Тема на пътешественика

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Тема на пътешественика

Мнение от speeder88 » 12 Юни 2017, 10:55

Rainbow написа:
bum_bum написа:http://contrabond.com/eto-kolko-mi-struvaha-5-sedmici-v-asia/

Случайно попаднах на това. Оказва се, че месец в пътешесвие ще ми излезе по-евтин от месец в София. :mhihi:


На какъв принцип мислиш, че са социално слабите англичани на Слънчака :mhihi:

Но това е добре де, явно си дигаме стандарта и гоним по белите държиви, щом в Азия и Африка ни се вижда евтино вече :mhihi:


Миналата седмица бях в Созопол за старта на сезоно, еми кво да ви кажа, хотелите още са на яко ниски цени, чужденци има доволно! Смятайте ква измет е в момента от чужденците. Най-големите мишки, щото им е безкрайно евтино, обаче претенциите им са до небето.

Относно стандарта - миналата година бях на Малдиви(по-късно ще опиша и аз пъруването) за седмица - със самолетни билети, Gold All Inclusive и от големите вили на пясъкас океана директно пред теб платихме 9К, на западно европейците това са им 4,5КЕ, две техни заплати, няколко наши
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: Тема на пътешественика

Мнение от merx » 16 Юни 2017, 13:04

http://www.manager.bg/turizm/wizzair-puska-evtini-poleti-do-lisabon-ot-mart-2018-g
Хайде да ни е честита добрата новина от днес! :bchug:
Лисабон си е доста интересна туристическа дестинация, както и Ница. Аз лично нямам търпение за Април 2018 да посетя Португалия, смятах го за супер абсурдно до сега да няма директен полет от България.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тема на пътешественика

Мнение от alekangg » 16 Юни 2017, 15:20

Имаше още преди 10год директни с бгеър, но ги махнаха

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 10.07.2008

Re: Тема на пътешественика

Мнение от kulov » 18 Юни 2017, 23:44

брех, от известно време не бях влизал и сега гледам - то станало тема! благодаря ви за коментарите, сега имам куп зорове, но ще дойде време и пак ще се замогна да попиша.
дотогава, ей ви малко от страната на баските. да се гледа на високо качество.
https://www.facebook.com/kulov1/videos/10203356587796050/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: Тема на пътешественика

Мнение от merx » 19 Юни 2017, 7:47

Еххх не съм обикалял много по света. но засега съм ходил няколко пъти до Испания и определено ми е на сърце. Хората и манталитета ми допадат, езика, културата, храната, абе всичко ми харесва.

:idea: С приятели гледаме да направим един тур в Италия септември месец. Плана е с Ryanair до Пиза --> Флоренция --> Сан Марино --> Римини --> Болоня и от там с Wizz обратно в София. До сега не съм бил в Италия и съм отворен към всякакви съвети, включително някакви други стопове да добавим към маршрута. Планирали сме да заминем в събота и връщането да е следващата неделя. Шест човека сме и обмисляме да си наемем по-голяма кола за 7 и да пътуваме, ама пък като гледам в Италия не са много евтини и може да се откажем от това хрумване. До сега съм ползвал 2 пъти Hertz и съм доволен, особено когато ми пратиха код за -25%. :lol: Влаковете май са приемлива алтернатива. :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тема на пътешественика

Мнение от alekangg » 19 Юни 2017, 8:30

kulov написа:брех, от известно време не бях влизал и сега гледам - то станало тема! благодаря ви за коментарите, сега имам куп зорове, но ще дойде време и пак ще се замогна да попиша.
дотогава, ей ви малко от страната на баските. да се гледа на високо качество.
https://www.facebook.com/kulov1/videos/10203356587796050/


Gaztelugatxe :D :D
merx написа:Еххх не съм обикалял много по света. но засега съм ходил няколко пъти до Испания и определено ми е на сърце. Хората и манталитета ми допадат, езика, културата, храната, абе всичко ми харесва.

:idea: С приятели гледаме да направим един тур в Италия септември месец. Плана е с Ryanair до Пиза --> Флоренция --> Сан Марино --> Римини --> Болоня и от там с Wizz обратно в София. До сега не съм бил в Италия и съм отворен към всякакви съвети, включително някакви други стопове да добавим към маршрута. Планирали сме да заминем в събота и връщането да е следващата неделя. Шест човека сме и обмисляме да си наемем по-голяма кола за 7 и да пътуваме, ама пък като гледам в Италия не са много евтини и може да се откажем от това хрумване. До сега съм ползвал 2 пъти Hertz и съм доволен, особено когато ми пратиха код за -25%. :lol: Влаковете май са приемлива алтернатива. :idea:


Имай предвид, че взимане от едно място и оставяне на друго качва сериозно и без това не евтините коли под наем. Специално за Италия, ако нямате пълна застраховка, която е доста при, понякога дори повече от наема на ден, се блокират много пари по кредитната карта, от сорта на 1000-2000 евро, които трябва да ги имаш като лимит и налични.
Има и трети варианти с външни застраховки, но пак си остава проблема с блокажа на сериозна сума пари по кредитната карта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Тема на пътешественика

Мнение от fitter » 19 Юни 2017, 13:19

alekangg написа:
kulov написа:брех, от известно време не бях влизал и сега гледам - то станало тема! благодаря ви за коментарите, сега имам куп зорове, но ще дойде време и пак ще се замогна да попиша.
дотогава, ей ви малко от страната на баските. да се гледа на високо качество.
https://www.facebook.com/kulov1/videos/10203356587796050/


Gaztelugatxe :D :D
merx написа:Еххх не съм обикалял много по света. но засега съм ходил няколко пъти до Испания и определено ми е на сърце. Хората и манталитета ми допадат, езика, културата, храната, абе всичко ми харесва.

:idea: С приятели гледаме да направим един тур в Италия септември месец. Плана е с Ryanair до Пиза --> Флоренция --> Сан Марино --> Римини --> Болоня и от там с Wizz обратно в София. До сега не съм бил в Италия и съм отворен към всякакви съвети, включително някакви други стопове да добавим към маршрута. Планирали сме да заминем в събота и връщането да е следващата неделя. Шест човека сме и обмисляме да си наемем по-голяма кола за 7 и да пътуваме, ама пък като гледам в Италия не са много евтини и може да се откажем от това хрумване. До сега съм ползвал 2 пъти Hertz и съм доволен, особено когато ми пратиха код за -25%. :lol: Влаковете май са приемлива алтернатива. :idea:


Имай предвид, че взимане от едно място и оставяне на друго качва сериозно и без това не евтините коли под наем. Специално за Италия, ако нямате пълна застраховка, която е доста при, понякога дори повече от наема на ден, се блокират много пари по кредитната карта, от сорта на 1000-2000 евро, които трябва да ги имаш като лимит и налични.
Има и трети варианти с външни застраховки, но пак си остава проблема с блокажа на сериозна сума пари по кредитната карта.


И внимавайте с центалните зони и така наречената ZTL . Трябва предварително да си платите или до 24 часа след като сте влизали. Иначе глобите започват от около 100евро. И отделно рентал компанията ви таксува по 40 евро ако полицията поиска данни за водача на колата нарушила правилата. Ако влезнете два пъти в рамките на деня ще ви чарджат 2 пъти по 40:). Мафия!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: Тема на пътешественика

Мнение от merx » 19 Юни 2017, 19:27

fitter написа:
alekangg написа:
kulov написа:брех, от известно време не бях влизал и сега гледам - то станало тема! благодаря ви за коментарите, сега имам куп зорове, но ще дойде време и пак ще се замогна да попиша.
дотогава, ей ви малко от страната на баските. да се гледа на високо качество.
https://www.facebook.com/kulov1/videos/10203356587796050/


Gaztelugatxe :D :D
merx написа:Еххх не съм обикалял много по света. но засега съм ходил няколко пъти до Испания и определено ми е на сърце. Хората и манталитета ми допадат, езика, културата, храната, абе всичко ми харесва.

:idea: С приятели гледаме да направим един тур в Италия септември месец. Плана е с Ryanair до Пиза --> Флоренция --> Сан Марино --> Римини --> Болоня и от там с Wizz обратно в София. До сега не съм бил в Италия и съм отворен към всякакви съвети, включително някакви други стопове да добавим към маршрута. Планирали сме да заминем в събота и връщането да е следващата неделя. Шест човека сме и обмисляме да си наемем по-голяма кола за 7 и да пътуваме, ама пък като гледам в Италия не са много евтини и може да се откажем от това хрумване. До сега съм ползвал 2 пъти Hertz и съм доволен, особено когато ми пратиха код за -25%. :lol: Влаковете май са приемлива алтернатива. :idea:


Имай предвид, че взимане от едно място и оставяне на друго качва сериозно и без това не евтините коли под наем. Специално за Италия, ако нямате пълна застраховка, която е доста при, понякога дори повече от наема на ден, се блокират много пари по кредитната карта, от сорта на 1000-2000 евро, които трябва да ги имаш като лимит и налични.
Има и трети варианти с външни застраховки, но пак си остава проблема с блокажа на сериозна сума пари по кредитната карта.


И внимавайте с центалните зони и така наречената ZTL . Трябва предварително да си платите или до 24 часа след като сте влизали. Иначе глобите започват от около 100евро. И отделно рентал компанията ви таксува по 40 евро ако полицията поиска данни за водача на колата нарушила правилата. Ако влезнете два пъти в рамките на деня ще ви чарджат 2 пъти по 40:). Мафия!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря за информацията!

Нещо почвам да се разколебавам за тоя рент а кар. Февруари наех за 2 дни кола във Валенсия. Като я вземах направих грешката, докато съм ентусиазиран за пътуването да взема фактурата (без да я погледна), документите с ключа и газ.. Като я връщам ги подпитах колко ще ми струва, въпреки, че през сайта на Херц с кода за отстъпката си беше 45 евро тотал за два дни. Показват ми те 200 и няколко евро... И се започна един спор. Останалото беше за точно тази застраховка, за която те твърдяха, че тяхната колежка ми е била обяснила като я вземам, като разбира се тя не беше. В крайна сметка ми я махнаха и си ми взеха в последствие само 45 евро от кредитната и то 4-5 дена след като върнах колата и това при положение, че даже не бяха ми блокирали пари. Испанци, какво да ги правиш, айляк хора. :lol:
Та сега пак аз трябва да правя резервацията и моята карта да се ползва и само ще го мисля, а и след като проверих, че влаковете от Пиза до Флоренция и след това до Болоня бяха съответно 8 и 12 евро клоня към Trenitalia. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Тема на пътешественика

Мнение от kiko » 19 Юни 2017, 21:18

Ето за Ком-Емине доооста подробно инфо
http://zcezbpm.blogspot.bg/2015/07/colo ... e14pt.html

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Тема на пътешественика

Мнение от Vasko » 19 Юни 2017, 23:22

Миналата седмица бях в Созопол за старта на сезоно, еми кво да ви кажа, хотелите още са на яко ниски цени, чужденци има доволно! Смятайте ква измет е в момента от чужденците. Най-големите мишки, щото им е безкрайно евтино, обаче претенциите им са до небето.

Относно стандарта - миналата година бях на Малдиви(по-късно ще опиша и аз пъруването) за седмица - със самолетни билети, Gold All Inclusive и от големите вили на пясъкас океана директно пред теб платихме 9К, на западно европейците това са им 4,5КЕ, две техни заплати, няколко наши[/quote]


Колега, какви са тези 9 К до Малдивите ? Вече екскурзиите до там са по 1500-2000 евро максимум и то за 7 дни в супер хотел.

http://teskogroup.bg/%d0%bf%d0%be%d1%87 ... %82%d0%b0/



http://teskogroup.bg/%d0%bf%d0%be%d1%87 ... and-spa-4/



стига толкова, за да не правим реклама ....



Какви 9 к какви няколко заплати. Да отидеш на Малдивите вече не е кой знае какво с тези евтини промоции на Катарските Авиолинии ...
Иначе относно сезона на Бг Черноморието , аз когато съм в Слънчака харча много повече пари отколкото ако пътувам в Гърция или Турция ..Та такива ми ти работи :)))
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тема на пътешественика

Мнение от alekangg » 19 Юни 2017, 23:37

Не знам кой все още би дал пари на малоумни агенции за ексурзии, но явно има и такива.
За цитраните горе, само като види човек как с червено е написано това и удрям Х-а. Забравили да напишат и какво не влиза, някоя горивна такса и пр коренни номерца, но както и да е.

ВАЖНО: Преди резервация, цените подлежат на препотвърждение !



Билетите са ти най-евтиното перо до Малдивите, от там нататък имаш огромен избор от хотели по цени, може да спиш за 50 или за 500+ евро на ден, та 9к лв не се знае много ли са малко ли са, зависи какво правиш и къде е отседнал човек.
Може дори да не стигнат, ако се ходи на по-така места.
Не всичко хора, ходят за или около възможния минимум за дадена екскурзия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Тема на пътешественика

Мнение от skoti79 » 20 Юни 2017, 6:02

alekangg написа:та 9к лв не се знае много ли са малко ли са, зависи какво правиш и къде е отседнал човек.
Може дори да не стигнат, ако се ходи на по-така места.
Не всичко хора, ходят за или около възможния минимум за дадена екскурзия.


Семейно ли си, посочената сума НЕ стигне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Тема на пътешественика

Мнение от speeder88 » 20 Юни 2017, 7:17

То по офертите има на агенциите започват от 1500лв., ама без самолет, само със закуски, в хотел... Така че...

Моите 9К бяха разбити по следния начин - 2,4К за самолетните билети, 6,6К - трансфер с хидроплан до острова, нощувки във вила на плажа, All inclusive с алкохол и т.н.

По принцип човек може и да си всземе както казах за 1,5К базовия пакет на човек още 1К самолет и се връзва на 2,5К. И аз си мислех да си book-на HB и да шибам дявола във въздуха, обаче след като си говорих с една агенция ме светнаха за цените. Кока кола - 6$, спагети - 22$, коктейлчета разни от 12-13-15$, малко нямаше да ми излезе на същото ниво сметката. За сметка на това от обяд на плажа не спирах да се наливам с бира, мохито или джин.

Но както по-рано написах ще опиша всичко подробно скоро.

BTW

Набарах през една агенция(наплюйте ме) екскурзия до Кападокия за никви пари. Ще пробвам прочутото летене с балон там!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема на пътешественика

Мнение от Rainbow » 20 Юни 2017, 9:30

За цените и аз мога да подкрепя колегата, недей гледа агенциите... Това са като колите уникат на Горубляне, най-гадните места обикновено + липсващи такси/допълнителни заплащания + в гаден период от годината, просто защото се гони най-ниска цена да зарибяват хора :mhihi:

На Малдивите има не малко хотели с 5 цифрени суми за нощувка - една ;)

До Сейшелите на мен също ми беше към 8-9к, като може да стане и за 3-4к (говоря за 2-ма), но...

Билета беше на промоция на Катар и на човек стъпваше по 900 лева, но нощувката в хотела беше 800 на ден :mhihi: (имаше и такива по 100-150, къщи под наем ама...).
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

E34 Маниак
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 17.12.2003
Местоположение: Plovdiv

Пътешественик

Мнение от Georgi » 06 Яну 2020, 20:15

Търсих, но не намерих подобна тема....та предлагам тук да постваме интересни дестинации най-вече за уикенд.
Като за начало предлагам един примерен:
Крепост "Калето" до с.Кошница, в близост е и пещера "Ухловица", също и" Агушевските конаци" в село Могилица.
За награда има уникална механа в с.Смилян. Всички гореспоменати места си струват много и могат да се посетят в рамките на два дни.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook