Реализация, стандарт на живот и М6-ци

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Binev_OuT » 09 Дек 2018, 17:28

Дразня се заеш ли защо , дразня се защото хората просто си говорят , не са загрижени за моето/твоето благосъстояние , просто ей така да са на обратно.
Щото ако бях казал че си търся ударена Ф10ка .... тогава пък да не казвам кво ме чакаше :mhihi:
Колкото до обществото съм напълно на твоето мнение - определени неща се постигат по определен начин - 100% съм съгласен.
Аз говорих по-скоро за следното , ако извадиш айфон в градския значи си комплексар .... :dunno:
Просто не намирам логика това да е правилно и не намирам логика някой страничен да си губи времето и да разсъждава по темата.И кой е комплексирания в случая?
Ихххх и аз съм в градския пък нямам айфон мааму стара :banghead:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от bum_bum » 09 Дек 2018, 17:32

steeN написа:
bum_bum написа:Богатия човек си купува нещо скъпо не заради това, че му предлага повече стойност за парите си, а за това че е богат. и съответната вещ дава израз на това.


За мен това може да е само някакви хора със сериозна психологична травма примерно много бедно детсво, някакви травмиращи преживявания (щото всички имат някакви, ама някой път се излиза извън нормалното) или хора, които не са работили наистина да си изкарат парите.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Това би означавало че всеки собственик на часовник Филип Патек, Ролс Ройс, диамантени бижута или дрехи на определена марка или е имал трудно детство или не се е трудил за парите си.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Jarvis » 09 Дек 2018, 17:37

Top Gun Maverick написа:И понеже колегата визира М-ки и че трябвало някой да те види иначе не било кеф, ами съм обратния пример, гледам възможно най-малко хора в града ми да ме видят, излизам почти винаги незабележимо и ми е голям кеф като си раздавам газ. А и колите трудно ме виждат какъв съм като го правя. :mhihi: Снобарството отблъсква много повече от анцунга и Китайските гуми.
Най-често нося стари дрехи, все ми е тая. Ако гумите не ми трябват за специфична цел, почти ми е все тая какви са, вземам ги предвид и зная какво и как да правя с тях според зависи.


Чел си, ама нищо не си разбрал... айде, остави ги М-ките, дадох ги защото сме авто форум. Намисли си някакво постижение в живота, дали ще е дипломиране от университет, повишение в работата, детето ти е спечелило няква олимпиада - някакъв повод да се гордееш.
Вариант 1. - Сам си. Ми гордей си се, няма на кой да му пука, няма с кого да споделиш радостта.
Вариант 2. - близки, приятели, всички ти се радват, обсъждате, говорите - всеобщо щастие на твой гръб.
Естествено, че втория вариант е по-добър, по-приятен и ти носи още повече удоволствие от постигнатото.

Хората сме социални същества и имаме съответните нужди.
Пак ви казвам, погледнете пирамидата на Маслоу. Едва ли ще измислите нещо по-умно.
Примера по-горе с оня дето правил каквото иска с тялото си ама после ревал, че всеки страни от него е много близко до примера с анцуга в ресторанта.
Ботъмлайн, никой не се интересува от мнението на конкретен човек срещнат на пътя, но всички се интересуваме от възприятията на обществото и се стараем да сме окей, кривнем ли прекалено е въпрос на време да останем сами.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от mangini » 09 Дек 2018, 17:58

Jarvis написа:Намисли си някакво постижение в живота, дали ще е дипломиране от университет, повишение в работата, детето ти е спечелило няква олимпиада - някакъв повод да се гордееш.
Вариант 1. - Сам си. Ми гордей си се, няма на кой да му пука, няма с кого да споделиш радостта.
Вариант 2. - близки, приятели, всички ти се радват, обсъждате, говорите - всеобщо щастие на твой гръб.
Естествено, че втория вариант е по-добър, по-приятен и ти носи още повече удоволствие от постигнатото.

Хората сме социални същества и имаме съответните нужди.
Пак ви казвам, погледнете пирамидата на Маслоу. Едва ли ще измислите нещо по-умно.
Примера по-горе с оня дето правил каквото иска с тялото си ама после ревал, че всеки страни от него е много близко до примера с анцуга в ресторанта.
Ботъмлайн, никой не се интересува от мнението на конкретен човек срещнат на пътя, но всички се интересуваме от възприятията на обществото и се стараем да сме окей, кривнем ли прекалено е въпрос на време да останем сами.


1. е тъжен вариант и не е готино да си добър в нещо, да постигаш успехи и да няма с кого да ги споделиш. Обаче това не прави 2. автоматично най-правилният вариант, дори напротив. Всеобщото щастие на твой гръб е най-измамното нещо. Колкото повече успяваш, толкова повече става лицемерието и прикритата злоба към самия теб. Много хубаво си дал примера с пирамидата на Маслоу, но трябва да се направи уточнението, че който е достигнал последното стъпало и се е концентрирал в себеразвитите, трябва да започне да прави и сериозна отсявка на хората около него. Т.е. тръгва по направлението на т.1. Не казвам, че задължително остава напълно сам, но е съвсем нормално доста да си стесни кръга от близки и приятели, буквално до единици хора, с които може искрено да сподели успех, радост и т.н. А всичко останало - общество, нагласи, остава в страни като неприятен шум.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от steeN » 09 Дек 2018, 18:04

bum_bum написа:Това би означавало че всеки собственик на часовник Филип Патек, Ролс Ройс, диамантени бижута или дрехи на определена марка или е имал трудно детство или не се е трудил за парите си.


Много така си го написал. Първо часовниците са произведения на изкуството и второ нали не твърдиш, че часовник от такъв калибър е некачествен :)

Ролс Ройс е пенсионерска марка за хора на възраст. Вътре е нормално някой в активна възраст като погледне кво става да си каже... ебати ташака... ама за тази възрастова група, тва е което искат и някакси не е некачествен изобщо :) Ако някой 30 годишен има Ролс Ройс, то определено бих направил препратка към детството или пари наготово :)

Дрехите е същата работа като часовниците :) Скъпия костюм е боклук ли ? Или едни наистина хубави кожени обувки ? Ама бякое банкерче ако си купува яке Moncler... тва в малко патология :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Последна промяна steeN на 09 Дек 2018, 18:09, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Jarvis » 09 Дек 2018, 18:08

mangini написа:1. е тъжен вариант и не е готино да си добър в нещо, да постигаш успехи и да няма с кого да ги споделиш. Обаче това не прави 2. автоматично най-правилният вариант, дори напротив. Всеобщото щастие на твой гръб е най-измамното нещо. Колкото повече успяваш, толкова повече става лицемерието и прикритата злоба към самия теб. Много хубаво си дал примера с пирамидата на Маслоу, но трябва да се направи уточнението, че който е достигнал последното стъпало и се е концентрирал в себеразвитите, трябва да започне да прави и сериозна отсявка на хората около него. Т.е. тръгва по направлението на т.1. Не казвам, че задължително остава напълно сам, но е съвсем нормално доста да си стесни кръга от близки и приятели, буквално до единици хора, с които може искрено да сподели успех, радост и т.н. А всичко останало - общество, нагласи, остава в страни като неприятен шум.



Така, сега прочети поста ми от предната страница.
Тая отсявка я прави всеки сам според собствените си критерии и ако ти идваш да вечеряш по анцуг на България все едно сме 93та и паркираш маркова каляска за 20к с китайски гуми на галоши - сори, отсявам те, както аз, така и много други. А на индивида по анцуг може да не му пука за моето мнение конкретно, но аз съм еидн от многото и ако ми беше направил добро впечатление можех да му предложа работа, съвместен бизнес или да се почерпим, че е хубаво времето. Все позитивни неща...
Ако и сега не сте хванали защо не е маловажно да сте в релси с обществото, то по-просто не мога да го обясня.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Дек 2018, 18:14

Jarvis написа:Вариант 1. - Сам си. Ми гордей си се, няма на кой да му пука, няма с кого да споделиш радостта.
Вариант 2. - близки, приятели, всички ти се радват, обсъждате, говорите - всеобщо щастие на твой гръб.
Естествено, че втория вариант е по-добър, по-приятен и ти носи още повече удоволствие от постигнатото.

Така написано вече няма какво да го чета внимателно защото е доста по-различно от първото. Да, естествено, че близки и т.н. които се радват е ок, той и колегата това написа, че това вече са загрижени за теб хора. Има и вариант 3, но да не влизаме прекалено надълбоко. :mhihi: Колегата все пак ти спомена, че колкото повече успяваш, толкова повече злоба и завист се насочва по посока теб, но аз ще добавя, че ако не ти пука за мнението на другите(а колкото повече успяваш, толкова повече няма да ти пука)тази злоба просто си минава край теб и в повечето случаи дори не я забелязваш. Та тогава вече си отсял бая "приятели" и познати, за едни си готов да си свалиш ризата от гърба, а другите просто не ги отчиташ.
Прав си за някои неща и за постигането на определени цели, но предпочитам да не чакам да завися от някой, който ще се появи да ме вземе заради някакви неща, върху които внимавам какво излъчват, а по-скоро заради самия мен. В един идеален свят. :mhihi: :mhihi: :mhihi: А и нали живеем в капитализъм, трябва да се стремим да направим нещо, че ние да вземаме хора, а не те нас.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от mangini » 09 Дек 2018, 18:36

Jarvis написа:Така, сега прочети поста ми от предната страница.


Аз всичко прочетох, случаят с анцуга в ресторанта и оня, който си е съсипал външния вид, за да е на всяка цена anti social, са ненужни крайности. И все пак дори в тези случаи има една важна подробност - ако Майк Тайсън отиде по анцуг на ресторант, дали ще е отхвърлен от обществото? По анцуг и с татуировка на челото...Може да му се присмеят (но никога в лицето), може да го обсъждат (тихо, зад гърба му), но всички в крайна сметка ще му се поклонят и ще искат да се снимат с него. Всеки знае кой е той, всеки знае какви успехи е постигнал. Другите първични признаци, които иначе биха изхвърлили един обикновен човек от определено общество, сега са дребни и незначителни подробности - анцугът лесно може да се смени с костюм, а татуировката всъщност му отива. Не защитавам типажа "анцуг в ресторант", просто казвам, че обществото/тълпата е ку*ва. Днес може да си приет от всички, утре може да си тотално оплют от същите тези хора. Също така, не мисля, че е правилно хората да се отсяват толкова крайно само по първи впечатления - дрехи, коли и т.н.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Jarvis » 09 Дек 2018, 18:52

Майк Тайсън много грешен пример в случая. Всякакви спортисти, певици, танцьори и артисти като цяло - също. Всеки един от тях слага нещо шантаво върху себе си, за да придаде повече индивидуалност на имиджа си, така че да ги оставим настрана...
А че обществото е к**ва - така е.
А дали са правилни крайните впечатления от дрехи и т.н. - не са, но загатват за неща, които всеки сам преценява дали иска или не иска в човека отсреща и преценява дали да му даде шанс.

Не е правилно и да се отбягват жени с мустаци, космати крака и коса на расти, но както казахме обществото е к**ва и почти никой няма мерак да опознае иначе интелигентната и забавна мръсница в леглото само заради свободния й дух, който не пасва на обществените възприятия.

За мен темата се изчерпа и от тука нататък почваме да се чепкаме за прекалено невероятни ситуации...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Borymeckata » 09 Дек 2018, 18:54

mangini написа:... обществото/тълпата е ку*ва.


Интересна мисъл... Според Гюстав Льо Бон
Изображение

тълпата реагира по-скоро инфантилно, като малко дете. При това няма значение дали става въпрос за тълпа от докери или тълпа от лекари - в тълпата човек губи индивидуалните си качества и се поддава на общите настроения и реакции. На тази база льо Бон дава доста интересни препоръки как да се управлява една тълпа. Доста улични и митингаджийски оратори (като Хитлер например) владеят това изкуство, може би интуитивно...
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от mangini » 09 Дек 2018, 19:23

Не искам да водя излишни спорове, просто смятам, че стремежът към самоцелно налагане на обществена мярка за поведение (не правила и закони, а по-скоро морална норма) или пък универсален начин на оценяване и отсяване на хората, има по-скоро задушаващ и ограничаващ ефект върху всички хора и основно при тези, които се смятат за изявени индивидуалисти. И докато тълпата може да е ок с това, то хората, които претендират, че са на последното стъпало от пирамидата на Маслоу, по-вероятно биха излязли извън кожата си в такова общество. Конкретно у нас, според мен сме по-скоро примитивни в доста отношения, но това е дълга тема и няма смисъл да я започваме. И за да сме в тон с простотията....за жените с мустаци...ми то си зависи от мустаците... :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от alx » 09 Дек 2018, 19:50

в едно узряло общество какво мислят другите за тебе (извън професията) е с много малко значение. затова и повечето западняци имат чист, но неугледен вид и не си дават много зор. мисля, че имаме много хляб да изядеме в родината докато стигнеме до това ниво. в момента желанието да си нещо повече от това което всъщност си е достигнало трагикомични размери.

ще дам пример - съседката ми (на 100тина метра от мене живее) е хирург със собствена клиника- работодател е на 200 човека. за такива пари става въпрос. лятото я гледам изпразнила басейна и джакузито в двора и както си е с болничната пижама- фанала един парцал и мие като изоглавена. не се сдържах отивам и й викам - няма ли кой да го свърши това? тя ми вика - има разбира се, ама на мене ми е приятно да се уморявам и да се движа.... щото нали не се движи като свободен атом по цял ден из клиниката... другия ми съсед си купи некъв нов макларен. той все такива ги кара... ама ако го видиш как се носи - в родината не биха го пуснали в шоурум-а на някоя лъскава марка... камо ли да го обслужат...

нЕкви такива наблюдения... примери много...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Дек 2018, 21:04

Както се казва, рязко губиш интерес към човека с костюма след като разбереш, че работи за тоя с пижамата. Или беше, че вече не го смяташ за това за което си го смятал, абе все тая, схванахте смисъла. :yes: :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от bum_bum » 09 Дек 2018, 21:37

То отдавна се знае, че да си спретнат и угледен не е равносилно на това да си богат.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от adovet » 09 Дек 2018, 21:52

Май темата трябваше да я кръстите" комплексите и още нещо"

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook