Идеи за интернет достъп около София.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Идеи за интернет достъп около София.

Мнение от c7aH4eB » 19 Авг 2017, 12:49

Fibernet-а на Виваком не се ли разшириха до там та примерно и ип телевизия да си пуснеш или още нямат в тоя район?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Идеи за интернет достъп около София.

Мнение от hell's angel » 19 Авг 2017, 15:23

Няма начин да няма някой местен агент, който да може да предложи нещо сносно.
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Идеи за интернет достъп около София.

Мнение от Venko » 20 Авг 2017, 9:39

Тъкмо ги чух - старата песен пеят с adsl, което е неприемливо.
Местни агенти няма...., но булсат успяха да преместят един кабел от един порт в друг в рамките на 1 седмица и в момента нета върви с около 50mbps download. При договор 75mbps това е кофти, но се кръстя и си мълча, че все пак имам някаква връзка....мамка им!

8 часа по-късно отново нямам интернет :clap: :shock: . Пълна пародия са булсатком.


c7aH4eB написа:Fibernet-а на Виваком не се ли разшириха до там та примерно и ип телевизия да си пуснеш или още нямат в тоя район?
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Идеи за интернет достъп около София.

Мнение от KoolyO » 21 Авг 2017, 11:58

Булсат са зле и са скъпи, ама докато ползват и препродават мрежата на Powernet и не си я "подобрят по тяхному", май няма алтернативи.
В къщи в София, брат ми смени на Виваком (300/100Mbps fiber, незнам си колко телевизора и последния да затвори вратата) и като мериш уж всичко точно, няма загуби на пакети, нисък пинг, почти си постига скоростите и т.н.
Ама при реална употреба скайпа прекъсва (в сравнение с Powernet преди това), скоростите са много тука има - тука нЕма и изобщо субективно не се усеща същото дори, ами доста по-зле...
С един приятел точно снощи си говорехме, а той направи същото, та той точно това каза "ееее, нищо общо няма интернета, ама поне телевизията има пауза, напред-назад и т.н." То на него телевизията му е по-важна от интернета, та си му е по-добре. Но и той го е усетил.
Та ако ме питаш мене, докато можеш да стискаш на Булсат, ползвай си ги, че в момента (за страната) май те са най-малкото зло. :mhihi:
Смея се, че ние какви сме глезени с интернета в България... Не искам да обяснявам по света какви пари се плаща, за какви скорости и то такива, където са само до gateway-a, имаш 5% загуби до първия хоп, а оператора ти обяснява, че това е нормално и т.н. :mhihi:
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Идеи за интернет достъп около София.

Мнение от vixx » 21 Авг 2017, 15:06

Аз от снощи съм без нет (Булсатком). Вече ми свършва и мобилния план, че си пунсах хотспот за лаптопа и имам един клиент дето вече ше ми се ядоса.
А вие за какво ги ползвате тея скорости по 50-80 мегабита? Аз като си гледам графиките в рутера май и 5 мегабита ще са ми достатъчни.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 14.12.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Не и БМВ

Re: Идеи за интернет достъп около София.

Мнение от Hater » 21 Авг 2017, 15:19

Булсаткомския нет е оферта там, където е изграден PON мрежа с оптика до дома - 99% ъптайм, поне при мен.

vixx написа:Аз от снощи съм без нет (Булсатком). Вече ми свършва и мобилния план, че си пунсах хотспот за лаптопа и имам един клиент дето вече ше ми се ядоса.
А вие за какво ги ползвате тея скорости по 50-80 мегабита? Аз като си гледам графиките в рутера май и 5 мегабита ще са ми достатъчни.


Ако реша да гледам някой филм го свалям на момента, общо взето за едно ходене до тоалетната се сваля Full HD филм със 100 мегабита. Хем и икономисваш от пространство, ако примерно имаш малък хард и триеш филм след всяко гледане(това предполагам не е проблем вече де, всеки втори компютър има хард от 1тб нагоре).
Минавам само, за да хейтя в "Извън темата".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Идеи за интернет достъп около София.

Мнение от KoolyO » 21 Авг 2017, 15:19

Мегабит е единица за количество в Перник, но не за информация :mhihi:
Ми на кой за каквото са му. То те не са най-важните естествено, но както казваше баща ми "В голяма чаша можеш да сипеш и много и малко".

Истината е, че 5-10Mbps са достатъчни на "редовия" потребител.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Идеи за интернет достъп около София.

Мнение от speeder88 » 21 Авг 2017, 15:21

Принципно да, но като навържеш няколко устройства, той сцепва скорсотта и ако се смуче от няколко места почва да бави и да те дразни.

Venko написа:...в момента нета върви с около 50mbps download. При договор 75mbps това е кофти, но се кръстя и си мълча, че все пак имам някаква връзка....мамка им!

75mbps ти е максимално достижамата скорост, а не гарантирана. :yes:
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Идеи за интернет достъп около София.

Мнение от vixx » 21 Авг 2017, 23:53

speeder88 написа:Принципно да, но като навържеш няколко устройства, той сцепва скорсотта и ако се смуче от няколко места почва да бави и да те дразни.


Това много си зависи и от рутера, обаче. Масовите дето са всичко в едно, дори и от скъпите, изобщо не се оправят добре с повечко устройства.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Идеи за интернет достъп около София.

Мнение от madafaka_donkele » 22 Авг 2017, 8:36

Добре де, сам ли си живееш в тва Иваняне? Съседи нямаш ли толкова да разпиташ кой на кой доставчик е клиент и кой от кои е доволен?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Идеи за интернет достъп около София.

Мнение от Venko » 22 Авг 2017, 19:30

Днес ходих специално да купувам thunderbolt to ethernet, за да докажа на величествените техници в булсат, че интернета, който доставят е точно 0.30mbps при договорени 75.

Вчера един хубавец ми обяснява, че до рутера ми стигат 75mbps и рутера ми е извеян. Днес с директна връзка към лаптопа - 0.30mbps, та с тези резултати аз пак си вися със заявка да оправят проклетата връзка. Колелото се върти от 13.08.17. Изморих се, а не виждам как ще имам нормална връзка скоро.

Колега, комшиите са предимно възрастни хора, които си цъкат dsl-ите на виваком и мтел и ич не им дреме за високи скорости.

Update: Има светлина за жителите на Иваняне - easytv net. Оптика в къщата директно, 80-90мб на вифи. Малко по-скъпи от обикновено, но вече трета седмица нямат и 1 секунда downtime.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook