Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от K_Ilkov » 09 Мар 2016, 22:03

nqmam_bmw написа:
ЕТО КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД ПОРУТЕНИТЕ СТЕНИ НА ТЮТЮНЕВИЯ СКЛАД (СНИМКИ)


Изображение

http://mediacafe.bg/novini/kafeto/Eto-kakvo-se-krie-zad-porutenite-steni-na-Tjutjunevija-sklad-SNIMKI-10252


Ми аз като гледам си е за събаряне ... то си е тръгнало ...

То и едни рисунки, а и да не забравяме горкия частен собственик, кво да го прави това :mrgreen:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от bum_bum » 09 Мар 2016, 22:10

Нещо не ни се връзва тезата. :mhihi:

Гнилия строй национализира сградата и плаща за да се нарисуват тия красиви неща. Пазарната икономика при която собствеността е в ръцете на грижовния частник довежда до разрушение на сградите. Демокрация... костана?
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от K_Ilkov » 09 Мар 2016, 22:31

То виж, че се оказа, че ти на частника не може да му казваш кво да прави с някви си културни ценности дето са си негови ...
Ма тва у нас ... по запада щот са по-прости им седят кривите (буквално) къщи на по 200+г
и не ги бутат балъците да ходят източноевропейците да ги снимат :mhihi:

Мен в това отношение най ми е драго, че Н.В. дойде преди години да си прибере собственостите и да си се грижи за тях.
Хем не тежат на държавата да ги поддържа, хем е справедливо щото са си му бащиния ...

Останалото с багерите долу и да живей новото строителство :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от steeN » 09 Мар 2016, 23:22

bum_bum написа:Нещо не ни се връзва тезата. :mhihi:

Гнилия строй национализира сградата и плаща за да се нарисуват тия красиви неща. Пазарната икономика при която собствеността е в ръцете на грижовния частник довежда до разрушение на сградите. Демокрация... костана?


Връзва се много добре... непоискано "добро"... ако искаш да дойда в двора ти да нарисувам нещо и после да ти забраня да го пипаш :mhihi: Кой решава, че това е културно наследство? Няква група хора, която никой не е избирал... Да твърдиш, че това е най-добрия вариант и така е правилно само щото е закон...

Разгледах за този салон "нова америка". Той е преправян 100 пъти и чак 74 е обявен за културна забележителност или каквото се води там, когато от него е останала някаква малка част...

За мен решенията са 2... местен референдум за добавка към данъците за спасяването или частна инициатива (дарения, фондация и т.н.). Не ме интересува какво пише в закона :) Тва не значи, че е най-хубавото или най-правилното. Всички тия закони са измислени от някой, това не е някакъв естествен ред на земята хаха.

п.с. изобщо такива батаци от тези 45 години пропаднал експеримент, че още 45 години сигурно няма да се изчистят...
Последна промяна steeN на 09 Мар 2016, 23:44, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от bum_bum » 09 Мар 2016, 23:44

Не си прав. Сградата не е обявена за културен паметник защото някой е нарисувал нещо в нея през 1985-та.

Споменах стенописите поради това, че явно държавата след като я е национализирала е полагала за нея грижите на добър стопанин, както се казва. След като е върната на законните собственици тя се разрушава. Факт, който протоворечи на тезата, че държавата не може да бъде добър стопанин.

Кой решава кое е културно наследство е записано в закона.

Аз притежавам поземлен имот в който евентуално ще строя. В него има цифром и словом 100 дървета бор и бреза. Не, че искам но никой не ми и позволява да докосна и едно единствено от тези дървета. Трябва ли да се сърдя на някой или да питам кой решава, че не мога да се разпореждам с растителноста в имота си както си искам?

Профсъюзния дом, читалище или чалготека.., няма значение какво е било дори и да са направили някакви грешки в миналото преди 40 години е обявен за паметник на културата. Редно ли е сега вече да решим, че не е и да изсерем там един небостъргач? Щото София е малка, няма къде другате или какво?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от steeN » 09 Мар 2016, 23:47

Добавих си в мнението как според мен трябва да стават нещата с тези сгради.
Аз не знам защо е обявена, но ти акцентира върху стенописите вътре.

Прави разлика между добър стопанин на нещо, което е ОБЩО... и добър стопанин на нещо, което е твоя собственост. Държавата има задължение към всички да е добър стопанин. Ти като си частен собственик... нямаш. Фалираш и идва следващия.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от efren » 09 Мар 2016, 23:54

По въпроса за панелките и цвета на изолацията ще дам един пример:
Преди години, когато имаше телевизия ITV Partner един познат, който живее на Тенерифе си поръча комплекта за сателитна телевизия (тогава ITV Partner беше качен на спътник, който позволяваше приемане на сигнала на Тенерифе) и когато му занесохме комплекта се ухили като малко дете на Коледа и веднага се зае с монтажа. Малко по-късно вече гледаше БГ телевизии и се кефеше яко. На другата сутрин управителя на сградата го повика и му съобщи, че ако антената не изчезне веднага, ще бъде изгонен от сградата. Условието беше просто и ясно - когато се погледне от земята не трябва да се вижда антена, кабели и т.н.
А тука спорим дали е красиво или не...
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от bum_bum » 09 Мар 2016, 23:55

Споменах ги само защото явно държавата се е грижила за този имот и то добре за да плати за подобни неща. Частника го разрушава. Въпросните имоти са сменили собственост около 10 пъти, явно всичките са фалирали или е имало някаква спекула с цената. В резултат сградата е тотал. Това редно ли е?

В развитите демокрации как е мисли. Ако притежаваш сграда обявена за историческа ценност ще бъде ли позволено да я докараш до подобно състояние?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от steeN » 10 Мар 2016, 0:17

Не знам как се процедира, но очевидно този вариант не е добър. Няма как да очакваш от собственика да се грижи за нещо, което не му носи никакви ползи. А държавните джобове са бездънни, защото взима на сила пари от хората в нея и пак резултатите са...

efren написа:...


Аз нямам нищо против като отиваш да живееш някъде да се подписваш, че си съгласен с правилата, които са приети в конкретната сграда... това е различно. Но някой да ти го спусне отгоре... зарежи. Нали за тва ги направиха тия управления на обща собственост ли как се казват.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от efren » 10 Мар 2016, 0:46

Обиколих пеша кажи речи цялото населено място/курорт (не знам как да го нарека) Los Cristianos и Playa de las Americas и смея да твърдя, че по скоро е забранено да стърчат чинии, антени и прочие на всички фасади, а не в определена сграда.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 9.10.2003

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от twin spark » 10 Мар 2016, 11:21

steeN написа:Не знам как се процедира....

Интересно е да имаш мнение по-темата, но явно си твърде далече от материята. На всякъде по света, към който сме се насочили има тежки регулации. Цветарник не може да поставиш по фасадата, камо ли сат.антена или климатик. У нас нещата се контролираха до началото на демокрацията.
Ти какво си мислиш, че настоящия собственик не е знаел, че няма право да събаря сградата. Той е част от многостъпкова далавера в която участват кметове, зам. кметове, партийни централи. При всеки скандал наблюдавайте реакцията на управляващите. Ако започнат да защитават това което според вас не е правилно, значи и те са в играта. Даже в повечето случаи намират си бушон и му казват, направи това и това, ако стане скандал, спокойно ще те защитим, няма нищо да ти се случи. И всичките тези схеми водят до забогатяване на управляващи за сметка на обществото.
Та да се върнем на архитектурата. Колега спомена Италия. В централната част на Рим НЕ МОЖЕ ДА СМЕНИШ ДОГРАМАТА, без разрешение. В Барселона има квартали, в които парапетите на терасите трябва да са от ковано желязо в точно определен цвят без значение дали на бай Ганьо му харесва или не. Във Виена се прави референдум (собствените в района), ако трябва да се построи сграда с различен облик. (например , МОЛ , различна по височина от сградите в района, бизнес център). За архитектурата в Швейцария трябва да отварям нова тема, те и затова имат двустайни апартаментчета на безумни цени.
Есента минах да разгледам добрия стар Пазарджик, една къща на калкан симетрична, половината както е построена преди 80г. с орнаменти по цялата фасада, другата половина налепена с излолация в безумен цвят. Да ти се скъса сърцето.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от ///M Power » 10 Мар 2016, 12:16

steeN написа:Няма как да очакваш от собственика да се грижи за нещо, което не му носи никакви ползи.
[


Като не му носи ползи, пък трябва да го подържа го продава и готово. Лесно е да събориш, разрушиш и тн. Имаме уникални сгради, много от тах изоставени (къде нарочно къде от безхаберие). Жалко е, че има хора които с лека ръка искат да рушат историята. :clap:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от hell's angel » 10 Мар 2016, 17:43

Захарна фабрика я чака подобна схема. Оставиха мангалите да я потрошат, и сега я чакат сама да падне, та да строят после без да има нужда да реставрират ...

Изображение

Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от steeN » 10 Мар 2016, 20:39

twin spark написа:...


Знам, но само в щатите и не искам да ви занимавам, защото и там има проблеми. Аз говоря за принципи, толкова ли е трудно за разбиране... за какво се ограничавате да мислите така. Това, че някой някъде го прави не значи, че е правилно или е най-добро... Ето за Виена както се вижда е решено по доста културен начин... с референдум на собствениците на района (което според мен е най-доброто решение). Може би тва трябва да те наведе на мисълта, че не си фантазирам някакви неща. Въпроса е просто до каква степен се зачита частната собственост.

Иначе мерси, че споделяш къде как е. За мен това е интересна информация.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Вандализъм в най-чист вид с политическа подкрепа

Мнение от nqmam_bmw » 10 Мар 2016, 20:47

K_Ilkov написа:
Ми аз като гледам си е за събаряне ... то си е тръгнало ...



Нищо не си е тръгнало. Това са снимките СЛЕД, а не ПРЕДИ. :yes:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ganchev__, Kroki

Последни теми
Facebook