Избор на видеорегистратор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Mini » 25 Ное 2015, 3:04

Аз имам http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_113549.html купена от този сайт. В тубата може да видиш клипчета как снима.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от m.dimitrov1992 » 27 Ное 2015, 17:18

От gps6.bg си поръчах за 20лв :mhihi: намален от 100лв :mhihi: и за нищо да не става няма да ме е яд, все пак са 20лв :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Ganchev__ » 15 Дек 2016, 0:15

Да вдигна малко темата, колеги.След бърз прочит на темата за обслужването в официалните сервизи се замислих какъв е варианта за видеорегистратор, който да снима и вътре в купето.Гледам в нета разни с двойна камери, но това ли е варианта или е по - добре още една на задния прозорец или нещо от сорта ? Мисля alx беше писал, че е с две.Моля колегите с опит да се включат, ако може да препоръчате и конкретни модели още по - добре :)


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Хаос » 15 Дек 2016, 0:21

има едни пичове, които правят видео регистратори за вграждане
обикновено ги вграждат в стойката на огледалото за задно виждане, маха се оригиналната стойка и се заменя с такава с камера, на вид е 1 към 1 с оригинала, дори пластмасата е качествена
памет, процесор, захранване - в жабката или някъде на скрито, кабелите минават под кората на колонката на пасажера

предлагаха се варианти за порше (те всичките са с един модел стойка за огледало), бмв новите модели 5/7, мерцедес итн
само в момента не се сещам за името
цените бяха към 600-800 евро
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от B.Stoimenov » 15 Дек 2016, 9:54

Аз си взех онзи ден MIni0826 - за момента съм доволен. Тези дни ако ми остане време ще кача клипчета как снима през деня и нощта. на сравнително близко разстояние до 7-8 метра се виждат регистрационните номера на колите. Няма нощно виждане, но снима прилично добре и в мрак.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от dan-dam » 15 Дек 2016, 10:03

И аз от доста време се оглеждам за видеорегистратор и вчера поръчах ей такова
Изображение
Просто има толкова много варианти, а информацията за тях е ограничена, че накрая хванах един за ушите и реших, че ще е този :D
Ако пък не съм доволен ще се връщаме и тва е.
Иначе и аз исках да сложа с две камери. Едната да снима напред, а другата да снима в ляво през шофьорския прозорец. Най-вече заради наглото и арогантно отношение на някои органи, когато ме спрат за поверка, а това се случва винаги като ме видят... Писна ми да се чувствам, като престъпник. Ако пък се случи да съм сам в колата е направо нетърпимо. Ако има някой с мене е малко по-добре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Е.Димитров » 15 Дек 2016, 10:10

Ако позволите едно мнение/съвет от мен.
Аз също дълго търсих видео регистратор, като след четене по форумите и мнения на познати, стигнах до извода, че най-добре е видео регистратора да е с GPS и да има добър софтуер после да се монтират клиповете, като показва и местонахождение и скорост на автомобила.
Последна промяна Е.Димитров на 15 Дек 2016, 10:26, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от B.Stoimenov » 15 Дек 2016, 10:14

Е.Димитров написа:Око позволите едно мнение/съвет от мен.
Аз също дълго търсих видео регистратор, като след четене по форумите и мнения на познати, стигнах до извода, че най-добре е видео регистратора да е с GPS и да има добър софтуер после да се монтират клиповете, като показва и местонахождение и скорост на автомобила.


Споменатият от мен е такъв. но му спрях опцията да показва скоростта ми към днешна дата :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Ganchev__ » 15 Дек 2016, 14:42

Какви са вариантите за снимане?Предполагам се настройва със запалване на мотора да стартира и камерата ? При не работещ автомобил как стоят нещата ?
На мен нещо такова ми се върти в главата:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от B.Stoimenov » 15 Дек 2016, 14:48

Моето mini 0826 стартира като му пуснеш ток. Тоест да, като запалиш колата. Четох, че доста хора им слагат external батерии, за да снимат и на загасен двигател. Иначе има батерия в него, но доколкото четох може да го захранва някакви минути 10 -15. Доколкото знам почти всички са така. е някои от скъпите модели имат и по-големи батерии издържащи значително повече време - обикновено тези с паркинг секюрити функцията. но реално на всяка камера може да се сложи външно захранване и да работи постоянно (при засичане на движение де) ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Dextuar » 15 Дек 2016, 15:28

А държите ли ги в колите или ги сваляте? Особено ако нощуват навън пред блока


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Е.Димитров » 15 Дек 2016, 15:47

Ganchev__ написа:Какви са вариантите за снимане?Предполагам се настройва със запалване на мотора да стартира и камерата ? При не работещ автомобил как стоят нещата ?
На мен нещо такова ми се върти в главата:
Изображение

И аз си купих подобен, подобен подобен, до някъде прилича, кобра е марката, няма двойна камера и какво мисля за този регистратор...
Добър е, ама горе долу, има много мъничък екран и всъщност това му е кусура, всъщност и малката вградена батерия е другият кусур.

Cobra-CDR-840-Dash-Cam.png


Иначе настройките на почти всички видео регистратори са едни и същи, включва се захранването в запалката и когато подадеш на контакт, съответно имаш ток в запалката, видео регистратора запалва сам, от менюто може да му кажеш колко време да записва преди да се изключи, когато загасиш колата, и съответно в запалката няма ток, както и други опции, като дължина на клипчетата (между 3 и 10 минути на клип), автоматично заключване на видео файловете (когато върви запис, има едно копче, което когато се натисне, "заключва файла", за да не презаписва върху него, както и автоматична функция, в случай на инцидент се заключва файла).

dextuar написа:А държите ли ги в колите или ги сваляте? Особено ако нощуват навън пред блока


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Аз гледам да го махам, дори когато отида до магазина :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от B.Stoimenov » 15 Дек 2016, 16:32

dextuar написа:А държите ли ги в колите или ги сваляте? Особено ако нощуват навън пред блока


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


лично аз макар от скоро с такава джаджа, гледам да го свалям. не за да не ми го откраднат (дреме ми за него), ама да не чупят нЕкой джамец ала бала ...че само разправии излишни :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от vixx » 15 Дек 2016, 16:52

Аз не го махам (то и в момента не е сложен, де), ама мойта си нощува на заключено. Ако почнете да ги махате всяка вечер, след известно време ще ви писне да ги монтирате и ще си стоят в жабката/вкъщи.
Общо взето пак си опираме до нуждата от гараж/паркинг, дето и без регистратор си е належаща.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Избор на видеорегистратор

Мнение от Dextuar » 15 Дек 2016, 16:53

vixx написа:Аз не го махам (то и в момента не е сложен, де), ама мойта си нощува на заключено. Ако почнете да ги махате всяка вечер, след известно време ще ви писне да ги монтирате и ще си стоят в жабката/вкъщи.
Общо взето пак си опираме до нуждата от гараж/паркинг, дето и без регистратор си е належаща.


И аз съм на това мнение. Дори така хванах кой ми краде капачките на винтилите...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: grkv

Последни теми
Facebook