Средното образование в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Средното образование в България

Мнение от BMW_POWER » 19 Юни 2018, 2:05

steeN написа:Хаха, не че не съм ги виждал всякакви антики, но Правец не съм имал аз. Първият ми компютър беше 486, някъде 3-4 години преди да завърша гимназия.

п.с. преди гимназия ми се струва безсмислено да се мъчат деца с компютри (или конкретна област), щото едва ли имаш идея за кво става въпрос като цяло... да не говорим да се избира занимание... те много хора и след като завършат гимназия пак нямат идея дори...

може би може да се види само за точни науки, хуманитарни или спорт евентуално го влече... и да се насочи в правилната гимназия. щото това ако тръгне накриво става трудно.


Стига с тия мантри, че всяко хлапе трябва да е компютърен гений. Нима Златните момичета са експерти по софтуер или хардуер? Нима за хора като Стоичков, Лечков и Балъков е същото положение? Познавам доста хора, които си изкарват парите по друг начин. На един силата му е в ръцете, на друг в краката, на трети в главата. Познавам страхотен тенекеджия (и бояджия), рисува и прави склуптори в свободното си време (в Ирландия е). Дърводелецът ми е също много добър и ми направи страхотна кухня по модел, на под 50% от цената. Важно е да се усети какво се удава на детето и да се насърчават способностите му. Насила хубост не става.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 19 Юни 2018, 7:31

Vra4anin написа:Дееа. Как пък един не каза, че ..., как па нема един пустиняк тук :mhihi:

Ами бил съм кротък и примерен в училище, сега какво - да лъжа ли? Не съм пушил никога, алкохол и до днес (почти) не пия (само бира и много рядко вино), не обичам конфликтите и гледам да ги избягвам... За цялото ми учене имам само една забележка написана в бележника - че в междучасието съм бутнал някаквъ шкаф (?!?), вероятно - напълно случайно.

До училището имаше строеж, гледах крана от прозореца на класната стая и по цял ден си мечтаех как след часовете ще се кача чак до върха му, но така и не посмях... :ok: :ok:
Затова пък като завърших института и започнах работа си се откатерих по кранове, стълбове, кули и покриви... Като малък мечатех също да стана войник... Ето как детските мечти се сбъдват, макар и с десетина - 15 години закъснение... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Средното образование в България

Мнение от Сондьора » 19 Юни 2018, 10:44

Цомбихме женките :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Средното образование в България

Мнение от Knoxville_ » 19 Юни 2018, 13:33

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 19 Юни 2018, 14:03

Интересно е как Врачанина асоциира всички неуспехи и кофти моменти в живота си с хондаджийството... Имал е проблеми, защото бил хондаджия. Но в един момент получил прозрение и открил Истината (ако беше биографичен филм - щеше да го озари лъч ярка светлина през облаците и да прозвучи тържествена музика!), отрекъл от лукавия Соичиро (друга идея за филма - екзорсист изгонва от Врачанина злокобния дух на Хонда) и от този момент животът му тръгнал като в клип на Криско...
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Средното образование в България

Мнение от K_Ilkov » 19 Юни 2018, 17:58

Vra4anin написа:Не твърдя подобно нещо.

Да бе ама сега и да имаш трудни моменти поне имаш БМВ, а иначе към несполуките се е добавял още негатив :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Средното образование в България

Мнение от steeN » 20 Юни 2018, 13:03

BMW_POWER написа:
steeN написа:Хаха, не че не съм ги виждал всякакви антики, но Правец не съм имал аз. Първият ми компютър беше 486, някъде 3-4 години преди да завърша гимназия.

п.с. преди гимназия ми се струва безсмислено да се мъчат деца с компютри (или конкретна област), щото едва ли имаш идея за кво става въпрос като цяло... да не говорим да се избира занимание... те много хора и след като завършат гимназия пак нямат идея дори...

може би може да се види само за точни науки, хуманитарни или спорт евентуално го влече... и да се насочи в правилната гимназия. щото това ако тръгне накриво става трудно.


Стига с тия мантри, че всяко хлапе трябва да е компютърен гений. Нима Златните момичета са експерти по софтуер или хардуер? Нима за хора като Стоичков, Лечков и Балъков е същото положение? Познавам доста хора, които си изкарват парите по друг начин. На един силата му е в ръцете, на друг в краката, на трети в главата. Познавам страхотен тенекеджия (и бояджия), рисува и прави склуптори в свободното си време (в Ирландия е). Дърводелецът ми е също много добър и ми направи страхотна кухня по модел, на под 50% от цената. Важно е да се усети какво се удава на детето и да се насърчават способностите му. Насила хубост не става.


Чети малко повече, де. Подчертал съм ти.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 20 Юни 2018, 13:57

K_Ilkov написа:
Vra4anin написа:Не твърдя подобно нещо.

Да бе ама сега и да имаш трудни моменти поне имаш БМВ, а иначе към несполуките се е добавял още негатив :ok:

Викаш - сега и да закъса, има Бавареца до себе си и не е страшно... Ама пробвай да преодоляваш житейските кризи с Хонда... :dunno: :dunno:

За иронията мисля, че е ясно...
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Средното образование в България

Мнение от K_Ilkov » 21 Юни 2018, 20:33

Именно :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Средното образование в България

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Юни 2018, 22:51

https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Средното образование в България

Мнение от (bubsa) » 22 Юни 2018, 21:36

Аз пък да ви кажа,нищо не уврежда повече психиката на едно дете повече от болните амбиции на родителите му!
Няма как всички да станат компютърни специалисти и професори,а и не е нужно.Трабва да има хора за всичко.
Адски много ме дразнят хора,които поставят децата си в едва ли не стерилна среда и ги правят на сила умни олигофрени.Бледи,необщителни и ... не знам какво още да кажа,че ще прозвучи гадно.
Изказването на колегата top също е доста глупаво.Това,че някой живеел в панелка и изкарвали 1000-3000лв и за него били мизерници :dunno: Защо си мислиш,че тези хора не живеят по-щастливо от тебе?Защо си мислиш,че на някой не му е по-добре да работи нещо друго,а не да стои цял ден пред компютъра и да не вижда слънце?Не разбирам от къде това високо самочувствие във хората занимаващи се с компютри?
Цензурирах си мнението на 99% за да няма бан,но дано сте ме разбрали какво искам да кажа.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Средното образование в България

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Юни 2018, 22:36

Вземи да цитираш поста на този колега, че лично аз не намерих за кой става дума и някакви 1000-3000 лв. мизерници, панелки, щастливи или нещастни. :shock:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Средното образование в България

Мнение от top » 23 Юни 2018, 9:45

(bubsa) написа:Аз пък да ви кажа,нищо не уврежда повече психиката на едно дете повече от болните амбиции на родителите му!
Няма как всички да станат компютърни специалисти и професори,а и не е нужно.Трабва да има хора за всичко.
Адски много ме дразнят хора,които поставят децата си в едва ли не стерилна среда и ги правят на сила умни олигофрени.Бледи,необщителни и ... не знам какво още да кажа,че ще прозвучи гадно.
Изказването на колегата top също е доста глупаво.Това,че някой живеел в панелка и изкарвали 1000-3000лв и за него били мизерници :dunno: Защо си мислиш,че тези хора не живеят по-щастливо от тебе?Защо си мислиш,че на някой не му е по-добре да работи нещо друго,а не да стои цял ден пред компютъра и да не вижда слънце?Не разбирам от къде това високо самочувствие във хората занимаващи се с компютри?
Цензурирах си мнението на 99% за да няма бан,но дано сте ме разбрали какво искам да кажа.


Казах го единствено в контекста на темата, че това някой да се напъва за добри оценки в училище не му гарантира че после ще е успешен човек в живота. И да, тези хора са нещастни, поне тези които познавам. За другите щом са щастливи се радвам! Иначе аз не стоя по цял ден на компютъра, до обяд си прекарвам на фитнес и после си правя каквото искам.


Sent from my iPad using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Средното образование в България

Мнение от drifty » 23 Юни 2018, 12:07

Трябва да призная, че това беше една от най-интересните теми, които съм чел тук напоследък и за няколко дни по малко, по малко, прочетох всичките 19 страници :Д

Ще си позволя да коментирам и аз, който съм завършил едва преди 5 години, та нещата са ми що годе пресни за нещата в средното.

Според мен успехът не е кой знае какъв фактор за това дали в живота ще си успешен. Ще стигна и до това след малко. По-важни за мен са уменията, които развиваш в училище. Не е нужно да знаеш всичко, но е полезно да знаеш как да намериш отговора на нещо, когато ти потрябва. Нужно е обаче да имаш някакъв минимум от знания, които училището може да даде. Има и други умения, които са от изключителна важност в живота - дисциплина, отговорност, социални умения - всичко това може да се научи в училище. За мен проблемът с образованието идва от семейната обстановка, обкръжението на едно дете в училище и нагласата му към живота и това дали осъзнава какво точно прави в това училище, което за мен е дълг на родителя да обясни на детето си за какво то е там, в това училище, по цял ден и как това ще му помогне в живота. Друг проблем са учителите и родителите с болни амбиции. Всеки от нас може да си спомни за някой учител, който е ненавиждал, защото часовете там са били безсмислен тормоз и за съученик, чиито родители са го превърнали в зомби и той е неспособен да се оправи в света след училище.

За да се обоснова, ще дам пример със себе си. Боримечка, надявам се да ти даде един по-различен поглед за твоята ситуация, и ако успея да помогна с нещо, ще се радвам. Дали съм успешен или не, рано е да кажа, на 24 съм все още, но за момента не смятам, че съм постигнал кой знае какво.

Моето средно образование беше в училище, което тогава беше едно от елитните гимназии в града - така хейтваната икономическа гимназия от много хора тук, във форума. Мога да кажа, че си учехме доста стабилно. Особено нашият клас, нас ептен ни съсипваха - то не бяха олимпиади, национални състезания, участия в чужбина и т.н Имах възможността да отида на изложения в други страни по проекти от училище, да прекарам близо месец стаж в Португалия, имам едно 2-ро място на национално състезание по счетоводство, където отидох насила и по нежелание и завърших първи във класа и май и в целия випуск с успех 5,94. Доста олимпиади, състезания, дори по лека атлетика съм преживял :Д. На пръв поглед, всеки би си помислил, че съм зубър, който по цял ден извън училище, учи уроци и е зорко гледан от родителите си, дали не се скатава. На практика нещата бяха по-различни - родителите ми през цялото ми средно образование нямаха никаква идея какво точно се случва. В началното училище баба ми обръщаше внимание и това беше, но аз сам си бях поставил тази смотана цел да завърша с максимално висок успех, защото тогава смятах, че така ще се справя с живота. Нямаше кой да ми обясни, че има и други неща, на които да наблягам и сега си тегля от това. Времето ми до 11ти клас минаваше основно в игри пред компютъра. Уроците си ги учех много простичко - всеки нов урок си прочитах и това беше, системно си четях новите уроци, преглеждах по някои предмети по-стари уроци - много мразех да ме хванат неподготвен в час, за 5 години се случи веднъж, но пак вързах 4ка. Урок по математика от край до край не помня да съм чел някога, но задачи решавах без проблеми. Никога не отделях кой знае колко време да уча, освен 11ти и 12ти клас, когато нещата станаха сериозни откъм предмети, но пък в часовете винаги слушах какво се говори и много от ученето вкъщи си го спестих в час, слушайки уроците. Но за съучениците си бях точно този зубър, който никой никъде не викаше на кафета, дискотеки и т.н. От друга страна, живеехме и много бедно /2009г година зимата ще я запомня, с 300лв живеехме 4 човека и се налагаше да бия по 6,5км пеша до училище по тъмно, на -17 градуса, защото нямаше пари за автобус/ В клас нямаше много хора, с които да си общувам, а част от олигофрените от съседните класове открито си правеха ебавки с мен. Едва ли някой ще се изненада, че не останах с кой знае колко хубави спомени от училище. Не успях да усвоя социалния аспект на училището, дали защото не можех да си позволя да седна с приятели на кафе, или защото в другите създавах грешно впечатление на смотаняк, не знам, но и до сега тази част на живота ми е особено трудна. Но самото училище и поставената от мен самия цел да завърша с висок успех, ме научи да съм дисциплиниран, да бъда отговорен и да заставам зад думите си. Но си отчитам като сериозна грешка, това че тази поставена цел с успеха беше малко прекалена стъпка и отчасти може би заради това пропуснах други аспект на училището, който сега разбирам, че е по-важен, а именно споменатия социален аспект. В 12ти клас го осъзнах това напълно, преди това неглижирах част от предметите, които бяха водени от откачени учители и акцентирах върху тези часове, в които смятах, че мога да науча нещо полезно от все още съвестно изпълняващи задълженията си учители. С част от тях и до ден днешен се радвам да се видя и да полафя за училище. От самото образование съм доволен и пак бих учил там, ако сега бях 7ми клас и трябваше да кандидатствам, въпреки, че тогава имаше известно влияние от родителите ми и семейстовто като цяло върху това, къде да продължа да уча.

От друга страна, влизайки в университета, осъзнах, че отделеното време за учене все пак не беше загубено. В новата среда никой нямаше изградена представа за мен, затова имах възможността да наблегна върху останалите аспекти на образованието и не толкова на самото учене. Знанията в средното ми бяха достатъчни да бъда, заедно с няколко състуденти, пред всички останали в курса откъм знания по специалността. Реших да не си давам зор и да уча доста по-малко. Вече работех, но посещавах всички лекции, имах си беНвенце да се мотая с него и някак си създадох съвсем различна, но този път положителна, нагласа и вече не бях зубърът-смотаняк от средното. Всичко каквото учехме, ми беше вече познато и си прекарвах времето с други неща - човърках по колата, излизах, спортувах, работех и т.н. Нещата се стекоха така, че се хванах с момиче от курса и покрай нея ми дойде допълнителна мотивация да уча, тя беше също толкова сериозна и аз пак се хванах да уча. Всичко пропадна във втори курс де, но продължих да си уча, не толкова, колкото в средното, но все пак малко повече от първоначалната ми идея за уни-то. Тъпото беше, че след тая връзка, преживях нещата много тежко и се затворих в себе си, та и до ден днешен си изпитвам трудностите да се социализирам, да го е*а. Но пък завърших с 5.95. С ръка на сърцето мога да кажа, че нито в средното, нито във висшето, успехът ми реално отразяваше знанията ми. Но все пак успях да науча доста неща и да развия някои ключови умения, които сега ми помагат в работата. Единствено тая неувереност в социалните контакти ми е много голям препъни камък.

Та в заключение, защо го изписах всичкото това нещо - не е нужно родителите да карат децата си да гонят висок успех, а да придобият реални знания, дори с по-ниски оценки. По-добре е да научиш малко, но да го запомиш занапред, от колкото да научиш всичко и после да го забравиш и да ти е безполезно. Хубаво е да се подбира училище, където все още има някаква нормална среда, защото това е много важно. Но е важно и детето да се чувства добре там, защото това му дава мотивация да се развива. На мен лично ми беше много трудно да се справя с подигравките на съучениците си, но си бях поставил цел и си я следвах и затова и не се пречупих пред подигравките и ебавките на останалите. Но щях да се радвам, ако някои от нашите беше седнал да говори с мен и да ми обясни нещата от друга гледна точка. Та с две думи, училището може да даде много, стига да е подплатено с адекватна семейна среда и отговорни родители, но и самата обстановка в училище трябва да е така, че да стимулира ученика да се развива, а не просто да търка чина, докато спи 5 години или си цъка а телефона. Но е важно да се наблегне и на други неща, извън училище, които лично на мен са ми пропуск и сега инвестирам време в тях, когато можех да ги науча преди 7-8 години и сега да наблягам на други неща, ама кво да се прави - живот.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Средното образование в България

Мнение от Jordana » 23 Юни 2018, 17:54

Абе вие да не сте решили да ставате закостенели феодални старчета с това образование ? Най-хубавите години да си ги пропилявате сред учебници и лекции ? Колко му трябва човек да е щастлив... бързи пари от разни бизнеси колкото искаш , само трябва да си хитър и нахален . Един път се живее ..:mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook