Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 20 Фев 2017, 9:27

bum_bum написа:Видно от клиповете има доста още какво да се желае от карането ти

Мислех да го подмина този хаплив коментар, но някак не ми се връзва с предишния ти и ми идва откровено лицемерно на база, че дори не се познаваме и няма как от 5 клипа да знаеш точно как карам. Та е хубаво по принцип да се аргументираш, преди да раздаваш такива оценки и то въз основа на незнайно каква база :dunno:
bum_bum написа:На твойте години в такава ситуация от 5-та направо 2-ра слагах.

Получава се нещо от сорта на това аз да давам оценки на цялата ти финансова култура заради фалита на една банка... Но ще ти пиша на ЛС, за да не разводнявам допълнително темата :angel:


А по темата - много селяндурско ми идва напоследък как в немаркирани автомобили без знаци и каквато и да било маркировка седят полицаи, които снимат с камера. Онзи ден на Ботевградско бяха се барикадирали с една червена астра без знак, без буркан или каквото и да е било, което да издава, че са полицаи освен униформите им...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 20 Фев 2017, 9:39

Аз финансова култура нямам, то се видя.

Казах ти и преди, че караш агресивно и си търсиш белята. Голяма част от ситуациите на клиповете ти са създадени и с твоя помощ.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от steeN » 20 Фев 2017, 10:22

И аз каквото съм гледал съм с такова впечатление. Караш прекалено бързо, спираш в последния момент, разчиташ прекалено много на околните. Обаче и аз така карах преди години, признавам си :D
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 20 Фев 2017, 10:28

Явно аз гледам различни клипове и наистина не ви разбирам, спирам в последния момент само когато някой наглец се опита да се мушне пред мен, та клиповете са баш за такива случки, това не е като да карам така постоянно. Зимата за онази случка си признавам, че грешката си беше в мен и че подцених скоростта и завоя, но пък вече си имам едно наум за такива ситуации.

Както и да е, да не я обръщам темата пак за мен, кажете какво да правим с куките, особено тия дето снимат, без да казват :mhihi: . На Ботевградско посока Джъмбо ограничението е 50км/ч, а онзи ден бая хора изгоряха, защото масово си мислят, че е 80км/ч и караха с поне 60-70км/ч. Звъннах на 112, но едва ли ще го вземат присърце. Какви други опции има?


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от efren » 20 Фев 2017, 10:32

b00st написа:
Boyadjiev написа:
andy написа:
Boyadjiev написа:
KPETEH написа:..

+1 :bowdown:

..


..

Чакай малко, това, че хората не могат да преценят си е техен проблем. По тая логика аз утре не мога да преценя как да изляза и ударя паркираните коли или не мога да преценя за колко време спирам и да те избухам отзад на светофара, какво и мен ли ще ме оправдаеш, че не мога да преценя? За какво са ти тия очи и огледала, да не може да прецениш? Шофирането само по себе си е само преценка - на скорост и ситуации на пътя. Ти като не може да преценяш, не може да караш. И веднага ти казвам, причината всъщност не е това - могат да преценят, просто или не им е зор, щото ги боли фара, че си се засилил или не гледат въобще.


Даже не ме е*е, че не мога да преценя. Моята преценка към идващите отзад се ограничава само до тези които се движат със скорост около ограничението и разумното му леко подминаване (например 160-170 км/ч на магистрала). Даже като връх на собствената си селяния когато чакам на кръстовище без предимство в градско и някой се засветка с 80 защото видиш ли бил с предимство обикновенно пробвам рязък старт в рамките на 1-2 метра за да видя реакциите на "рейсъра". Получават се доста комични ситуации, особено от състезателите с неравномерно спиращи спирачки :mhihi: Сега можете да ме хейтнете на воля.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vld » 20 Фев 2017, 11:20

efren написа:
b00st написа:
Boyadjiev написа:
andy написа:
Boyadjiev написа:
KPETEH написа:..

+1 :bowdown:

..


..

Чакай малко, това, че хората не могат да преценят си е техен проблем. По тая логика аз утре не мога да преценя как да изляза и ударя паркираните коли или не мога да преценя за колко време спирам и да те избухам отзад на светофара, какво и мен ли ще ме оправдаеш, че не мога да преценя? За какво са ти тия очи и огледала, да не може да прецениш? Шофирането само по себе си е само преценка - на скорост и ситуации на пътя. Ти като не може да преценяш, не може да караш. И веднага ти казвам, причината всъщност не е това - могат да преценят, просто или не им е зор, щото ги боли фара, че си се засилил или не гледат въобще.


Даже не ме е*е, че не мога да преценя. Моята преценка към идващите отзад се ограничава само до тези които се движат със скорост около ограничението и разумното му леко подминаване (например 160-170 км/ч на магистрала). Даже като връх на собствената си селяния когато чакам на кръстовище без предимство в градско и някой се засветка с 80 защото видиш ли бил с предимство обикновенно пробвам рязък старт в рамките на 1-2 метра за да видя реакциите на "рейсъра". Получават се доста комични ситуации, особено от състезателите с неравномерно спиращи спирачки :mhihi: Сега можете да ме хейтнете на воля.

Незнам дали си на ясно, че най-слабото място на един автомобил е страничната му част.
Веднъж ще ти се случи някой да ти влезе във вратите и ще съжаляваш за постъпката си цял живот.
И защо, за да видиш дали някой ще може да спре?
Просто не си струва...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от steeN » 20 Фев 2017, 11:40

С най-добри намерения го казах това за скоростта и т.н.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от efren » 20 Фев 2017, 11:59

Наясно съм, затова правейки въпросното упражнение писах 1-2 метра и всъщност никога не навлизам в кръстовището, но рейсърите "преценяващи" ситуацията не знаят, че ще спра и скачат на спирачките и с трите крака.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Фидел Кастро » 20 Фев 2017, 23:20

vld написа:Веднъж ще ти се случи някой да ти влезе във вратите и ще съжаляваш за постъпката си цял живот.
И защо, за да видиш дали някой ще може да спре?
Просто не си струва...

Колега, абсолютно си прав и не знам от тежкия януари ли е, но щом се поразтопи снега масово някои кретени навлизат нагло в платното на улицата с предимство и заковават спирачките. Навлизат и то сериозно - някои само с моторния отсек (торпедото), а други с половината автомобил. Още по-тежък случай са тези, които пък въобще не се оглеждат и без дори да натиснат спирачки си навлизат все едно са в някое забравено от бога село. :kuku:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 20 Фев 2017, 23:29

Да, особено нерегулираните кръстовища никой не го бръсне за слива, че си десностоящ и са длъжни да те пропуснат, чак ме гледат лошо и ми махат с ръка все едно ме пускат :kuku:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от efren » 21 Фев 2017, 0:18

За тези които навлизат в кръстовището - не знам. Аз като го правя упражнението с резкия старт и спирачките не навлизам в кръстовището, а просто създавам усещането, че ще навляза, в умствено изостаналите олигофрени, които мислят, че могат да си жулят в града с 80 или 100, защото са с предимство или нещо подобно или просто не мислят, а дават газ.
Вчера един голфър ме изпревари 6 пъти по подбалканския път - човека си жулеше със 100-110 както на извънградското, така и на ограниченията, така и в населените места.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 22 Фев 2017, 10:08

Ето едно видео баш по темата, колегата Mavic да не се обижда ;)


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от adovet » 22 Фев 2017, 10:10

dextuar написа:Ето едно видео баш по темата, колегата Mavic да не се обижда ;)


E този си беше доста нахален, как се ръгна в насрещното :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Jordana » 22 Фев 2017, 10:26

Това не е насрещно , някакво локално платно е там дето мина бакшито . Трябваше да пусне десен мигач при излизане от кръговото , но въпреки това този който засече таксито няма право да навлиза в кръговото по този начин . Чакаш си дупка да си влезеш в кръговото , или някой те пуска пред него и така . Интересно е камерата как се вклинява в трафика , ама прекъсва видеото :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 22 Фев 2017, 10:42

Jordana написа:Интересно е камерата как се вклинява в трафика , ама прекъсва видеото :mhihi:


:winky: :winky: :winky:


ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook