Интернет на нещата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интернет на нещата

Мнение от Nickelback » 13 Яну 2020, 20:32

Очаквах поне да ги трепе с лазера, а то май само ги маркира :ok: :dunno:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Интернет на нещата

Мнение от TNT » 13 Яну 2020, 20:35

Точно оная вечер обсъждахме колко безсмислени неща се мислят с IoT и AI :mhihi: А някои струват и абсурдно много. Гледах смарт-аквариум за 45 000$ :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Интернет на нещата

Мнение от madafaka_donkele » 13 Яну 2020, 20:49

TNT написа:Точно оная вечер обсъждахме колко безсмислени неща се мислят с IoT и AI :mhihi:


Както е и с редица технологии...даже, като се замисля не се досещам за технология, която реално да решава някакъв проблем, значително да спестява време, пари или нещо друго и т.н. Да не говорим колко от "новите" технологии са ребрандирани/моднати и т.н. добре познати "стари" такива :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интернет на нещата

Мнение от Nickelback » 13 Яну 2020, 21:35

madafaka_donkele написа:като се замисля не се досещам за технология, която реално да решава някакъв проблем, значително да спестява време, пари или нещо друго и т.н.

Не си сериозен, нали? :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Интернет на нещата

Мнение от TNT » 13 Яну 2020, 21:52

Много смислени има, но покрай тях още 2-3 пъти повече безсмислени. Да си програмираш климатиците/бойлера/котела на пелети , докато си на почивка е супер. Ама тоалетна, която да ти изследва колко ти е стегнато гоВното и къв цвят е... Дори някои от тъпите неща може да ме убедят, че имат смисъл... докато не видим цената. Като горния пример, който дадох - 45к долара за аквариум :shock: Бахти, за тея пари ще си наемеш някой да ти храни рибките доживот :mhihi:

А с някои от технологиите имам опасения, че ще има "завой в грешната посока". Примерно със системите за сигурност в автомобилите. Най-добрата система е задкормилното устройство. Все повече системи обаче стават и задължителни в производителите, т.е. ще ги има в буквално всяка кола след години. Дали няма да е пълно с катастрофи заради ОЩЕ ПО-ЛОШИ шофьори и развалени датчици ? Ще са неща от сорта на "то така ми показваше", "аз чаках системата, ама тя нещо не тръгна". Подозирам, че резултата ще е някакви милиарди/билиони за автопроизводителите (съответно и потребителите), които просто няма да дават така исканият резултат. После като ударим чертата... с тези пари колко неща могат да се направят... не съм сигурен дали това е най-"изгодния" вариант.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интернет на нещата

Мнение от Nickelback » 13 Яну 2020, 22:04

TNT написа:Примерно със системите за сигурност в автомобилите. Най-добрата система е задкормилното устройство. Все повече системи обаче стават и задължителни в производителите, т.е. ще ги има в буквално всяка кола след години.

Правилно мислиш, пълна кома са все още :ok: От опит говоря, не друго :mhihi:

TNT написа:Дали няма да е пълно с катастрофи заради ОЩЕ ПО-ЛОШИ шофьори и развалени датчици ? Ще са неща от сорта на "то така ми показваше", "аз чаках системата, ама тя нещо не тръгна".

Чак много катастрофи, не, но ще е пълно с коли направили "safe stop" на аварийки и шофьори викащи дилър, пътна помощ, баджанака и т.н. щото колата, така си е решила да спре като fallback в "непозната" ситуация или техн. проблем :mhihi: А бе сеир ще е отначало, то се вижда и с Тесла какво е положението :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Интернет на нещата

Мнение от Jordana » 13 Яну 2020, 23:04

Технологиите не трябва да създават повече грижи на хората от старите такива . Проблема на всичките тия нови и стари които попадат в тенджерата с гювеч на интернет нещата , е че стават просто досадни и обременяващи от един момент . Вече не знам какъв брой зарядни контролери модули дистанционни адаптери и купища електроника имам под ръка уж за лесно и продължават да се трупат . Вече мечтая за мига когато всичко ще е аналогово и ще работи с цк ключе . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Интернет на нещата

Мнение от alekangg » 14 Яну 2020, 8:49

На подземен паркинг в нов голям блок без малко да се ударят две женици.
И двете с джипки с много екстри, спират сами, 360 градуса камери и пр.
Джипките спрели сами, те даже не разбрали какво става.

И си мисля, че с 1000 екстри е добре за такова които не знаят къде се намират. Обаче все пак някой трябва да кара понякога и да все по-слаби ще са шофьорите за в бъдеще, няма как да е друго.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook