Избор на видеорегистратор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Избор на видеорегистратор

Мнение от lancerpor » 23 Ное 2015, 11:19

Потърсих в търсачката, но не намерих това от което имам нужда, за това реших да пусна една нова тема. От една друга тема разбрах, че вече няколко души ползват различни регистратори и са доволни, така че нека и те да се включат, а и други също. Какво да гледам при закупуването на регистратор? Какви функции и екстри трябва задължително да има? В BG от къде може да се поръча? Марки, модел, съотношение цена-качество?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от doomy525 » 23 Ное 2015, 12:13

И аз напоследак се оглеждам за това удобство и гледам в продавалника има, но нещо ме съмнява да са HD и т.н. за 50 кинта, но може и да се бъркам :roll:
Нека наистина някой, който има и е доволен (да се разбира, че снима качествено и се вижда както трябва обстановката) да сподели от къде го е взел или поне над каква ценова стойност да гледаме за качествени такива :bchug:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 399
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от nazo1976 » 23 Ное 2015, 16:40

Тъкмо се чудех и аз да се допитам до колегите които ползват или разбират от видеокамери.За колегите които са писали преди мен да разгледат в интернет има доста оферти в spy.bg gps6 navi.bg навигация.net и други има прилични модели за под 100лв. ще бъда много благодарен ако някой колега сподели кои неща трябва да има един видеорегистратор за да прави прилични записи денем и нощем.мерси предварително

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от alx » 23 Ное 2015, 16:57

аз ги имам във всичките си коли от няколко месеца насам. и за (не)щастие вече трябваше да използваме един от тях като доказателство. клипа беше достатъчно добър за да се види точно какво се случи. хем беше тъмно.

аз лично опитах няколко от евтините и съм доволен от GS8000L. не го знам дали е 1080п но снима ок дори и през нощта. номерата на колите не се виждат много много, но за толкова пари- толкова.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от bam-bam » 23 Ное 2015, 20:06

http://www.gearbest.com/car-dvr-c_11249/

Ето ти един сайт доста обсъждан.
И аз обмислям покупна, но не съм го решил.
Масово от тези евтините китайци се оплакват за по 20-30 $, не са фул хд, нищо не се вижда и т.н.

Ползвах малко такъв.
http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_197884.html
Добре е, но ъгъла му на виждане е голям и малко дава далеч обектите.

http://hardwarebg.com/forum/showthread. ... 0%B8/page5
Тук малко ги обсъждахме и внимавай, че има много ментета на уж читави моделчета.
И важно е да е с новия чип ... като цяло модели много, но може би не е хубаво да се хвърляш на най-евтиното.

Гледай в нета има много клипчета на повечето в сайта модели.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Jordana » 23 Ное 2015, 21:30

Основното при избора е поръчка от проверени доставчици , след сравнение на отзиви на клиенти .Не се доверявайте на нищо написано от търговеца или производителя, повечето не отговарят изобщо на дадените резолюции ,кадри и т.н .Ползват най различни софтуерни вградени кодеци за трансформиране на ниската хардуерна резолюция към HD .Китайците са царе на такива ментета .При пускане на читав модел който се продава добре , да 2-3 месеца се наводнява с ментета от други китайски фабрики .Тоест правят менте на ментето и второто обикновено е пълен боклук .
Не забравяйте и читава карта за запис с висок клас и съответно висока скорост на писане .Повечето страдат много от калпави карти и после записа насича .
Има един малък бонус от евтините апаратчета - камерите са им много долнопробни с некачествени UV филтри и поради тази причина снимат доста добре и на съвсем слабо осветено .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от alx » 23 Ное 2015, 21:53

Jordana написа:Не забравяйте и читава карта за запис с висок клас и съответно висока скорост на писане .Повечето страдат много от калпави карти и после записа насича .


всъщност моя скромен опит е че бързите микросд карти (клас 10мб и повече) създават проблеми в евтините дашкамове. повечето плебейски устройства работят добре с клас 4мб и 6мб. знам- нелогично, но личен опит
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Lenco » 23 Ное 2015, 22:17

Ползвам от известно време това:
https://www.whistlergroup.com/usa/d11vr ... e-dvr.html
В България се продава за 119лв.
Няма нищо общо по параметри с продаваните в ОЛХ, но пък качеството на картината е в пъти по-добро. Не знам на тъмно как ще е, диода отпред е бял и е за уеб камера.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Jordana » 23 Ное 2015, 22:25

Клас 10 абсолютен максимум , имам предвид картата да не е по-скъпа от камерата :mhihi:
Аз ползвам само на sandisk карти , възможно е да има разлика при други производители :dunno:
Това D11VR Automotive DVR изглежда читаво апаратче , пише в инструкцията минимум клас 4 карта за запис :winky:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от doomy525 » 23 Ное 2015, 22:33

Добре де, аз попринцип си търся камера без дисплей каквито са масово /в смисъл не ме интересува да гледам как се вижда на екрана/, а като се прибера вкъщи и сложа картата в лаптопа да ми излезе качествен клип за времето през което съм карал? Има ли такива варианти? Тип радар-детектор да е, но с карта търся. Не ме интересуват дисплей и т.н.
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Lenco » 23 Ное 2015, 22:40

Мисля, че има и без дисплей, но ще е интересно, как ще настроиш, на къде да снима?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от KEVIN-30 » 24 Ное 2015, 0:52

Ползвам си телефона НОКИА ЛУМИА 625 ,изтеглил съм безплатно приложението от магазина в телефона ROAD TRACKS v1.6
На всеки 1300мб запис съм настроил автоматично да се изтрива стария запис,с включем GPS на записа се показва и карта с улиците по които се движа и с каква скорост.Ползвам карта памет 16гб,където се съхранява записа.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от doomy525 » 24 Ное 2015, 1:37

Lenco написа:Мисля, че има и без дисплей, но ще е интересно, как ще настроиш, на къде да снима?


Ми вземам лаптопа с мене и след 2-3 минутно каране като сложа картата и виждам как съм я настроил камерата. Един път като я настроя и я оставям така.

KEVIN за андроид хубаво, но за iOS дали има такова? Някой колега да е ползвал? Като цяло бих дал 200 лева за качествен видеорегистратор, но не знам какво да търся, че аман от ментета..
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от turieca » 24 Ное 2015, 7:21

Виж това за iOS.
OsmAnd DVR by OsmAND B.V.
https://appsto.re/bg/XX4C5.i


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от lancerpor » 24 Ное 2015, 19:03

Случайно попаднах на брошура от МЕТРО и там има някакъв видеорегистратор с дисплей за 59лв. Някой, нещо за него?
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Maxx_E90

Последни теми
Facebook