Видео наблюдение

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 18.04.2016

Re: Видео наблюдение

Мнение от vladkoto369 » 30 Авг 2017, 7:39

От две години имам малък цех. Последните месеци забелязах, че някакви неща изчезват. Не посмях да обвинявам никого. Реших да сложа видеонаблюдение навсякъде, за да бъде сигурен. Откакто си взех НЯМАМ ПАРИ ЗА РЕКЛАМА И СЕ ПРАВЯ НА ДРЕБЕН ТАРИКАТТ нищо не изчезва. Сложих доста камери, включително и външни. Заложих на WiFi камера 720P за външно и вътрешно видеонаблюдение. Много съм доволен и ти препоръчвам този модел.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Видео наблюдение

Мнение от Phil » 01 Сеп 2017, 9:42

Здравейте колеги,

Понеже съм много бос все още на тема охранителни камери искам да задам един вероятно тъп въпрос:

Мога ли да взема само wi-fi камери без NVR(май така се казваше устройството, което записва), да инсталирам софтуера към тях на PC, за да ги настроя и камерите да записват директно в cloud?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Видео наблюдение

Мнение от vixx » 01 Сеп 2017, 18:03

Phil написа:Здравейте колеги,

Понеже съм много бос все още на тема охранителни камери искам да задам един вероятно тъп въпрос:

Мога ли да взема само wi-fi камери без NVR(май така се казваше устройството, което записва), да инсталирам софтуера към тях на PC, за да ги настроя и камерите да записват директно в cloud?


Принципно може. Обаче софтуерът към тях може и да няма такава опция, или ако има, тя да е неизгодна и да поддържа само определени доставчици. Тогава на помощ идват http://shinobi.video и https://zoneminder.com.
И двете изискват това, което наричаш клауд да си го наемеш и конфигурираш сам, при който доставчик ти е удобно. Също мисля, че и двете вървят само под Линукс, обаче може и да греша. Реално веднъж конфигурирани, няма какво да пипаш никога повече, освен тънкия момент с интернет връзката - или е много стабилна, или не можеш изобщо да разчиташ, че ще получиш резултата, който искаш. От моя опит, забрави да ползваш всичко-в-едно рутери, дори от тея с извънземните дизайни и по 5-6 антени дето поддържали незнам си колко гигабита (Асус, ТП-Линк и компания по-добре въобще не ги гледай). Ще ти трябва нещо от гамата на Ubiquiti +/ Miktrotik , иначе ще си е компромисно решение.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.07.2013
Пол: Мъж

Re: Видео наблюдение

Мнение от momchilg » 01 Сеп 2017, 19:15

Phil написа:Здравейте колеги,

Понеже съм много бос все още на тема охранителни камери искам да задам един вероятно тъп въпрос:

Мога ли да взема само wi-fi камери без NVR(май така се казваше устройството, което записва), да инсталирам софтуера към тях на PC, за да ги настроя и камерите да записват директно в cloud?



Аз си купих няколко камери от gearbest, като гледах задължително да имат лан порт и да поддържат onvif. Навързах ги с utp кабел, като по него пуснах и захранване. На сървър с windows съм си инсталирал Blue iris (има я кракната), има и мобилно приложение. Всички камери се управляват от Blue iris, не им ползвам бъгавите приложения. Струват по около $20.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.02.2015
Пол: Мъж

Re: Видео наблюдение

Мнение от tosco » 10 Юни 2018, 13:59

Да не пускам нова тема, ще питам тук. Ще слагам камерки за къщата на родителите ми, тъй като май са започнали да имат "гости"

по нощите в двора. Взел съм 3 камери, ДВР, захранвания и всичко. Та, питането ми е - има ли някакъв режим за регистрация в

полиция, след тези нови ГДПР-и има ли някакъв ред?

Или просто си ги инсталирам и слагам една табела, че сме под видеонаблюдение?

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook