Интернет на нещата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интернет на нещата

Мнение от Nickelback » 02 Дек 2016, 11:41

Точно това е проблема, че на пазара има сума ти китайски устройства именно с CE маркировка без изобщо да са минавали процедурата по тестване за електромагнитна съвместимост, да речем... Вносителите ги продават на своя отговорност, но ако нещо стане ще го ядат дедовия, а на китайците им дреме на същия...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Интернет на нещата

Мнение от drago_pavlov » 02 Дек 2016, 11:54

Nickelback написа:Точно това е проблема, че на пазара има сума ти китайски устройства именно с CE маркировка без изобщо да са минавали процедурата по тестване за електромагнитна съвместимост, да речем...

Това е китайското CE - означава China Export :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интернет на нещата

Мнение от Nickelback » 29 Дек 2016, 16:27

Има ли някой тук да си е играл повечко с ESP8266, че съм поръчал на китайския дядо Коледа две NodeMCU-та и не знам какво да очаквам (най-вече откъм стабилност) :mhihi:

http://www.nodemcu.com/index_en.html

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интернет на нещата

Мнение от Nickelback » 24 Яну 2017, 0:01

Дойдоха китайците, засега съм доволен, особено от ESP32-ката. Ей ги - ESP8266 vs. ESP32:

Изображение

Да видим community-то доколко е сериозно, че вече им намерих бъг в I2S драйвера... а трябваше да е триъгълен сигнал :ok:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интернет на нещата

Мнение от Nickelback » 06 Фев 2017, 21:02

Напоследък си водя ня'къв монолог в темата, та да питам нещо по-популярно :ok:
Има ли някой да си е купил Amazon Еcho или Dot д'звера или пък да си е играл да подкара с Amazon Alexa Skills/Voice Services, Jasper, Google Assistant или подобна услуга?
Тръгнал съм да пускам Alexa Skills на едно Raspberry Pi и имам известни неясноти относно Alexa-та и поведението ѝ :dunno:
Препоръчаха ми Alexa-та като най-добра платформа за интеграция с 3rd party услуги, та да видим... :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Интернет на нещата

Мнение от bum_bum » 06 Фев 2017, 21:07

Nickelback написа:Напоследък си водя ня'къв монолог в темата..


Еми.. есп тва, есп онова, триъгълни и квадратни сигнали.. :mhihi: На мен ми е интересно като потребител, щото нямам багаж в главата за повече ама ти говориш на китайски и изобщо не вдявам кое за какво ще се ползва.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Интернет на нещата

Мнение от alx » 06 Фев 2017, 21:30

Nickelback написа:Напоследък си водя ня'къв монолог в темата, та да питам нещо по-популярно :ok:
Има ли някой да си е купил Amazon Еcho или Dot д'звера или пък да си е играл да подкара с Amazon Alexa Skills/Voice Services, Jasper, Google Assistant или подобна услуга?
Тръгнал съм да пускам Alexa Skills на едно Raspberry Pi и имам известни неясноти относно Alexa-та и поведението ѝ :dunno:
Препоръчаха ми Alexa-та като най-добра платформа за интеграция с 3rd party услуги, та да видим... :roll:


алекса, малекса. глупости. вземи си един гърлфренд дето хваща окото... те знаят всичко и без да ги питаш...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интернет на нещата

Мнение от Nickelback » 06 Фев 2017, 21:45

bum_bum написа:
Nickelback написа:Напоследък си водя ня'къв монолог в темата..


Еми.. есп тва, есп онова, триъгълни и квадратни сигнали.. :mhihi: На мен ми е интересно като потребител, щото нямам багаж в главата за повече ама ти говориш на китайски и изобщо не вдявам кое за какво ще се ползва.


Само давам елементи от пъзела, де :mrgreen:
Решил съм да си правя J.A.R.V.I.S. (Just A Rather Very Intelligent System) за дОма :ok: Там е работата, че години наред не могат да съберат интегрирано, хетерогенно и скалируемо решение за home automation, поне по моите критерии :roll:

alx написа:алекса, малекса. глупости. вземи си един гърлфренд дето хваща окото... те знаят всичко и без да ги питаш...


Бегай бе, нека се избиват там! :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Интернет на нещата

Мнение от vixx » 07 Фев 2017, 1:07

Alexa не съм пробвал, щото не искам да говоря на няква платка. Обаче в reddit , /r/raspberrypi или както беше събредита, доста хора се занимават с alexa върху распберита.
Аз още съм в чуденка да разкача новата кафе машина за да я автоматизирам като се събудиме вкъщи да ни прави сама кафе, или да не я чупя толкова скоро (поне да й мине гаранцията)...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интернет на нещата

Мнение от Nickelback » 07 Фев 2017, 9:13

vixx написа:Alexa не съм пробвал, щото не искам да говоря на няква платка. Обаче в reddit , /r/raspberrypi или както беше събредита, доста хора се занимават с alexa върху распберита.
Аз още съм в чуденка да разкача новата кафе машина за да я автоматизирам като се събудиме вкъщи да ни прави сама кафе, или да не я чупя толкова скоро (поне да й мине гаранцията)...

Е то и аз не съм много сладкодумен към устройства, ама освен voice control и gesture, за друго не се сещам, ако в момент на отмора човек иска да е освободен от електронни устройства в/по себе си, но все пак иска да си командва къщата.
Gesture-а (като хардуер) все още е скъп и не влиза в диапазона sub-10-15$ per device, а и трябва да ходиш да се правиш на маймуна пред съответния дивайс. Та остава voice control само :ok: Или поне аз не се сещам за друго. Е, може след време и телапатия да вкарат, не знам :ok: Все пак зависи човек какво цели. Затова казвам, че няма на пазара достатъчно хетерогенна и скалируема екосистема така, че да угоди на всички.

"Чупи" я машината, к'во чакаш :ok:

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Интернет на нещата

Мнение от drago_pavlov » 07 Фев 2017, 10:00

Nickelback написа:а и трябва да ходиш да се правиш на маймуна пред съответния дивайс. Та остава voice control само :ok: Или поне аз не се сещам за друго.

Има и друго решение - контрол чрез мисълта:
https://www.youtube.com/watch?v=sk1NkWl_W2Y

Но цената е като за Бил Гейтс :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Интернет на нещата

Мнение от vixx » 08 Фев 2017, 0:10

Nickelback написа:
vixx написа:Alexa не съм пробвал, щото не искам да говоря на няква платка. Обаче в reddit , /r/raspberrypi или както беше събредита, доста хора се занимават с alexa върху распберита.
Аз още съм в чуденка да разкача новата кафе машина за да я автоматизирам като се събудиме вкъщи да ни прави сама кафе, или да не я чупя толкова скоро (поне да й мине гаранцията)...

Е то и аз не съм много сладкодумен към устройства, ама освен voice control и gesture, за друго не се сещам, ако в момент на отмора човек иска да е освободен от електронни устройства в/по себе си, но все пак иска да си командва къщата.
Gesture-а (като хардуер) все още е скъп и не влиза в диапазона sub-10-15$ per device, а и трябва да ходиш да се правиш на маймуна пред съответния дивайс. Та остава voice control само :ok: Или поне аз не се сещам за друго. Е, може след време и телапатия да вкарат, не знам :ok: Все пак зависи човек какво цели. Затова казвам, че няма на пазара достатъчно хетерогенна и скалируема екосистема така, че да угоди на всички.

"Чупи" я машината, к'во чакаш :ok:

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Страх ме е от жената, иначе да съм я превърнал в робокоп отдавна (кафемашината, де) :mrgreen:
Реално си прав, че няма много варианти за автоматизация като от филмите, обаче аз съм си мързелив и нищо не ми пречи да си смотая един bash скрипт на берито, който да ме следи 5 дена в колко часа ставам и какво правя като стана, и след това просто да си ми познава навиците и на тая база да решава дали съм станал до тоалетна (ако е 5 сутринта да не прави кафета) или си е баш време да спретне едно кафе набързо. То какво ти трябва толкова, сензор за движение или близост, за да е ясно че някой е станал от сън, едно-две релета и един ден играчка с кода. После не бараш нищо. Са, тоя пример май си важи за кафе машина, за твоя пример не знам дали има начин съвсем нищо да не прави човек, ама предполагам че и тука мързела може да се окаже невероятно гориво за иновациите. Докато това не стане си напълно прав, че все още няма смислено цялостно решение. Ще помързелуваме и ще видим :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интернет на нещата

Мнение от Nickelback » 08 Фев 2017, 1:24

drago_pavlov написа:
Nickelback написа:а и трябва да ходиш да се правиш на маймуна пред съответния дивайс. Та остава voice control само :ok: Или поне аз не се сещам за друго. Е, може след време и телапатия да вкарат, не знам :ok:

Има и друго решение - контрол чрез мисълта:
https://www.youtube.com/watch?v=sk1NkWl_W2Y

Но цената е като за Бил Гейтс :mhihi:


Това си го орязал :ok:

Това на клипчето не струва $120 милиона според мен :dunno: Накичили му мишницата с някакви тактилни сензори следящи контракциите на мускулите и му викат "контрол чрез мисълта" :conf: Виж ако интерпретираха директно "мозъчни вълни" бюджета би се оправдал :ok: Мисля, че бях чел за подобни разработки преди, не помня точно... То е като при софтуера - зависи на кое ниво от стека интерфейси си закачиш твоята кочинка :ok: Аналогията ми е, че все едно са си написали скрипт, който натиска готови бутони по някаква уеб страничка. Нищо впечатляващо откъм ноу-хау по това как работи и комуникира мозъка :dunno: Откъм технологии - сигурно да.

vixx написа:...
Ще помързелуваме и ще видим :mhihi:


:ok: :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Интернет на нещата

Мнение от drago_pavlov » 08 Фев 2017, 8:39

Nickelback написа:
drago_pavlov написа:
Nickelback написа:а и трябва да ходиш да се правиш на маймуна пред съответния дивайс. Та остава voice control само :ok: Или поне аз не се сещам за друго. Е, може след време и телапатия да вкарат, не знам :ok:

Има и друго решение - контрол чрез мисълта:
https://www.youtube.com/watch?v=sk1NkWl_W2Y
Но цената е като за Бил Гейтс :mhihi:

Това си го орязал :ok:
Това на клипчето не струва $120 милиона според мен :dunno: Накичили му мишницата с някакви тактилни сензори следящи контракциите на мускулите и му викат "контрол чрез мисълта" :conf: Виж ако интерпретираха директно "мозъчни вълни" бюджета би се оправдал :ok:

Не е телпатия, а улавят мозъчните импулси.
120 милиона е финансирането на разработката от военните. Винаги всяко начало е трудно, бавно и скъпо. Серийно произвежданите такива крайници ще са много по-евтини, но пак ще са минимум 6 цифрена сума.
Не следят контракциите на мускулите, а следят електрическите импулси, които се подават от мозъка към мускулите.
А такова нещо като "мозъчни вълни" не знам дали съществува - всичко е електрически импулс.

Тук е обяснено по-подробно:
https://www.youtube.com/watch?v=x_zGiqV7Bmk
И се споменава бюджет 48 млн, явно после е набъбнал като нашите обществени поръчки :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интернет на нещата

Мнение от Nickelback » 08 Фев 2017, 9:04

drago_pavlov написа:...
Не следят контракциите на мускулите, а следят електрическите импулси, които се подават от мозъка към мускулите.
А такова нещо като "мозъчни вълни" не знам дали съществува - всичко е електрически импулс.


И така да е все едно правят ЕКГ и намачват всеки импулс дошъл "на тепсия" до ръката за какво е. Та все в г*з...

А където тече променлив ток има електромагнитни вълни, знаеш. А в мозъка уж тече. Въпросът е колко доловими са тия импулси (вълни), колко са хаотични, спектър, доколко се интерферират по между си, как да се филтрират и т.н, и т.н. Всичко идващо директно от "източника" е интересно и сложно.

http://www.brainworksneurotherapy.com/w ... brainwaves

Ако си се родил без ръце дали ще има къде да се закачат се чудя...


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: preki, streetz

Последни теми
Facebook