Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Kroki » 16 Окт 2017, 7:15

Има си знак и чакат някой път. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Ivo_Borisov » 16 Окт 2017, 20:26

Полицията издирва шофьор на БМВ, избягал след катастрофа в София, изпреварвал в насрещното.

https://dariknews.bg/regioni/sofiia/pol ... ia-2054742


Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vicho » 16 Окт 2017, 20:27

някое долно манго ще да е ... :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 17 Окт 2017, 11:47

Карам си днес мотора по Сливница към Орион в дясната лента за да завия на дясно на светофара.

На 20-Тина метра от него голф 3 с пловдивска регистрация направо си зави на дясно за да влезе в паркинга на магазина там, че да мине през него и да избегне светофара. Мина на 20см от предната ми гума само, щото скочих на спирачката.

Спирам го на изхода на паркинга и се представям за полковник едикой си СДВР-КАТ и т.н..

Вътре двама въшливи мангали и едно малко цигане на задната седалка.

Книжка има, талон йок. Кара с изтекъл акт. Гражданска нанайси.

Питам го що малката орка не е в седалка- било на три години вече.

Питам го що не гледа като завива- вдига рамене.

Питам го мигач що не пуска- не работел.

Казвам- ще се обадя сега на колегите да ти вземат книжката и да ти свалят номерата- ми добре, изобщо не му пука. Най-вероятно ще си свали други от някоя кола и ще кара без книжка.

Добре, че не се наложи да разбирам кой щеше да плаща щетите, ако ме беше бутнал.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от E34 » 17 Окт 2017, 21:16

bum_bum написа:....Спирам го на изхода на паркинга и се представям за полковник едикой си СДВР-КАТ и т.н..



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: кай чесно! ми ко вътре беха ушеви кво прайм???!!
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 17 Окт 2017, 23:09

Е аз първо го видях, че не е с нормален цвят на кожата и прецених, че няма как да бъде полицай.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от steeN » 17 Окт 2017, 23:27

bum_bum написа:На 4-ти км има един селски номер когато има повече коли да чакат. Влизаш в лявата отбивка, която води и до пункта за ГТП под моста. От там имаш само десен и обикновено си първа кола и не чакаш в навалицата, а и по-лесно се влиза в кръговото, защото останалите тъкмо са влезли от към Г.М. Димитров или от Младост и не са набрали още скорост. :mhihi:


А тия колко ги псувам. Мисля, че поне няколко часа след това още ги сърби задника :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 17 Окт 2017, 23:57

Никога не ме е сърбял :mhihi:
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от randity » 18 Окт 2017, 10:04

Аз пак за мотористите да върна темата. Първо да кажа, че съм един от малкото, които ги следят в огледалото, правят място на светофарите и общо взето.. пазя ги.

Вчера слизам от магистрала Тракия на отбивката за Пазарджик. Карайки си с 110км/ч от някъде изкочи (само секунда преди това го нямаше) ме изпревари един моторджия с поне 150км/ч... на задна гума!

И питам аз сега, ако го беше духнал вятъра и се беше метнал под гумите на колата, ко прим?
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 18 Окт 2017, 10:44

randity написа:Аз пак за мотористите да върна темата. Първо да кажа, че съм един от малкото, които ги следят в огледалото, правят място на светофарите и общо взето.. пазя ги.

Вчера слизам от магистрала Тракия на отбивката за Пазарджик. Карайки си с 110км/ч от някъде изкочи (само секунда преди това го нямаше) ме изпревари един моторджия с поне 150км/ч... на задна гума!

И питам аз сега, ако го беше духнал вятъра и се беше метнал под гумите на колата, ко прим?
Е как 'ко? Събират се мотористите пред вас и почват да те линчуват и да крещят "Убиец!" :kuku:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от drago9205 » 18 Окт 2017, 10:46

Много е болна темата с мотористите. Оглеждам се и гледам да ги пускам също, но понякога е много трудно когато изпреварват на зиг-заг и се появяват изневиделица.

Онзи ден пресякох пътя на един моторист, наистина и аз бях виновен, че си продължих маневрата, но въпреки това не е нормално когато колите се изнасят едва-едва на светофар и си правят последващите маневри някой двуколесен, вече набрал скорост от 60-70 км/ч да се сърди, че са му пресекли пътя.
Същият този индивид няколко минути по-късно при изпреварване от дясно засече една кола, която искаше да излезне с десен завой от булеварда в пресечна улица.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от don_gori » 18 Окт 2017, 10:46

Доста голям % от мотористите които съм срещнал по пътя са тотални идиоти без грам мозък. Помня как преди доста години по пътя Габрово-ВТ един ме лъхна на задна гума ей така :kuku:
Преди няколко дни карам по двулентов път, тръгвам да изпреварвам кола но в момента в който се изравних с нея видях патрулка спряна да снима. В същия момент изневиделица ми се лепна отзаде един с един мотор и чака да го пусна, само че аз го пуснах чак като минахме полицията и изпреварих колата. И ония взе да ми бибитка отзаде и като се изравнихме взе да ръкомаха :banghead: Много ми вдигна нервите, но си спестих по нататъшни действия :)

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Kroki » 18 Окт 2017, 10:54

Най-доброто нещо, което можете да направите е да не променяте вече зададената траектория. Тоест ако си карате направо, продължавате направо. Ако завивате надясно си завивате надясно. Мотористите си правят преценка и тя е на база вашите действия, тоест ако тръгнете да завивате на дясно, той ще сметне, че ще завиете. Ако се стреснете и не го направите, ще го объркате него. Разбира се става на въпрос за маневри, дето няма да се блъснете.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Bogat-Beden » 18 Окт 2017, 11:07

Благодарим за инструкциите, а пък и те ако бяха малко по-загрижени за собствения си живот и здраве...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 18 Окт 2017, 11:34

Аз лично не съм тръгнал да се трепя с мотора.

99% от излизанията с него са ми да върша някаква работа.

Не изпреварвам на задна гума и не се движа покрай колона от коли с двойно по-висока скорост.

И все пак рискът е многократно по-голям отколкото с кола.

Така както мотористите трябва да се съобразяват с колите, че ме могат да да ускоряват с тяхното темпо и не са длъжни да им осигуряват предимство във всяка ситуация и тези в колите трябва да имат едно на ум, че моторът се управлява далеч по-трудно от кола и рязка смяна на посоката съчетана с намаляване на скоростта често може да доведе до падане.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: немо

Последни теми
Facebook