покупка на имот в чужбина

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: покупка на имот в чужбина

Мнение от E34 » 05 Апр 2016, 7:47

Добре де каква е тази такса вход и после допълнителна годишна такса? Логично е едната да изключва другата, нали? Интересно ми стана....
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: покупка на имот в чужбина

Мнение от BMW_POWER » 05 Апр 2016, 13:51

Едното е годишен данък, какъвто има и в бг. Кондо фии, това са парите, които в бг събират всеки месец. Къде по лев, къде по два. Тук е точно определена сума и тя расте с около 5% всяка година. С тях се извършват поддържката на сградата, текущи ремонти, разходи за ток и вода на сградата и т.н. и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: покупка на имот в чужбина

Мнение от ukelichko » 05 Апр 2016, 14:32

Larbi написа:точно това е то, че там където има смисъл цените са такива, че повечето хора не могат да ги извадят. И все пак един приличен 2-3 стаен апартамент може да се намери близо до Монако (не в Монако, да не се хване някой) за 250-350 000 евро. Но все пак до парите и до човека е. Там целогодишно почти има туристи и няма да има спиране на потока :mrgreen:

Дай някакви линкове на агенции. Не че имам парите, но колкото и да съм гледал по Ментон, Бусолей и Ница, не видях такива цени. Всъщност ако продам каквото имам и един кредит и съм готов. Там все за мотокарист или строител ще се намери някаква работа. Нас и гарсониерка ни устройва, по възможност в Бусолей, или както там се казва и произнася. Много пъти съм ходил, но така и не му научих правилното име на това място :lol: Та като говорим за наеми, ако имах апартамент на това място, само от наема около Формулата, Рали Монте Карло и Нова година, щях да живея цяла година.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: покупка на имот в чужбина

Мнение от B.Stoimenov » 05 Апр 2016, 15:52

baholino написа:
nqmam_bmw написа: "Влагай" пари в Швейцария. :yes:


Би ли се обосновал защо точно там? Високи лихви!?, или просто си чул че там има банки???


И на мен ми е интересно, при положение, че в Швейцария лихвата е отрицателна от известно време. Така, че ...от доста време швейцария се ползва единствено като сигурна банкова институция(няма опаснот да фалира) и заради анонимността.

Колегата иска да инвестира, не да си държите парите на влог. Попринцип за инвестиция с имоти има различни вариатни, но е добре да се изясни сумата и едва тогава останалото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: покупка на имот в чужбина

Мнение от alekangg » 05 Апр 2016, 21:45

Това известно време е поне 3-4 години, а може и да е повече.
Там е както се каза за анонимност и слава май.
Относно фалиране, има много банки, не вярвам някой пишещ тук да има милиони за влагане, че да не му стигнат наличните у нас като ги разхвърля.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: покупка на имот в чужбина

Мнение от BMW_POWER » 06 Апр 2016, 8:21

Още нещо. Ако дадеш имот под наем, то тогава ще ти се наложи да попълваш и данъчна декларация. Задължително! Независимо от всичко, това ти се води доход и трябва да си платиш таксите. На наемателите си длъжен (ако ти поискат естествено) да дадеш справка, колко пари си получил и какъв данък си платил. Ако го пуснеш без договор, тогава 99.999% от случаите влизаш във филми. Ама такива, каквито в бг не са и чували. Не искам да влизам в подробности. Гарантирам ти петцифрени разходи.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: покупка на имот в чужбина

Мнение от zAcK » 21 Яну 2020, 15:15

Не намерих друга подходяща тема, та да питам в тази. Казаха ми, че ако си купиш земеделски имат в Гърция, който е по-голям от 4 декара, можеш да строиш без да е в регулация. Това са сурови данни, та ако има нещо подобно, някой запознат може ли да обясни? :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: покупка на имот в чужбина

Мнение от BMW_POWER » 30 Юли 2020, 2:09

Нещо интересно, макар и на руски:


Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook