Настройват ли медиите населението срещу БМВ собствениците?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Настройват ли медиите населението срещу БМВ собствениците?

Мнение от Stahlblau » 25 Сеп 2015, 12:38

Здравейте, колеги!
Бесен съм! Писна ми всяка сутрин да пускам телевизора и да гледам нощни клипчета на някоя is-ka как се върти на кръгово или пък да прави донъти на паркинг и да слушам дразнещия глас на водещите които настройват населението срещу "БМВ джигитите", "убийците", "камикадзетата" и т.н. После отивам в офиса, отварям сайтовете и пак! "20-годишен с БМВ прави дрифтове еди къде си (видео)" ...
В последните няколко седмици забелязвам като спра на светофар, особено на първа линия, как пешеходците ме гледат и си коментират някви неща. Гледат ме все едно съм терорист направо! Питам се ние ли сме най-черните? Да не би тия с Есовиците и Кю седмиците които летят по булевардите със 100 и кусур са по-безопасни за движението? Или тези които спират по тротоарите? Или пък тези с неизправните газови уредби? Или пък тези, които "ги пускат" да минат преглед? А НСО? А мотористите които летят като куршуми със скорости, които повечето хора не могат да си представят? А тези които минават на червено? А пияните? А дрогираните? А тези които карат без книжка?! А синовете на еди кой си, дето като ги спрат викат "ти знаеш ли кой съм аз?"
Признавам си - на моменти и на мен ми се случва безобидно да изпързалям някой завой, особено когато съм сложил по-лоши гуми, но на кой от нас не се е случвало? Особено зимата... За каква опасност говориме тука? Нали докато я изпързаляш вдигаш 40-50 км и после трябва да я изправиш? И във всеки момент в който й върнеш газта колата буквално спира? Това по-опасно ли е от мотоциклетист, който изпреварва с 200 на зиг-заг между колите? Или от пиян шофьор? Аз досега не съм бил свидетел или участник (да чукна на дърво) в нито един фатален инцидент свързан с дрифт, че да ни наричат убийци. Направете справка в профи дрифт шампионатите колко смъртни случая има в дрифт кола, и после сравнете с WRC или Формула 1, Индикар, НАСКАР и т.н.
Не казвам че всички трябва да караме на дрифт по улиците! Не е правилно, но всеки си има глава на раменете и преценява ситуацията подходяща ли е или не за да подхлъзне колата! Писали са ми актове много пъти полицаите и съм си признавал, даже са ми казвали "евала че поне си честен и си признаваш"... Еми какво да кажа - "не, не се въртя на паркинга - газта ми пропадна..." ;) Това което искам да кажа е, че се създава усещането, че всичко е наред по нашите мили пътища само има едни лоши хора с БМВ-та които се опитват да избият населението... И това ме дразни!
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Сеп 2015, 17:24

Еми масово такива неща се заснемат и пускат... Кво да направят медиите. Е днес даваха некъв с М5 е60 да се върти по кръстовищата. Да го пита някой защо го прави и той не знае. Заради такива като него олицетворяват всички ни с олигофрени. Има и друга страна обаче - когато си разумен и имаш културно поведение другите водачи го забелязват и се кефят едва ли не. Наблюдавам го от доста време върху себе си (не прозчува нескромно :mhihi: ). Тъй че всеки да прави каквото сметне за добре. Имиджът на марката отдавна е наложен...

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от MadChicken » 25 Сеп 2015, 17:42

Не е проблема в медиите обаче, а в безумците с псевдо бегачките. Ще ме извинява част от БМВ обществото (културната), ама е те такива олигофрени няма! Комплекси ли избиват, проблеми с главата ли имат...
Как пък един път професионални шофьори не направиха някоя вселенска простотия, а основно пъпчасали тинейджъри/мега шматки се опитват да оборят законите на физиката. Пълен потрес...
Only dead fish follow the stream...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от Mollov » 25 Сеп 2015, 17:56

MadChicken написа:Комплекси ли избиват, проблеми с главата ли имат...


Да...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от c04 » 25 Сеп 2015, 18:16

Като цяло проблема не е в БМВ- тата, а в някой от шофьорите на БМВ :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 12.03.2014
Местоположение: Dü-Flan
Пол: Мъж
Кара: S63TUB44

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от jorsenbmw » 25 Сеп 2015, 18:19

Нормално е човек като се качи в скъпа кола да го обземе малко гяволъка.
Медиите....ако приемем че и форума е своего рода медия ,в галерията и на таз годишния събор има отредено почетно място на автомобилите на поне двама опасни субекти с лоши черни коли които лично познавам .Това действа и като поощрение и самочуствие за бъдещи ''изяви''.
Даже за единия имаше тема преди две седмици :mhihi: :mhihi: което допълнително стимулира лирическия аз.
Да даваш газ на скъпа кола на фона на общата мизерия е едно ,да караш ето така майсторски е съвсем друго.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от vicho » 25 Сеп 2015, 18:29

Dirty M5 driveR написа:Е днес даваха некъв с М5 е60 да се върти по кръстовищата. ...


Zendera :mhihi:

иначе по темата, и мен ме дразни, защото хората са достатъчно кухи парчета да хранят "марката", а не шофьорите :yes:

иначе:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5003389 - Голф 3 : 4-ма загинали
http://www.blitz.bg/news/article/363051 - сблъсък 2 баничарки, едната фирмена (партнер примерно) - 2-ма загинали
http://www.blitz.bg/news/article/362732 - ауди 80 - на 41 е бил без книжка, загива и ранява 5 деца (возещи се в колата)

гонката между двете коли от които едната блъсна няколко деца с колела извъградско, и онзи не беше с BMW

иначе ис-ката дрифтнала кръговото и край (полицията го хванА), а онзи другия на Ал. Малинов качи 3 метра ограда и пищяха 1 месец за това

дрифтаджиите, че не са прави - не са, ама инцидентите са далеч по-малко :idea:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от Stoqnov_1979 » 25 Сеп 2015, 18:33

Защо да го настройват медиите!? То в репортажа,който видях си беше баш бмв. Да беше дрифтил с москвич,щяха да покажат москвич. Ама нали в българия всеки със скъпа кола държи господ за тупурдаците. Ей го сега го казаха,бил автомобилен състезател,ама на видиш ли не бил той.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от doomy525 » 25 Сеп 2015, 18:41

Проблема е, че цените на е36-ците паднаха до толкова, че бай мангал си казва "за кво да карам голф като за тея пари мога си земЪ биемдабълю"..та от там идва масово проблема
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от (bubsa) » 25 Сеп 2015, 19:54

doomy525 написа:Проблема е, че цените на е36-ците паднаха до толкова, че бай мангал си казва "за кво да карам голф като за тея пари мога си земЪ биемдабълю"..та от там идва масово проблема

Абе аз бай мангаУ не съм го виждал да прави простотии с бмв :dunno: Почти винаги са дришльовци скоро изкарали книжка и превъзбудени,че са големи играчи.Даже повечето от тук сме минали по този път и благодарение на късмет или нещо друго сме се измъкнали сухи от водата :idea: Другия тип са си комплексари цял живот и не спират да наглеят и да правят бели по пътищата...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от kener » 25 Сеп 2015, 20:08

(bubsa) написа:
doomy525 написа:Проблема е, че цените на е36-ците паднаха до толкова, че бай мангал си казва "за кво да карам голф като за тея пари мога си земЪ биемдабълю"..та от там идва масово проблема

Абе аз бай мангаУ не съм го виждал да прави простотии с бмв :dunno: Почти винаги са дришльовци скоро изкарали книжка и превъзбудени,че са големи играчи.Даже повечето от тук сме минали по този път и благодарение на късмет или нещо друго сме се измъкнали сухи от водата :idea: Другия тип са си комплексари цял живот и не спират да наглеят и да правят бели по пътищата...

+1

Мангалите с БМВ не правят мизерии. Те го дават тежко-свалени стъкла, да се виждат ланците, силна музика. Проблема е там, че идиотите-джигити-рацери си купуват именно БМВ-та, защото с тях могат да правят лудории. Що не си земат опел или форд. К'во да правят с такава кола. Така че идиоти винаги ще има и докаато те избират БМВ за да правят простотии, славата на марката ще е такава.
40653

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от Cobb » 25 Сеп 2015, 20:21

Дидо, що се впечатляваш от такива работи...точно си го местя в другия крачол, че някой ме гледал мръсно на пешеходната...
Не мисля, че трябва да се впечатляваш от мнението на хора не способни да гледат и мислят трезво над нещата и вярващи на всичко, което са гледали по новините.
:bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от Doberman_vas » 25 Сеп 2015, 20:46

А колко са смешни като не могат да изпързалят задницата и се изшият в тротоара правейки обратен :)
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от bum_bum » 25 Сеп 2015, 21:26

BMW е синоним. Нормално е да се споменава марката когато е замесено в катастрофа. Същото е и с Порше и Ферари и т.н. все синоними на спортни коли и високи скорости. БМВ-тата са далеч по-масови и нормално да бъдат цитирани по-често.

Също както Мерцедес е синоним за луксозен автомобил. Утре ако някой го заподозрат в далавери и кара такава кола марката ще бъде спомената. Независимо, че може да е барутарник на 15 години.

Stahlblau написа:Признавам си - на моменти и на мен ми се случва безобидно да изпързалям някой завой, особено когато съм сложил по-лоши гуми, но на кой от нас не се е случвало? Особено зимата... За каква опасност говориме тука? Нали докато я изпързаляш вдигаш 40-50 км и после трябва да я изправиш?


Как решаваш дали е безобидно или "обидно" :mhihi: ? Утре един световен шампион по дрифт, който дрифти по състезанията със 150 може да реши, че е съвсем безобидно да си дрифти със 100 из града, защото с тази ниска за него скорост колата е под пълен контрол.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 19.12.2012
Местоположение: село Плевен
Пол: Мъж
Кара: сред идиоти.
Мечтае да кара: e31 850csi

Re: Настройват ли медиите населението срещу БМВ собственицит

Мнение от skipper » 25 Сеп 2015, 23:08

bum_bum написа:
Stahlblau написа:Признавам си - на моменти и на мен ми се случва безобидно да изпързалям някой завой, особено когато съм сложил по-лоши гуми, но на кой от нас не се е случвало? Особено зимата... За каква опасност говориме тука? Нали докато я изпързаляш вдигаш 40-50 км и после трябва да я изправиш?


Как решаваш дали е безобидно или "обидно" :mhihi: ? Утре един световен шампион по дрифт, който дрифти по състезанията със 150 може да реши, че е съвсем безобидно да си дрифти със 100 из града, защото с тази ниска за него скорост колата е под пълен контрол.

Дидо да кара със 100 из града няма как да стане :mhihi: От както сложи ББС-ките го раздава тежко с 50-60 :winky:
Oo (|||)(|||) oO
First law of electronics: "Every device is powered by the white smoke that resides within it, when the white smoke comes out, the device doesn't work anymore.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook