Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от nikola59 » 26 Яну 2017, 17:07

Всичко е наред - споко :D Пак от друг форум:
УКАЗ № 37
На основание чл. 98, т. 4 от Конституцията на Република България
ПОСТАНОВЯВАМ:
Да се обнародва в „Държавен вестник“ Законът за изменение и допълнение на Закона за движението по пътищата, приет от ХLІІI Народно събрание на 18 януари 2017 г.
Издаден в София на 20 януари 2017 г.
§ 1. В чл. 105 се правят следните изменения:
1. Алинея 2 се изменя така:
„(2) Ограничаване на видимостта, както и намаляване на прозрачността на стъкла, различни от челното и стъклата на предните странични врати, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.“

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от KPETEH » 27 Яну 2017, 16:44

наред е колкото да си е същото :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Club BMW » 01 Апр 2017, 10:39

Четох в друг форум, че след последните промени в ЗДвП има съставени актове за затъмняване на задното стъкло ...
Последна промяна Club BMW на 03 Апр 2017, 10:14, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Stuttgy » 02 Апр 2017, 9:46

А какво ще рече 95%-во фолио,пропуска 95% светлина или е абсолютен мрак в колата?

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Atanas328 » 03 Апр 2017, 1:00

Някой знае ли колко е глобата и таксата за пускане след като спрат колата от движение заради затъмнени предни стъкла.Днес ми се заяждаха ,предните са ми на 50 процента и не е много тъмно в колата, като им казах,че има правило до 77 процента извадиха закона и почнаха да четат и нареждат че нямам право никакво фолио да слагам.До последно се правиха на интересни накрая им дадох 40 лв, че щяха да ме оставят на пътя. В закона не мога да видя глоба за такова нещо ,само прочетох че преди е била 20 лв.трябва ли да имат светломер моля някой ако е наясно да обясни как да процедираме,или да го махам,че така всеки ден ще летят кинти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от steeN » 03 Апр 2017, 9:30

заради тия тъпизми, поне ще има хляб за адвокатите...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Dextuar » 03 Апр 2017, 9:33

Стига с тея тъпи фолиа! Цъкайте си задното и задните странични и няма да имате грижи. Дано започнат да следят и за халогени, както в момента за фолиа, че си е еба*о майката вече и от китайски ксенон в халогени :ranting:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Club BMW » 03 Апр 2017, 10:25

Органите, които осъществяват "контрол" ги боли, кой с какво фолио е, с колко кара, какво си е сложил да свети ... 40-те лв. на Atanas328 показват как работи системата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Stuttgy » 03 Апр 2017, 10:43

Така работи системата,защото има кой да дава.

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Club BMW » 03 Апр 2017, 14:18

Аз съм на обратното мнение, че проблема е в тези, които взимат, а те са 99%.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от alozavar » 03 Апр 2017, 15:51

Как па на мен някой не ми е взел нещо насила до момента от тия 99%, които са "проблема" :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Atanas328 » 03 Апр 2017, 15:56

Moмчета ,не става въпрос как работи системата , и кой с какво кара , всеки си преценя как . Попитах някой да ли е по запознат със закона в детайли и дали е минал през това наказание , защото в темата може да се прочете ,че имаме право на някакъв процент затъмнение с фолио ,спрямо споразумението и промените в новия закон от януари , но излиза ,че нищо не се е променило отпреди години , на старото ми бмв бях с затъмнени предни и на вечер ме спираха по 3 пъти ,направо обръщаха патрулките по мен и за около седмица след като си бях взел колата ме спряха общо над 20 пъти - сигурно дадох 200 лева на ушев и го махнах фолиото естествено . Сегашната кола и сложих фолио на 50 процента след като разбрах ,за това ново правило ,4 години карам с нормални прозорци ,не ме разбирайте погрешно ,че искам да нарушавам закона , просто тук пише едни неща ,а се оказва ,че при срещата с ушев ,те си действат по старому. И за това питам имат ли право и ако спрат колата ,после какво следва :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от AGT » 03 Апр 2017, 19:23

Имаш право да затъмняваш САМО задни странични ( при наличие на странични огледала ) и задно панорамно ! Всичко друго подлежи на санкции !!!
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от apexs » 03 Юни 2017, 17:47

В крайна сметка и много писане, какво е положението ? В цял свят е нещо нормално, само в България, както винаги сме на обратно ...
Тази седмица съм решил да затъмня цялата на 50% без челното стъкло, поеже черен автомобил и тези температури жегата е сериозна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Dextuar » 07 Юни 2017, 6:25

apexs написа:В крайна сметка и много писане, какво е положението ? В цял свят е нещо нормално, само в България, както винаги сме на обратно ...
Тази седмица съм решил да затъмня цялата на 50% без челното стъкло, поеже черен автомобил и тези температури жегата е сериозна.

Не си единствения с черен автомобил, а и климатик/климатроник имаш, нали? :winky: И къде по цял свят е позволено Гошо да ти лепи някакви фолиа на предните стъкла с 0% пропускливост? Айде стига глупости!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook