Избор на видеорегистратор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 19.02.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e90 320d '06
Мечтае да кара: f06 640

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от enerdjy » 13 Дек 2018, 13:53

А аз да попитам за Xiaomi 70mai, някой ползвал ли е ? Какво ви е мнението за този видеорегистратор ? :bchug:
"If one day speed kills me don't cry because i was smiling" - Paul Walker

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Jordana » 13 Дек 2018, 14:04

Jarvis написа:За да не чета цялата тема, какви са минусите на ГоПро за употреба на таблото? Освен захранването.

Камерата за табло трябва да има някои специфични опции . Например - рибешкото око , автоматично стартиране при подаване на захранване , запис и презапис автоматично , сензор движение , шок сензор против презапис на файла при удар , добър нощен режим и т.н
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от TNT » 13 Дек 2018, 18:02

enerdjy написа:А аз да попитам за Xiaomi 70mai, някой ползвал ли е ? Какво ви е мнението за този видеорегистратор ? :bchug:

Мен също ме интересува. Основно - на пловдивски температури разтопява ли се :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Nickelback » 13 Дек 2018, 20:06

Renesis написа:
Nickelback написа:Има ли някой в темата, които да ползва някакъв вид видеорегистратор, който е с широк ъгъл на видимост...

Live streming предлагат BlackVue, но те не снимат вътре в купето. Това, което ви трябва си е top notch и тепърва се развива, тъй като технологиите не са напреднали толкова.


Изненадан и аз бях, че вярно няма нищо на пазара, чак ми е смешно :mhihi: За top-notch и за развиването също ме напушва на смях, защото няма НИЩО ново като технология, а те са се изкарали като бааахти иноваторите :mhihi:

То се е видяло, че ще си го правя сам. Един такъв китаец или подобен:

https://www.dhgate.com/product/960p-hd- ... 36145.html

Едно Raspberry Pi 3 за AP или каквото намеря по стелажите. Един LTE modem+GPS. Един PiCAN или подобна китайска платка. Proximity sensor имам от една стара аларма да охранява периметъра около колата. 9-осен акселерометър/жиро/магнетометър имам, и ако си седна на гъза между Коледа и Нова година съм си направил прекрасна система за видеонаблюдение (и регистратор, ама не е много ОК с рибешкото око) и охрана, активираща се, когато и както си поискам. Или поне бейсик функциите. Тъпото е, че е късно за поръчка вече, понеже компонентите ще дойдат за Трифон зарезАн :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.


Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Renesis » 14 Дек 2018, 1:01

Nickelback написа:Изненадан и аз бях, че вярно няма нищо на пазара, чак ми е смешно :mhihi: За top-notch и за развиването също ме напушва на смях, защото няма НИЩО ново като технология, а те са се изкарали като бааахти иноваторите :mhihi:

То се е видяло, че ще си го правя сам. Един такъв китаец или подобен:

https://www.dhgate.com/product/960p-hd- ... 36145.html

Едно Raspberry Pi 3 за AP или каквото намеря по стелажите. Един LTE modem+GPS. Един PiCAN или подобна китайска платка. Proximity sensor имам от една стара аларма да охранява периметъра около колата. 9-осен акселерометър/жиро/магнетометър имам, и ако си седна на гъза между Коледа и Нова година съм си направил прекрасна система за видеонаблюдение (и регистратор, ама не е много ОК с рибешкото око) и охрана, активираща се, когато и както си поискам. Или поне бейсик функциите. Тъпото е, че е късно за поръчка вече, понеже компонентите ще дойдат за Трифон зарезАн :ok:

Съгласен съм, че няма нищо ново, но е факт, че никоя марка до момента не съм открил дето да предлага подобна функция. А би било много яко и полезно. Ако спретнете нещо ще се радвам да го видим тук.
Да допълня за BlackVue :). Тъпото на услугата на BlackVue е, че чарджват допълнително ако имаш голям трафик през облака и тогава се обезсмисля идеята. Такова решение каквото на вас ви трябва съм виждал изпълнено в бус на куриерска фирма - качеството на картината беше добро, въпреки no name камерите. За да съм максимално полезен на колегите ще споделя, че другата марка, която се опитва да прави live streaming е Thinkware, но при тях нещата са още по-зле. Така че предстои тепърва да се развиват нещата. Допълнително искам да кажа, за тези, които си мислят, че BlackVue ще им задоволи нуждите.. не е съвсем сигурно, тъй като тия камери имат гадната склонност да прегряват, а на производителя го боли шмайзера въпреки цената от няколко стотачки в гущерчета.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Nickelback » 14 Дек 2018, 21:53

Renesis написа:Съгласен съм, че няма нищо ново, но е факт, че никоя марка до момента не съм открил дето да предлага подобна функция. А би било много яко и полезно. Ако спретнете нещо ще се радвам да го видим тук.


Renesis написа:Да допълня за BlackVue :). Тъпото на услугата на BlackVue е, че чарджват допълнително ако имаш голям трафик през облака и тогава се обезсмисля идеята. Такова решение каквото на вас ви трябва съм виждал изпълнено в бус на куриерска фирма - качеството на картината беше добро, въпреки no name камерите. За да съм максимално полезен на колегите ще споделя, че другата марка, която се опитва да прави live streaming е Thinkware, но при тях нещата са още по-зле. Така че предстои тепърва да се развиват нещата. Допълнително искам да кажа, за тези, които си мислят, че BlackVue ще им задоволи нуждите.. не е съвсем сигурно, тъй като тия камери имат гадната склонност да прегряват, а на производителя го боли шмайзера въпреки цената от няколко стотачки в гущерчета.


Ей поради тия неща, още повече се навивам да си го правя сам :yes: Не е rocket science, изобщо, надявам се по-нататък, да имам време една тема да пусна дори. Едно сглобяване е оттук-оттам на хардуер и софтуер, конфигурации тука-там и почти нищо не се пише като код от нулата. Но са много на брой (но несложни) неща, които трябва да се свършат... :roll:
За преграяването, ще видим китайската как би се държала, или някоя друга подобна :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от r19 » 15 Май 2019, 18:31

Извинявам се, че повдигам стара тема.
Има ли нещо ново на пазара? И кой е най-добрият регистратор, който може да се купи до 100лв?
Поздрави! :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от astrapower » 28 Май 2019, 14:27

За малко над 100, Xiaomi 70mai DashCam Pro. Има и опция за допълнителен GPS модул.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Моджо » 04 Юни 2019, 8:44

От това по-добре разказано/обяснено не знам да има някъде.
http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=194006.0
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от nikola59 » 05 Юни 2019, 0:38

Моджо написа:От това по-добре разказано/обяснено не знам да има някъде.
http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=194006.0

Не случайно до $100 - вия диапазон 119/119S е най удачният избор. Направил е синтезирано ревю, което е добре. Скоро се очаква да пуснат в продажби версия 3 и очакваните първоначални параметри са следните: V3 ще е със Sony Starvis IMX335, разрешение 2560 x 1440P 30fps! MP4 H.264 AVC и H.265 HEVC, поддръжка на карта памет до 256 GB (сега моделите са до 128GB), процесор Novatek NT96670, обектив F/1.6 , метален държач, ъгъл на обзора 140°, парк-режим с буферизация и традиционните йонистори.
Който го интересува новата версия 3 може да види тук:
- A119 V3 Unboxing: https://www.youtube.com/watch?v=Ind1MUyUnt0
Пуснали са клипове в YouTube (а не трябва да се постват там). Реално от там не може да се съди за клипа без да е наличен оригиналният изходен файл.
- https://dashcamtalk.com/forum/threads/v ... sts.39199/
- https://dashcamtalk.com/forum/threads/v ... ost-469211

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 18.04.2021
Пол: Мъж

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Jiktak70 » 18 Апр 2021, 16:58

Здравейте BMW-исти, нов съм във форума и марката и съм на тема видеорегистратори ... Тя темата малко е поумряла от 2019г., но да я съживим ...
Понеже с предишната кола свикнах да имам такъв (не ми се е налагало да доказвам нещо, слава богу) и е голямо удобство, като пъровначално бях с такъв залепен с вендуза на стъклото, после минах на андроид огледало с предна и задна камера, което още си работи и е много удобно, защото всеки е свикнал да поглежда в огледалото за обратно виждане, а там можеш да си пуснеш навигацията и предна или задна камера, като задната камера ми даваше много повече видимост и информация за пътя зад мен, от колкото самото огледало. Та се бях за мислил дали да не го прехвърля огледалото и на Бавареца, ама един приятел ми се изсмя, че с тоя китайски буклук ще развалям фацата в купето и страхотното огледало, уж автозатъмняващо се.... Както и да е...
Попрехвърлих темата и гледам, че всички основно налитат на стандартни видеорегистратори и никъде не видях мнение за такаива, които до голяма степен заменят част от пластмасовата кутия зад огледалото и поместват вътре регистратора, абе става си като заводско направо. Иначе и мен ме блазнят стандартните, които даже поддържат 4К и всякви отдалечени достъпи(андроид огледалото ми позволяваше като съм монтирал екстра сим карта за постоянен интернет, да го събудя през приложение на телефона, да се логна в него и да наблюдавам предната и задна камери в реално време, както и да му гледам GPS позицията), но пък иначе ще е е по-красиво!
Та дайте мнение:
1. Андроид огледало, налично - Junsun A103
2. 4K видеорегистратор, един от най-купуваните - 70mai A800 A800S 4K
3. Видеорегистратор като заводски - За по-стари модели BMW - Dash Cam DVR for bmw car serial 7(E65)/mini/3(E46)/5(E38/E39)/x5(E53)
4. Видеорегистратор като заводски - За по-нови модели BMW - Jabriel hidden 1080P car camera 24 Hour recorder dual lens for BMW 1/3/5/X1/X3/X5 f10 f15 f20 f25 f30 f40 f48 g30
:| Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет! Сократ...., който карал BMW ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 18.04.2021
Пол: Мъж

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Jiktak70 » 09 Юни 2021, 17:29

И понеже никой не пише и съветва, явно или никой няма DVR или никой не го интерсува споделям...
Реших, че трябва да изглежда максимално до заводското и да не закривам оригиналното огледало...
Та, ...от Алиекспрес DVR за BMW X5 E53 - много бърза доставка до България, не мина митница, декларирано беше на 13 долара! Пасна идеално на BMW-то, направо е като заводско! Внимавайте със щипките в горния край, моите ги счупих, слаби са, но с малко лепило стана. Камерата е качествена, видеото също, поддържа до 32 гигабайта Micro Sd карти, приложението за свързване с телефона ми ме измъчи, половината е на китайски, но това което е нужно е на английски, тяхно си е и го няма в Гугъл магазина. Приложението когато загуби връзка с DVR-а предлага нещо на китайски и прави VPN връзка ако се съгласиш и се чудиш що нямаш интернет на телефона ако не го видиш! Няма връзка по кабел с мултимедията в колата и не може да се гледа докато караш, само по WiFi, чрез приложението, няма опция за допълнителна задна камера,записва аудио! Могат да се гледат и свалят файловете през приложението. Има G сензор, няма GPS позициониране, но така или иначе в България май не признават подобни записи! Доволен съм и дано не се налага да ползвам по предназначение записите!
Линк - ЦЪК

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
:| Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет! Сократ...., който карал BMW ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Ganchev__ » 10 Яну 2023, 13:05

Здравейте, някой с препоръка за актуален видео регистратор ? Търси се двоен, който да снима и назад.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от nikola59 » 10 Яну 2023, 19:46

Ganchev__ написа:Здравейте, някой с препоръка за актуален видео регистратор ? Търси се двоен, който да снима и назад.

От няколко години ползвам VIOFO без забележки, а има още къде по добри вече модели на въпросните: https://viofo.com/content/26-viofo-2ch-dash-cam/ Гледам вече, че дори 8 мегапикселни сензори са почнали да вграждат.Може да погледнеш и 70mai.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], morrog

Последни теми
Facebook