Защо лъжем себе си?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Защо лъжем себе си?

Мнение от bum_bum » 15 Яну 2016, 22:10

Задавал съм си този въпрос често и се подсетих сега поради поредния Пинокио във форума, който лъже съвзем безцелно и без никаква полза.

Разбирам дребните лъжи и леко изопачени факти като колеги биткаджии, които като ги видиш на живо едвам дишат. Или леко художествено доукрасяване на някои случки. Ама защо ти е да лъжеш, че си мултимилиардер и имаш не знам колко ламборджинита. Щатски генерал ти е подарил машина "Енигма". Имаш частен самолет. Или М5 и мислиш да купуваш Х5М а всъщност си просто един шофьор. Или си велик играч на покер и печелиш десетки хиляди долари на месец.

В крайна сметка лъжеш единствено себе си, че си излъгал някой. Защото на всички нас не ни пука кой какво има и нямаме полза от това. Защо го правят тия хора? От какво са болни?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от zazomazo » 15 Яну 2016, 22:16

bum_bum написа:...От какво са болни?


От синдрома "малка пишка"
В измисления си свят, в който живеят предполагам се опияняват от усещането другите да си мислят, че "голям го вадят"
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от netmurder » 15 Яну 2016, 22:17

Най-лошото е че все повече хора са болни от тази болест !
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от spacepl » 15 Яну 2016, 22:29

БумБум. Какво изкристализира този пост, че ми стана интересно.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от wladio » 15 Яну 2016, 22:31

Комплексари.хора които нямат щастлив живот,и с лъжата искат да убедят останалите че всичко им е наред и са отличници,а всъщност...................нищо и половина!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от bum_bum » 15 Яну 2016, 22:38

spacepl написа:БумБум. Какво изкристализира този пост, че ми стана интересно.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


JTD-то, дето менти че имал някаква си там ножка. Кой го боли фуя дали има някакъв нож и дали не? Та се главоболи да търси разни снимки от блогове и тем подобни глупости та да се доказва. :dunno:

И се сетих за другите преди него с далеч по-големите лъжи кой от кой по-преуспял в живота. За повечето не се знае кой кой е и кактв му е точно случая. Но примерно тоя, дето се пишеше "ТРАКТОР". То не бяха М5-ци, бизнеси и милиони.. А в крайна сметка се оказа човека шофьорче на някакъв баровец. Чудно ми е просто защо го правят.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от doomy525 » 15 Яну 2016, 22:40

enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от EBEEMVACIA » 15 Яну 2016, 22:41

повечето са тъй и го правят поради заблуда за живот
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от (bubsa) » 15 Яну 2016, 22:43

Комплекси...
А и форумите са лесен и евтин начин за бягство от реалността.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от deank » 15 Яну 2016, 22:44

Съдейки по това, което си дал за пример с покера и "шофьорче на баровец", по-скоро става дума за хора, които се докосват до един по-различен свят (на доста преуспели хора) и смятат че са част от него.

Това с покера е доста неприятно, защото имам близък човек (от семейството ми), който има подобни илюзии и смята, че като си се докоснал до "възможностите" значи си голямата работа, ама не е точно така... А да имаш самочувствие, защото си шофьор на някой баровец - това пък е направо смешно.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от Пилев » 15 Яну 2016, 22:44

И аз много се чудя. Комплекси избиваш ок. Ама пред кого. Група непознати анонимни хора, които нито те знаят ти кой си какъв си, нито ти тях :dunno:
Последна промяна Пилев на 15 Яну 2016, 22:47, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от doomy525 » 15 Яну 2016, 22:47

deank написа:Това с покера е доста неприятно, защото имам близък човек ....



И аз имам такъв..и колкото и да се опитваме да му обясним, че не става - той си знае своето. А наби хилядарки..и оправданието му е - все някога ще стане :wave: :kuku: няма оправия..

edit : и интересното е, че наистина пожелавам му го да стане някога, но като хване 40-50-60k$ и ще каже ЕТО НА - СТАНА, а реално е набил х2 :bowdown:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от deank » 15 Яну 2016, 22:54

doomy525 написа:
deank написа:Това с покера е доста неприятно, защото имам близък човек ....


И аз имам такъв..и колкото и да се опитваме да му обясним, че не става - той си знае своето. А наби хилядарки..и оправданието му е - все някога ще стане :wave: :kuku: няма оправия..


Не става дума за печалби и успех и онлайн игри зад монитора... Имах предвид друго и то не е само "зависимостта" към хазарта...

Все едно да играеш на борсата ама на тази, която спекулира с трендовете, а не с истинските стоки... Не че не се изкарват пари...

Това че се познаваш с по-заможни хора или работиш с/за такива или съседа ти е ударил джакпота не трябва да те заблуждава, че променя "ауто-меджикъли" позицията ти в обществото или пък променя начина, по който хората те възприемат.

Да не говорим, че в регистрационния формуляр на форума трябва да се добави въпрос "Смятате ли, че шофирайки БМВ това ви дава или би ви дало някакви предимства на пътя пред останалите "зрители" и участници".
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от spacepl » 15 Яну 2016, 23:18

bum_bum написа:
spacepl написа:БумБум. Какво изкристализира този пост, че ми стана интересно.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


JTD-то, дето менти че имал някаква си там ножка. Кой го боли фуя дали има някакъв нож и дали не? Та се главоболи да търси разни снимки от блогове и тем подобни глупости та да се доказва. :dunno:

И се сетих за другите преди него с далеч по-големите лъжи кой от кой по-преуспял в живота. За повечето не се знае кой кой е и кактв му е точно случая. Но примерно тоя, дето се пишеше "ТРАКТОР". То не бяха М5-ци, бизнеси и милиони.. А в крайна сметка се оказа човека шофьорче на някакъв баровец. Чудно ми е просто защо го правят.



И аз напоследък започвам да стигам до такива изводи. Лошото е, че до време беше смешно, но напоследък толкова се увеличиха, че започва да става тъжно. :confused: не чак в такива размери, но хора дето разправят, че 1 000 -2 000 лева са смешна пара, карат коли за по 3 000 и пишат постове за алтернативни части.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Защо лъжем себе си?

Мнение от Borymeckata » 15 Яну 2016, 23:53

Е как "защо"? В мрежата можеш да се правиш на какъвто си искаш. Явно за някои хора е важно не какви са в действителност, а как ги виждат околните. За това, "да се доказваш" пред непознати хора и на всяка цена да търсиш тяхното одобрение и възхищение, сигурно си има специален термин в психологията... Изпитвам искрено съжаление към такива младежи, които живеят в свой измислен свят и там постигат някакви въображаеми успехи.
Excellent! Steven is my name!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook