Хванаха ме с 0.52 промила

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от Фидел Кастро » 21 Мар 2016, 0:59

nqmam_bmw написа:
Хвалиш се или се оплакваш, не схванах? :roll:

Нито се хвали, нито се оплаква. Учудва ме защо не го схвана веднага. :roll:
Иска да попита има ли начин да се размине с малко наказание. Тоест кръвната му проба да е под 0.5 и се вълнува напълно разбираемо.
Поздравявам всички писали за проявената колегиалност защото в други форуми щяха да се нахвърлят върху човека, като озверели псета.
Най-вече визирам VW, където направиха на нищо човечец, който си призна чистосърдечно грешката и молеше за съвет.

Към автора на темата - това по обяд ли стана?
В моя квартал подобни "капани" напоследък имало доста често и не си мисли, че с едно паркиране си невидим и няма да те сгащят. :confused:
Ако стане ПТП ги няма никакви, но в такива случаи веднага изскачат както изпод земята лалугерите. :|
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от nqmam_bmw » 21 Мар 2016, 1:01

Фидел Кастро написа:Иска да попита има ли начин да се размине с малко наказание.


И това е ОК за теб. :clap:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от Z3Ro* » 21 Мар 2016, 1:50

dr.peshev написа:
Z3Ro* написа:Условието за кръвен тест е до 1 час след дрегера. Издишаният въздух естествено, че има общо с алкохола в кръвта - въздухът и кръвта минават през белия дроб. Само с един бонбон няма да покаже нищо - както казах, не се мери само дъхът, а въздухът от белите дробове. Затова се надува продължително. И почти винаги на кръвен тест концентрацията е по-висока - все пак пробата е директна, а с дрегера е чрез белите дробове. Също така, за да се усвои напълно алкохолът, е нужно време - затова има възможност за проба до час след дрегера. Има шанс да излезе по-малко на кръв, ако е консумирана само бира и човек изхвърли голяма част от алкохола с урината.

Дрегерът отчита електропроводимост на газовете в издишания въздух,а не алкохола в кръвта!
Има зависимост,но с възможност за огромна грешка!
1-
Z3Ro* написа:Само с един бонбон няма да покаже нищо
:nono:
Ако е току що изяден: 0% алкохол в кръвта/2 промила в издишания въздух

2–Има хапчета , които абсоарбират алкохола от издишания въздух: алкхол в кръвта,без алкохол на дрегера!

3-Ако зъболекар ти сложи хлорфенолкамфор за лекарство в зъба , ще те вкарат в затвора на дрегер!

4-Геройте с 8-9промила на дрегер няма как да са живи,колкото и тренирани да са , защото:
4,00+ промила- спиране на дишането, кома и смърт. С увеличаването на концентрацията на алкохол в кръвта, човек започва да се чувства сънен или изпада във вцепенение. Така настъпва рискът от подтискане на дихателната активност, спиране на дишането и смърт.
p.s.И защо спорите , като не разбирате :dunno:


1. Дрегерите се калибрират поне веднъж на 6 месеца. Грешки и стойности от 8-9 промила са възможни за некалибриран дрегер.
2. Съдържанието на алкохол в бонбоните е доста нищожно, за да се достигне съдържание от 2 промила в обема на издишания въздух. Възможно е леко завишение на показанията на дрегера, ако човек е хапнал няколко такива бонбона, но в същото време е консумирал и алкохол преди бонбоните.
3. Това със спирта е възможно, но не съм го виждал.
4. Не споря, просто работя в тази сфера. Колкото до разбирането, аз също мога да разбирам с помощта на Гоогле-то - това с 4,00+ промила нататък си го копнал от тук явно:
http://www.alcozero.com/page.php?n=140086&SiteID=861
Както и да е, пробата на човека е на границата и принципно си струва да даде кръв - все пак е далече от другата граница на 1,2 промила... :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от saleen » 21 Мар 2016, 5:16

Z3Ro* написа: Грешки и стойности от 8-9 промила са възможни за некалибриран дрегер.


Възможни са и когато някой от напъването да си поеме дъх преди да духне му се пригади, при оригване също...Обикновено става след няколко неуспешни опита на апарата да очтчете резултат, който е духал на по- старите модели дрегери с късите накрайници знае за какво става дума.
Mного относително е също кога си пил и какво си пил, ако духаш на дрегеро примерно 10-15 минути, след като си изпил една голяма водка, може после на кръвния тест да дадеш дори по- високи стойности от апарата, защото алкохолът тепърва почва да повишава нивата си в кръвта.
За бонбони пияни вишни не знам, но един интересен факт - лятно време, в автомобил в който вътре е обилно пръскано със спрей против комари, при духане в дрегер вътре в колата си отчита стойности около 0.5, опитно проверено :mhihi:
Никой не мое ма връне на селу!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от dr.peshev » 21 Мар 2016, 6:47

Z3Ro* написа:

Не знам какво работиш и от какво разбираш,но дори не се опитваш да проумееш какво ти говорят хората. :banghead:
Та ще направя последен опит: дрегерът,колкото и да не вярваш , не измерва алкохола нито в кръвта,нито в издишания въздух! :shock: :paranoid: :mhihi:
Дрегерът измерва елекропроводимостта на летливите газове,каквито например са алкохолните пари и е косвен метод за определяне на това дали и колко човек е пил.Ако беше пряк метод, нямаше да се прави кръвна проба.В този ред на мисли могат да си го калибрират всеки ден и пак няма как да е точен , защото не е пряк , а косвен метод на измерване!
Ако си учил медицинска физика и си се явявал на изпит по съдебна медицина като мен , ще разбереш за какво говоря! :ok:
За да проумееш тези неща , ти дадох няколко примера как може да си пил и дрегера да отчете 0% и как може да не си пил и да те вкарат в затвора!
Добре , че си ми гугнал примера :bowdown: , за да разбереш че съм прав :ok:
Алкохол в кръвта над 4 е състояние , несъвместимо с живота!Та и ти , като всички журналисти си мислите , че като калибрирания дрегер отчете 6-7 промила , имаме сензация. :mhihi:
Ще ти изброя отново няколко случая,барем ме разбереш:
-Жабуриш се с водка,плюеш и духаш-над 10 промила(на прясно калибриран дрегер)/0 в кръвта(ситуацията с бонбона е същата)
-Имаш некомпенсиран диабет и ацидоза- нищо не си пил , но на дрегер си за затвора
(защото издишваш алдехиди и кетони,които са летливи и променят електропроводимосттта на издишания въздух-демек това,което мери дрегера)
-Пиеш таблетки, абсорбиращи алкохолните пари и си пил , но на дрегера е 0
Като си специалист , имаш ли представа как се взима кръвна проба и с какво се почиства мястото , преди убождане и това е по закон?! :winky:
Хайде със здраве, аз нямам какво повече да напиша по темата :yes:
p.s.Дано на колегата да му се размине,защото е на границата!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.07.2015
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от simeonforzajuventus » 21 Мар 2016, 8:53

Вечерта стана,реших да преместя колата,която се намираше на 40-50метра от нас и не исках да рискувам да я оставям там нали уж "xd" се крадът много..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Кара: W221 S550 AMG / CLA 220d / X5 3.0d

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от AngelG » 21 Мар 2016, 10:16

dr.peshev написа:
Z3Ro* написа:

Не знам какво работиш и от какво разбираш,но дори не се опитваш да проумееш какво ти говорят хората. :banghead:
Та ще направя последен опит: дрегерът,колкото и да не вярваш , не измерва алкохола нито в кръвта,нито в издишания въздух! :shock: :paranoid: :mhihi:
Дрегерът измерва елекропроводимостта на летливите газове,каквито например са алкохолните пари и е косвен метод за определяне на това дали и колко човек е пил.Ако беше пряк метод, нямаше да се прави кръвна проба.В този ред на мисли могат да си го калибрират всеки ден и пак няма как да е точен , защото не е пряк , а косвен метод на измерване!
Ако си учил медицинска физика и си се явявал на изпит по съдебна медицина като мен , ще разбереш за какво говоря! :ok:
За да проумееш тези неща , ти дадох няколко примера как може да си пил и дрегера да отчете 0% и как може да не си пил и да те вкарат в затвора!
Добре , че си ми гугнал примера :bowdown: , за да разбереш че съм прав :ok:
Алкохол в кръвта над 4 е състояние , несъвместимо с живота!Та и ти , като всички журналисти си мислите , че като калибрирания дрегер отчете 6-7 промила , имаме сензация. :mhihi:
Ще ти изброя отново няколко случая,барем ме разбереш:
-Жабуриш се с водка,плюеш и духаш-над 10 промила(на прясно калибриран дрегер)/0 в кръвта(ситуацията с бонбона е същата)
-Имаш некомпенсиран диабет и ацидоза- нищо не си пил , но на дрегер си за затвора
(защото издишваш алдехиди и кетони,които са летливи и променят електропроводимосттта на издишания въздух-демек това,което мери дрегера)
-Пиеш таблетки, абсорбиращи алкохолните пари и си пил , но на дрегера е 0
Като си специалист , имаш ли представа как се взима кръвна проба и с какво се почиства мястото , преди убождане и това е по закон?! :winky:
Хайде със здраве, аз нямам какво повече да напиша по темата :yes:
p.s.Дано на колегата да му се размине,защото е на границата!


Я сега кажи какви са тези таблетки абсорбиращи алкохолните пари с които на дрегера показва 0 . Защото май говориш за някакво вълшебно хапче което само ти си чувал за него . Дори и в гугъл няма такива :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от Фидел Кастро » 21 Мар 2016, 10:17

nqmam_bmw написа:И това е ОК за теб. :clap:


Дали е ОК или не си е мое лично мнение, но в един от постовете е споменато, че може да "изгориш" дори от лекарство. Това е напълно вярно и ако не се защитиш веднага от невинен се превръщаш във виновен.
Тук и аз бих ти задал въпроса дали това е ОК за теб или не?? ;)
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от Larbi » 21 Мар 2016, 10:23

Сега се сещам пак бях малък и вуйчо ми извади някакви хапчета и каза, че абсорбирали или преработвали изпитият алкохол в организма и като се вземат можело да се пие много. Да не би да са били нещо подобно. Бели сякаш бяха ако помня правилно... Това беше преди около 15 и повече години...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от dr.peshev » 21 Мар 2016, 10:29

В най-големия автомобилен форум и в качеството си на модератор,
искате да кажа какво абсорбира алкохолните пари в издишания въздух,
за да пиете и да карате?! :mhihi: :kuku:
p.s.Щом в гугъл го няма, значи не съществува :yes:
http://legalworld.bg/forum.php?topicid=162597&orderby=1
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от ogata » 21 Мар 2016, 10:34

Дано обстоятелствата и съдбата се стекат така, че да си понесеш последствията :yes:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от Larbi » 21 Мар 2016, 10:43

Интересна таблица.

Таблица за разграждане на алкохола

В таблицата са дадени средно-статистически данни. Не препоръчваме да ги изпробвате на практика!!! http://www.bazk.org/use_advice.php?adv_id=5
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от Borymeckata » 21 Мар 2016, 11:26

Larbi написа:
TNT написа:Много зависи и как му работи черният дроб на човек. Някой разгражда по-бързо, някой по-бавно...


Сетих се вица, дето от черния дроб се обадили на мозъка:
- Абе кажете му на тоя Илия да спре да гради, че тук не успяваме да разграждаме...
Excellent! Steven is my name!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от b00st » 21 Мар 2016, 11:40

Би трябвало кръвната да ти покаже 0.5 точно или малко под това, ако си я дал в близкия половин час след дрегера. Алкохола се разгражда по-бавно в кръвта.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от stefanoff » 21 Мар 2016, 12:01

Много зависи къде си давал кръвна проба. Един приятел го хванаха с 1.15 на дрегер (цял ден се беше наливал с бира) , един час сигурно се беше правил на клоун, след това в Окръжна болница кръвната проба му показа 1.30 ... Така че много зависи от лаболаторията където е дадена кръвната проба наскоро имаше журналистическо разследване, разликите бяха от 0.2 до 0.8 по спомен , от една и съща кръв.
Не Мы такие, Жизнь такая

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook