Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от steeN » 20 Сеп 2017, 16:36

apexs написа:Вече 4 месеца съм с тъмни стъкла на 50% всички без челното и за момента няма проблем нито в България нито извън България. Нагряването в автомобила спря и е 100 пъти по-комфортно. Със сигурност затъмняването ще го правя и на следващите ми автомобили. :bchug:


сега ще следват 3 страници обяснения какъв си селяндур най-вероятно :lol:
100 км по-надолу... законно... тука си престъпник, ако не искаш да умираш от жега и да хващаш тен в колата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 26.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от sincheto » 20 Сеп 2017, 17:28

steeN написа:
apexs написа:Вече 4 месеца съм с тъмни стъкла на 50% всички без челното и за момента няма проблем нито в България нито извън България. Нагряването в автомобила спря и е 100 пъти по-комфортно. Със сигурност затъмняването ще го правя и на следващите ми автомобили. :bchug:


сега ще следват 3 страници обяснения какъв си селяндур най-вероятно :lol:
100 км по-надолу... законно... тука си престъпник, ако не искаш да умираш от жега и да хващаш тен в колата.


В някои държави е законно и смъртното наказание - да почнем тогава и тук да го прилагаме? :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от (bubsa) » 20 Сеп 2017, 17:45

Аз от много време карам със затъмнени стъкла на камионите и не съм имал проблеми до сега :D
Не е много по темата,но да ви предупредя да не стъпвате за тази услуга при Шарки фолио :no: Толкова аматьорски залепено фолио не съм си правил и аз никога :banghead: Прави ми го преди 2 дена и вече съм на кантар дали аз сам да не го махна,че не мога да го гледам вече.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от steeN » 20 Сеп 2017, 18:34

sincheto написа:В някои държави е законно и смъртното наказание - да почнем тогава и тук да го прилагаме? :winky:


Разбира се... все пак да си затъмниш стъклата е равносилно на това да убиеш човек. :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от host » 20 Сеп 2017, 18:50

Тука и тва не е проблем, карат си военни по магистралата като простаци, вадят си пистолети ... бранят майка България и нас оФците ... или ще ни застрелят ... което е по-лесно за тях

та тука правилата са за тия дето са балъци и прецакани, другит не ги касаят


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от steeN » 20 Сеп 2017, 19:13

Не ми е ясно кой точно ще пострада ако се разреши затъмняването на предните стъкла до някакъв процент.
Законите трябва да пазят хората(и тяхната собственост) от насилието на други хора или държавата... не да са някакъв инструмент за задоволяване на злобата или интересите на някой.

Така, че спазването на всички правила не е някакъв висш идеал... То и в Северна Корея има върховенство на закона :mhihi: Много по-голямо от тук.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от host » 20 Сеп 2017, 20:44

не разбра ;)

тука такива правила се приемат НЕ , защото допринасят с нещо за по-добрия и безопасен живот, а защото дават възможност за "цоцане"

"и ко прайм ся, с тия стъкла ако пишем лошо ще стане" ... нали се сещаш ;)

а междувременно куки, мутри и всякакви такива си карат ... щото реално със или без затъмнените стъкла като дигне палка трябва да спираш ... сваляш джама, даваш документите и готово ... та всичките им други фантазии са пълни глупости... но ние им ги позволяваме и те си ни стрижат ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от apexs » 20 Сеп 2017, 22:38

В темата единствения краен твърд противник е dextuar :D
Реално мсово хора даже не вярват, че колата е със затъмнени стъкла. Добро фолио и лек % на тониране освен плюсове не носи нищо друго. Също съм противник на 100% черните стъкла ! В много бели държави е разрешено, но в БГ трябва да е на обратно както в масата от неща.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от alekangg » 21 Сеп 2017, 6:30

Leon написа:В Гърция, Испания и Италия си затъмняват предните без проблем, но със сигурност има разрешен %. Прекалено тъмните стъкла пречат на видимостта в трафика и е неприятно, мен поне ме дразни.. Вече има доста качествени прозрачни видове фолио, които спират инфрачервените лъчи, така че има вариант за фолио, което да е законно.

В Испания не е разрешено.
Въпреки това има макар и рядко хора, които си слагат, но е на тяхна отговорност.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от terorero » 21 Сеп 2017, 8:18

Не бих си затъмнил умишлено предните стъкла, макар че по стечение на обстоятелствата едната ми кола я взех с такива. Много ме дразни обаче как конкретно този закон важи и уж се прилага само спрямо обикновените хора, а полицайчетата масово са си затъмнили всичките стъкла на личните си кошници дето карат. Ам нали са "колеги" явно при тях номера минава...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от BorislavB » 26 Мар 2018, 18:38

Колеги има ли някви промени за предните и челното стъкло,че тука един приятел ми каза,че предни странични вече е позволено да ги направиш пълен мрак ако искаш,а челния до някви проценти. Неможах да намеря инфо в интернет ако някой нещо е чувал да са променяли закона скоро?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Zubcho » 26 Мар 2018, 18:52

BorislavB написа:Колеги има ли някви промени за предните и челното стъкло,че тука един приятел ми каза,че предни странични вече е позволено да ги направиш пълен мрак ако искаш,а челния до някви проценти. Неможах да намеря инфо в интернет ако някой нещо е чувал да са променяли закона скоро?


Може при условие, че си:

А) Колега
В) Имаш мноооого пари и като те спрат за проверка имаш минимум 50лв в документите.

Промяна в закона няма. Ако искаш да ти спрат автомобила от движение, може да се пробваш с тъмни стъкла тип пълен мрак и на предните.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Мар 2018, 19:12

Този въпрос мине се не мине малко време и винаги се поставя въпроса във форума. :mhihi:
Разберете, че няма да ги позволят тия стъкла, пък ако ще и протести да има пред парламента някога специално за тях. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.04.2011
Пол: Мъж
Кара: e46 330CI '05
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от chucky » 26 Мар 2018, 20:22

Преди 2 дни го гледах по нова това. Според тях имаш ли странични огледала е позволено ,но не знам колко е вярно :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от r19 » 26 Мар 2018, 20:32

Забранено си е както винаги.
Просто няколко човека споделиха миналогодишен клип от новините и сега всички си мислят, че може.... :lol: :ok:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook