търпеливо изчака останалите да си приключат изпреварването - това е зверски опасна предпоставка за кофти ситуации. Та след като изпреварих тировете го пуснах (да е отнело 30-40 секунди това цялото упражнение), но след това и аз да не остана по-назад селянин от него му цъкнах едни къси-дълги да го подразня (разбира се спазвайки доволна дистанция). И тъпанарът явно реши, че е много гъзар и желае да направи предпоставка за ПТП - рязко спря в лявата лента. Запитах се - ами ако аз рязко му бях спрял докато се е залепил в мен щеше ли да спре той след като не пазеше никаква дистанция и нямаше никакво време за реакция.

Осъзнавам, че не съм постъпил зряло и аз. Просто има някои крайности, които са прекалени и твърдо вярвам, че не трябва на всеки наглец да се прави път, защото започват много да си вярват, че са нещо повече от останалите. Та след тази случка реших такива бързащи, които се залепват зад мен просто да не ги пускам. Както казах - нека се бърза, но това да се забиваш зад колите без никаква дистанция на къси-дълги си е чиста проба простотия и липса на отговорност. И аз се дразня на бавните коли в лява лента, но никога не си позволявам да не спазвам дистанция.

П.С. После 15-тина километра покарах зад въпросният джип, за да види (а може би и на себе си да докажа), че реално колкото и да бърза няма къде да стигне защото постоянно има коли в лявата лента, които изпреварват я тир, я бус.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от randity » 07 Мар 2018, 9:57

Не е нужно да набиваш кучките до долу. Всеки мрази да му се лепят да бронята, това е ясно. При мен вариантите са два. Или свалям една на долу и чао, или натискаш спирачката, но колкото да светнат стоповете. Второто определено им действа кофти.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 07 Мар 2018, 10:11

randity написа:Не е нужно да набиваш кучките до долу. Всеки мрази да му се лепят да бронята, това е ясно. При мен вариантите са два. Или свалям една на долу и чао, или натискаш спирачката, но колкото да светнат стоповете. Второто определено им действа кофти.

И аз използвам твоята стратегия, но на няколко пъти ми се случва 2-рото да не работи, продължават да ми се лепят на бронята, а тук говорим и за градско каране, имам чувството, че карат така, за да си крият номерата, просто нямам друго логично обяснение :dunno: Та, натискам да светнат стоповете отзад и реакция никаква, почвам да намалявам и от 80 свалям на 50 (околовръсното от Младост 4 до отклонението за Пловдив) и тоя зад мен и той така. После рязко връщам на 80, онзи ме догонва и пак на бронята. Накрая намалих до 20, повторих горното и когато и това не свърши работа, просто му пуснах мигач да ме мине понеже пътя беше по 1 лента в посока. Когато и това не направи, спрях на аварийки в банкета, не бях на кеф за други цигании...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TheDriver » 07 Мар 2018, 10:13

В момента в който почнете с тия изпълнения с брейк чека и гоненето, сте му паднали на нивото.

Най-голямото наказание е да останеш спокоен, да си довършиш маневрата и да се прибереш все едно не е бил там. Веднага им удря по чувството за величие.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от driver69 » 07 Мар 2018, 10:20

TheDriver написа:В момента в който почнете с тия изпълнения с брейк чека и гоненето, сте му паднали на нивото.

Най-голямото наказание е да останеш спокоен, да си довършиш маневрата и да се прибереш все едно не е бил там. Веднага им удря по чувството за величие.


:clap: :clap: :clap:

Абсолютно подкрепям мнението на колегата - каква дистанция спазва някой зад теб няма какво да направиш. Ако след изпреварването ме засече/притисне, тогава ситуацията става различна, но зад мен - ако може, да прелита, с нормална скорост не правя място на някого, защото би създало опасност за мен. Естествено не говоря и да има по 300м между 2 камиона и да не пуснеш тоя зад теб нарочно, да го научиш - тогава си същият селяк, поне за мен.

А случайно да ви се случва някой от незнание и неможене/непознаване на габаритите да ви засече? На няколко пъти ме изпреварва (обикновено) малък автомобил и след това се прибира след като ме подмине съвсем малко, което създава много неприятно усещане... И вътре обикновено лелка, бабка, дядко...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Knoxville_ » 07 Мар 2018, 10:29

Това се случва от незнаене на елементарни неща. Когато излезнах на магистралата, първото, което ми каза инструкторът, беше след изпреварване на магистралата да не се прибирам, докато не видя колата във вътрешното огледало.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Bexim » 07 Мар 2018, 16:42

Никога не могат да ме трогнат. Ако съм някъде на много-лентово, винаги правя път. Ако ли не, просто си карам. Не ми пречат, а тя задната ми броня си е за боя и без това. :lol:
Не виждам логика да се спира, какво се цели? Човекът или бърза или големее, което и да е от двете - пускаш го да минава, да си троши главата и така.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook