Хванаха ме с 0.52 промила

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от hell's angel » 21 Мар 2016, 14:31

dr.peshev написа:В най-големия автомобилен форум и в качеството си на модератор,
искате да кажа какво абсорбира алкохолните пари в издишания въздух,

Кажи ми го само на мен на ЛС, тогава :mrgreen: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от wladio » 21 Мар 2016, 20:01

Чета и се чудя,за толкова малко ме можа ли да се "разбереш "с момчетата?
Дано прескочиш разправиите, но ще имаш нещо задължително за употребата на алкохол.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.07.2015
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от simeonforzajuventus » 21 Мар 2016, 21:33

Предлагах,не искаха..надявам се кръвта да покаже по малко.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от Kroki » 22 Мар 2016, 11:25

ogata написа:Дано обстоятелствата и съдбата се стекат така, че да си понесеш последствията :yes:

Това е действителността. Да хейтнеш, на другите да им е зле и ти да си радостен от това. :banghead:

До колегата, надявам се да си минал метър и да е за урок, че за нещо толкова дребно се вкарваш във филми.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от sambeto » 22 Мар 2016, 14:38

Kroki написа:
ogata написа:Дано обстоятелствата и съдбата се стекат така, че да си понесеш последствията :yes:

Това е действителността. Да хейтнеш, на другите да им е зле и ти да си радостен от това. :banghead: ....

Ти, ако недай си Боже някой с 0.52 промила удари тебе, или човек на когото държиш пак ли щеше да се правиш на Добрия Самарянин опрощаваш всичките грехове на света?

п.с. доколкото аз съм запознат (без да съм разбирач) мисля, че на база на това дето колегата казва би трябвало да имаш под 0.52 промила на кръвния тест.
Надявам се все пак да имаш едно наум за напред ;)

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от Kroki » 22 Мар 2016, 15:02

Има много ако-та.. Тук коментираме конкретната случка. Най-малкото не бих пожелал нещо лошо, на някой тук. Нека темата не се измества в хейт помежду ни.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от smamf » 22 Мар 2016, 17:28

Не поощрявам.

Преди 2 години ме спряха на 50 м от нас и дрегера отчете 0.52. Беше около 12 през нощта, бях на рожден ден, видях накъде отиват нещата и реших да си прибера колата, след което да се върна и съвсем спокойно да си пия. Разстоянието до нас беше около 2 км, на мен все още ми нямаше нищо - защо да не си прибера колата (беше на кофти място без каско и аларма, предполагам ще ме разберете).

Дрегера показа 0.52, при което се полицаите ми взеха малкия талон на колата, спряха я от движение, взеха ми и книжката. Обясниха ми, че по закон се водя пиян, и въпреки че виждат, че съм с всичкия си, не мога да се кача да си закарам колата на паркинга (50 м), а трябва да я оставя на булеварда или някой да я закара вместо мен. Тъп и упорит, започнах да споря, че ще я изключа от скорост и ще си я добутам до нас, което ми беше отказано под предлог, че съм пиян. Поспорихме още малко дали по смисъла на закона изключения двигател и никой в колата означава, че се управлява от мен, но полицаите бяха непреклонни. След като една S класа мина с мръсна газ покрай нас докато се разправяхме на улицата и единия от тях измъмри "Ех де#ба", вече им беше писнало от мен. Предупредиха ме, че ако не си затрая ще лежа 24 за неизпълнение на полицейска заповед, и протестите ми спряха.

Питаха ме дали искам да давам кръвна проба, и след като отговорих положително, ме информираха, че имам 30 мин да стигна до болницата. Обадих се на приятел таксиджия, той дойде и преместихме моята кола, след което тръгнахме към болницата. По пътя изядох един топъл бюрек, изпих 1 кафе, 1 айрян и 1.5 литра минерална вода. Пиках 3 пъти. Принципно стигнахме бързо до болницата, но си разтеглих половината час от полицаите максимално и влязох няколко минути преди да изтече.

Катаджийте ме чакаха в спешното. Медицинската сестра, която ми взе кръв, направи нещо нескопосано и ръката ми се поду, посиня и тн.

Вече беше минал час и половина откакто си бях тръгнал от рождения ден за уж 5 мин. Цялата разправия ми уби желанието да се връщам, вътрешно се чувствах много кофти от постъпката си. Прибрах се безславно.

След 1 седмица ходих до КАТ да си видя резултата от кръвната проба. Алкохола беше паднал от 0.52 на 0.32. Върнаха ми всичките документи и ми пуснаха колата обратно в движение.

Равносметката:

От тогава не съм пил когато съм с колата, няма значение дали е само за наздраве или е една бира. Не си заслужава. Все пак ако не дай си Боже направиш някоя магария и дрегера ти отчете 0.1, защото си пил една бира, Гражданската пак не важи. Всеки си преценява де, всички носим глави на раменете си. На мен определено ми подейства за урок, реших, че никога повече не искам да се излагам по този начин. Живи и здрави, колеги!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от stefanoff » 22 Мар 2016, 18:02

smamf написа: Все пак ако не дай си Боже направиш някоя магария и дрегера ти отчете 0.1, защото си пил една бира, Гражданската пак не важи.


Това къде го пише :dunno:
Не Мы такие, Жизнь такая

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от smamf » 22 Мар 2016, 22:12

stefanoff написа:
smamf написа: Все пак ако не дай си Боже направиш някоя магария и дрегера ти отчете 0.1, защото си пил една бира, Гражданската пак не важи.


Това къде го пише :dunno:

В ЗДП са дефинирани праговете на допустимост: под 0.5, над 0.5; административни нарушения или престъпление.

В общите условия на Гражданска отговорност (поне моята, но съм почти сигурен, че при всички е така) е записано, че Застрахователят не дължи обезщетение при употребата на алкохол, но без да са дефинирани минимални прагове и тн. Следователно и отчетено 0.1 ще се води употреба на алкохол в очите на застрахователната компания и техните адвокати/юристи (а те са големи гадове). Така че според мен в съда могат така да извъртят нещата, че да не платят обезщетението.

Сега, горното е при положение, че при въпросното ПТП е викнат КАТ. Ако участващите шофьори минат само с двустранен протокол, застрахователите няма как да знаят кой какво и колко е употребявал. Но ако ти си виновен, дойде КАТ и ти пишат акт за каквото там си направил, при проверка с дрегер задължително ще ти пишат отчетеното количество в акта, ако ще да е и 0.05. Ако не го пишат, значи са от онзи тип катаджии заради които ни псува ЕС.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.07.2015
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от simeonforzajuventus » 23 Мар 2016, 0:08

Още чакам да излезе кръвната проба,каквото покаже такова..поне ще си знам занапред,че дори и бира да пия не трябва да шофирам..благодаря все пак за компетентните отговори :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от Z3Ro* » 23 Мар 2016, 22:07

smamf написа:
stefanoff написа:
smamf написа: Все пак ако не дай си Боже направиш някоя магария и дрегера ти отчете 0.1, защото си пил една бира, Гражданската пак не важи.


Това къде го пише :dunno:

В ЗДП са дефинирани праговете на допустимост: под 0.5, над 0.5; административни нарушения или престъпление......



Sent from my SM-N910C using Tapatalk


До 0.5 е минаваш метър, от 0.5 до 1.2 минаваш с акт за административно нарушение и над 1.2 вече ти трябва адвокат - престъпление от общ характер е... :yes:
Иначе колегата се оказа прав за дрегерите, но с условието, че по време на ацидоза диабетиците може да регистрират до 0.5 - 0.6, ако не са консумирали алкохол, като това е за проба с любителски дрегер. На служебните варианта да прескочат 0.3, според колега, който се занимава с дрегери, кръвни проби и аутопсии, е нищожен. Аз не знаех, че има такъв вариант, при положителна на дрегер кръвната проба да е отрицателна... :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от smamf » 23 Мар 2016, 22:14

Z3Ro* написа:
smamf написа:
stefanoff написа:
smamf написа: Все пак ако не дай си Боже направиш някоя магария и дрегера ти отчете 0.1, защото си пил една бира, Гражданската пак не важи.


Това къде го пише :dunno:

В ЗДП са дефинирани праговете на допустимост: под 0.5, над 0.5; административни нарушения или престъпление......



Sent from my SM-N910C using Tapatalk


До 0.5 е минаваш метър, от 0.5 до 1.2 минаваш с акт за административно нарушение и над 1.2 вече ти трябва адвокат - престъпление от общ характер е... :yes:
Иначе колегата се оказа прав за дрегерите, но с условието, че по време на ацидоза диабетиците може да регистрират до 0.5, ако не са консумирали алкохол, като това е за проба с любителски дрегер. На служебните варианта да прескочат 0.3, според колега, който се занимава с дрегери, кръвни проби и аутопсии, е нищожен.


:yes:

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Последна промяна smamf на 23 Мар 2016, 22:22, променена общо 1 път
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от dr.peshev » 23 Мар 2016, 22:18

Z3Ro* написа:Иначе колегата се оказа прав за дрегерите, но с условието, че по време на ацидоза диабетиците може да регистрират до 0.5 - 0.6, ако не са консумирали алкохол, като това е за проба с любителски дрегер. На служебните варианта да прескочат 0.3, според колега, който се занимава с дрегери, кръвни проби и аутопсии, е нищожен. Аз не знаех, че има такъв вариант, при положителна на дрегер кръвната проба да е отрицателна... :yes:

:bowdown: :yes: :bchug:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от DaGa » 24 Мар 2016, 13:48

smamf написа:Не поощрявам.

Дрегера показа 0.52, при което се полицаите ми взеха малкия талон на колата, спряха я от движение, взеха ми и книжката.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk



От кога за 0,52 се спира колата от движение ?

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.07.2015
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от simeonforzajuventus » 25 Мар 2016, 15:43

И моята е спряна за месец.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook