Реализация, стандарт на живот и М6-ци

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от alx » 08 Авг 2017, 1:14

Мордехай написа:
alx написа:
... но за мене е важен друг момент. всеки уважаващ себе си мъж трябва да има "свой" дом. дом които да си го направи както той си иска. и в него той да си е шеф. и тн. въпрос на себеуважение си мисля. а може да съм старомоден. но за мене да живееш под наем е винаги било времено положение.

И аз така мисля, обаче жена ми е на друго мнение. Имам предвид шефското място. Стана малко като сръбския виц.
Сърбин се оженил. Първата година го питат как е. "Борим се за надмощие" Втората година го питат как е. "Борим се за равенство" Третата година го питат. " Борим се за jедан жѝвот!"


а, ама аз само така си говоря.... шеф съм като трябва да се свърши нещо из къщата или като на жената й светне някоя лампичка на арматурното табло... преди време скоро ми се обажда почти в истерия ... вика ми "колата ми казва, че ще избухне всеки момент"... и аз ей така :shock: викам спокойно жена, обясни- от едно на друго и й казах да не се плаши и че като се прибере ще и налея течност за чистачките...

ама по темата- разбираш ме надявам се...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Мордехай » 08 Авг 2017, 7:16

Разбрах те, ама понеже темата стана много напрегната, та рекох да внеса малко лигня.
А за жената, добре че не ти е казала, че ѝ светка някаква червена лейка да ѝ напомня за поливане на цветя.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от barty » 08 Авг 2017, 7:16

Абсолютно съм съгласен с Nickelback и Top Gun Maverick :yes:
:yes:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от K_Ilkov » 08 Авг 2017, 8:19

Понаплюхте кредита, но като изключим купуването на боклуци на лизинг (чети всякакви много важни за оцеляването електроники последен модел, техники, коли и тн. неща, които явно не са ти по джоба кеш, а да и екскурзии :mhihi: , че напоследък и такива реклами има - потребитески кредит за екскурзия :mhihi: ) той е просто един инструмент, с който можеш да имаш нещо сега вместо след 10-15-20г. Естествено това си има своя ангажимент и цена и никой не е казал, че тя е ниска.

Специално що се отнася до ипотека за собствено жилище нещата са съвсем смислени ако се погледнат всички аспекти и човек си знае и може да си прецени възможностите. Ако можеш да си купиш имот без кредит - какво по-хубаво, но обикновенно е трудна и бавна работа ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от madafaka_donkele » 08 Авг 2017, 8:45

Top Gun Maverick написа:Миналият ден един ми разправя как го заболяло сърцето защото изтървал Самсунга си Галакси ЕС7 и паднал по екран, чак го вдигал много секунди защото не смеел да го обърне да ме бил счупен защото бил дал 1200 лв. за него. А сега има ЕС8, скоро ще има и 9, та той още ми говори за 1200 лв. за тая дрънкулка. Ами щом ще му трепериш и ти работиш за 1000лв като вол по 12 часа защо си си дал парите? Иначе 60 лева за ударо-устойчив калъф каза, че му били много, а се превъзнасяше по него колко бил красив и как щял да му ходи на телефона. Как да му обясниш, че тая дрънкулка струва максимум 300 лв. вече с много късмет някой познат да ти ги даде? 4 месеца не бил ползвал лаптопа, че всичко правел на тоя телефон. Ето, значи лаптопа ти е бил излишен, един интернет към него и той ти става излишен и така може да откриеш и други неща, но не може да вземеш парите на лаптопа, нито да спреш да плащаш нета още няколко месеца. Как пък аз не си сменям 10 годишното PC и за толкова време съм сменил един хард-диск само и имам една преинсталация и как на никой ултра-модерен телефон не мога хубаво да видя обявите от колите, а някой ми обяснява как телефона бил по-добре от PC даже?
Една друга пък се вайкаше как щяла да даде 100 лв. за ремонт на лаптоп, който купила за 1200 лв. преди години, но с изплащането и излезнал 1800лв. а сега майстора и казал, че със същите параметри ще и продаде чисто нов лаптоп за 700 лв. Купуваш нещо, което не може 100 лв. да дадеш да го поправиш, понеже не се знаело колко време ще изкара така, а ти свиди да го хвърлиш, понеже си дала 1800 лв. но пък за 700 сега получаваш подобен продукт.


"Сумираната цена на всички айфони в ръцете на пътуващите надвишаваше цената на чисто новия автобус, в който се возеха..." :mhihi:
Както казват подобни индивиди... "YOLO бе" :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от TheDriver » 08 Авг 2017, 14:46

Top Gun Maverick написа:4-5 месеца обаче тук

Значи 25г плащаш наем и заделяш пари и когато си на 50 си купуваш жилище със собствени средства. След което го ползваш още 25г да кажем.
Е тия наеми 25г не са ли "едно хрантутене" но не на банките, а на чичо Гошо примерно?

Аз напълно споделям мнението ти за кредити за всякакви дрънкулки, коли и т.н. Може би за ремонт са на кантар нещата.
Ако едно саниране примерно драстично ще намали разходите за отопление/охлаждане тогава мога да приема, че може да стане на кредит. Виж ремонт тип "нов шперплат" от ИКЕА на кредит е глупав.

Но специално в ипотеката има много смисъл даже и в България стига да си наясно какво правиш и да има определени предпоставки, за да си струва.

Ако си на 22, живееш сам и работиш почасово ипотеката не е решение.

Но за мен да си с жена дете, да имаш добри доходи, сигурна работа и да събираш 25 години пари живеейки под наем само, за да не минаваш през ипотека е странно най-малкото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от pampo » 08 Авг 2017, 15:05

Не виждам нищо срамно в това да се возиш с автобуса и да имаш скъп телефон. Не всички умират от желание да прекарат полвината пътуване във висене и превъзпитание вместо да си играят шах на телефона или да си четат нещо...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от alekangg » 08 Авг 2017, 15:56

pampo написа:Не виждам нищо срамно в това да се возиш с автобуса и да имаш скъп телефон. Не всички умират от желание да прекарат полвината пътуване във висене и превъзпитание вместо да си играят шах на телефона или да си четат нещо...



Ти не виждаш, ама над 50% от хората виждат голям срам в това и в много други ситуации.
Комплексите са много и са избиват постоянно у нас от много голяма част от хората, без значение от коя прослойка са.
Това е типично за източния блок, Африка и изобщо страни от третия свят, както и при черните в САЩ и Европа от най-ниските нива.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Rainbow » 08 Авг 2017, 16:32

То пък ако си мислиш, че другите нямат комплекси и предрасъдаци :mhihi:

Искат им се и на тях някакви неща, ама нали всички в квартала не го правят и те няма да го правят. За други неща пък дори и да не ги искат - social pressure.

В САЩ като бях 2008 един друг се цакат кой ще е с най-голямата къща или кола с голям мотор, нищо че тази кола няма да види над 60mph никога (тогава ми се смяха за БМВ с мотор под 3 литра), нито ще си ползва 4-5-6-те спални... Като цяло хората обобщаващи колко сме зле само ние или не са ходили много по света или са ходили, но в "по такова обкръжение" по мои наблюдения.

За справка - ако искате отговор на всички въпроси и проблеми - питайте бакшиш - гарантирано :lol:

Бонус П.С.: Сетих се за една колежка преди години как си взе телефон за 1500 лева и няколко месеца по-късно Пежо за 1200. Приоритети.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Авг 2017, 18:38

Мерси, мерси. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Това се отнася и до къде се намира еди кое си когато отида на непознато място. Само да ми се мерне нещо жълто като кола и веднага питам и разбирам за секунди, дори на светофар да съм. :mhihi:
Лошото е, че с тая професия научаваш неща за хора, които въобще не те интересуват, но пък знае ли човек един ден. Неофициалните любовници на половината паплач в даден район също може да научиш, неофициалните миндили на заплащане също и когато някой те пита къде може да го огрее по-лесно, ти си направо оракул. :mhihi: Всевиждащото око направо. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
По темата за жилищата с ипотека или кредит, донякъде го разбирам, понеже там много зависи на какъв хал е човек и според мен там всеки трябва да си прецени за него си кое е най-добрия вариант, но със сигурност да го помисли добре и тогава да скача или пък да чака защото и едното и другото може да водят негативи. По принцип в природата е така, че няма само отрицателни или само положителни неща. Балансът води всичко и за да ти е наред едно, то със сигурност някъде другаде ще избива малко или много.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от BMW_POWER » 09 Авг 2017, 4:14

Понеже много задълбахте, ето ви една тема за препрочитане:

viewtopic.php?f=4&t=277550&hilit=%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B0

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от steeN » 09 Авг 2017, 5:39

Прегледах и видях, че и там сме говорили за ипотека. Интересното е, че тогава лихвата беше ~9%, сега е ~4%... обаче тогава депозитите бяха 5%... сега са 0%. В резултат, на което цените на имотите са малко по-различни от тогава. Някой ако му се рискува може да пусне нова тема, с нова анкета да видим как са се променили нещата за 5-6 години :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Дек 2018, 23:23

Тая тема да я възбудим, чудех се къдеда постна следното нещо:
https://fakti.bg/collision/819-skoda-sc ... -golf-viii
Хората в България вече предпочитат Шкодата пред гоУфа, най-сетне са разбрали, че второто не превъзхожда с нищо освен с цена и кофти имидж. :mhihi:

Някой назад писал за телефони, миналия ден си плащам сметката в Теленор и един манго познат ми се кефи как чакал приятелката да дойде, че на нейно име вземал новия Айфон Екс Ес не знам си какво там, на плакат чак ми го показва, струвал 2500 лв.
Викам ако ще го продаваш като го вземеш се обади да питам някой. Той на мен го пробутва вика 2000 лв. и е твой. Казвам му, че нямам нужда от това НЕЩО към днешна дата от живота си и че за мен са нереално много пари, оня взе да ме базика как още карам с един Ериксон от първите Експерии и стария Айфон 4. :mhihi: Не можа да ми обясни защо му е такъв телефон, освен изразите, че е страшен телефон, викам му хубаво, ама 2500 лв. на изплащане ми се вижда като пистолет опрян в главата по-скоро за обикновен човек без някаква специална нужда от подобен тип устройство. Нямал да бомби Теленорът, ще си го плащал уж каза.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Bogat-Beden » 09 Дек 2018, 0:00

Телефон над 400 лв- според мен трябва да ти е актив - тоест да ти помага да печелиш пари.
За колите- не знам, не съм я докарал дотам :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Реализация, стандарт на живот и М6-ци

Мнение от Jarvis » 09 Дек 2018, 10:01

Има и друго мислене.
Ползвам го всеки ден поне 3-4 години, всеки ден говоря, гледам, чета на него... ако мога да си го позволя без да ми разклати бюджета, защо пък да не си взема нещо наистина хубаво?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook