Тема на пътешественика

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Тема на пътешественика

Мнение от drago_pavlov » 13 Юни 2016, 14:18

Е.Димитров написа:На фришопа може да си купите разни неща, но ако за първи път посещавате Турция, ще си купите, ама друг път. Не дават да си купиш нищо ако в паспорта ти няма някакъв печат.

На връщане дават, като имате печат че сте излезли от Турция. Тогава се появяват и контрабандистите на цигари - понеже има лимит и искат да им купиш два стека с твоя паспорт. Като им откажеш чак се сърдят "И аз деца храня" и т.н. :mhihi:

Е.Димитров написа:По принцип тази винетка се лепи на предното стъкло, но може на самата бариера да я държите с ръка. После може да ви се наложи да я местите на друг автомобил.

Ако я преместиш на друг автомобил трябва да регистрираш промяната на някой от пунктовете, където ги продават.

Е.Димитров написа:АКО пребивавате под 7 дена, държавата правила "бакшиш" (както се изрази турчина) към чужденците и не ви вземат пари.

Това не е вярно. Просто има гратисен период от 7 дни. След тези 7 дни подлежиш на глоба, ако си пътувал, а не си платил. Следващия път може и да имаш проблеми ако влезеш със същата кола.

Е.Димитров написа:Записахме и екскурзия до Памуккале...но това може би друг път ще пиша.

Е ти най-интересното пропусна :ok:
Качи някоя друга снимка, че е интересно. Писането го остави за друг път.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Тема на пътешественика

Мнение от Е.Димитров » 13 Юни 2016, 19:02

drago_pavlov написа:
Е.Димитров написа:На фришопа може да си купите разни неща, но ако за първи път посещавате Турция, ще си купите, ама друг път. Не дават да си купиш нищо ако в паспорта ти няма някакъв печат.

На връщане дават, като имате печат че сте излезли от Турция. Тогава се появяват и контрабандистите на цигари - понеже има лимит и искат да им купиш два стека с твоя паспорт. Като им откажеш чак се сърдят "И аз деца храня" и т.н. :mhihi:

Е.Димитров написа:По принцип тази винетка се лепи на предното стъкло, но може на самата бариера да я държите с ръка. После може да ви се наложи да я местите на друг автомобил.

Ако я преместиш на друг автомобил трябва да регистрираш промяната на някой от пунктовете, където ги продават.

Е.Димитров написа:АКО пребивавате под 7 дена, държавата правила "бакшиш" (както се изрази турчина) към чужденците и не ви вземат пари.

Това не е вярно. Просто има гратисен период от 7 дни. След тези 7 дни подлежиш на глоба, ако си пътувал, а не си платил. Следващия път може и да имаш проблеми ако влезеш със същата кола.

Е.Димитров написа:Записахме и екскурзия до Памуккале...но това може би друг път ще пиша.

Е ти най-интересното пропусна :ok:
Качи някоя друга снимка, че е интересно. Писането го остави за друг път.

Ооо, има материал за Памуккале, утре ще драсна няколко реда,придружени със снимки.
Иначе за винетката и стикерите, днеска пак се обадих на тази жена, дето е от Кушадасъ , да попита вещи хора , да не се окажа като някакъв мизерник за някакви лири. След около 2 часа ми се обади и каза че наистина има такова нещо, като ако излезеш с колата до 7 дена, не дължиш такси, ако обаче останеш повече от 7 дена, плащаш в пощата или на границата 27 лири. С две думи да не се безпокоя по този въпрос.
Но все пак, да не объркам някой, винетката със заредена някаква сума (мисля че беше около 30 лири) струва 55 лири и е добре да имате.

За цигарите, взех си един стек цигари Лъки на границата, като на границата казах че съм закупил 1 стек цигари на фрии шопа и нямаше проблеми, но честно не бих искал за 10-15 лева разлика да ставам за смях, единствено си взех цигари, заради това, че вероятно са значително по-истински, от тези, дето се продават в България. То в Турция си купувах Ротманс по 7 лири (4,20 лева), и беше много добър като качество.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 10.07.2008

Re: Тема на пътешественика

Мнение от kulov » 24 Юни 2016, 23:40

Емо, благодаря за включването!

Имам малко прилив на вдъхновение тая вечер, та нека приключим азиатската одисея…

Някъде около 5-10 февруари е било, полудях от скука и бездействие на Диманкал и реших да сляза до Палауан. За добро ли, за лошо ли, в същото време ми дойде малко работа. Да речем е вторник, в петък трябва да издавам, а се случи да съм в движение….

Качих се на лодка от ЛинапАкан за Ел Нидо.

https://www.youtube.com/watch?v=ur5KZqyn6Sg

Пътьом лодката мина през едно приказно селце, Сан Фернандо.

https://www.youtube.com/watch?v=StuZ0b9dp0s

Мамка му, как ми се слизаше там за 2-3 дни……. Чувствам се супер прецакан…. Карел ми беше казал, че там Smart няма обхват, а ми трябваше интернет, да мога да си избачкам и издам проекта. В интерес на истината, на 200 м от брега, откъдето е сниман клипа, имаше нет. Както и да е, не ми се рискуваше и продължих към Ел Нидо.
Ел Нидо е суууупер якото място!!! Така се получи, че по времето, когато бях там, беше баш китайската нова година. Беше пълно с народ. Пристигнах около 5 вечерта и обикалях селото 2 часа, докато намеря къде да нощувам. Беше все едно слънчака на 15 август. Накрая намерих стаичка за 500р в един хотел с персонал от шимейли, на единият от които силно му се похапваше български бахур (после къде ще излизате, съъър???). На всичкото отгоре малкият мръсник ми извъртя номер и ми даде някакъв друг ключ за стаята, а банята обща на етажа. Излизам аз по хавлия и а да си отключа – нъцки… И ходи тогава да го търсиш из хотела. Абе, мани… Вечерта пообиколих, с мадамите от Ел Нидо трябва да се внимава. То само като ти избоботи хелллоуууу съррр с по-басов глас от твоя и ти става ясно. Като се изключи нощния живот, има къде да се обикаля и какво да се види, но точно в момента хич нямах възможност да стоя там. Интернетът беше shite и на следващата сутрин хванах едно бусче за Пуерто Принсеса (ако не се лъжа, към 500р платих). Добре беше, сравнително съвременно, с климатик.

На средата на пътя (към 6 часа общо) имаше някаква спирка, на която всички спират, нещо като Обнова. Там погледах малко сеир – някакъв недотам съвременен бус, да речем от средата на 70те, захожда да спира. Намалява, от пасажерската врата се изстрелва някакъв младеж, подтичва пред буса и подпъхва някакъв камък под предното колело по време на движение. Нямат си там iso, стандартизации и т.н.

Следващите 10ина дни изкарах в Пуерто Принсеса. Град колкото Бургас г/д. Хотелчето е Your Space. 350р единична стая.

https://www.facebook.com/yourspacepensionne/?fref=ts

Собственичката е голям бонбон. В града няма плажове, трябва да се хваща автобус до някъде си, ама се лиших от тез благини. Голямата атракция е подводната река (1600р), но и до там не стигнах, щот’ си попилях парите по други забавления.

Нуру масажи, за съжаление, на Палауан не се предлагат, но пък си има класически масажи, както и класически бардаци.

Ако някой някога попадне в това целунато от бога място – от сърце и душа препоръчвам Анабел Фернандес от масажното студио до голямото кръстовище (при нужда ще дам и по-точно описание). Това момиче е пълен професионалист. 250р едночасов масаж цяло тяло, без екстри (около 9 лв), естествено винаги й тиках в шепичката и по една стотачка. Всяка божа вечер съм бил при нея. Направо ти променя походката после. Не можеш да вървиш в права линия.

За бардаците на две на три – хората са католици и това много им пречи. Първо, в хотела ти на стената пише „така и така, да не се водят коври”. Добре. Хващаш някакъв трикольор, води те той на мястото. Вътре около 12-15 момичета, всички облечени с ултракъси черни рокли с дълбоко деколте, до една кръстосали крака и вперили взор в екраните на телефоните си.

Водиш каквато/ито си избереш ти в някакъв друг хотел, младежът ти вика 400р за 3 часа (на другия ден минеш оттам и пред хотела табела метър на 2 – 300р за 3 часа, така са те, трябва да те излъже с 2-3 лева, иначе язък, че е ходил на работа. азиатци…).
Пуснеш ти на хотелския телевизор някакви мадами да се целуват, тя – не! Не е католическо! Трябва да се гледа филипино търси талант (от тая простотия поне на тоя свят отърване няма). Деебатияковридееба. Абе, да не влизам в подробности, щот’ колкото повече пиша, повече ще ми се смеете.

Тука имам едно видео от пиков час какво става на улицата. Понятия като тротоар не са известни, понякога трябва да преминеш осевата линия, за да продължиш напред. А и тези гадни триколки имат навика, както си ходиш по тротоара, да се вреже в него на метър пред теб. Така решава, така си паркира.

https://www.youtube.com/watch?v=2halOFY3nN0

За авиопревозвачите – имах навързани полети Пуерто Принсеса – Манила (преспиване) – Куала Лумпур (преспиване) – Алмати Казахстан – Истанбул. Някъде 10ина дни преди полетите иде имейл. Полетът Пуерто Принсеса – Манила е отменен. Можем да Ви предложим заместващ полет на същата дата, 6 часа по-късно (Cebu Pacific). Ако искаш. Ако не – можеш да се оплачеш на арменския поп. То добре, ама по-късно пристигна известие, че полетът Манила – КЛ (Air Asia) също се отлага с 4 часа. А това, че си навързал 5 полета тях изобщо, ама изооообщо не ги …. такова. Азиатска работа. Имаме много техни черти, да знаете.

В КЛ ми хареса.

Изображение

Бях там за 10ина часа – някъде от полунощ до сутринта. През цялата нощ в идеалния център на града вилняха някакви рацери с 1.6 литрови японски зверове (по рева познавам).

На летището в КЛ имах проблем. Билетът ми е (Air Astana) КЛ – Алмати – Истанбул. То това е чудесно, ама паспортът български, а не мога да удостоверя, че ще напусна Турция. Отивам аз да се чекирам, младежът на чекина вика – ама как тъй? ти българин, пък ще пътуваш до Турция? Вика колегата, после викаха някакъв трети… Държаха ме там 20ина минути, при което аз бая се поизпотих, но накрая ме пуснаха. Много приятна авиокомпания, самолетите бяха луксозни, алкохол на корем, в бордовите компютри имаше Улытау. Абе, пълен кеф!

https://www.youtube.com/watch?v=5WxLJU8qR8A

До Истанбул не го усетих.

https://www.facebook.com/kulov1/videos/vb.1851830742/10204368274007573/?type=2&theater

Това е от една закусвалня в Манила. Бяха докарали някакво ремарке с бойни петлета и ги тестваха едно по едно върху някакъв опитен боец. Сдавят ги за 10 секунди и вадят другото.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Тема на пътешественика

Мнение от nqmam_bmw » 26 Юни 2016, 14:47

kulov написа:...


Интересни случки, браво! :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Тема на пътешественика

Мнение от B.Stoimenov » 08 Юни 2017, 13:40

Колеги,

следващият вторник заминавам за прословутият остров Бали.
Ще се радвам ако някой от вас е бил там, да сподели места, специфики и прочие, които не са за изпускане или пък с които следва да се внимава.
Живи и здрави, като се върна ще разкажа и своите наблюдения и материал ..снимков :bchug:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тема на пътешественика

Мнение от alekangg » 08 Юни 2017, 22:02

С Катар ли летиш?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Тема на пътешественика

Мнение от B.Stoimenov » 09 Юни 2017, 8:40

alekangg написа:С Катар ли летиш?

:mhihi: да ... макар, че днес ще им звънна да видим за ко иде реч ..че ... таз Доха, много "friendly" :mhihi: :angel:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тема на пътешественика

Мнение от alekangg » 09 Юни 2017, 8:56

Дано нямаш проблеми с полетите, кофти момент е сега за тях

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Тема на пътешественика

Мнение от B.Stoimenov » 09 Юни 2017, 10:33

Сега говорих с тях, може да е полезно за всеки който ще ги ползва.

Няма проблеми. Единствено полетите от/за и през страните в конфликта са със забавяне или отменени.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема на пътешественика

Мнение от Rainbow » 09 Юни 2017, 20:45

Аз няма да мога да съм толкова добър със словата като колегата, но мога да споделя малко опит от пътуването ми до Сейшелите :)

Аз също като B.Stoimenov ползвах Qatar Airways и като цяло беше ОК, но самолетите от София и до там не са от най-големите, даже обратното и ако сте над 1.85м няма да е много комфортно. Храната не беше кой знае какво при тях. София - Доха (5 часа); Доха - Сейшелите (пак около 5 часа). Да се има предвид, че на тяхното летище е яко студ (климатиците са на макс и въпреки, че вън беше 38 градуса, вътре с тениска и блуза ми беше студено, а не съм от зиморничавите :mhihi: ).

При по-голям престои (над 8 часа) и по-скъп билет (ако не се лъжа над 300$ без летищните такси) или бизнес класа може да си букнете стая в хотела на летището безплатно. При мен не беше това случая и някак не ми се даваха ~500 лева за 8 часа стая, та се спрях на друг интересен вариант - lounge. Това удоволствие струва 55 $/Euro на човек и включва помещение с малко по-добри столчета, храна на корем (сменят я през часовете) + пиене на корем (има и алкохол, мен ме интересуваше уискито само - варианта е един - Johnnie Walker Black label). Има и помещение с душ. За съжаление няма как да се спи никъде на освен в хотела им... Като цяло не е лоша оферта имайки предвид, че на летището си е скъпо и парче пица ти е 7-10 евро.

Като валута както в Доха, така и на Сейшелите приемат навсякъде освен техните пари, евро, долари, паунди.

Доха като малкия Манхатан: :mhihi:
Doha.jpg

Doha2.jpg


Кацането на Сейшелите е придружено освен с много ентусиазъм и с уау ефект от вида на летището - с размера на автогара и отворено откъм гишетата :mhihi:
Таксита тук са си цифра - 4-5 евро на км.

Аз бях на острова с международното летище - Махе, където е и столицата на Сейшелите - Виктория.

Гледката на плажа на Beau Vallon (Бо Валон), най-добрия плаж на север, особено за плуване, рязко те кара да онемееш:
Beau Vallon.JPG


Тук беше най-брутално якия пясък, който съм виждал някога (сравнено с нас, Гърция, Малта, САЩ)... Като брашно - бял и фин.

А водата... 29 градуса, чиста и спокойна. (продължавам в още 1 мнение заради лимита от 3 снимки :)).
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема на пътешественика

Мнение от Rainbow » 09 Юни 2017, 20:59

sea.jpg


По плажа освен да се излежаваш на спокойствие можеше и да се пуснеш на джетове и други такива щуротии (20 минути джет е 50 евро). Но лично мен доста повече ми хареса идея да съм на плаж и под естествена сянка от дървета (както kulov спомена преди, така и тук най-големия враг/убиец е да ти падне кокос на главата, та едно на ум :mhihi: ). Супер много ми хареса, че няма отровни гадини, нито змии, комари уж има някъде, но аз нямах ухапване, нито видях за 7 дни. Имунизации не са необходими. Да се има предвид, че ако сте били в държава от Африка с някой от треските в рамките на 1-2 седмици преди Сейшелите може да имате проблем да влезете в страната, т.к. доста се стараят да я опазят чиста от такива неща.

Местната кебапчийница до плажа:
Riba.jpg


Имат вино от кокос, но мен лично не ми хареса грам. Силно препоръчвам да не правите моята грешка и на тръгване да си вземете сладко от маракуя и манго - брутални са. Както и някоя друга бутилка кокосов ром Takamaka.

Доста добра идея е и да се пуснете с някоя лодка/корабче на разходка из морските им паркове (до 2-3 острова). Има доста с прозрачно дъно и е яко. За съжаление след последното топло течение, Ел Ниньо от 2015 ако не се лъжа, 95% от коралите са мъртви и не очаквайте цветна картинка под водата като на филмите :confused: Цените са около 100 евро на човек, за гъзарите от форума има и частни яхти, но там се почва от 2000 евро за 4 часа и нагоре :mhihi:

Имаше интересен тур и с хеликоптер, но и там си е цифра - 680 евро за 15 минути.

За мераклиите да живеят там, техните хора са помислили доста добре. Има изкуствен остров с доста яки къщи на "интересни" цени и при закупуването на къща там, автоматично получавате Сейшелско жителство :)
Това са те (горе е резиденцията на шейха на Абу Даби):
properties.JPG


P.S.: За настаняване опции доста, но лично аз супер много бих препоръчал хотела, в който бях с опция за закуска и вечера -> The H Resort Beau Vallon Beach
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Тема на пътешественика

Мнение от alekangg » 10 Юни 2017, 8:18

Благодаря за пътеписа. VIP lounge извън Европа е голяма работа, особено ако се посещава без пари.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тема на пътешественика

Мнение от bum_bum » 10 Юни 2017, 15:18

http://contrabond.com/eto-kolko-mi-stru ... ci-v-asia/

Случайно попаднах на това. Оказва се, че месец в пътешесвие ще ми излезе по-евтин от месец в София. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Тема на пътешественика

Мнение от Е.Димитров » 11 Юни 2017, 17:31

Малко :OT:
Туко що пристигнах в Кушадасъ (отново :) )
Имам един бърз въпрос.
Докато карах колата, до Троя са поставили радар, който видях как ме "светна".
Въпроса е, някой знае ли какви са глобите и дали/как ще я получа?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема на пътешественика

Мнение от Rainbow » 12 Юни 2017, 10:09

bum_bum написа:http://contrabond.com/eto-kolko-mi-struvaha-5-sedmici-v-asia/

Случайно попаднах на това. Оказва се, че месец в пътешесвие ще ми излезе по-евтин от месец в София. :mhihi:


На какъв принцип мислиш, че са социално слабите англичани на Слънчака :mhihi:

Но това е добре де, явно си дигаме стандарта и гоним по белите държиви, щом в Азия и Африка ни се вижда евтино вече :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook