Реализация, стандарт на живот и М6-ци

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от steeN » 09 Дек 2018, 22:51

bum_bum написа:То отдавна се знае, че да си спретнат и угледен не е равносилно на това да си богат.


Мисля, че ще ти се отрази добре да поживееш в някоя държва по-назапад за малко :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от ///M Power » 09 Дек 2018, 23:05

Binev_OuT написа:Като ви чета постовете разбирам че проблема е само в това че си гледаме в купичките!
Какво интересува някой страничен аз с какъв часовник съм , колко струва , колко изкарвам , защо съм го избрал ...?
Какво имам кола за 20к и карам с китайски гуми втора ръка ...?
Анцуг адидас в ресторанта ... дааа защо не ... някой проблем нещо!?
Защо тук някой хора се чувстват длъжни да дават обяснения какво как и защо са го направили?
Аз решавам , аз купувам , аз изкарвам и никой няма отношение към моите решения и на никой не давам обяснение кое как и що!!!
Комплексара не е този със скъпия телефон в градския , а този който го сочи с пръст!!!
Гледайте си в купичките , оставете всеки сам да си слага граници там някакви си и толкос - нито ще ви пречат комплексарите нито селяците.


Мен лично не ми пука, кой какво има и какво може. Проблема с мангала с Айфона за 2,5к в БГ е друг. Той тия пари (а и не само той) са или от кражби и далавера или от бърз кредит. Идва един момент, че това са му всичките пари (та даже ги няма), и му спрат тока, водата и тн. Скача той и започва да се обяснява, как няма пари и иска държавата да му помага, той не е сам и държавата започва да му пуска помощи (които той изпива или си купува още дрънкулки), а ние плащаме за това...а той продължава по същия начин да живее :help:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от alekangg » 09 Дек 2018, 23:35

Г-н @Jarvis има някакви проблясъци, но като цяло мисленето е като на 15 годишен и типичен ганьовец, който плаща явно висок данък обществено мнение-да не се обиди само..

@alx е казал някои неща за манталитета на повечето българи, макар примерите му да са другата крайност.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Jarvis » 09 Дек 2018, 23:41

Не се обиждам, 'щото констатацията е бая хвърковата.
Аргументирай се и може и да се обидя... или пък да ми отвориш очите, примерно... :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от alekangg » 09 Дек 2018, 23:55

Само ти можеш да ги отвориш, но дали ще стане, зависи много от обкръжението и какво си видял по света. С обяснения нищо няма да се постигне, освен присмивания за едно или друго.
Както казах за съжаления, такъв е манталитета на голяма част от източния блок на Европа, както и на африкацци и разни други народи от 3ия свят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от drago_pavlov » 11 Дек 2018, 17:31

alekangg написа:Г-н @Jarvis има някакви проблясъци, но като цяло мисленето е като на 15 годишен и типичен ганьовец, който плаща явно висок данък обществено мнение-да не се обиди само..

Той горкия все още не се е ориентирал къде да кацне на небосклона. Като му гледам мненията е или горен курс студент или току-що завършил вишУ, докопал заплатка, малко над средното за обкръжението му и го дава тежко, раздавайки житейски съвети на хора дето го водят с няколко обиколки в състезанието на живота.

И накрая малко от любимия му Маслоу:
4. Esteem needs - which Maslow classified into two categories: (i) esteem for oneself (dignity, achievement, mastery, independence) and (ii) the desire for reputation or respect from others (e.g., status, prestige).
Maslow indicated that the need for respect or reputation is most important for children and adolescents and precedes real self-esteem or dignity.

@Jarvis ако има нужда от превод свиркай и намали малко семинарите и мотивиращите лекции, че току-виж си изпуснал реалния живот, докато поучаваш форумната публика :winky:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Bogat-Beden » 11 Дек 2018, 17:41

хахахах, Яриса бидЕ изпечен Изображение :mrgreen:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от ildivvy » 11 Дек 2018, 18:56

По принцип,като говорим за 'заплатка',каква сума се визира? Т.е. до къде горе-доло е 'заплатка',до къде е 'заплата' и от къде е 'много доброто заплащане' или както там ще го наречем? Питам,защото термина се среща все по-често във форума и не знам дали се "ориентирам" добре в цифрите... Предполагам,че 'заплатка' е до към 1500-1600лв чисто,примерно,или бъркам...?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Jarvis » 11 Дек 2018, 19:13

хахахах, евала, батьо :clap: :lol:
ти ли ше се пробваш да претумбиш първи новия? :lol: уелкъм ве, ше се подритваме по кокалчетата до утре, нямаш яд
принципно бях тръгнал да плакна габровчето, че се беше навел и го въртеше на осмица с онее плоскотии, ама той пък не поведе плувката и би отбой рано рано...
нищо де, живота пак ще го срещне некой чужд харч и габровската му душичка ще бълва излияния против тая разсипия за нови гуми и риза извън абитуриентски бал :lol:
а и ти си що-годе предсказуем, мидъл ейджд сивушко с увяхващ питон и полендашки пориви за просперитет на дребно :lol:
понеже ме подпичкосваш за разни обиколки, заплати и виШета, спести ми малко време и раздуй в две-три приказки освен единия английски какво още се крие зад тва гръмко име Драго? Да не се окаже некое новоизлюпено парвеню, свило гнезденце в някой офис НА Софията, чийто пъп всъщност е хвърлен някъде зад Сторгозия? :lol:

иначе ''заплатка'' е плаващо ве, зависи кой го пише
най-често говорим за едни къси пари под неговата, нищо, че за парите си е послушко с наведено носле и панелче в младост

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от bai_ILIA » 11 Дек 2018, 19:22

има ли заплатаджиииии :D
"Чемодан, вокзал, Москва"

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Дек 2018, 20:06

dextuar написа:Здравейте колеги,

От няколко дни ме гложди един въпрос, гледайки снимки, които се публикуват във фейса на форума. На кратко за мен: на XX съм, учих в чужбина, сега живея в България. Имам сравнително добри доходи ( ~XX месечно), наем не плащам, деца нямам. Тази година си купих първата кола и първото БМВ - Е90 320д. Естествено направих си регистрация тук и почнах да чета и да се образовам. Прави ми впечатление обаче, че доста колеги карат сравнително нови и скъпи автомобили. Като започнем от Ф10-ки и стигнем до последните М6, които за момента са голям хит във фейса. Та въпросът ми е как го правите? Нямам предвид да разкривате в дълбочина бизнеса си и работата си, но ако може да загатнете поне, как сте го постигнали. Осъзнавам, че звучи много материалистично, но според мен такава тема може да бъде и много мотивираща.
За съжаление, за мен в момента това изглежда толкова непостижимо, въпреки уж нормалните доходи и липсата на семейство и деца. Далеч съм от мисълта, че всичко е от схемаджийство, далавери и наследства както според мен обществото е програмирано да вярва. Темата не е насочена към такъв тип начини, а по-скоро да докаже обратното.

Ще се радвам, ако някой сподели малка част от опита си, за да е мотивация на младите хора, които се стремят за нещо повече в живота.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Така, това е първото мнение от темата преди 2 години и е започнато с тая цел. Придържайте се горе-долу към него, кой, как и какво е направил, а не тия крайни мнения вкарани първо от потребител, който малко прекали и другите го лепнаха стабилно :mhihi: (аз примерно бая тактично му отговорих :mhihi: ). Не за друго, ами ще заключат темата, освен неприятните впечатления. Идеята на форума е да обединява, темата също.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Rainbow » 12 Дек 2018, 10:25

За заплатите зависи от обкръжението само ще кажа. Вчера без да искам станах слушател на един разговор между 2-ма души и за тях, и двамата бяха с много добри доходи - единият с 1000, другият с 1200 лева.

В други среди съм виждал хора с 10000 лева да не са доволни и да ги смятат за средни, и да завиждат на други с добри доходи :mhihi:

За анцуга ако гледаш като теле с отворена уста ще имаш и бонус точки (а и обикновено е комбинация) :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Авг 2019, 8:39

Чудех се дали да пусна това в темата за снимките на домашни любимци, ама викам айде в тая, че и без това е позаспала, пък и Джарвиса само чете и не смее нищо да напише толкова време:
https://gospodari.com/%D0%BA%D0%B0%D0%B ... 0%BA%D0%B8)-video171409.html
И поздрав за всички: :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=CmbuUwS2bZM
Чак да се зачуди човек дали не е тая от клипа, ама не е, обаче ще я направят известна сигурно и нея с тая асоциация. :mhihi:
Последна промяна Top Gun Maverick на 14 Авг 2019, 21:36, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от NGneer4eto » 11 Авг 2019, 12:19

Top Gun Maverick написа:Чудех се дали да пусна това в темата за снимките на домашни любимци, ама викам айде в тая, че и без това е позаспала, пък и Джарвиса само чете и не смее нищо да напише толкова време:
https://gospodari.com/%D0%BA%D0%B0%D0%B ... 0%BA%D0%B8)-video171409.html
И поздрав за всички: :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=CmbuUwS2bZM
Чак да се зачуди човек дали не е тая от клипа, ама не е, обаче ще я направят известна сигурно и нея с тая асоциация. :mhihi:


Колега, оправи си линка, че не се отваря!
Докато масовият модел за идеал на младите момичета е да се превърнат в надуваеми кукли, а на младите момчета в наркобарони, няма как да се очаква някакво светло бъдеще. Добре, че има и умни млади хора, които не се интересуват от силикони, сатанински татуси и далавери. Те знаят цената на труда, силата на волята и цената на успеха. Да, повечето са навън поради масовата заблуда, че в България не могат да успеят, но ги има и тук. Виждал съм ги, чувал съм разговорите им и мога да ви уверя, че ги има. Да, малко са. Просто те не са интересни за никого, защото не живеят по общоприетия модел, а по общоприетите стандарти за облекло приличат на просяци.
Основният проблем на днешното общество в световен мащаб е, че се правят пари от въздуха. Можеш да станеш милионер без да произведеш или измислиш нищо. Давам най-извратения пример на съвремието - клипове в Youtube. Дават ти пари за да печелиш лайкове. На практика стотици души стават богати за сметка на това, че губят тотално времето на всички с видеа от които на практика няма кой знае каква полза. Няма да давам примери, защото някои от тях вече имат стотици хиляди зомбита привърженици, които са готови да претрепят някого, само и само идолът им да пусне видео, че някой е за трепане.
Ето и начин да сте абсолютно безполезни за обществото и да направите пачка и да си купите нова кола - правете Viral видеа! Има си уроци навсякъде в нета как да манипулирате зрителя така и да пишете заглавия, че да му е нтересно. За нула времете печелите спонсори и парата тръгва. Като гледам някои каква техника ползват за снимане, доближава цената на една Е46-ца. Може за М6-ца да не съберете, но за нова тройка може и да направите след година-две. Без значение дали ще правите ревюта на телефони, ще играете игри, ще разказвате вицове или ще копирате компилаии на топ фейлс или уинс. Освен парите ще получите и влияние над много хора, които ще ви смятат за голяма работа и ще "даряват" стотици левове за поредното безполезно видео. Най-хубавото е, че повечето са тинейджъри и даже няма да заподозрат, че ги използвате. Вярно, че обработката на едно видео е труд и време, но с какво точно си бил полезен на обществото в края на краищата, освен че си му изгубил времето? Не ме разбирайте погрешно. Едно видео как се ремонтира БМВ е много полезно даже, но аз визирам другите, от които няма смисъл.
И за тези, които не за разбрали мисълта ми, това не е съвет!
В момента масово над 90% от хората използват свободното си време да зяпат глупости в тубата и постоянно мърморят че не им остава никакво време. Дори и аз си признавам, че отчасти съм един от тях. Но предприемчивите хора използват това и къртят пари от нищото. Може би след 10 години мечтата на децата няма да е да бъдат ку*ви, мафиоти или космонафти, а влогъри...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от adovet » 11 Авг 2019, 13:32

Преди няколко дни вечеряхме с едно приятелско семейство, които бяха довели и дъщеря си на 16г. Та тя като почна да разказва за съученичките си какви ги правят и направо ми настръхна косата ( имам две дъщери едната на 2 другата на 4,5г.). Ето една от историйките и: нейна съученичка забременяла, и казала там на един от приятелите и, че той е бащата, защото имал най много парички. Ама малката шаврантия си лягала с кой и падне и след като родила направили ДНК тест и се оказало, че въпросния не е бащата. Пребил я батката едно хубаво, щото изобщо нали не е за бой :mhihi: и сега лежала в болница. Общо взето ни разказа и как всяка гледа единствено парите и не ги интересува ама абсолютно нищо друго. Въпросната дето я пребили разказала на щерката на наще познати всичко в детайли, как се напивала всяка вечер и си лягала с поне 2-3 ама този бил с най много пари и решила да го върже него и не искала аборт и т.н. Въпросното момиче учи в елитно софийско училище, не е от ромски произход и т.н. Та правете си сметката колко са паднали нещата :banghead:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook