Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Alexius » 18 Яну 2017, 13:01

Браво! Поздравления за всички, положили усилия, за да отпадне тази безумна промяна.
BMW F25

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Powerslide » 18 Яну 2017, 15:08

Още не мога да повярвам , че вече ще е законно да си с предни тъмни стъкла ! Дори и да е до 30 % пак е добре :driving:
Обаче защо ми се струва , че ушевите пак ще се заяждат и ще създават проблеми докато всички научат новия закон.

Трябва да благодарим за поетата инициатива и последвалия успех в наша полза. :lalala:
А сега давайте да ходим да слагаме фолиото вече отпреде :mhihi:
Да поясня , че не всеки ще го направи с цел гъзария , примерно аз август месец се отървах от очилата и имам задължение да ходя със слънчеви дори и при най-малкото слънце
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от andy » 18 Яну 2017, 15:50

Май не сте запознати добре със приетия закон и в частност с правило 43 от ООН.

Всяка кола (освен ако не е 100 годишна) е с леко затъмнение на всичките стъкла. Челния и предните съм ги мерил със сертифициран уред преди повече от 3-4г. Няма как да сложите фолио освен ако не е напълно прозрачно, защото челното показва 75% пропускливост, а предните странични 70% пропускливост (визирам тях, защото всички други не подлежат на коментар според новия закон), което е точно по изискване на правило 43.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Владо » 18 Яну 2017, 16:56

Поздравления за всички, въвлечени в тази нелепа и неравна война с институции у нас :yes: ... Да постигнеш такива резултати у нас най-малко трябва да си будист, или черна нинджа...

Колегата по-горе май наистина избързва с тълкуването на ... съществуващите правила. Колкото до измерването на пропускливостта на стъклата, тя може да се извърши и с обикновен фото-апарат 8)


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от steeN » 18 Яну 2017, 20:46

Супер. Винаги се радвам като падат безсмислени ограничения, които превръщат обикновени хора в нарушители на закона.
Те и тези са прекално строги, но пак е нещо.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 8.08.2006
Кара: го из просото!
Детайли за колата: E46 330d

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Urt » 19 Яну 2017, 10:27

andy написа:Май не сте запознати добре със приетия закон и в частност с правило 43 от ООН.

Всяка кола (освен ако не е 100 годишна) е с леко затъмнение на всичките стъкла.


Това мисля, че не е вярно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от KPETEH » 20 Яну 2017, 15:16

Май си е баш така! Нека празнуващите като се освестат да кажат кво толко станало, че май нищо не е, или?! :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от steeN » 20 Яну 2017, 16:04

Глупости. 70% пропускливост няма как да е бяло стъкло.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от KPETEH » 20 Яну 2017, 16:43

ти на кое викаш бяло?! на е30-ката зеленото или кафявото или кое?!
Темата треа да почне от: Колко процента ви е пропускливостта на стъклата без фолио и после да се мисли за фолио, ма не така го разбират болшинството дето са на тъмни очила в метрото :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от steeN » 20 Яну 2017, 20:01

Зеленото или кафявото е екстра, не серийно. Новите имат по-тъмно фабрично от старите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 243
Регистриран на: 1.12.2011
Пол: Мъж
Кара: кво му падне...
Мечтае да кара: М6 G-power

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от jorko7120 » 21 Яну 2017, 22:26

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) Забранява се ограничаване на видимостта през челното, задното и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните странични врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
(3) (Нова - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) Намаляване прозрачността на стъклата по ал. 2 се допуска само в границите на стойностите, определени в Правило № 43 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации.


Аз да попитам това ли ще е крайния текст по въпроса или просто още не е актуализиран в lex.bg?
За Хелуин
Flash написа:Децата в Перник, като почукат на вратата на някой, вместо "номер или лакомство", казват "ракия или бой". :mhihi:


Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Kris » 22 Яну 2017, 17:09

jorko7120 написа:
Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) Забранява се ограничаване на видимостта през челното, задното и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните странични врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
(3) (Нова - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) Намаляване прозрачността на стъклата по ал. 2 се допуска само в границите на стойностите, определени в Правило № 43 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации.


Аз да попитам това ли ще е крайния текст по въпроса или просто още не е актуализиран в lex.bg?



Ако остане така, то на мен на предното стъкло видимостта ми е ограничена от няколко стикера: ГТП, ГО, винетка за зона и такава за пътуване извън село.

Това значи ли, че ще съм в нарушение?
Да ги махам ли?
Сами ли ще дойдат да ги махат?
:dunno: :dunno: :dunno:


P.S.
Знам, знам, просто не се стърпях.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от kiko » 22 Яну 2017, 19:35

steeN написа:Супер. Винаги се радвам като падат безсмислени ограничения, които превръщат обикновени хора в нарушители на закона.
Те и тези са прекално строги, но пак е нещо.

Тва за мен не са обикновенни хора,това са комплексари,неосъществени мутри или най просто казано селски тарикати.
Говорим за нинджите със затъмнени предни стъкла.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от In_Memoriam » 22 Яну 2017, 19:43

Напролет съм решил да ставам нинджа-селски тарикат :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от andy » 26 Яну 2017, 14:56

Apassionata написа:Малка, но всъщност ГОЛЯМА победа е това, за мен пък е... :mrgreen: още се усмихвам и МЕД, МЕД на душата, два пъти чупа задното тъкло на 46-цата и карам няколко дни с прозрачно, е адския дискомфорт, като гола, незащитена и наблюдавана се чувствах. А Законите в тая смотана държава трябва да са в полза на хората, на народа, а не да му създават проблеми, дискомфорт, неудобство, разправии и да му костват пари!

Благодарности още веднъж и тук на всички замесени, БМВ КЛУБА е сила голяма
! И много хора имат да черпят много, хихихи :bchug:
Благодарности и на човека, който точно когато бях подпалила най-много, включително и в съмнения, че ще стане, ми каза простичко: Имай малко ВЯРА!

Всичко е добре, когато свършва добре, годината стартира страхотно 8)


май не е : от друг форум цитат
Защо никой не осъзнава че кашата с чл 105 е пак същата. Тъпи ли са тия които правиха промените или правят нас на такива или аз не тълкувам правилно закона?
с ал. 1 се забранява затъмняването на всички прозорци
с ал 3 се разрешава но по правило 43, което автоматично ни забранява защото на всички коли прозорците са затъмнени както следва 25 предно (75% пропускливост) и 30 странични предни (70% пропускливост)

коя алинея има по голяма тежест 1, 2 или 3. Не разбирам как с едната алинея се забранява всичко , с другата се разрешава частично и с третата пак се забранява всичко.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook