Европа под обсада - атентати,жертви ....

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от Zagy » 04 Апр 2017, 7:47

cod-cdbp написа:Taка като гледам, този път няма заинтересовани - нито тук, нито по медиите. :evil:
А всъщност е много страшно...

Абсолютно тенденциозно тук и на Запад само споменаха... а иначе примерно за атаките в Париж гърмяха дни наред.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от Е.Димитров » 04 Апр 2017, 7:58

И не виждам онези лозунги "Аз съм...", каквито имаше при другите атентати...
Това си е чисто двуличие

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от Jordana » 04 Апр 2017, 7:58

Как бре , оная Могерини писала във фейса нещо за жертвите . Не е като Париж и Лондон , а някъде далеч на изток където живеят втората ръка хора .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 3.05.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от exotique » 04 Апр 2017, 8:40

Е.Димитров написа:И не виждам онези лозунги "Аз съм...", каквито имаше при другите атентати...
Това си е чисто двуличие

Еми сложи си де.
Не всички са солидарни с държава, която 45 години се е държала с България като с военен трофей.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от TheDriver » 04 Апр 2017, 9:30

В момент в който сключват местни примирия в Сирия и като цяло си качват рейтинга.

Много подозрително се случи веднага след като се появиха някакви макар и обречени наченки на недоволство. А не е като ФСБ да няма опит в активни мероприятния със събаряне на блокове.

Откъм Украйна не виждам нито възможности нито причина.

Хванаха уж един брадат, но се оказа, че няма нищо общо. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от steeN » 04 Апр 2017, 9:33

'
Последна промяна steeN на 01 Окт 2023, 14:15, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от ~Мишо~ » 04 Апр 2017, 11:08

exotique написа:
Е.Димитров написа:И не виждам онези лозунги "Аз съм...", каквито имаше при другите атентати...
Това си е чисто двуличие

Еми сложи си де.
Не всички са солидарни с държава, която 45 години се е държала с България като с военен трофей.

Ти тъп ли си, или какво? Нима Англия и Франция нямаха колонии само до преди деситилетия? И какво значение има това сега, когато загиват обикновени хора като мен и теб? Европейците са по-ценни явно... :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от Denmark » 04 Апр 2017, 19:08

Zagy написа:
cod-cdbp написа:Taка като гледам, този път няма заинтересовани - нито тук, нито по медиите. :evil:
А всъщност е много страшно...

Абсолютно тенденциозно тук и на Запад само споменаха... а иначе примерно за атаките в Париж гърмяха дни наред.


Не знам вие какво гледате, но аз дето не гледам телевизия разбрах и след това видях, че беше във всички новинарски сайтове. Не беше по-малко отразено от атаката в лондон.

Не беше като това във Франция миналата година, ама явно света вече взе да свиква.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от Borymeckata » 05 Апр 2017, 7:09

Атентатът в Петербург беше отразен във всички медии, вече може да спорим КАК беше отразен... Но не можем да си изкривим душата, че е премълчан или подминат.

Но покрай другите новини някак ми се изгуби тази за химическата атака в Сирия. Вие представяте ли си какво означава това - 2017-та години да се използва химическо оръжие в локален конфликт?!? Дори през Втората световна война никоя от воюващите страни не е използвала химическо оръжие, егати... И по време на война това е престъпление, а сега - срещу някакви "бунтовници" и срещу град с цивилни...?? Не знам, но за мен това е чудовищно престъпление. И няма голямо значение дали е хвърлен боеприпас с БОВ или с конвенционален такъв е ударен цех или склад за БОВ - важното е, че химическо оръжие все още има и се използва (иначе защо да се произвежда и складира)?

Чета новините и изтръпвам - химически оръжия, туберкулоза в училище, взривове и атентати, европейски държави били нацистки и фашистки, мрежи по границите и радикален ислям в Турция... Сякаш се връщаме един век назад във времето. Направо се плаша какви новини ще четем след 20 години, примерно. Успокояващо е само, че вероятно няма да съм жив тогава...
Excellent! Steven is my name!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от vld » 05 Апр 2017, 7:21

Borymeckata написа:Атентатът в Петербург беше отразен във всички медии, вече може да спорим КАК беше отразен... Но не можем да си изкривим душата, че е премълчан или подминат.

Но покрай другите новини някак ми се изгуби тази за химическата атака в Сирия. Вие представяте ли си какво означава това - 2017-та години да се използва химическо оръжие в локален конфликт?!? Дори през Втората световна война никоя от воюващите страни не е използвала химическо оръжие, егати... И по време на война това е престъпление, а сега - срещу някакви "бунтовници" и срещу град с цивилни...?? Не знам, но за мен това е чудовищно престъпление. И няма голямо значение дали е хвърлен боеприпас с БОВ или с конвенционален такъв е ударен цех или склад за БОВ - важното е, че химическо оръжие все още има и се използва (иначе защо да се произвежда и складира)?

Чета новините и изтръпвам - химически оръжия, туберкулоза в училище, взривове и атентати, европейски държави били нацистки и фашистки, мрежи по границите и радикален ислям в Турция... Сякаш се връщаме един век назад във времето. Направо се плаша какви новини ще четем след 20 години, примерно. Успокояващо е само, че вероятно няма да съм жив тогава...


За съжаление нищо успокояващо няма, с тоя ислям аз незнам как си представят нещата евро политиците.
Трябва да се забрани тази религия на територията на Евро съюза и да се приключва...
Честно казано е силно притеснителна скоростта с която навлиза в Европа.
Като искат да се гърмят да си седят в арабския свят и толкова.
Няма да търгуват с никой и ще ядът пясък и това е :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от Borymeckata » 05 Апр 2017, 7:40

Лично за мен най-притеснително е ставащото в Турция. Тоя (Ердоган) си е луд за връзване, явно има подкрепа от народа, разполага с мощна армия, а сега и официално ще получи "широки" пълномощия, разбирай - неограничени. Какво можем да чакаме от него? Ами всичко - тоя е непредвидим... Обявява европейските страни за нацистки и фашистки, приказва каквото му хрумне. Може да погледне към Сирия, може и към нас... Остави, че можге да тръгне срещу нас, но вероятно вече си е подготвил помагачи отвътре.

Представете си сценарий - утре някакви резняци около Кърджали обявяват, че правата им са потъпкани, че се чувстват дискриминирани и искат свобода и... автономия. Нашите ще съберат каквото имаме като жандармерия и ще го изпратят в района. Полицаите и военните ще опердашат няколко резняка, в този момент ще стане същото и в Добруджа или около Шумен. Докато нашите се чудят какво да правят и с каква декларация да излязат - ония ще се разпищят, че са подложени на геноцид, че ги избиват заради вярата и убежденията им и спешно се нуждаят от защита. И тогава Ердоган ще обяви, че трябва да помогне на своите подтиснати братя - мюсюлмани и да ги спаси от християнския гнет. Вече има "широки" пълномощия и силна армия - кой ще го спре? И кой ще ни защити държавата, като нямаме армия (дори и граница нямаме вече)? НАТО? Или пак руснаците ще ни "освобождават"? Не ми се мисли, честно...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от TheDriver » 05 Апр 2017, 9:59

[quote="Borymeckata"][/quote]
Много е мътна тая история в Сирия. Ясно е че БОВ е имало, но от къде е дошло... аз съм склонен да дам приоритет на версията със склада за сега. Асад няма за какво да ползва подобно нещо сега точно в момента в който САЩ го оставиха намира.

Произвежда се и се складира защото е "бухалка" не е като ядрената, но все пак е не малко плашило. Нищо научено неможе да бъде спряно или забравено, колкото и регулации и забрани да има все ще се намират пролуки и ще се произвежда и складира. За организацийки като Ан-Нусра(например) е огромно предимство да го притежават, както в борбата срещу Асад така и в противобортството срещу останалите групировки.
За Асад е по-скоро бреме да го има - много го проверяват и лошо го наказват.За това и си предаде всичките знайни запаси, но едва ли това е всичко и едва ли не се работи и в момента по въпроса.Глупаво е да си изял цялата кал за използването им в началото на войната и след това да си кротуваш - без значение дали си виновен или не.


Колкото до Турция - нищо неможе да спре Ердоган да си разиграе този сценарий. Ситацията е даже по-зле от Украйна vs Русия. Украйнците имаха някаква техника макар и застаряваща. За няколко месеца успяха да си стъпят на краката и спряха настъплението. При нас не го виждам как ще стане, а не ни трябва много - вижда се турците какъв пердах ядат в Северна Сирия от кюрдите.
Последна промяна TheDriver на 05 Апр 2017, 13:21, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от streetz » 05 Апр 2017, 13:15

Отделно новината за химическата атака тръгна от едно НПО, състоящо се от 1 (един) човек, който си живее спокойно в Лондон и от време на време Ал-Кайда му спуска "новини", които знайно защо бързат да ги разпространяват всички медии.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от sub_eleven » 05 Апр 2017, 13:36

Borymeckata написа:Успокояващо е само, че вероятно няма да съм жив тогава...

това не е никак успокояващо, даже обратното от гледна точка на това, че ще имаш деца, внуци и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Европа под обсада - атентати,жертви ....

Мнение от TheDriver » 05 Апр 2017, 13:38

От кореспонденти в Сирия тръгна новината. Обсерваторията се забави и дори сравнително "меко" коментира че няма загинали.

Като цяло историята е истина, а не инсценировка там няма какво да се бистри.

Въздушен удар е имало, ударени са сгради на бунтовници, има и пострадали цивилни от зарин и хлор.

На кой са били самолетите, в техните бомби ли е имало БОВ, склад с БОВ ли е ударен или е някакво друго мероприятие. Това са неясните неща.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook