Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 20 Авг 2017, 19:27

Top Gun Maverick написа:По едно време тука се чуваше за подобни мангали, но не знам някой със сигурност да е видял или участвал в такъв инцидент.
Въпрос на време е да се усетят и тук хората и да видиш тогава за какви салта ще става дума. Особено сега като дадоха абсолютно право на пешеходците по пътеките и не може и дума да става за "тръгна в последния момент", което досега можеше да мине за негова вина ако измерващия каже, че не си имал време за адекватна реакция.
Прави се един протест и се легализират видео регистраторите и тогава секса става пълен :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от shlosera » 20 Авг 2017, 20:00

Top Gun Maverick написа:По едно време тука се чуваше за подобни мангали, но не знам някой със сигурност да е видял или участвал в такъв инцидент.
Въпрос на време е да се усетят и тук хората и да видиш тогава за какви салта ще става дума. Особено сега като дадоха абсолютно право на пешеходците по пътеките и не може и дума да става за "тръгна в последния момент", което досега можеше да мине за негова вина ако измерващия каже, че не си имал време за адекватна реакция.

В Самоков съм ставал свидетел на такива случки, циганките бутаха бебешките колички пред колите на 1-2 светофара, но предимно на коли с регистрация от друг окръг, че ние си ги знаехме. Та и сега да знаете тръгнете ли за Боровец на светофарите по Самоков очите на 6 особено ако има цигани с деца или колички.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vicho » 20 Авг 2017, 21:07

много мразя да карам по магистрала... с тунели...

карам със 140-150 км/ч изпреварвам 99% от автомобилите, идва тунела и няколко човека ме изпреварват вътре със 120 км/ч (аз карам с 80)...

минава тунела и пак ги изпреварвам... идва 2-ри тунел... същата история... 3-ти и така...

само се гоним :mhihi: :mhihi: :mhihi:

някои дори карат по-бързо в тунела, отколкото на магистралата (в тунела 120, иначе - 100) :ok: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

сигурно аз нещо съм тъп и не разбирам :dunno:
Последна промяна vicho на 20 Авг 2017, 21:39, променена общо 2 пъти
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 20 Авг 2017, 21:29

vicho написа:много мразя да карам по магистрала... с тунели...

карам със 140-150 км/ч изпреварвам 99% от автомобилите, идва тунела и няколко човека ме изпреварват вътре със 120 км/ч (аз карам с 80)...

минава тунела и пак ги изпреварвам... идва 2-ри тунел... същата история... 3-ти и така...

само се гоним :mhihi: :mhihi: :mhihi:

някой дори карат по-бързо в тунела, отколкото на магистралата (в тунела 120, иначе - 100) :ok: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

сигурно аз нещо съм тъп и неразбирам :dunno:

Ей така се "гонех" една сутрин с един таксиджия по Малинов. 3 пъти го изпреварвам, а той се нарежда на всеки светофар в крайна лява, която е само за наляво, и кара направо като минава всички :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Авг 2017, 21:33

vicho написа:много мразя да карам по магистрала... с тунели...

карам със 140-150 км/ч изпреварвам 99% от автомобилите, идва тунела и няколко човека ме изпреварват вътре със 120 км/ч (аз карам с 80)...

минава тунела и пак ги изпреварвам... идва 2-ри тунел... същата история... 3-ти и така...

само се гоним :mhihi: :mhihi: :mhihi:

някой дори карат по-бързо в тунела, отколкото на магистралата (в тунела 120, иначе - 100) :ok: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

сигурно аз нещо съм тъп и неразбирам :dunno:

Това е от многото генерации Акрапович, които се слагат по сегашните коли, почти както беше едно време с гоУфовете с Ремус отзад...на стъклото. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Искат да чуят мощния звук вътре.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vicho » 20 Авг 2017, 21:40

оф... написал съм "някой" и "неразбирам"...

:banghead: :banghead: :banghead:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от koziak » 20 Авг 2017, 22:31

dextuar написа:
vicho написа:много мразя да карам по магистрала... с тунели...

карам със 140-150 км/ч изпреварвам 99% от автомобилите, идва тунела и няколко човека ме изпреварват вътре със 120 км/ч (аз карам с 80)...

минава тунела и пак ги изпреварвам... идва 2-ри тунел... същата история... 3-ти и така...

само се гоним :mhihi: :mhihi: :mhihi:

някой дори карат по-бързо в тунела, отколкото на магистралата (в тунела 120, иначе - 100) :ok: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

сигурно аз нещо съм тъп и неразбирам :dunno:

Ей така се "гонех" една сутрин с един таксиджия по Малинов. 3 пъти го изпреварвам, а той се нарежда на всеки светофар в крайна лява, която е само за наляво, и кара направо като минава всички :mhihi:


Ето това вече е отвратително! Затова според мен трябва като се изпреварва, да ги засичате и избутвате от пътя за да се пребият и да не могат да ви стигнат повече.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 20 Авг 2017, 22:51

Значи прелитането през тунел не е проблем според теб? Тя голямата катастрофа във Витиня стана заради бавно движеща се кола със сигурност :kuku:
С всеки изминал ден се убеждавам, че на голям процент от шофьорите и пазарски колички не трябва да им дават да карат :banghead:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от vicho » 20 Авг 2017, 23:54

Don_Diego написа:Значи прелитането през тунел не е проблем според теб? Тя голямата катастрофа във Витиня стана заради бавно движеща се кола със сигурност :kuku:
С всеки изминал ден се убеждавам, че на голям процент от шофьорите и пазарски колички не трябва да им дават да карат :banghead:


Проблема на повечето (да се чете всички) е, че не могат да карат нито бързо, нито бавно, нито с темпо...

ту бързо, ту бавно, но никога с темпо... :mhihi:

катастрофата в тунела на Витиня станА точно заради каишите, които карат по-бързо в тунела, отколкото по магистралата... после някой друг ни е виновен (Бойко, асфалта, осветлението, нафта и т.н.) ...

- Абе, бай Дедов... като са кофти условията ще караш бавно --> .
- НЕ! Ти ще ми кажеш, как ще карам?!?!? Карам както си искам!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 21 Авг 2017, 0:44

Мнението ми беше в отговор на мнението над мен, затова и не цитирах мнението.
Мен също адски много ме дразни когато някой, който се влачи ме подмине в тунела и аз трябва пак да следя да мога да изпреварва след това :banghead:
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от streetz » 21 Авг 2017, 9:22

Jordana написа:Някой може ли да предположи за какво става на въпрос в това видео ?
Не се чудете , в Китай спазват правилото чупи -купи , тоест при пътен инцидент виновния плаща цялото лечение и моралните щети на пострадалия . Мислите че това е справедливо ? Да ама не , някои заработват не лоши пари от този бизнес , така че ако сте турист в китай никога и за нищо на света не помагайте на хора паднали или блъснати на пътя . :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=qqm2rY6dy1w

Нашенските мангали са усвоили схемата вече : http://gospodari.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BC ... 28991.html
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от MartinP » 21 Авг 2017, 11:16

vicho написа:много мразя да карам по магистрала... с тунели...

карам със 140-150 км/ч изпреварвам 99% от автомобилите, идва тунела и няколко човека ме изпреварват вътре със 120 км/ч (аз карам с 80)...

минава тунела и пак ги изпреварвам... идва 2-ри тунел... същата история... 3-ти и така...

само се гоним :mhihi: :mhihi: :mhihi:

някои дори карат по-бързо в тунела, отколкото на магистралата (в тунела 120, иначе - 100) :ok: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

сигурно аз нещо съм тъп и не разбирам :dunno:


Ако караш кола с спортна генерация и от изведнъж дадеш мръсна газ в тунел е голям кеф.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от mrlargo » 21 Авг 2017, 11:39

vicho написа:много мразя да карам по магистрала... с тунели...

карам със 140-150 км/ч изпреварвам 99% от автомобилите, идва тунела и няколко човека ме изпреварват вътре със 120 км/ч (аз карам с 80)...

минава тунела и пак ги изпреварвам... идва 2-ри тунел... същата история... 3-ти и така...

И мен това ме дразни. Те си карат със 120 през цялото време и във всеки тунел те изпреварват и после пак - пример магистрала Люлин с 3-те тунела в началото. Ако има катастрофа недай си боже в тунела, преди да влезеш много често нямаш видимост и ще се набиеш като караш с 120-140. Отделно някои тунели са зле осветени и трябва малко време на очите да привикнат към тъмнината - особено през лятото при ярко слънце. Не случайно ограниченията са 80-90 за тунелите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 21 Авг 2017, 11:41

mrlargo написа:
vicho написа:много мразя да карам по магистрала... с тунели...

карам със 140-150 км/ч изпреварвам 99% от автомобилите, идва тунела и няколко човека ме изпреварват вътре със 120 км/ч (аз карам с 80)...

минава тунела и пак ги изпреварвам... идва 2-ри тунел... същата история... 3-ти и така...

И мен това ме дразни. Те си карат със 120 през цялото време и във всеки тунел те изпреварват и после пак - пример магистрала Люлин с 3-те тунела в началото. Ако има катастрофа недай си боже в тунела, преди да влезеш много често нямаш видимост и ще се набиеш като караш с 120-140. Отделно някои тунели са зле осветени и трябва малко време на очите да привикнат към тъмнината - особено през лятото при ярко слънце. Не случайно ограниченията са 80-90 за тунелите.

Е нали има камери и май там снимаха и за средна скорост, каква е драмата? Ще получат по веднъж честитка и ще се усетят... някои...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3881
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Kroki » 21 Авг 2017, 12:24

Don_Diego написа:Поредно пътуване и за пореден път благодаря на


Абсолютно същото ми се случи и на мен вчера. Пътувам на подбалканския път и вече наближавам Сливен. Тъмно е и настигам колона от 4 тира и по 1-2 коли между тях. Правата е бая дълга, а след това има и широк десен завой. Така, че спокойно ще се видят фарове, ако има насрещен автомобил. По принцип си карам с около 100-110 там и продължих да ускорявам. Минавам всички спокойно и вече съм на около 140 сигурно докато наближавам последния тир и едно клио от първите натоварено с 6 човека реши да изпревари. Видях го как тръгва, къси дълги, прибра се и докато наближавам реши пак да си излезе. Естествено спрях на бронята му и пуснах дългите. Понеже клиото изпреварваше с разлика 2км/ч сигурно, бяхме навлезли в завоя вече и добре че, беше тъмно и не се виждаха фарове. Изпревари го и влезнах след него, след което на някаква отбивка в насрещното беше спряла кола на авариени светлини. Селянина реши, че е полиция и намали до 60. Съответно аз и тира зад мен скочихме на спирачките. Минах го и си хвърлих бутилката с вода през джама по него. Направо полудях тогава.


Top Gun Maverick написа:Мястото е Созопол.

Защо се мъчите по тия паркинги, като има място на входа на града с безплатен паркинг. На 5мин пеша е от стария град и на 5мин от бикини на новия..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook