Защо лъжем себе си?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2701
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от Lenco » 16 Яну 2016, 12:35

Всеки се нуждае от внимание, но го постига по различен начин. Някой със скъпи предмети, други с интересни истории, важното всеки да е доволен, и да внимава да не го усетят, че става смешно.
Мое лично мнение, е че и темата за "Какво си купих....", също не е в съвсем нормален стил. Тъпо е да се хвалиш с новия Айфон, като хората го ползват от месеци, а и ми изглежда тъпо да обясняваш, как си доволен от най-скъпия телефон. Друго е да се похвалиш с huawei и да опишеш защо си доволен. Едно е да се похвалиш с инструменти Snap on и съвсем друго с комплект от Лидъл, разглобил няколко коли.
Има няква сбъркана история на тия "географски ширини".
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от Borymeckata » 16 Яну 2016, 12:38

Хаос написа:Сигурен съм, че никой от писалите в темата не украсява своите истории с цел да станат по-забавни и да изпъкне като...


Ами поне в ТОЗИ форум не съм. Имам над 700 мнения и предизвиквам всеки желаещ да ме уличи в лъжа. Смятам, че мога да докажа всичко, което някога съм писал за себе си във форума.

А и като се замислиш - дори целият форум да ме мисли за най-великия пияч, бияч, карач и всякакъв - какво ще ми помогне това? Значи някъде из света има пръснати 100 човека, които ми знаят само ник-нейма и ме смятат на дегустатор във Винпрома, Чък Норис, Рон Джереми и Михаел Шумахер едновременно. ОК, и какви позитиви ще спечеля от това? Ако някой може - да ми обясни...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от speeder88 » 16 Яну 2016, 13:08

Комплексарщина... Това е моят отговор! Влизат тук и са в друг свят, където никой не ги познава, никой не знае кои са и започва писането, лъгането и мазането!

jordanpar и jorsen не си ли признаха, че са нещо тип ботове и изгоряха... :dunno:

Имаше и тема по едно време за М3 Е30, която някой повдигна наскоро, че била от някъв старец и едва ли не с цена близка до подарък. :mhihi:
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от steeN » 16 Яну 2016, 14:13

larbi написа:Колеги, купих си 20 тона злато и съм много доволен. Ето снимка от мазата ми. Завиждайтеееее :mhihi:


Срежи някое кюлче да видим. Може да е тунгстен вътре :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от Larbi » 16 Яну 2016, 18:42

steeN написа:
larbi написа:Колеги, купих си 20 тона злато и съм много доволен. Ето снимка от мазата ми. Завиждайтеееее :mhihi:


Срежи някое кюлче да видим. Може да е тунгстен вътре :mhihi:



Златото трябва да си е истинско, не помня от кой сайт с инфо от някакъв златен резерв беше. Вие сериозно ли не разбрахте поста ми? Гледам ти си втория или третият човек който ми цитира поста и пише нещо...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 16.01.2016

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от kOrbalan » 16 Яну 2016, 18:47

лелее, плачем от смях на тая тема, заеВи :mhihi:
я дайте нЕкви линкове на тия актьори с ламборгинитата, да вляза и аз в час :lol:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от Kroki » 16 Яну 2016, 18:51

За мен enigma-та си беше реален пичага. По същата логика да кажем, че и алх е измислен, а?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от nqmam_bmw » 16 Яну 2016, 18:57

Kroki написа:За мен enigma-та си беше реален пичага. По същата логика да кажем, че и алх е измислен, а?


Може и да е. :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от Делян » 16 Яну 2016, 19:03

Причината според мен е, че поради сбъркана ценностна система, много хора се чувстват приятно, когато имат нещо повече от другите, когато останалите тайно им завиждат. И поради невъзможност в реалния сят да изпитат това, го правят на цената на лъжи в интернет пространството.

Същата е и причната, че самата тема "кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни" е една от най-активните.
Отдавна се е превърнала в тема - "да се похвалим какво си купихме", като с приоритет са, да се пускат неща по-скъпи от средната пазарна цена на подобен вид артикул.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 16.01.2016

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от kOrbalan » 16 Яну 2016, 19:28

тайм ту гет сириъс...
Пичове, щастието на човек е пряко зависимо от оценката на другите за него. Ако всеки можеше да си го разшифрова, щех да млъкнем, ама като знам че 'ше последват още 18 въпроса, бива да обясним :)
Имате най-лъскавата трипъл турбо М3ка, блоуоффа съска на разярен бик а гумите нЕмат гърмене, само пушАци - е за къв' чеп ви е тоя навес, ако се намирате в сиудад валделуз?! ше опънеш 2-3 завоя да ти мине мерака и ше има да се драпаш у тимберицата за къв чеп са ти тия пестин коне на задно, като нЕма кой да те види из тия пусти улици, нали? Мноо по-удовлетворяващо е да минеш не с 500, и 150 стигат ако си ма'анал гърнето отзаде пред кафето, да те видАт кой си! Момите ше се усмихват ехидно и ше те изкоментират, само да се скриеш зад завоя, момците ше викат ЕВАЛА, че и на бензин! цъкайки с език.. :lol:
та, установихме, че щастието е пряко зависимо от оценката на околните, тъй като щастието няма таван, и винаги може да сме по-щастливи (херц манячетата, стей калм, знаеме, че от вас по-големи нЕма!) продължаваме да търсим щастие, и понеже сме скъсаняци целогодишно, пък М-ките още не са станАли по 5 хий леа се появява една мноо тегава невъзможност да търкаляме бленувания м-пакет пред кафето, публиката не е удовлетворена от нашия навес и щастието избледнява. Да, ама форума е нова публика! Драснеш на профила М3 - М3 ами! Удариш некое фото с уотърмарк от некой полски или албански форум и почва цъкането с език, само тря'я да внимаваш, че подлъзнеш ли се те пишат в тая тема с нескрита ирония :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от Bogat-Beden » 16 Яну 2016, 19:48

За комплексите май на всички е ясно.
Май забравихте втората сила-жените.. Колкото да са хитри,лъжовни и манипулативни,толкова и те самите обичат да ги лъжат и манипулират.Имам познат,който пасва идеално на коментирания тук тип,сега ще кажете,че само прости селски пръчки му връзват,да ,ама не само,виждал съм го лично със доста добри попадения,не само визуално..
Виж,на интервю за работа надлъгването е взаимно,там може би такъв подход помага :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 16.01.2016

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от kOrbalan » 16 Яну 2016, 20:09

Bogat-Beden написа:Виж,на интервю за работа надлъгването е взаимно,там може би такъв подход помага :dunno:


нема шанс бате, и да върже - ще ти върже точно до първите 3 дни, докато те усетят колко си проС и не знаеш и за 5 лева, нищо, че на интервюто си дошъл с рентакар Кайен, красива вратовръзка и родословното дърво на рода Дуло.
Ако пък имаш пипи в кратунката, тия неща карат всяка следваща дума от тебе да олеква със страшна сила...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от Bogat-Beden » 16 Яну 2016, 21:52

kOrbalan написа:
Bogat-Beden написа:Виж,на интервю за работа надлъгването е взаимно,там може би такъв подход помага :dunno:


нема шанс бате, и да върже - ще ти върже точно до първите 3 дни, докато те усетят колко си проС и не знаеш и за 5 лева, нищо, че на интервюто си дошъл с рентакар Кайен, красива вратовръзка и родословното дърво на рода Дуло.
Ако пък имаш пипи в кратунката, тия неща карат всяка следваща дума от тебе да олеква със страшна сила...

Така си мисля и аз,не съм я прилагал тази стратегия,даже напротив,прекалено откровен съм (изключвам отговора на въпроса защо съм напуснал последната си работа :mhihi: ,че беше малко :comp: ситуацията..)НО пък сме наемали пак там момче,което не можеше елементарна работа да свърши,чеп за зеле не ставаше,но минаваше между капките и мина над година без да успеят да го уволнят,а никога не може да му платиш толкова малко,колкото е изработил..Отгоре на всичко,освен и безподобно некадърен,беше и невероятна скатавка :shock: :help: ,та малко е спорен въпросът :D
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от alozavar » 16 Яну 2016, 22:22

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от don_gori » 16 Яну 2016, 23:17

Това ми е познато още от времето на Мирката :mhihi: На 18 години със сини очи и 1.8 висока , а като я видиш ти идва да я попиташ с какъв фураж са я захранвали :mhihi:
Според мен си е до човек , във форумите е най-лесно да " изпъкнеш " или още по-срещания феномен "моето е най-добро" . Аз гледам да не обръщам много внимание , защото тея мухльовци точно с това се хранят хорското внимание.
P.S. бая се посмях с темата за ножовете , знаех си че колегата и там си е поиграл да оптимизира нещата :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Е.Димитров, enigma, TNT

Последни теми
Facebook