Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8316
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vicho » 28 Апр 2016, 23:33

темата ми е инспирирана от въпросния клип (а то такива са стотици на дневна база)

--> https://www.facebook.com/mamkamu.nafesb ... 882460921/

аз лично се опитвах да обясня на поне 10 човека на едно мое "любимо" кръстовище (зад mcdonalds в Младост), че са без предимство и да гледат знаците... всеки път получавах недоумение, неразбиране, реплики "карай-карай... нали нищо не е станало" :kuku: :wave: ... накрая ме победиха и просто спрях да минавам от там за да не ПРЕДИЗВИКВАМ риск от катастрофа...

въобще ситуацията е мамата си джаса, а още по-кофтито в случая е, че в коментарите има 10-на "батки" от 18 до 40 годишна възраст, които си мислят, че са хванали Господ за шлифера :mhihi:

Вие, как бихте постъпили?
Нужно ли е да се бием на пътя с всички идиоти?
Можем ли да се променим (да спазваме правилата поне малко и да сме възпитани)?
Вие опитвате ли се да обясните на хората по пътя (с нормален тон), как да карат (за тяхно добро, разбира се)?
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Stoqnov_1979 » 28 Апр 2016, 23:57

Не си го слагай на сърце! Те хората по света вървят напред,само ние тук сме се върнали в първобитно-общинния строй. На мен колко пъти ми е обяснявано,че който кара по-скъпа кола,той е с предимство(все едно да си нося каталог с цени) или пък друг,който ми обясняваше,че той си избирал платното,в което да кара и него ден аз съм избрал грешното. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от steeN » 29 Апр 2016, 0:37

Два варианта има май. Не обръщаш внимание или влизаш в "състезанието с въоръжаването" и си купуваш все по-големи/по-мощни коли (за да се съобразяваш с останалите участници по-малко) :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от c04 » 29 Апр 2016, 1:09

Какво да обяснявам те си знаят тяхното.Така или отстъпваш или слизаш и после каквото стане, проблема е че ако му направиш нещо- ставаш виновен! Затова попринцип не трябва човек да и се ядосва, но има моменти в който не се сдържаш и тогава...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Mollov » 29 Апр 2016, 1:16

Това е жалката истина в България. Дори няма нужда да се коментира, то си е масово явление (реалност).

Иначе - да, опитвах се доскоро да им казвам какво са сгрешили... проблема е, че такива хора не приемат изобщо... те си знаят тяхното, което е чистата истина, необорима.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от dreadx » 29 Апр 2016, 3:04

Или другият вариант е да караш някаква кола, която изглежда като извадена от Надин, изпомачкана на манерка.. Много няма да смеят да те засичат, че познай кой има повече да губи при евентуално ПТП. А ако те засекат, може да изкарваш и по някой лев: -- и ся ко'шъ праим, като аз съм с предимство - да викаме ли КАТ? .. ;)

Аз пък веднъж си влизам в кръговото на телевизионната кула за десен завой. Един, дето се въртеше, но във вътрешната лента - решил да излиза. Влязох си в моята лента на кръговото - външната, а той ми свирка, бипка -- та спрях по-натам да се обясняваме. - Той няколко пъти ми повтори, че според него тези в кръговото са с предимство, а другите чакат. -- Аз съответно няколко пъти му обясних, че ако е във вътрешната лента на кръговото, има очертана траектория за излизане, която води до лявата лента на двулентовия път по който излиза, и с нищо не засича външната лента на завиващите в дясно (тези, които само завиват, без да се въртят) - И той пак: ама..
Накрая никой никого не разбра - айде живи и здрави. -- А и да ме беше разбрал този точно пич, пак щяха да останат около 100000 шофьори, дето секат завоя на излизане от кръговото. И ето как пропускателната му способност не се оползотворява ефективно, само защото повечето хора предпочитат да спрат и да чакат, докато се изпразнят всички ленти - понеже не се знае на кой какво може да му хрумне.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от steeN » 29 Апр 2016, 4:09

Тва кръгово там пък лентите са проектирани за велосипеди хаха... можеше още малко по-тесни да ги направят :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от gromovich » 29 Апр 2016, 5:58

Българинът в т.ч. и ромската общност разбират само от бой или яка глоба. Всички знаем, че в чужбина българинът спазва и знае наизуст чуждия правилник за движение по пътищата, защото там глобите се плащат и няма мърдане.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Jordana » 29 Апр 2016, 6:25

Добре де , гледам го тоя клип и не мога да разбера тоя народ съвсем ли е побъркан или си избива комплексите за малоценост с такива тъпотии . Очевадно е че волвото е влязло в улицата в нарушение , виждаш го че вече е стигнал почти до средата и пак се набутваш срещу него вместо да изчакаш 5 секунди да се разминете ??? Какво очакваш като снимаш с тая камера ? Скандал и да заснемеш как ти избиват три зъба за да се гледаш в новините или ако е някой по лабилен да се върне и да ти начеше егото че ги "оправяш" наглите ? След като сам се вкарваш в тая ситуация що даваш заден , слез и " покажи на тея хора как са мяташ " не да мънкаш под носа че бил се извинил ама гледал лошо :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Borymeckata » 29 Апр 2016, 7:36

Това, че някой е направил нарушение на пътя, не е новина - всички сме правили. По-интересно е откъде избива агресията? Винаги пречиш на някого или някой пречи на теб, значи ли това, че трябва да се избием с манивелите? В клипчето поне хората се разбраха "по човешки" - това е хубаво.

На въпроса по темата - в крайна сметка всякакви спорове и лекции по ЗДП на пътя са безсмислени. Аз също съм доказвал на един, дето караше зад мен и ми свиркаше да се "прибера", че на двулентов градски път имам право да карам в лявата лента и ако толкова иска да ме "изпревари" - да минава в дясната лента и да заминава напред. Но освен няколко загубени минути и раздразнение от спора - друг ефект май нямаше... Надявам се пичът, като се е прибрал у дома си, да е прегледал главата за "разположение на ППС на пътното платно", която му бях препоръчал. Но не го вярвам особено...

http://listovkite.com/traffic_law.php?id=2.3
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 19.08.2009
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Мармот » 29 Апр 2016, 8:12

Монетата както винаги има две страни. Въпросният шофьор с колата с видео регистратора според мен в случая си търси просто конфликтна ситуация.
Улицата според знака е еднопосочна, но ако водача на волвото тръгва от паркинг по протежение на улицата и там няма знак указващ на къде е позволено движението, както е масово в такива тесни улички, не виждам къде му е вината.
Освен това, водачът на Волвото беше вече навлязъл в стеснената част с паркирали автомобили и от колегиалност е редно другия срещу него да спре за 5 секунди(буквално) и да го изчака да мине....


По-големия селянин е този, записващ видеото, защото умишлено търси конфликт. Следващия път успешно може да влезе в новините и да се раздели с някой зъб.....глупава история.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от nqmam_bmw » 29 Апр 2016, 8:26

Някаква квота има за теми от този "сорт" или ? :mrgreen:

п.с. Не ми е ясно кой точно има право да определя кой е "селяндур" и кой не (това за заглавието, за пълнежа и видеото дори нямам намерение да им отделя 15 сек.).
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от E34 » 29 Апр 2016, 8:57

Селяндурското бих го приписал на юнака с видеорегистратора, изживяващ се на фейсбук Батман, ловящ разбираш ли нарушители :kuku: Аман от такива батмани, търсещи своите две секунди слава и всеобщо внимание! Изчакай малко и пусни човеко бе мамати кво толкова бе, може наистина да бърза може да се е объркал, всичко може....ама нееееее, требва да се покажем у фейса какви будни съвестни граждани сме! Пфу....ей аман от такива мишоци, гнусни долни фирмаджийски измекярчета. И кво, изсули се като наакан и даде задна. Глупак. Като си Батман бъди Батман и се бий, баси и жената.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TNT » 29 Апр 2016, 9:44

А бе май и двамата са селяни :mhihi: Единия, че слиза да се репчи, когато е в нарушение. А другия точно защото видя, че няма как да се разминат и пак влезна в улицата. Както по-горе написаха - търсеше си конфликт.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от wladio » 29 Апр 2016, 9:50

Jordana написа:Добре де , гледам го тоя клип и не мога да разбера тоя народ съвсем ли е побъркан или си избива комплексите за малоценост с такива тъпотии . Очевадно е че волвото е влязло в улицата в нарушение , виждаш го че вече е стигнал почти до средата и пак се набутваш срещу него вместо да изчакаш 5 секунди да се разминете ??? Какво очакваш като снимаш с тая камера ? Скандал и да заснемеш как ти избиват три зъба за да се гледаш в новините или ако е някой по лабилен да се върне и да ти начеше егото че ги "оправяш" наглите ? След като сам се вкарваш в тая ситуация що даваш заден , слез и " покажи на тея хора как са мяташ " не да мънкаш под носа че бил се извинил ама гледал лошо :mhihi:

:yes: :yes: :yes:
просто вече всеки търси известност.......
аман от ''смели оператори''

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook