Честит 3-ти март, българи!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от alekangg » 05 Мар 2018, 21:35

28576412_10209604830191180_3808364084851726535_n.jpg
28576381_10209604830151179_4009679605665813490_n.jpg
28782875_10209604828631141_5561097076680942124_n.jpg
Vra4anin написа:Ще напиша нещо, което ми се върти в главата от 3-4 дни и исках да споделя. Не ми беше удобно да го пиша (беше ме срам), но в крайна сметка...

Падна големия снЕг миналата седмица и блокира държавата. Зимата пак ни завари неподготвени. Аз дори пуснах тема как кола на задно ѝ е тегаво (да не кажем почти невъзможно) да се справи с току що навалелия пухкав сняг на паркинга пред блока :mhihi: :confused:
На същия този паркинг всеки един с кола, който паркира там (в това число и мен) само изчистваше своята кочина и малка пътечка около нея. И разбира се псувахме под мустак за снега, за негодността на БКС да се справи с почистването (така и не мина трактор на тази улица и паркинг :banghead: :censored: :ranting: ), проклиняхме съдбата и всеки се мъчеше да излезне с колата си от 50+ сантиметровия сняг, едни повече, други по-малко..., но мъката бе повсеместна. До третия ден. Тогава се случи чудо. Паркинга късно вечерта бе изринат почти до асфалт в рамките на половин до един час. Целият от-до. :| Вече дори и летни коли можеха да измъкват без притеснение :ok: Не е това интересното в случая, а това от КОГО бе изчистен. От един мъж, който от 20 години е емигрирал в Южна Америка, дошъл тези дни да види родителите си. Дошъл е човека с жена си (мургава жена, латина някаква) и с децата си да видят що е България и що е сняг. И точно този човек (на теория българин, но реално отдавна не е такъв) трябваше да изринат снега от паркинга и да стане проходим. Точно така, правилно ме разбрахте - бай Онзи, който е избягал в началото на демокрацията и си е уредил живота някъде там далеч... трябваше да дойде с жена си (която сигурно за пръв път през живота си вижда сняг наживо) и да ни го почистят тоя паркинг. А ние бай хуйовците, които тук живеем и най-вероятно ще изгнием в тази смрад и лайна ни домързя (или ни е под достойнството :dunno:) да се напрегнем и да го изчистим този паркинг няма и 200 квадратни метра. Не взехме да се организираме тия 4-5 съседа и да го изпистим заедно... каму ли пък някой сам самичък (ти пък, да не сме луди,чшшш алооо балоните :kuku:). Остави това, ами някои са толкова прости на гъз, че хептем ги мързи да си разринат и около колата, та заглъзваха и въртяха гуми като луди и после даже и във форум се вайкат и реват едва ли не :oops: Парадокс - един такъв го мързи да рине с лопатата, но не го мързи да пише фермани във форум :dunno: :| По-лесно е да се приказва от колкото действа. :oops: Срам ме е, честно ви казвам. Срам ме е, че един... реално чужденец показва що за стока сме и аз и останалите глупаци от този блок, от този квартал, от този град.... от тази държава.

Та истината е, че Мордехай за съжаление е прав - неспособен народ сме. Трябва да идем някъде, да станем работници на чужденците, те да ни дресират хубаво (съответно и платят колкото заслужаваме) и малко по малко ни се променя манталитета скапан български и ставаме способни. Но иначе докато сме тук и вилнеем в тази българска обкръжаваща среда, сме си свинье. И живеем в кочина, каквато си и заслужаваме между впрочем.

Честит ни празник.


Винаги съм се чудел за голямото реване как ни е изненадал снега, но това се лични снимки от преди 5 дни от Швейцария, там би трябвало да са най-тренирани със снеговете, ама не!
Първата е от вестника, а следващите са от терасата на хотела ми една сутрин, когато се събудихме под сняг.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от bavarec » 06 Мар 2018, 15:04

Май че това беше последния 3март като празник.
България обмисля да промени датата за да не е толкова Руски изгодна. Обсъжда се дата. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от bavarec » 06 Мар 2018, 15:08

Jordana написа:Като развалени латерни повтаряте едно и също . Ето Ви господа русофоби картата на сан стефанска България -

Това Русофоби е яко. Аз не знам много хора които да мразят Руския народ,вкл. и аз. Но виж, хора които мрразят Руската политика - много. Сигурно има защо, евали го . :dunno:

Този Сан Стефански договор е менте, което са пробутали. Оригинал има в Руско. Скоро като си вземе архива оттам ще го видиме. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от Elesar74 » 06 Мар 2018, 15:55

Top Gun Maverick написа:Обявявали ни война. :mhihi: :mhihi: :mhihi: ДВА ПЪТИ! :mhihi: :mhihi: :mhihi: Значи ние като сме решили, че ще сме с Германия СРЕЩУ Русия, това значи, че Русия ни обявява война?!?! :mhihi:
Много лошо се опитвате да извъртите фактите, но няма как да стане. В последните години цари една мания да се държим само за запада и да отричаме всичко от Русия що е било. Да, Александър втори е имал имперски мераци, да Русия през годините се е възползвала от нас, най-вече при Сталин, но това няма нищо общо с освобождението. Тогава фактите са, че Русия иска голяма България и си извоюва това нещо, но западните педерунгели се плашат защото все пак знаят що за сила е била България и ако се допусне да има такава държава с такива близки отношения до Русия, това значи едно трайно настаняване на Русия в Европа и просто не са искали да го допуснат.
Ще кажа, че никога не съм бил Русофил, Америка си ми харесва повече в много отношения, но това не значи, че трябва в крайна сметка да избирам страна за едните или другите, а дори да бе така, това пак нямаше да ми дава право да отричам историческите факти, сучейки и въртейки сега имали ли са задни мисли управниците на Русия от него време. Дали ли са си живота обикновените Руски войници за нас? Дали са го. Имало и огромен брой ДОБРОВОЛЦИ от тяхна страна дошли с редовната армия? Имало е. Толкова.


Каква голяма България, е искала Русия, след като още преди войната, е сключила споразумения с Австро-Унгария, да няма голяма Българска държава на Балканите? Wiki Дали именно затова и Сан Стефанският договор не е предварителен и неизпълним? Не знам. Защо Русия е направила този договор предварителен, бидейки страна по него с Османската империя? Ако са искали тази голяма територия, щяха да го направят възможно, а не да оставят възможност за окончателна версия по-късно.
Колкото до руснаците, мобилизирани и участващи в състава на армията, аз знам, че поне половината от царската армия, е била от украинци. Което е логично, предвид локацията на Украйна като по-близка област до театъра на бойните действия. Също и бойци от някои други народности. В тази връзка, мен ми е малко мътно какво толкова са жертвали руснаците пряко като етническа руска жива сила или трупат дивиденти на гърба на чужди националности, макар и в политическата територия на империята.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от Elesar74 » 06 Мар 2018, 15:59

Elesar74 написа:
Top Gun Maverick написа:Обявявали ни война. :mhihi: :mhihi: :mhihi: ДВА ПЪТИ! :mhihi: :mhihi: :mhihi: Значи ние като сме решили, че ще сме с Германия СРЕЩУ Русия, това значи, че Русия ни обявява война?!?! :mhihi:
Много лошо се опитвате да извъртите фактите, но няма как да стане. В последните години цари една мания да се държим само за запада и да отричаме всичко от Русия що е било. Да, Александър втори е имал имперски мераци, да Русия през годините се е възползвала от нас, най-вече при Сталин, но това няма нищо общо с освобождението. Тогава фактите са, че Русия иска голяма България и си извоюва това нещо, но западните педерунгели се плашат защото все пак знаят що за сила е била България и ако се допусне да има такава държава с такива близки отношения до Русия, това значи едно трайно настаняване на Русия в Европа и просто не са искали да го допуснат.
Ще кажа, че никога не съм бил Русофил, Америка си ми харесва повече в много отношения, но това не значи, че трябва в крайна сметка да избирам страна за едните или другите, а дори да бе така, това пак нямаше да ми дава право да отричам историческите факти, сучейки и въртейки сега имали ли са задни мисли управниците на Русия от него време. Дали ли са си живота обикновените Руски войници за нас? Дали са го. Имало и огромен брой ДОБРОВОЛЦИ от тяхна страна дошли с редовната армия? Имало е. Толкова.


Каква голяма България, е искала Русия, след като още преди войната, е сключила споразумения с Австро-Унгария, да няма голяма Българска държава на Балканите? Wiki Дали именно затова и Сан Стефанският договор не е предварителен и неизпълним? Не знам. Защо Русия е направила този договор предварителен, бидейки страна по него с Османската империя? Ако са искали тази голяма територия, щяха да го направят възможно, а не да оставят възможност за окончателна версия по-късно.
Колкото до руснаците, мобилизирани и участващи в състава на армията, аз знам, че поне половината от царската армия, е била от украинци. Което е логично, предвид локацията на Украйна като по-близка област до театъра на бойните действия. Също и бойци от някои други народности. В тази връзка, мен ми е малко мътно какво толкова са жертвали руснаците пряко като етническа руска жива сила или трупат дивиденти на гърба на чужди националности, макар и в политическата територия на империята.


Jordana написа: Стихотворението на Вазов е писано през 1916г - първата световна война , когато Бългаия е съюзник на Германия и Турция срещу Русия . Нищо общо няма със 3 март .

Да де, не четеш ли, че написах, на стари години? И той също е бил под общото въодушевление през руска турската война. Но е изтрезнял.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от Jordana » 06 Мар 2018, 18:00

Русия по онова време има нужда от реванш за кримската война . 200 години воюват с турците за тоя крим , а след поражението през 1856г губи и Аляска . Търси се реванш за това поражение и случая поднася такъв шанс - априлското въстание и турските жестокости при потушаването му . Случая съвпада с целите на национално освободителните борби в българските земи . Съвпада със исконното желание на българския народ за българска държава и отхвърляне на турското робство . Предвоенната дипломация няма да я коментирам по простата причина че крайния резултат - санстефанския мирен договор с Турция напълно отхвърля каквито и да било предварителни договорки .
Аз не мога да разбера срещу какво точно фърляте къчове като стане въпрос за руско турската война ?
По онова време в руската империя живеят около 100 националности , не очаквате някой да праща тука на война само една единствена етническа група а другите да стоят отстрани . Каквото и да приказвате и шикалкавите , тия войници са оставили костите си по нашите земи в бой със поробителя на българския народ . Заслужават дори повече от уважение и признателност .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от bavarec » 06 Мар 2018, 19:11

http://blog.veni.com/?p=4898


Руският патриарх изопачава историята и явно си мисли, че ние пасем трева

За всички, които добре знаят руски език – вижте видеото; вслушайте се в думите на човека, който говори; чуйте внимателно какви опашати лъжи казва не кой да е, а главата на руската православна църква. Наглостта на руския патриарх Кирил няма граници! При това той не говори на президента Радев – не, напротив, обръщайки се към камерите, той нарежда това му послание да стигне до всички българи.



Патриархът: Ние сме за историческата истина (3:57 мин.).
Истината: Да разгледаме какво по-конкретно казва той и дали казаното отговаря на историческите факти.

Патриархът: Руско-турската война била продиктувана от любовта на Русия към България.(1:58)
Истината: Тази причина я няма в нито един от учебниците по история. Нещо повече, в Манифеста за обявяване на войната (12 април 1877 г.) руският цар Александър II споменава България след Херцеговина, а и след Босна. В него се говори за “облекчаване участта на християните на Балканите”. Разбира се, основната причина е друга – и патриархът я споменава малко преди това: загубата на територии и пари в резултат от Кримската война. В България обаче знаем колко беди е донесла тази война на българското население, а самият факт, че патриархът я споменава на няколко пъти е ясен знак, че той или не знае, или знае, но се подиграва на българите.

Патриархът: Войната била обявена в пълна дипломатическа изолация, цяла Европа била против, (1:38), даже целият свят (2:16).
Истината: Това е, разбира се, лесна за опровергаване лъжа – на 8-ми юли 1876 г. Русия сключва тайно споразумение с Австро-Унгария, т.нар. Райхщадско споразумение, с което си осигурява дипломатическа помощ за войната, която ще бъде обявена едва през 1877 г. На 15-и януари 1877 г., още преди да завърши Цариградската конференция – и пак преди да бъде обявена войната – между двете страни е сключена и допълнителна тайна Будапещенска конвенция, с която се уточняват подробностите по предстоящата война. Така че не е вярно, че Русия е била в пълна дипломатическа изолация.

Патриархът: Трудно ми бе да слушам как други страни участвали във войната. Нито полският сейм, нито литовският сейм са взимали решение за обявяване на войната. (2:54)
Истината: Опит за заблуда. И Полша, и Литва са тогава част от руската империя. Но в руската армия има румънци, финландци – с цял Лейбгвардейски финландски пехотен полк, украинци, поляци… Във войната загиват също така и сърби, и черногорци. И накрая, но в никакъв случай не по значение, във войната участват хиляди български доброволци, които изиграват особено важна роля в боевете на Шипка, но не само. В наши дни за подобни армии се казва, че са многонационални. Впрочем, добре е да напомним на патриарха, че във войната загиват 11905 души, на които признателният български народ е издигнал стотици паметници по територията на цялата страна. Менторският тон и лъжите не помагат с нищо за опазване паметта на загиналите воини.

Патриархът: Освобождението било безкористно (5:33)
Истината: Всъщност Русия получава значителни територии и пари от Турция, но и България е задължена да заплаща поддържането на окупационния руски корпус на своята територия. Преди някой да се развика, че не е имало такъв корпус, препоръчвам му да прочете целия текст на Берлинския договор, а по-специално внимание да отдели на чл. XXII.

И т.н.

Дори кратък преглед на казаното от руския патриарх демонстрира (без да обръщаме внимание на тона, с който го казва!) наглост и чувство за безнаказаност, както и изключително лошо възпитание и поведение на човек, дошъл на гости в чужда държава и чужда къща, в която се опитва да наложи на българския президент, на българската държава и на българския народ някакво чувство за вина.

Българският народ е признателен на всички загинали във войната и им отдава напълно безкористно почит – и така вече 140 години!
Българският народ няма нужда от постоянно натякване, че трябва да бъде благодарен за освобождението, още повече, че от този народ са излезли хора като Левски, Ботев, Волов и хиляди други, които са отдали живота си в борба за свободата на България – и при тях това е действително напълно безкористно
Българският народ няма нужда от фалшива история

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Мар 2018, 19:22

Jordana написа:Каквото и да приказвате и шикалкавите , тия войници са оставили костите си по нашите земи в бой със поробителя на българския народ . Заслужават дори повече от уважение и признателност .

:bowdown:
Че са имали интерес управниците, имали са, но защо някой друг от Европа не тръгна да минава зимата нашите проходи и да умира? Край.

Като казваш за Априлското въстание, не се сещам кой точно е човека(не е никой от широко известните)от всичките обесени въстаници, но като го пленяват по време на разпитите го наричат ефенди и не го измъчват, отнасят се с уважение към него и само на него разрешават да пуши на процеса. Та той казва, че тяхната цел е постигната и тя не е била да победят Турците защото силата и войската била в тях. Казал, че тяхната цел била да накарат Турците да потушат всичко с жестокостите си и това да го види цял свят и че това ще докара освобождението като войските ще дойдат от север! И така и станало, дори Виктор Юго започнал да лопа менците във Франция. В Русия Менделеев, Лев Толстой, Достоевски и други хора в Русия са надигнали голям глас. Та Априлското въстание е можело да има много по-голям успех само по себе си, но пак нямаше да надвием Турската войска. Както обаче и тука сега цари някакво разединение(е Европа всички се обединяват около историята и не гледат как да я отричат или да напишат нова)така и тогава в окръг след окръг е имало издънки и най-вече ПРЕДАТЕЛИ! Много от въстаниците са щели да се спасят, но са били предадени. Много от изявилите глас, че ще се бият при вида на Турската войска са побягвали. Имало е разединение по това как и къде да се ползват оръжията, как и къде да се действа и голям разминаване с времената на избухване. Така Турците са можели да ходят от едно място на друго и да реагират навреме.
Както и да е, минало, но просто не го отричайте и не се разединявайте. Иначе няма да я има тая държава скоро. Ще я оставим на ромите и другите етноси.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от bavarec » 08 Мар 2018, 4:41

За събитията от 1877 г.
Русия е освободила България или е нападнала Турция?
Ако търсим истината по средата, тя е нападнала Турция и е освободила България.
Тя не е нападнала Турция, за да освободи България.
Нито пък е освободила България, за да нападне Турция.
Империите не страдат от алтруизъм.
Само намесата на Великите сили е предотвратила възможността да влезем в състава на Руската империя.
Берлинският договор ни е надробил на парчета, от които нищо не става.
С Княжество България, Русия не стъпва на Босфора, каквато е била заветната й цел.
Източна Румелия и Македония отрязват пътя до Средиземно море, оставяйки в Османската империя.
От 220 00 кв. км., признати като наша епархия от самия султан Абдул Азис, освободената България е 50 000 кв.км. Остава съмнението от смисъла на тази Освободителна война.
Но при всички положения е изиграла ролята на катализатор за по-сетнешните процеси.
Османската империя е в своя залез.
Събитията са такива,Русия е стигнала само до Стара планина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от Jordana » 08 Мар 2018, 7:11

Тъй като гледам най-добре би било да не се дига априлско въстатие и да няма война Русия - Турция . Освен че "няма такава държава" , то просто няма смисъл от такава държава . Логичен извод на днешното население по тия земи . Левски е просто един терорист , нарушаващ законите в османската империя където съжителстват мирно десетки националности и етнически групи население .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от E34 » 08 Мар 2018, 8:44

Jordana написа:Тъй като гледам най-добре би било да не се дига априлско въстатие и да няма война Русия - Турция . Освен че "няма такава държава" , то просто няма смисъл от такава държава . Логичен извод на днешното население по тия земи . Левски е просто един терорист , нарушаващ законите в османската империя където съжителстват мирно десетки националности и етнически групи население .



Не подозираш колко много се доближаваш до истината!
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от Club BMW » 08 Мар 2018, 13:09

Празнувайте светли "български" празници като Свети Валентин, Хелоуин ..., наложени и добили известност, основно от рекламни кампании на производители. Типично отговарят на подобно мислене.

Мордехай написа:На мен всичко отдавна ми е през оная работа, дреме ми какъв съм по националност и в коя държава живея. За момента ме интересува само банковата ми сметка.


За вас явно не е важно, че българи са дали живота си за свободата и независимостта на България.

На 2 февруари сигурно ви се иска и гей парада да празнувате, вместо да уважите една българска традиция ...

"Преданията разказват следната 300-годишна история: Петльовден е свързан със събирането на най-тежкия за нашия народ данък – кръвния, взимането на малки момчета. Разпитаните стари хора и легендата разказват как смела еркечанка (с. Еркеч дн. с. Козичино, Бургаско) скрива мъжкото си чедо и отказва да го даде на турците, а те се заканват, че ако не го предаде, то ще бъде заклано. Тогава тя заявява, че сама ще заколи скъпото си момче, но не ще им го даде. През нощта тя извежда и скрива детето си далеч извън селото, заклала в полунощ петела на прага на къщата и опръскала с кръвта му навред. Когато сутринта дошли повторно, турците останали стъписани пред постъпката на майката и повече не събирали момчета за еничари от село Голица. Оттогава та до днес този ден се отбелязва като празник на мъжката рожба, като ден на мъжкото начало на рода български."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от Мордехай » 08 Мар 2018, 20:17

Много се измести темата нещо. Трудно бих се обидил, защото всеки ден рина лайната на разни нищожества с огромно самочувствие. Не празнувам никакви празници, празнувам всеки ден, в който имам успех в нещо или видя, че някой, който ме кефи, има успех. Уважавам всички дали живота си или жертвали нещо за свободата си или за правдата. Не уважавам никакви религии и смятам, че ако хората бяха като мен, щяхме сега да летим из космоса. Но хората не са като мен и религиите им помагат да има защо и как да съществуват, пазят им моралните закони. Винаги съм съжалявал за видимо умни хора като Елезар, заради заблудата и вярата им. Съвсем случайно го познавам косвено чрез друг човек и знам, че е свестен. Смятам се за гражданин на света, място има за всички и всеки може да постигне всичко, което желае, където пожелае. Смятам, че болшинството от българите, балканците и въобще славяните са неспособни хора, за съжаление късно го разбрах, като преди това веех знамена и защитавах българщината самоотвержено. На трийсет и няколко години разбрах, че Наполеон е бил прав за парите. На 40 осъзнах, че и аз съм мързелив българин. Не виждам смисъл да ви го пиша всичко това, но бих се радвал да има още някой с моето мислене.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Мар 2018, 20:34

Vra4anin написа:
Jordana написа:Тъй като гледам най-добре би било да не се дига априлско въстатие и да няма война Русия - Турция . Освен че "няма такава държава" , то просто няма смисъл от такава държава . Логичен извод на днешното население по тия земи . Левски е просто един терорист , нарушаващ законите в османската империя където съжителстват мирно десетки националности и етнически групи население .


Ти си нямаш на идея колко много пъти съм се замислял над тази теория. Дали ако не е имало такива хора и събития (Левски, Ботев, Априлско въстание, плевенска епопея, Шипка и т.н.) и ако сега все още бяхме част от Турция... дали пък нямаше да живеем малко по-грамотно и уредено?

Никакъв шанс според мен. Дори не се знаеше точно ти дали щеше да живееш защото Турците просто са щели да продължат с коленето и бесенето. Погледни едно малцинство как живее в една държава, която изповядва Ислям и ще разбереш за какво ти говоря. Ислямът не признава НИЩО друго освен Исляма и всички тия глупости на разни имами(или имани, не знам точно как беше)ходжи, мюфтии и т.н. са за заблуда на останалите хора, които изповядват други религии или пък не изповядват никакви. Ислямът винаги започва да превзема всичко и когато стигне до нива на превъзходство, просто гледа да изрита хората несподелящи тази вяра. Така са се появили и помаците, Турците са ги принудили или приемат Исляма, или изяждат дървото. Сега и те не знаят какви са, но реално са си произлезли от нас. С времето вече някои се прикачат към Турците и тотално минават от другия бряг. Прочетете следната статия внимателно, аз съм я запомнил от миналата година и сега я намерих лесно:
https://fakti.bg/mnenia/234918-
Та аз фес не искам да нося, като им гледам уредения живот на Турците, те живеят бетер в диктатура и обикновения Турчин нито е богат, нито е Германец на ниво уреденост или каквото и да е. То затова и има толкова много Турци в Германия, забравих колко милиона бяха, ама мисля поне 5-6. Всичките са там защото в Турция е много уредено. Дори да ми предложат да е по-уредено, никога не бих заменил живота тук с такъв в която и да е Ислямска държава от рода на Турция.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Честит 3-ти март, българи!

Мнение от Мордехай » 08 Мар 2018, 22:29

Маверик, тоя Хамънд пише и истини, ама аз съм бил и в Албания и Босна. Това, дето го пише за тия две държави е пълна лъжа и измислица. Босненците особено пък са страхотни хора, истински, държащи на думата си. Много хора от всякъде казват, че ако правиш бизнес с босненец можеш да си спокоен, че няма да те преебе. А пък в Албания не съм сигурен дали католиците не преобладават дори, пълно е с католически църкви. Обаче всичките са страшно мръсни боклуци в тая държава. Имам един-два неприятни инциденти там. Веднъж един албанец ми се молеше да му возя орехи и като се стигна до плащане накрая ме накара и аз да коленича и да му се моля да ми плати, иначе нямаше да ми даде парите.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook