Средното образование в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Средното образование в България

Мнение от steeN » 23 Юни 2018, 18:02

(bubsa) написа:Аз пък да ви кажа,нищо не уврежда повече психиката на едно дете повече от болните амбиции на родителите му!


+1
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Средното образование в България

Мнение от mangini » 23 Юни 2018, 20:26

top написа:
(bubsa) написа:Това,че някой живеел в панелка и изкарвали 1000-3000лв и за него били мизерници.


И да, тези хора са нещастни, поне тези които познавам.


Те са нещастни, именно защото са продукт или по-скоро жертва на образователната система + последващата икономическа среда у нас. Развитието на ИТ сектора е доказателство - минимална обвързаност с държавата, респективно университети, дипломи и т.н. и резултатът е виден - адекватна конкурентна среда и високо заплащане. Лично според мен, ако човек иска да се реализира в България от нулата единствено чрез знания, умения и честен труд, това е възможно само в ИТ сферата в момента. Навсякъде другаде има редица странични фактори - шуробаджанащина, ходатайстване, рушвети и какво ли още не. Цял букет от дейности, сред които конкретните умения на човека и това, за което е учил, са само един малък процент. Вярно, че такава среда калява хората и изгражда непозодирани за самите тях умения, но в даден момент всичко това започва ужасно да тежи и се изпада в ситуация тип "две крачки напред, една назад". Едва тогава осъзнаваш напълно каква огромна пробойна има между образование и реализация, да не говорим за дупките в самото образование. Та като цяло, нещата изобщо не са добре - ако човек не проявява всекидневна лична инициатива да се развива, започва бавно и сигурно да потъва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Средното образование в България

Мнение от Nickelback » 04 Юли 2018, 9:28

https://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2 ... _v_sofiia/

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Средното образование в България

Мнение от Benord » 04 Юли 2018, 19:15

Nickelback написа:https://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2018/07/03/3210688_uchilishtata_s_nai-visok_bal_v_sofiia/

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk



Наблюдавам нещо абсолютно неадекватно в момента и то в Германия.Нещата са стигнали до там,че не ти търсят нито дипломи ,нито език вече.Само и единствено дали ще ти проработи главата да си свършиш работата, след като вече са те назначили на работа,дали са ти заплата,и всички стискат палци около тебе да се справиш.Най-вече шефовете.Страшно е!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Средното образование в България

Мнение от Nickelback » 04 Юли 2018, 20:11

Аз бих го интерпретирал по следния начин:
1. СМГ на първо място -> прекрасна подготовка по математика, английски и информатика -> добре подготвени кандидати за престижни американски университети (основно) и повечето европейски; специалности - икономика и инженерни науки
2. Немските гимназии на второ и трето -> прекрасна подготовка по немски -> добре подготвени кандидати за немски университети; всички специалности
3. ТУЕС на четвърто -> прекрасна подготовка по всичко свързано с компютърни науки, отлична по английски и доста добра по математика -> добре подготвени кадри по инженерни науки във всякакви ВУЗ-ове тук и в чужбина -> бъдещи "универсални войници", до голяма степен, изграждащи backbone-а на българската ИТ индустрия и добре реализиращи се в чужбина
4. Испанската на пето - тук ми е малко трудно да дам мнение, единствено знам, че дисциплината е на високо ниво, а също и подготовката по английски
5. Първа и втора английска -> (малко или много като в СМГ) прекрасна подготовка английски и информатика, и отлична по математика -> добре подготвени кандидати за престижни американски университети и европейски; специалности - икономика и инженерни науки (и не само)

Оттам нататък ми е трудно да направя анализ :dunno: Единствено ме озадачава защо стопанските гимназии са доста назад, и най-вече НПМГ :dunno: :roll: Впечатленията, са ми доста от отдавна и не знам дали и в момента е така във въпросните училища...

Иначе да, напоследък се ценят качествата, знанията и уменията на работния персонал отколкото разните там тапии... Е, разбира се, зависи от работата, длъжността и т.н, но до голяма степен и аз това наблюдавам :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Средното образование в България

Мнение от alekangg » 04 Юли 2018, 20:56

Тези са ясни на всеки, те да били преди и сега.
Аз се чудя друго обаче. В София има 83 основно училища, а както се каза 5 елитни гимназии. Реално в тях влизат и ученици извън София.
Излиза, че не повече от 5% могат да влязат в тези гимназии. В другите големи градове, пак ги има същите на брой елитни гимназии, но основните училища са в пъти по-малко. Излиза, че там ще влязат много по-лесно спряло София

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Средното образование в България

Мнение от steeN » 05 Юли 2018, 2:23

Стана ми интересно какъв е крайния резултат...

http://www.danybon.com/obrazovanie/top- ... lass-2018/

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Средното образование в България

Мнение от Knoxville_ » 05 Юли 2018, 8:15

Nickelback написа:Аз бих го интерпретирал по следния начин:

4. Испанската на пето - тук ми е малко трудно да дам мнение, единствено знам, че дисциплината е на високо ниво, а също и подготовката по английски



Завърших я преди 7 години, тогава само немската беше по-добре според моите разбирания, но не ми се занимаваше с немски и затова записах 164. Подготовката по испански беше топ, английски - както каза - много високо ниво. Това беше по времето, когато Линдова беше директор. Преди 3-4 години обаче се пенсионира и напусна, а покрай нея още доста качествени преподаватели. Не мога да дам мнение за след това, тъй като дори не ги познавам, но не бих се изненадал, ако нивото е паднало малко.
Понастоящем мисля, че Линдова преподава испански във френската или немската.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Средното образование в България

Мнение от Nickelback » 17 Юли 2018, 18:44

https://www.novini.bg/bylgariya/obrazovanie/490504

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Средното образование в България

Мнение от TNT » 30 Авг 2018, 17:27

Не е за средното, ама да не отварям нова тема... https://www.24chasa.bg/novini/article/7031735 Закривайте държавата :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Средното образование в България

Мнение от alekangg » 31 Авг 2018, 10:38

Не е средното, а най най-голямата работа, гръмкото българска академия на науките-БАН.
Положението е страшно!

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Средното образование в България

Мнение от Jordana » 31 Авг 2018, 12:25

Средно образование .....за какво ни е като може да си миска или мутра без основно даже ? :dunno:
https://fakti.bg/life/325493-suzanita-v ... adi-snimki
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Средното образование в България

Мнение от cod-cdbp » 31 Авг 2018, 20:49

Jordana написа:Средно образование .....за какво ни е като може да си миска или мутра без основно даже ? :dunno:
https://fakti.bg/life/325493-suzanita-v ... adi-snimki


Сефте виждам снимки на тази персона (нон грата) - то на човек не прилича... :shock: :confused:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Средното образование в България

Мнение от BMW_POWER » 01 Сеп 2018, 5:12

Това вярно ли е?

https://istinskiistorii.com/смайващи-безумия-от-българските-учеб/

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 03 Сеп 2018, 7:30

Що бе, задачката с ламята е свежа... Има събиране и делене - ще я дам на нашия тиквеник.

Точно за "заптието" и аз се чудих наскоро, щото го бях хванал да чете "Под игото" - не беше моя идея, според мен им е рано на 12-годишни хлапета за такъв роман, ама са им го дали като задължителна литература за 6-ти клас. Та и нашият питаше какво е това "заптие" и аз му го обясних по подобен начин - нещо като полицай в Османската империя. Как иначе да го кажеш... :dunno: :dunno:

А за майката Светла, дето пие бира Ариана - ами нормално е, вижте описанието. Мацката вероятно е към 30 - 35, руса със сини очи, работи барманка и обича да се забавлява... Може да пие каквото си иска, сигурно често я черпят... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook