Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 18 Юни 2017, 19:00

Изключваме, че нищо не се вижда дори и без слънце, ама каква е тая "фенщина", като дори на Е90 при фейс според мое скромно мнение стои леко грозно, все едно не крушки, а свещ осветява ангелските. И разбира се къде без турбо гъзара, не мо'е да не цъкне всичките копчета и да светне таблото като коледна елха, нЕма да е същото, ако не пусне и фаровете за мъгла...



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Boyadjiev » 18 Юни 2017, 20:42

dextuar написа:Изключваме, че нищо не се вижда дори и без слънце, ама каква е тая "фенщина", като дори на Е90 при фейс според мое скромно мнение стои леко грозно, все едно не крушки, а свещ осветява ангелските. И разбира се къде без турбо гъзара, не мо'е да не цъкне всичките копчета и да светне таблото като коледна елха, нЕма да е същото, ако не пусне и фаровете за мъгла...



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Завчера бакшиша от народното събрание, до младост 3 кара на LED днвни Киа-та в 23:30 и то с клиент, ти какви ги пускаш :mhihi: Намалих да ме изпревари - вътре ТЪМНОООО, нищо не се вижда, освен апарата как цъка 'стинки :mhihi: 8) 8) 8)
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от shlosera » 18 Юни 2017, 21:06

kiko написа:
TNT написа:
Don_Diego написа:Отделно се разходих до Чепеларе и обратно - отсечката от пътя до Асеновград (и нататък де) си е жива руска рулетка, там има някакъв тамошен ЗДвП, ебаси терористите има там

В този район са най-големите самоубийци. Като се почнат по завоите едни изпреварвания на тъмно от СМ регистрации... То затова и редовно има произшествия и смъртни случаи.

Същото и към Самоков,по завойте СО-пилототе все едно се чувстваха длъжни да ме изпреварват :mhihi:

Колега повечето СО пилоти доста добре познаваме пътя и що годе знаем къде да изпреварваме ама СА, СВ и другите с е60 е90 аудита и тн изпреварват и в завои, с видимост без видимост.... Вчера един бърз голф 5 щеше да ме отнесе в дъжда, защото реши че може да влезе в почти обратен завои с над 80, за мой късмет не уцели мен а мерцедеса зад мен, за щастие само с мтериални щети. Та общо взето по този път най-отвратително карат хората с коли след 2000г с повече от 100 коня под капака :-D изключвам братята роми ремонт на покриви и тн :-D

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 18 Юни 2017, 22:18

Освен в четирите основни посоки при шофиране се оглеждайте и в петата вече :mhihi: Не се знае какво ще дойде от горе.

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Демирев » 19 Юни 2017, 15:52

Абе гледам че се оплаквате от Асеновградски окръг и шофьорите терости.

Явно не пътувате по най-опасния път на бг.морето през прохода Обзор - с. Баня - Емона - Слънчев бряг та чак до Ахелой и Поморие. Особено в периода 15 юни до 1 септември е зловещо натоварен.

На този проход където има десетки изключително остри завои!.... най-редовно Х5 - Х6 - Ге класи - А8-ци и БМВ 7-мици шофирани от брадясали 23 годишни адидас батки в 99.9% от случаите....изпреварват със 100 без да виждат зад завоя дали не идва ТИР и като изскочи прицепа рязко ти влиза в теб!!!


И понеже адидас батките с 7-ците Х5-ците и Ге класите "са малко" за капак и румънците шофират още по варварски в най-опасната част от прохода между с.Баня - Слънчев бряг !!!

Имам чувството че всички варвари лятото се събират и казват - айде дойде лятото дайте да тестваме нервите на околните шофьори - каква е вероятноста да избием 20 човека за минута.
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от k.milanov » 19 Юни 2017, 16:44

Днеска една бяла астра от първите нещо беше остъргала тухлите на Гешов :kuku: Какво подяволите се случва там? Абсолючно всеки ден ПТП ? :dunno: :shock: :|

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 19 Юни 2017, 17:16

dextuar, нали не си бил днес по Малинов посока Околовръстното около 10:00 сутринта? Че ако стигне запис от карането ни с колегата до шефовете - оставам безработен :mhihi:

За пореден ден се изумявам на незачитането на червен светофар: сутринта от Околовръстното наляво към Бизнес парка 6 (ШЕСТ!!!) коли завиха на червено :banghead: , след това 5-6та кола от колоната на светофара при Баня Мадара през насрещното и си мина на чисто червено с вече тръгнал трафик от другите посоки :kuku: Обмислям заедно с 4Zero да си поръчам и видеорегистратор от Snooper
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 19 Юни 2017, 19:12

Хаха, днес на 4-ти км кръгово около 17 часа беше ужас. Аз съм 2-ра кола, пред мен няква джипка. Няма коли, тръгва, аз по нея и в същия момент на 250м поне вижда няква кола и спира по средата на лентите. Аз естесвено щях да му се надъня отзад, добре, че пасажера до мен извика и натепах спирачки. Не стига, че 15 мин висим там в задръстване, а и видят кола и вместо да се изнесе, спира посредата на платната :kuku: И накрая аз щях да съм виновен...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от bum_bum » 19 Юни 2017, 19:21

С колко трябва да се движи една кола, че на абсолютно права отсечка да не можеш дори да му видиш номера? :shock:

Градско. В локалното.. :shock:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от kiko » 19 Юни 2017, 21:06

shlosera написа:
kiko написа:
TNT написа:
Don_Diego написа:Отделно се разходих до Чепеларе и обратно - отсечката от пътя до Асеновград (и нататък де) си е жива руска рулетка, там има някакъв тамошен ЗДвП, ебаси терористите има там

В този район са най-големите самоубийци. Като се почнат по завоите едни изпреварвания на тъмно от СМ регистрации... То затова и редовно има произшествия и смъртни случаи.

Същото и към Самоков,по завойте СО-пилототе все едно се чувстваха длъжни да ме изпреварват :mhihi:

Колега повечето СО пилоти доста добре познаваме пътя и що годе знаем къде да изпреварваме ама СА, СВ и другите с е60 е90 аудита и тн изпреварват и в завои, с видимост без видимост.... Вчера един бърз голф 5 щеше да ме отнесе в дъжда, защото реши че може да влезе в почти обратен завои с над 80, за мой късмет не уцели мен а мерцедеса зад мен, за щастие само с мтериални щети. Та общо взето по този път най-отвратително карат хората с коли след 2000г с повече от 100 коня под капака :-D изключвам братята роми ремонт на покриви и тн :-D

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

Е да бе ясно кой съм аз да ви съдя,то затова през половината път мантинелата е на юфка щот в самоков сте все карачи

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от shlosera » 19 Юни 2017, 21:32

Тука не говориме за карачи и тн, никога не съм бил такъв ама 7 години пътувам по 6дни в седмицата по тоя път познавам го не изпреварвам по завоите, прибирам си се с нормална скорост за нормално време, няма за къде да бързам, петък вечер си карам с колоната от софииски коли с 60. Както и да караш по тоя път най-много да спестиш 10-12 минути. Никъде не съм споменал за карачи и тн ти обърна разговора в тази посока. То се вижда истинските карачи там са всички с по-нови коли, най-страшното е че си качват жените и децата, тръгват на ски почивка или нещо от тоя сорт и карат все едно в насрещното няма коли... И да мантинелите са криви на всеки завой, за последните 7-8 години съм видял над 100 катастрофи по тоя път 80% от колите излетели от там бяха с различна регистрация от СО.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от mrlargo » 22 Юни 2017, 8:05

TNT написа:
Don_Diego написа:Отделно се разходих до Чепеларе и обратно - отсечката от пътя до Асеновград (и нататък де) си е жива руска рулетка, там има някакъв тамошен ЗДвП, ебаси терористите има там

В този район са най-големите самоубийци. Като се почнат по завоите едни изпреварвания на тъмно от СМ регистрации... То затова и редовно има произшествия и смъртни случаи.

Преди няколко години си бях купил F10-ка и тръгнах до Пампорово да я тествам. След Нареченски бани въпреки усилията ми да карам с 120-140 по правите и с по 50-60 на завоите, бях позорно надминат от VW GOLF III GTI и BMW E90 325i с регистрация СМ, които играеха на играта 50:50 - или има кола в насрещното или няма :-) Но признавам местните имат състезателен дух, обикновено като застигнеш бял бус Ситроен Джъмпер или Форд Транзит си викаш тоя ще се влачи трябва да го изпреваря, но на тази отсечка и ако е с регистрация СМ - нищо подобно, застигнал си го само защото отпред някой турист с примерно S500 му е запушил пътя, карайки с 100 при разрешени 50 и като бусът го изпревари с около 130 се питаш дали това са някакви тунинговани бусове с максимална скорост от поне 200. :lol:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Хаос » 22 Юни 2017, 8:36

mrlargo написа:
TNT написа:
Don_Diego написа:Отделно се разходих до Чепеларе и обратно - отсечката от пътя до Асеновград (и нататък де) си е жива руска рулетка, там има някакъв тамошен ЗДвП, ебаси терористите има там

В този район са най-големите самоубийци. Като се почнат по завоите едни изпреварвания на тъмно от СМ регистрации... То затова и редовно има произшествия и смъртни случаи.

Преди няколко години си бях купил F10-ка и тръгнах до Пампорово да я тествам. След Нареченски бани въпреки усилията ми да карам с 120-140 по правите и с по 50-60 на завоите, бях позорно надминат от VW GOLF III GTI и BMW E90 325i с регистрация СМ, които играеха на играта 50:50 - или има кола в насрещното или няма :-) Но признавам местните имат състезателен дух, обикновено като застигнеш бял бус Ситроен Джъмпер или Форд Транзит си викаш тоя ще се влачи трябва да го изпреваря, но на тази отсечка и ако е с регистрация СМ - нищо подобно, застигнал си го само защото отпред някой турист с примерно S500 му е запушил пътя, карайки с 100 при разрешени 50 и като бусът го изпревари с около 130 се питаш дали това са някакви тунинговани бусове с максимална скорост от поне 200. :lol:

Точно тая отсечка Асеновград-Пампорово си има пиниз за бързо минаване, и той е:
ако познаваш пътя много добре почти не ползваш спирачка.
И всъщност с нова кола газ-спирачка без да познаваш пътя излиза по-бавно от някой местен, който просто не ползва спирачка.
Иначе го играят тотализатор, това е вярно, дразни, но няма оправия специално там. И все пак на много места има видимост, поприкрита от храсталаци, ама ако знаеш къде да гледаш можеш да видиш няколко завоя напред.

Много специфична отсечка : )
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 22 Юни 2017, 12:10

Зад мен имаше 2 коли, ама селчото защо да не мине по трамвайната. Както се вижда, не се моткам. Оня пък другия знам колко тона е, ама да се съобразява...




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от madafaka_donkele » 22 Юни 2017, 12:57

dextuar написа:ама да се съобразява...


A дано, ама надали. Тираджиите не ги еве изобщо, а и за тях евентуален сблъсък с нещо по-малко от бус не е толкова опасно колкото за нещото по-малко от бус. Ако нещото е по-голямо от бус първо че се вижда отдалеч и второ, че с такива вече се съобразяват.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook