Средното образование в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 09 Фев 2016, 18:41

Абе вие за Йосиф се чудите... Погледнете във форума какво става - "колата огасна, дали е акомолатора?". Даже се замислям за една "правописна" тема, има такива по другите форуми.

Но средното образование (нали темата е за него...), няма отношение само към правописа, в училише се учат и други неща.
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Средното образование в България

Мнение от efren » 09 Фев 2016, 22:18

Наистина малко го обърнахме на правопис и граматика, а това е най-малкия проблем. Проблема е, че почти никой не излиза от средното училище готов да започне някаква работа, тъкмо напротив, почти всеки завършил средно не може да си избърше сам носа. Ужким сме държава, която разчита на туризъм, а никой не завършва за сервитьор, барман или готвач - само мениджъри. Имам познат, който години наред (над 15) е "викач" по ресторанти по туристическите курорти, по признанието на шефовете си "един от най-добрите от най-добрите" и от миналата година в знак на признателност шефовете му го направиха съдружник и управител в един от ресторантите си на Слънчев бряг. Редовно се виждам с него и от година на година все повече се оплакваше от сервитьори, но този сезон направо се поболя, а сервитьорите при него не падат под 3к на месец чисто за 5-те месеца летен сезон. Няма да коментирам длъжностите свързани с производството, защото там пародията е пълна.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Средното образование в България

Мнение от bum_bum » 09 Фев 2016, 22:28

Еми то за това по време на гнилия строй за да станеш сервитьор или барман имаше шестмесечни курсове в Пловдив. Щото да си сервитьор не е само да донесеш кафенцето от точка А до точка Б.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Средното образование в България

Мнение от vlad0 » 10 Фев 2016, 0:11

ако съм добър в математиката, но слаб в писането на български език това прави ли ме неграмотен?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 5.11.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 N46B20

Re: Средното образование в България

Мнение от Luki Junior » 10 Фев 2016, 9:47

vlad0 написа:ако съм добър в математиката, но слаб в писането на български език това прави ли ме неграмотен?


Ако си добър в природните науки, няма как да си неграмотен и слаб в писането. Поскоро до мързел е.
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Средното образование в България

Мнение от © » 11 Фев 2016, 7:45

vlad0 написа:ако съм добър в математиката, но слаб в писането на български език това прави ли ме неграмотен?

Да, разбира се :mhihi:
Искаш да кажеш, че може и без български като можеш да смяташ?
Умен и грамотен са съвсем различни неща.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: СССР,Москва,Лубянка 2
Пол: Мъж
Кара: Е30-М40В18;Е36-М44В19;E91-N43B20A
Мечтае да кара: Е30 М3 Sport Evolution

Re: Средното образование в България

Мнение от momo-1st » 17 Фев 2016, 22:40

Да не владееш собствения си език е престъпление. Смешно е да се биеш в гърдите колко голям българин си,патриот и прочее,как емигрантите,циганите и не знам още кой е виновен за упадъка на България,а да не можеш да напишеш две изречения без грешка...
Пунктуация-добре,ама граматика,правопис... Прекалено е,по лошото е че нещата отиват все по към лошо,най-лошото е че имам неприятното усещане,че това е целенасочено,ама... айде да не отивам към конспиративните теории,те са си в другата тема
bum_bum написа:Върти се, суче се и пак към соца се избива :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Забравете го вече тоя гнил строй.

Наслаждавайте се на придобивките на демокрацията- Е шейсе на 15 години, виски на промоция от Кауфланд, пура за 2,40 в панелката с ипотека до 2060-та.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Средното образование в България

Мнение от cod-cdbp » 18 Фев 2016, 9:40

Borymeckata написа:Абе вие за Йосиф се чудите... Погледнете във форума какво става - "колата огасна, дали е акомолатора?". Даже се замислям за една "правописна" тема, има такива по другите форуми.

Но средното образование (нали темата е за него...), няма отношение само към правописа, в училише се учат и други неща.


http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=35&t=404770 :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 19 Фев 2016, 20:58

"здравеите,от скоро карам БМВ е39М имам проблем с курмилната система,смених реика помпа и пак е тежак волана,трябвали да ходя на сервиз да настроиват хидравлика с компютар"

Ужасссс... :conf: :conf: :conf:

И все пак, може вината да не е в средното образование, може пък да не е завършил средно човекът...
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Средното образование в България

Мнение от Larbi » 19 Фев 2016, 21:18

Borymeckata написа:"здравеите,от скоро карам БМВ е39М имам проблем с курмилната система,смених реика помпа и пак е тежак волана,трябвали да ходя на сервиз да настроиват хидравлика с компютар"

Ужасссс... :conf: :conf: :conf:

И все пак, може вината да не е в средното образование, може пък да не е завършил средно човекът...


По-скоро заглавието на темата треа се смени на "Началното образование в България". Все си мисля, че там се учеше правописа и граматиката.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 19 Фев 2016, 21:26

Ако не си е купил книжката - трябва да има основно образование... Нали имаше такова изискване?
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Средното образование в България

Мнение от Larbi » 19 Фев 2016, 22:11

Borymeckata написа:Ако не си е купил книжката - трябва да има основно образование... Нали имаше такова изискване?


То сега има, от няколко години е обаче. Преди нямаше :mrgreen:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 23.02.2012
Пол: Мъж
Кара: E36 316i compact

Re: Средното образование в България

Мнение от Infinite » 20 Фев 2016, 10:32

Проблема не е в средното или в основното образование. Проблема е в безхаберието на родителите към техните деца. Как така аз и други мой връстници станахме хора, а сегашните сополанковци чеп за зеле не стават? Сегашните хлапета учат по същата(почти) учебна програма като мен, но тогава след училище ме чакаше домашна работа, решаване на задачи по математика, диктовка и така нататък. Днес след като се приберат хлапетата от училище ги чака компютър, таблет, смартфон или всичко друго, което би спестило на родителите усилията да се занимават с децата си!
Без Провокация Няма Прогрес !

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Средното образование в България

Мнение от nqmam_bmw » 20 Фев 2016, 10:40

Borymeckata написа:Ако не си е купил книжката - трябва да има основно образование... Нали имаше такова изискване?


Може да си е купил дипломата, а да си е изкарал курсовете легално! :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 5.11.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 N46B20

Re: Средното образование в България

Мнение от Luki Junior » 20 Фев 2016, 10:44

Borymeckata написа:Ако не си е купил книжката - трябва да има основно образование... Нали имаше такова изискване?


Има да. Аз за мойта однесох дипломата от завършено висше. Лелята на гишето ме изгледа доста странно. :lol: :lol:


Infinite написа:...

Ами родителите на тези деца нали са ходили в училищте, даже по онова време когато всичко уж е било качествено. От къде идва безхаберието на самите родители?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Е.Димитров

Последни теми
Facebook