Хванаха ме с 0.52 промила

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.07.2015
Пол: Мъж

Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от simeonforzajuventus » 20 Мар 2016, 18:11

Здравейте,хванаха ме да паркирам пред вкъщи с 0.52 промила и ми отнеха книжка талон и т.н,след 30 минути се явих на кръвен тест и изпих 2 айрана,пил съм 1 водка и 1 бира...дали има шансове на кръвния тест да покаже по-малко>?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от dr.peshev » 20 Мар 2016, 18:22

Да,има!
Алкохолът в издишания въздух няма нищо общо с алкохола в кръвта.
Зависи преди колко време си изпил алкохола.
Ако изядеш един бонбон пияна вишня и веднага духаш на дрегера, ще покаже над 2 промила.
Последна промяна dr.peshev на 20 Мар 2016, 18:29, променена общо 1 път
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.07.2015
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от simeonforzajuventus » 20 Мар 2016, 18:26

Бирата я изпих около 12-12:30,а водката 2-2;30,духах на дрегера към 4;20 а кръвният тест ми беше направен в 5;00

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от dr.peshev » 20 Мар 2016, 18:30

Би трябвало да нямаш проблеми на кръвния тест! :yes:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.07.2015
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от simeonforzajuventus » 20 Мар 2016, 18:31

Много ме успокояваш с този отговор,но се съмнявам,беше голяма водка :/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от ~Мишо~ » 20 Мар 2016, 18:36

Кръвния тест трябва да е до 20 мин. след проверката с дрегера, поне така знам аз. Иначе може да е +/- според зависи...

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.07.2015
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от simeonforzajuventus » 20 Мар 2016, 18:41

До 30 минути е,забаламосах ги 10 минути след дрегера,обяснявах им че тук живея и т.н и си спечелих малко време..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от Z3Ro* » 20 Мар 2016, 18:56

Условието за кръвен тест е до 1 час след дрегера. Издишаният въздух естествено, че има общо с алкохола в кръвта - въздухът и кръвта минават през белия дроб. Само с един бонбон няма да покаже нищо - както казах, не се мери само дъхът, а въздухът от белите дробове. Затова се надува продължително. И почти винаги на кръвен тест концентрацията е по-висока - все пак пробата е директна, а с дрегера е чрез белите дробове. Също така, за да се усвои напълно алкохолът, е нужно време - затова има възможност за проба до час след дрегера. Има шанс да излезе по-малко на кръв, ако е консумирана само бира и човек изхвърли голяма част от алкохола с урината.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от Larbi » 20 Мар 2016, 18:59

Никога до сега не са ми отчитали никакви промили, а само нули е имало на дрегера, но още от 1998-ма година един човек ми каза като стана шофьор (2000-та година взех книжка) винаги да си нося шише вода в колата и ако ме спрат за проверка първо да си изплакна хубаво устата. Той беше пушач и ми разправя за негов случай как го спрели и показвало някакви промили, той им казал, че не е пил и показва така заради цигарите и те му позволили да се изплакне и пак да пробва и показано нули. После след години гледах по автомобилни предавания и по мит бъстърс май го даваха, че наистина има ефект след пиене и пушене. Вече зависи колко си пил де, но в твоя случай ако си беше изплакнал устата щеше да минеш голям метър, а ти си 0.02 промила над нормата. Супер карък. За друг път да знаеш ;)
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от TNT » 20 Мар 2016, 19:00

Z3Ro* написа:Също така, за да се усвои напълно алкохолът, е нужно време - затова има възможност за проба до час след дрегера.

В случая по-скоро се е разградил вече.

Да кажеш колко е изкарало на кръвния. Аз залагам на 0,3 :ok:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от Larbi » 20 Мар 2016, 19:01

TNT написа:
Z3Ro* написа:Също така, за да се усвои напълно алкохолът, е нужно време - затова има възможност за проба до час след дрегера.

В случая по-скоро се е разградил вече.

Да кажеш колко е изкарало на кръвния. Аз залагам на 0,3 :ok:


Много зависи и как му работи черният дроб на човек. Някой разгражда по-бързо, някой по-бавно...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.07.2015
Пол: Мъж

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от simeonforzajuventus » 20 Мар 2016, 19:04

Не вярвам на кръвния да покаже по-малко,все пак е направен малко след дрегера а дрегера доколкото чувам винаги показва по-малко..

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Мар 2016, 20:17

Larbi написа:Никога до сега не са ми отчитали никакви промили, а само нули е имало на дрегера, но още от 1998-ма година един човек ми каза като стана шофьор (2000-та година взех книжка) винаги да си нося шише вода в колата и ако ме спрат за проверка първо да си изплакна хубаво устата. Той беше пушач и ми разправя за негов случай как го спрели и показвало някакви промили, той им казал, че не е пил и показва така заради цигарите и те му позволили да се изплакне и пак да пробва и показано нули. После след години гледах по автомобилни предавания и по мит бъстърс май го даваха, че наистина има ефект след пиене и пушене. Вече зависи колко си пил де, но в твоя случай ако си беше изплакнал устата щеше да минеш голям метър, а ти си 0.02 промила над нормата. Супер карък. За друг път да знаеш ;)

Много истории си слушал и малко видял явно в това отношение. Ако някога, някъде ти покаже някакви стойности на някакъв дрегер в БГ, забрави някой да ти даде да духаш втори път, че да покажело по-малко. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Изпиука ли веднъж, това е. Ако не си съгласен ти казват да даваш кръв и толкова. Може да надуваш втори, трети и сто пъти даже САМО ако не надуваш достатъчно силно като се правиш на интересен в началото, че не можеш по-силно. Покаже ли ти числа, няма такива дай да духам пак. Даже и пари не приемат в такъв случай. Тези, които правят компромис за алкохол по една или друга причина, просто не ти дават да надуша защото покаже ли, това не е ти е концерт пожелание.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от nqmam_bmw » 20 Мар 2016, 21:05

simeonforzajuventus написа:Здравейте,хванаха ме да паркирам пред вкъщи с 0.52 промила и ...


Хвалиш се или се оплакваш, не схванах? :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Хванаха ме с 0.52 промила

Мнение от dr.peshev » 20 Мар 2016, 21:24

Z3Ro* написа:Условието за кръвен тест е до 1 час след дрегера. Издишаният въздух естествено, че има общо с алкохола в кръвта - въздухът и кръвта минават през белия дроб. Само с един бонбон няма да покаже нищо - както казах, не се мери само дъхът, а въздухът от белите дробове. Затова се надува продължително. И почти винаги на кръвен тест концентрацията е по-висока - все пак пробата е директна, а с дрегера е чрез белите дробове. Също така, за да се усвои напълно алкохолът, е нужно време - затова има възможност за проба до час след дрегера. Има шанс да излезе по-малко на кръв, ако е консумирана само бира и човек изхвърли голяма част от алкохола с урината.

Дрегерът отчита електропроводимост на газовете в издишания въздух,а не алкохола в кръвта!
Има зависимост,но с възможност за огромна грешка!
1-
Z3Ro* написа:Само с един бонбон няма да покаже нищо
:nono:
Ако е току що изяден: 0% алкохол в кръвта/2 промила в издишания въздух

2–Има хапчета , които абсоарбират алкохола от издишания въздух: алкхол в кръвта,без алкохол на дрегера!

3-Ако зъболекар ти сложи хлорфенолкамфор за лекарство в зъба , ще те вкарат в затвора на дрегер!

4-Геройте с 8-9промила на дрегер няма как да са живи,колкото и тренирани да са , защото:
4,00+ промила- спиране на дишането, кома и смърт. С увеличаването на концентрацията на алкохол в кръвта, човек започва да се чувства сънен или изпада във вцепенение. Така настъпва рискът от подтискане на дихателната активност, спиране на дишането и смърт.
p.s.И защо спорите , като не разбирате :dunno:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook