Останахме без дом- помагайте !

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 1.08.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от krystal » 15 Яну 2016, 14:24

Мили хора..събраха се много детски дрешки, най вероятно ще ги изпратиме в някой дом тъй като няма да ни влязат всичките в употреба. Благодаря на всеки един от Вас, който ни помага. Към този момент се установяваме в апартамента на баща ми. На първо време ще свикаме независима експертиза, след което започваме с почистването горе, най вероятно другия месец и аз още не зная с точност, тъй като трябва да мине експертизата. Тъй като трябва да се подмени и цялата инсталация търсиме фирма, която да даде изгодна оферта. Аз тези дни ще ида до енергото да питам и там. Търсиме и човек, който да погледне външната изолация, защото на места и тя е изгоряла.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от vlado6669 » 16 Яну 2016, 10:45

Може ли някой да говори с семейството и да провери сметката в Пощенска банка, че ми дава невалиден IBAN. Моля, потвърдете ако е вярна да се разправям с банката.

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от Apassionata » 16 Яну 2016, 12:30

vlado6669 написа:Може ли някой да говори с семейството и да провери сметката в Пощенска банка, че ми дава невалиден IBAN. Моля, потвърдете ако е вярна да се разправям с банката.


Вярна е сметката, и тук и в поста във фейсбук, сега гледах, една и съща е, има постъпили по нея преводи от точно ...32-ма човека.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: 96' e39 520
Детайли за колата: m52b20

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от hishnika » 19 Яну 2016, 17:37

Да се включа и аз, в началото на предишната седмица успях да събера малка сума и още тогава я пратих, но ми стана тъжно че от цял Кюстендил само едно момиче реши да помогне :cry: ........

Все пак и Благодаря :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 1.08.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от krystal » 20 Яну 2016, 0:01

hishnika написа:Да се включа и аз, в началото на предишната седмица успях да събера малка сума и още тогава я пратих, но ми стана тъжно че от цял Кюстендил само едно момиче реши да помогне :cry: ........

Все пак и Благодаря :bowdown:

И аз Ви благодаря! .. :bowdown:

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от Apassionata » 20 Яну 2016, 19:09

Имаме много хубава новина - след няколко сериозни разговора и уточнения фирма РЬОФИКС ще осигури поетапно безплатни материали за цялостно възстановяване на жилището вътре, както и консулт по използването им:

-всички предварителни груднове, предвид ситуацията
- на майсторите ще се издадат сертификати, че са обучени да работят с тези материали, като наистина ще търпят такова обучение по време на работата
- гипсокартон
- всички мазилки, хастарни, като са предвидили да зарадват семейството с екологична мазилка на база вар, т.е. без наличие на гипс и цимент - връщане се към природата
- всички шпакловки
- бои
- лепилата за плочки
- латекс
- необходимите материали за възстановяване на комина и обезопасяването му

Продължаваме да търсим добри оферти или дарения за ДОГРАМАТА /три малки прозореца, един френски и една балконска врата с прозорец/, както и големи отсъпки за електоматериали. Оказа се, че маса фирми изобщо отказват да правят ел.инсталация, след като чуят думата "Пожар", имало е и абсурдната оферта от 1800 лева, така че... търсим!

Ако някой иска да помага, да е извън горепосочените неща ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 1.08.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от krystal » 23 Яну 2016, 16:09

Общо взето след многото стотици запознанства, помощ при пренасяне и дарени от многото от вас неща, кои от първа необходимост, кои за обзавеждането на изгорелия апартамент, вече се установихме и подредихме при баща ми. Благодаря на всички за всяческата помощ, която получихме и продължаваме да получаваме, благодаря и на БМВ клуб България, който се зае със набирането на средства, благотворителния базар и финансовата помощ, която ни оказва, на Сашо, който реагира веднага на спешна помощ по колата ни, на още един член от семейството на бмв, който ни осигури транспорт, когато нямаше с какво да се придвижим, на персонала от Технополис, който без да знам и познавам са чули за случая и ни изпратиха хладилник и на много, много още хора от вас с всичката тази човещинка, която ни дарихте всички вие животът ни придоби голям обрат. Много е страшно да си сам..и съм щастлива, че след този ад, се запознах и срещнах толкова хора, които ни подадоха ръка и не ни оставиха.
Тези дни имам среща с консулт от фирма РЬОФИКС, които са се ангажирали да ни предоставят материали по ремонта етапно, ще допълвам допълнително , какво, как и кога. Въпросът с инсталацията се оказа следния..няма изисквания за лицензирана фирма, общо взето се оказва, че енергото не ги касае как е поставена инсталацията, всичко си е за твоя сметка, викаш ги когато е поставена и те включват, което не е много редно според мен, но така стоят нещата. Повечето фирми не се наемат да правят инсталация след пожар. Все още търсиме хора за това. За външната изолация също имаме нужда от човек, който да даде оценка дали може да се преправи и закърпи или трябва да се подменя цялата, ако е второто..ще го отложим за по хубави дни. За дограмата сме писали в темата много.. все още търсиме и чакаме оферти от няколко фирми, които ни обещаха отстъпки. Прозорците са много.
Стигаме и до подовата настилка. От фирма паркети Миланов обещаха да осигурят 15- 20 квадрата с монтажа напълно безплатно. Евентуално ще се консултирам с тях за останалите стаи, каква настилка би била най практична, до сега сме били изцяло с ламинат навсякъде, но в хола много бързо се износи и нарани. Приемам идеи всякакви.
Тъй като ме питат все още от какво имаме нужда, ще добавя в този пост... имаме нужда от ракла, скрин или гардероб. Също и детско легло на два етажа. Завеси или пердета. Това е за сега. Благодаря ви сърдечно за всичко..

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от Lenco » 23 Яну 2016, 21:45

krystal написа:..... Повечето фирми не се наемат да правят инсталация след пожар. Все още търсиме хора за това. .....

Не съм ел. техник, и не работя това, но мога да ударя едно рамо, ако не се намери професионалист.
Добре е ако някой каже, къде минават кабелите, в което се съмнявам. Предполагам, че по пода, което е прекарвано е ОК, по тавана едва ли, по стените трябва да се събаря мазилка, или каквото има, или каквото е останало. Ако има, кой да върши хамалската и време отнемащата работа мога да пробвам. Таблото, предполагам се е стопило, няма проблем да го сменим.
Условието е, да не е толкова студено, че съм гларусче, а тези -15 в София ме убиват :mhihi: .
ЛС или 0889 782 000 - Ленко.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 1.08.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от krystal » 27 Яну 2016, 0:04

Lenco написа:
krystal написа:..... Повечето фирми не се наемат да правят инсталация след пожар. Все още търсиме хора за това. .....

Не съм ел. техник, и не работя това, но мога да ударя едно рамо, ако не се намери професионалист.
Добре е ако някой каже, къде минават кабелите, в което се съмнявам. Предполагам, че по пода, което е прекарвано е ОК, по тавана едва ли, по стените трябва да се събаря мазилка, или каквото има, или каквото е останало. Ако има, кой да върши хамалската и време отнемащата работа мога да пробвам. Таблото, предполагам се е стопило, няма проблем да го сменим.
Условието е, да не е толкова студено, че съм гларусче, а тези -15 в София ме убиват :mhihi: .
ЛС или 0889 782 000 - Ленко.

Благодаря ти Ленко! Надявам се тези дни да се позатопли и в близко бъдеще започваме почистването по апартамента, а непосредствено след това, мъжа ми и някой друг приятел се хващаме да избиваме цялата мазилка за да се започне вече след това с изграждането. Имам уговорка с един техник да погледне апартамента и да даде оферта за инсталацията, като материалите ще ги вземем евентуално на по ниски цени, имам предложения от съфорумци за цени с отстъпки по инсталацията, както и аз имам приятели, които ще ми дадат на заводски такива. Дано да се споразумеем с майстора и да отметнем тази формалност.. :)
Относно фирмата, която ще ни осигури материалите по вътрешния ремонт, тъй като преди два дни се видях с консулта за да доуточним етапно как ще се случват нещата и какво точно ще ни осигурят..това включва и материали за външната изолация, като човека каза, че от нея трябва да започнем след като разбира се поставим дограмата. Затова търсим и алпинисти.

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от Apassionata » 31 Яну 2016, 20:53

Дойде време да се разчисти и самия апартамент :D

Хайде бригадатаа, събота и неделя, 6-ти и 7-ми февруари, ще се чисти и двата дни - от 11ч. Малинова Долина, бл.8 - това e след като се влезе в Студентски град от "Симеоновско шосе", направо по "Ив.Странски" и след "Къщата" и зелената автомивка в дясно нагоре, по един леко разбит път - в дъното леко в дясно е блока.

карта.png


Хайде, безплатен фитнес :mhihi: Ще бъдат осигурени ръкавици, чували, евентуално маски. Този път вероятно боклуците ще бъдат изхвърляни в контейнер.

Надяваме се да дойдат да помогнат повече хора и за тези два дни да се изчисти и изхвърли всичко :))
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 20.02.2009
Местоположение: София
Кара: E46 (M43B19)

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от xenolith » 31 Яну 2016, 23:36

Два дни?! Аз мислех да го оправим за 2 часа и да почваме. Явно ще трябва да се почнем докато работим... :bchug:

ботокс ефект 
Аватар
Мнения: 882
Регистриран на: 5.12.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: черна сянка
Мечтае да кара: още по-черна сянка

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от Dido_stz » 01 Фев 2016, 12:41

Аз мога да помогна с дограмата, поне етапно. Търговски представител съм във фабрика за дограма и мога да я доставя до Стара Загора на много добра цена на ишлеме. Трябва да се намери транспорт до София и монтажници там които да монтират
the project is ready....
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 1.08.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от krystal » 02 Фев 2016, 12:57

Dido_stz написа:Аз мога да помогна с дограмата, поне етапно. Търговски представител съм във фабрика за дограма и мога да я доставя до Стара Загора на много добра цена на ишлеме. Трябва да се намери транспорт до София и монтажници там които да монтират

Ще ти пиша допълнително, имам уговорка към петък да мина в един склад, където предлагат употребявана дограма, но така или иначе за френския прозорец най- вероятно ще трябва да се поръча нова, тъй като там няма вече на къде да се избива и размерите трябва да са точни за което се съмнявам да намеря такъв употребяван. Благодаря ти!
Контейнер съм намерила 20 лева на кубик, като човека ще ни докара 10 кубиков и ще ни таксува до колкото кубика го напълним, което звучи приемливо, а и ще ни го остави за уикенда. Маски тези дни ще вземем, чували също.
xenolith написа:Два дни?! Аз мислех да го оправим за 2 часа и да почваме. Явно ще трябва да се почнем докато работим... :bchug:

Това зависи вече, колко ще се съберем..миналия път очаквахме много хора, но дойдоха към 15 човека, въпреки че всички се раздадоха докрай и резултата беше максимален, за което евала.. :bowdown:
Надеждата ми е ако се съберем повечко хора, да се разбие от и до където може и дограмата и мазилката, за да използваме контейнера, че да не се викат отново след това за мазилката, пък вече каквото остане ще го слагаме в чували и ще търся превоз по натам да се изхвърли остатъка от отпадъците.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 20.02.2009
Местоположение: София
Кара: E46 (M43B19)

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от xenolith » 02 Фев 2016, 14:58

Аз ще дойда с някой-друг приятел, но като знам какви сме станали, надали ще изкараме много. Желание ще има, но сме се позалежали напоследък... :dummy: Както каза Apassionata, ще се възползваме от безплатния фитнес. :mhihi:

Относно мазилката - от доста време не съм минавал, но Е36-цата някога опираше по пътя до блока, така че надали някой ще се разсърди ако позапълним дупките (в случай че остане за друг път и сме без контейнер).

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от Apassionata » 05 Фев 2016, 14:19

Ей, да не решите че заради времето се отлага почистването :wave: От утре времето се очаква да е пак слънчево и да има затопляне, така че - 11ч пред блок 8 се събираме :ok:
Ще има кафе, чай и закуски за уелкъм дринкс :lol: :mrgreen: :bchug: :smoke:

Ивента във фейса https://www.facebook.com/events/602770406537992/
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook