Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от host » 15 Дек 2017, 10:58

https://www.youtube.com/watch?v=2Kzx-6p ... e=youtu.be ?! нямам обяснение как се тръгва БЕЗ да гледаш пътя с предимство нито в едната, нито в другата посока

веднага след това надолу по тоя павиран "булевард" някакъв ентусиаст от PA решил да ПАРКИРА в насрещното на булеварда ?!?! отне ми известно време да се осъзная , че НЕ завива за пресечка
https://youtu.be/5fcTfTKdcAE

тука от хитреене човека не може да си избере ... лента ли да смени, мигачи ли да пуска ... какво става и аз и той не знаем
https://youtu.be/oYpsHZ6mh08


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от efren » 15 Дек 2017, 13:46

vicho написа:ако прави донъти на плац е далеч по-добре от това да кара със 120-140 по булевардите :yes:

нивото му на селяндурщина е било доста ниско :bowdown:


Уточнявам, не правеше донъти, а си джъткаше и в неговата лента и в насрещната с вратите настрани, докато разни дебили като мен караха направо (баси пенсионерското).
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 320Ci '01

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от fancooler » 15 Дек 2017, 13:58

Поредният юнак зад волана... И естествено - в Пловдив:

https://trafficnews.bg/temite-na-traffic-news/shofyor-izskochi-nasreshtnoto-6-septemvri-iska-predimstvo-91090/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от k.milanov » 15 Дек 2017, 21:08

Днеска станах свидетел на съвсем ново ниво джигитизъм.

Два автобуса 94 си светкаха, засичаха и караха на зиг заг в студентски :shock: :mhihi: :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TNT » 16 Дек 2017, 15:16

fancooler написа:Поредният юнак зад волана... И естествено - в Пловдив:
[/url]

Доста модерно е станало да не обикаляш, а да караш в насрещното. На коматевския възел преди месец щях да се изпукам с един такъв челно, добре че широко беше. 100% е излизал от кръчмата и не му се е обикаляло.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Don_Diego » 16 Дек 2017, 15:28

Онази нощ един хвърчеше в насрещното на Струма, но похвално хвана първия изход (вярно пак в насрещното беше ама поне се махна от магистралата), но със сигурност щяха да го видят ако имаше коли защото караше на габарити и фарове за мъгла :banghead:

Днес сутринта беше пълно с идиоти на Тракия: едно А3 на тунела влезе с 60, излезе поне със 160. След малко го изпреварих (пак караше 90-100) и след още 5 минути ме подмина през аварийната отново със 160+, лявата лента беше свободна :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TheDriver » 16 Дек 2017, 17:31

Колеги вероятно за някои от вас е ежедневие, но аз рядко минавам от там в пиков час и днес останах поразен. Става въпрос за левия завой от Константин Величков по Тодор Александров посока Люлин. :shock:
Има лента за направо/надясно до нея втора лента за ляв завой(където се редях и аз с останалите ”балъци”) след което има два чифта трамвайни релси.Бомбене през релсите е честа гледка и не ме впечатли, обаче там имаше две плътни ленти с бомбещи върху двата чифта релси :shock: :banghead:
Отгоре на всичко тия върху релсите далеч не завиват само наляво :bowdown: .
Пуска ми зелено на мен обаче аз от лявата си страна имам два реда коли. Единият от релсите продължи направо :censored: , а другият пресече пред всички ленти и зави надясно :shock: по Тодор Александров.
Имах чувството че съм в Делхи и трябва да спра да се водя по правилата за движение ако искам да оцелея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Knoxville_ » 16 Дек 2017, 17:38

По целия К.Величков отдавна не става въпрос за селяндурски тероризъм, а за откровена оркщина и татарщина. Но точно там е най-големият конфликт.
Отдавна е наложително по целия булевард релсите да бъдат разделени от платното или да бъдат преместени в двата му края до тротоарите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от cod-cdbp » 16 Дек 2017, 20:04

Knoxville_ написа:По целия К.Величков отдавна не става въпрос за селяндурски тероризъм, а за откровена оркщина и татарщина. Но точно там е най-големият конфликт.
Отдавна е наложително по целия булевард релсите да бъдат разделени от платното или да бъдат преместени в двата му края до тротоарите.



И също е нужно сфетофарите да светят 100 пъти по силно и да имат звукова сигнализация за да се сещат заспалите да тръгват навреме.
Там съм забелязъл, че има най-много заспи. Отделно, че спирките на транспорта също бавят трафика.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Knoxville_ » 16 Дек 2017, 21:02

Ами няма как. Много кръстовища има и на почти всяко трябва да има спирка. Плюс това оттам минават много трамвайни линии, кажи речи през 2-3 минути преминава трамвай в посока. Отделно, че трамвайните и автобусните спирки не са общи, което допълнително утежнява трафика там.
Решения много, някой трябва да има топки, за да ги реализира.
Например трамвайните линии се изместват най-вдясно, поставят се ограничители, които да възпрепятстват бомбенето от страна на леките автомобили и така. Автобусите ще могат да движат по релсите + обединяване на автобусни и трамвайни спирки. Остават по 2 ленти за движение в посока, които, ако трябва, също могат да бъдат разделени с онези красиви бетонни блокове, каквито има пред УНСС.

:ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от sixstraight » 16 Дек 2017, 21:15

На Константин Величков е интересно когато се завива на ляво по симеон по посока център, редят се на релсите за направо а от дясно до тях е лента за ляв завой. С едно инфинити джип се зажулихме леко, ама пича се стресна и избяга като твърдеше че нищо ми няма което си беше така. Миналата седмица се опитах да хакна един понеже имам нужда от ляв калник нов че тоя е с ръжда и кофти боя но пича се усети и избяга в насрещното със спирачки иначе завивах през него, като заключение мога да кажа интересен булевард с още по-интересни шофьори :mhihi:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от k.milanov » 16 Дек 2017, 23:08

На левия за към Люлин най-крайното, което ми се е случвало не е да съм с балъцте в правилната лента за ляв завой и някой от релсите да завие на ляво. Не е и някой от релсите да продължи направо докато свети зелено за ляв.

Най-крайната простотия, която ми се е случвала, е да съм в лентата за ляв първа кола, а до мене на релсите да е застанал някакъв тип за направо и да чака. Тръгвам, при което един джигит през релсите, ама тия в насрещното които са, отпраши направо сигурно с 60++ км/ч :kuku:
Ако бях търгнал по-бързо и не го бях видял, така щеше да ме удари, че щеше да направи ис-ката на банан :clap: Явно се беше засилил по релсите още от гешов :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от pampo » 17 Дек 2017, 9:41

Е той, колегата, който подхвана необятната тема К. Величков каза, че някакъв завил от релсите на ДЯСНО ?!?!?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TheDriver » 17 Дек 2017, 11:51

Да, и честно казано това ме спаси от това някой да ми влезе във вратите. За мен цялото нещо там е напълно ново. И като ги видях да се редят по релсите си казах че ще завиват наляво с мен, т.е. ще се вместим някак на Тодор Александров. Обаче забелязах, че юнакът с Х5цата дава десен мигач от насрещните трамвайни релси, тогава ми светна че нещо ”готино” ще се случва и трябва да внимавам :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от k.milanov » 17 Дек 2017, 12:14

Там е тотален хаос винаги, защото левия пуска максимум 3-4 коли, а реално завиващите са много, много повече, но това са си някакви нормални неща в София. Регулирането на светофарите и настройката им не е променяна от 90те :mhihi: :kuku:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook