Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от steeN » 11 Яну 2017, 11:12

А напълно прозрачно фолио за UV защита става ли?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от dan-dam » 11 Яну 2017, 11:29

Мен като ме спряха и взеха да се заяждат им казах, че е с фабрично затъмнени предни стъкла. И ми отговориха, че в талона пишело Даниел еди кой си, а не мвр или нсо и не ги интересува дали е фабрично или не.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Club BMW » 11 Яну 2017, 11:42

Демирев написа:Аз ли се бъркам или....?! Както над мен написаха заводското "затъмнение" е зеленикаво - напълно прозрачно и няма нищо общо с черното.

Тоест за пътния полицай може да бъде съвсем лесно и законът да бъде много просто описано.
- Всякакъв вид фолио в черно-кафяво-лилаво-бяло и.т.н. да бъде забранено.
Разрешено само зеленикавото-прозрачно фабрично матиране.


Демирев, то заради такива разсъждения чул-недочул, тоз рекъл онзи казъл - абсурдите са факт! Тук няма значение оттенък на цвета, а светлопропускливост на стъклата.

Във връзка със срещата...

Аз бих попитал Бойко Рановски. На какво основание висши представители на различни институции, ... се возят в автомобили с тъмни стъкла, без да бъдат преследвани от закона?

На Настимир Ананиев мога да му кажа, че преди да започне да си играе със законите е хубаво да влезне в сайта на "Автомобилна администрация - Министерски съвет" и да обърне внимание на факта, че Правило №43 не е актуализирано.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от bum_bum » 11 Яну 2017, 12:23

Демирев написа:Аз ли се бъркам или....?! Както над мен написаха заводското "затъмнение" е зеленикаво - напълно прозрачно и няма нищо общо с черното.

Тоест за пътния полицай може да бъде съвсем лесно и законът да бъде много просто описано.
- Всякакъв вид фолио в черно-кафяво-лилаво-бяло и.т.н. да бъде забранено.
Разрешено само зеленикавото-прозрачно фабрично матиране.


На по-новите е черно, а на по-старите е зеленикаво. Или поне аз съм с такова някакво впечатление. Както аз разбирам написаното- ако го затъмняваш ти имаш право да затъмниш до някакъв определен процент. Ако си е затъмнено от завода не е твоя работа.

А не ви ли изглежда грозно кола затъмнена само на задните прозорци?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от laviatan » 11 Яну 2017, 12:35

На "баниците"примерно съм затъмнил задните и страничните не за "дизайн" или нещо от този род :mhihi: . Като е натъпкана колата с черколяци и е паркираш някъде и се вижда всичко - ако случайно мине "бай мангал" - сещате се какво ще стане :mhihi:

Варианта е да купи вече човек такава примерно без задно и странични задни стъкла /тъй наречената баница "кутия"/ - и какво ще ми каже тогава "ушевия" много ми е интересно ...
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Leon » 11 Яну 2017, 12:47

bum_bum написа:
Демирев написа:Аз ли се бъркам или....?! Както над мен написаха заводското "затъмнение" е зеленикаво - напълно прозрачно и няма нищо общо с черното.

Тоест за пътния полицай може да бъде съвсем лесно и законът да бъде много просто описано.
- Всякакъв вид фолио в черно-кафяво-лилаво-бяло и.т.н. да бъде забранено.
Разрешено само зеленикавото-прозрачно фабрично матиране.


На по-новите е черно, а на по-старите е зеленикаво. Или поне аз съм с такова някакво впечатление. Както аз разбирам написаното- ако го затъмняваш ти имаш право да затъмниш до някакъв определен процент. Ако си е затъмнено от завода не е твоя работа.

А не ви ли изглежда грозно кола затъмнена само на задните прозорци?

Ако е голям контраста, е грозно. При мен не е голям, изглежда добре, а температурата лятото е осезаемо по-ниска и не се сварява мозъка на хората отзад на дълъг път като напече. Даже ще сложа прозрачно с УВ защита и на предните врати, има огромен ефект фолиото, особено като са кожени седалките. На 1-та задните са затъмнени фабрично - пак не е грозно и ефекта лятото е осезаем. Но там и предните не са напълно прозрачни.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от laviatan » 11 Яну 2017, 12:53

Сега се сещам - джипа е с екстра " Individual Sun Protection Glazing " по рама и стъклата са си тъмнички - особено си личи в някои части на денонощието . Сега трябва нон стоп разпечатка на екстрите ли да си нося ? :mhihi:
Последна промяна laviatan на 11 Яну 2017, 13:03, променена общо 1 път
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от hell's angel » 11 Яну 2017, 13:02

steeN написа:А напълно прозрачно фолио за UV защита става ли?

Става. Всичките рентали, които сме ползвали по жегите, си идват с такова и екстра си върши работата.
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Батман » 11 Яну 2017, 13:08

laviatan написа:Сега се сещам - джипа е с екстра " Individual Sun Protection Glazing " по рама и стъклата са си тъмнички - особено си личи в някои части на денонощието . Сега трябва нон стоп разпечатка на екстрите ли да си нося ? :mhihi:



Допълвам:
358 Climate Comfort Windscreen
+ double glazing съм срещал..
Последна промяна Батман на 11 Яну 2017, 14:25, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Dextuar » 11 Яну 2017, 13:26

Ето така го водят при мен

Код: Избери целия код
358   Climate Comfort Windscreen   Klimakomfort-frontscheibe
761   Individual Sun Protection Glazing   Individual Sonnenschutzverglasung

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от dan-dam » 11 Яну 2017, 13:27

И при мен е 761, но мисля, че то се отнася само за задните странични прозорци.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от skoti79 » 13 Яну 2017, 16:10

Не е приета наредбата за стъклата, остава си както беше до сега !
Всички баТки да се успокоят :D

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Kroki » 13 Яну 2017, 16:33

Вече може и предните странични и челните на 30%. Поне това гледах че Шарки Фолио обсъждаха.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Club BMW » 14 Яну 2017, 0:14

" В крайна сметка след днешното гласуване, чл. 105 се коригира по следния начин:

“Създава се нов §1

§1. В чл. 105 се правят следните изменения

1. Ал. 2 се изменя така:

“(2) Ограничаване на видимостта и намаляване на прозрачността на стъкла различни от челното и стъклата на предните странични врати, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила”

2. В ал. (3) думите “ал.2” се заменят с “ал.1”"

източник: riders.live

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: Тъмни предни стъкла - вече позволено?!

Мнение от Apassionata » 18 Яну 2017, 7:14

Да внеса малко яснота какво се случи миналата седмица с тоя Закон :lalala: . Като един от участниците в промната му и със сигурност човека дето подпали СВЕ за това :mhihi: :ok: :lalala:

Първо приятел, който бяха спряли от движение за тъмни предни стъкла ми каза, че ченге му споделило, че след 21-ви вече всички тъмни прозорци ще са забранени, излизал нов Закон и щели да ни скъсват по улиците. Общо взето му се изсмях и казах, че е абсруд да стане това, сигурно ченгето не е разбрало нещо, чел недочел. Да, ама на страницата на една фирма, поставяща фолио бяха пуснали формулировката на новия Закон, която като помислиш малко гласеше НИКАКВА затъмненост на предните и задното и задни странични по правило 43, което е до 70% пропускливост, което си е аквариум :ranting: :bang: ... Направо не можех да повярвам :shock: , търсих стария Закон, намерих промяната в държавен вестник от края на декември, ДА, ама не, истина се оказа :banghead: . Пепи от ПТП дизайн, партньор на Клуба, поставящ и фолио, видял публикацията и ми звънна, викам Пепи кво праите сега вие бе, от кога се знае, що не казвате, а съм БЯСНАА, вика "Това го знаем отдавна в бранша някои, но мълчим, да видим кво ще стане и да за не гумим клиенти. С Любо от Лумар направихме репортаж с проблема по България Еър, утре ще участва и в предаванто на Милен Цветкв, гледай го." И минава предаването https://nova.bg/news/view/2017/01/07/17 ... %82%D0%B5/
Аз подпалих още повече, и се почна звънене напред-назад, какво можем да направим Клуба, очевидно беше, че Закона е ТЪП, Ананиев не е в час, такава забрана се въвежда за първи път в държава в Европа, изключение прави само Португалия, която я е въвела и после са я осъдили /после намерих и номера и делото/, взех телефона на Любомир Дуриданов и му се обадих, поговорихме малко, как може да се действа, идеята беше да се стигне до максимално много медии, за да се разгласи тая промяна, още много малко хора знаеха. И понеже НИЕ сме си медия, ахаххаха, фейсбук е голяма сила, пуснах едни пост протестен на страницата на Клуба шернато предаването, официално несъгласие със Закона, като противоречив и неприемлив и т.н, пълно съдействие на г-н Дуриданов с цел широк медиен отзвук и предизвикване по всякакви начини обществен протест и натиск за промяна. И се започна шерването, навсякъде, по групи, страници, хора и т.н, за няколко часа достигна 30000 души, сега е почти 60000. А понеже съм си говорила преди време на ЛС с Ананиев за гонки, писти и т.н, бях много изненадана от реакцията му сега, изглежаше ми отворен и прогресивно мислещ човек, не можех да разбера защо е прокаран тоя Закон. И хайде публикацията на Клуба на страницата му, да си чете, да мислли, да види кво са сътворили. Започна се "хайде да излизаме на улицата", "протести ще се правят, няма как", имаше вече и подписка, хората започнаха да му пишат и на ЛС, кои културно да го убеждават, че закона е пълен шит, и като смисъл, и като формулировка, кои не толкова културно да ги наричат "шайка неграмотници", да му искат "оставка" и т.н. Аз наистина вече бях готова да изкарам на улицата всички БМВ-та на света :driving: , то у тоя кучи студ и сняг не знам колко ще са :mhihi: В неделя вечерта като излезе тая публикация започнах да търся контакти и с другите авто Клубове, вече бях говорила с Ауди и т.н. И каква приятна изненадаа :lalala: - понеделник сутринта рано-рано каква новина, от Транспорната Комисия от Народното Сбрание звъннали в офиса на Клуба, да ни поканят на среща и искали координати на Дуриданов, ако ги имаме, да поканят и него, хехехе... Та събрахме наши представители, сутринта преди срещата спявка в офиса на Клуба - Ацалов, член на УС, Сашо Цветков, бивш член на УС, сега пишещ за Автобилд, Пепи от ППТ Дизайн, Любо от Лумар и тоз от Булфолио, във вторник двучасова среща с Ананиев и шефа на КАТ, яката борба и убеждаване...Юрист да се напише нова промяна. Не им е било много леко, особено първия час - на нож, после някой пуснал няква закачка, разхилили се и тръгнали нещата...
НС.jpg

http://topgear.bg/?go=article&p=detail& ... leId=11930
На другия ден разговори и с Цялата Транспортна комисия, пълно съгласие от всички, обещаха да направят всичко възможно да внесат промените за гласуване в Пленарната зала в следващите дни.
И кога мина на гласуване, в петък беше, хехе, такава радост и удовлетворение не бях изпитвала отдавна, заклевам се! http://topgear.bg/?go=article&p=detail& ... leId=11944
За ПОБЕДАТА бърза Сбирка в гаража на Пепи, момчето в дясно е Пламен Проданов, този, който пръв пусна на страницата си новия закон преди Милен Цветков
За победата!.jpg

Новите промени ще бъдат публикувани в Държавен вестник максимално бързо, като има уговорка с КАТ да няма никакви санкции по старата промяна... А ЗАЩО беше направена тая ПРОМЯНА, пълна Забрана... Доста си блъсках главата, от разговори с представителя на Лумар, които е имал лична среща и с Ананиев, и с адаша от КАТ, накрая стигнахме до извода, въпреки че са казали едва ли не, че грешката е техническа, промяната е недоглеждане, недомисляне, кофти формулировка, нещо европейско да въведем, пък правило 43 се отнасяло за еди кво си... Промените в Закона са предложени от КАТ, КАТ вече са оборудвани с уреди за измерване на пропускливостта, случайни неща няма в тая държава, квото и да ти говорят, знай, че винаги става въпрос за пари, грозна история :bang: ... Представете си при 3млн и 200 хиляди коли по улиците, колко от тях за затъмнени отзад и кво щеше да стане при проверки, особено ако направят акция, а те сигурно щяха да направят, при такав възможност за подкупи. Хората няма да искат да си свалят фолиото, ще валят 20-50 левки, и така докато им писне на хората и отидат да свалят фолиото, прецакани реотани, опашки в КАТ, канали, пари за спиране от движение и ... ЧУДООО... Последния влак хванахме и беше наистина цяло чудо тоя промяна, тез законотворците си заминават, ще има ново Народно Събрание, нова Транспортна комисия, сигурно нов Председател /той не е дупутат, а несависим експерт/, пак убеждения, ходи промени Закон, братче, най-рано за нова промяна на ЗДВП можело да се говори в началото на 2018-а, да се говори, да се обсъжда, тая поседната промяна се точи не знам колко вече, 2 години ли, докато се обсъди и гласува, значи някъде 2019-а, смятайте до тогава кво щеше да е...

Малка, но всъщност ГОЛЯМА победа е това, за мен пък е... :mrgreen: още се усмихвам и МЕД, МЕД на душата, два пъти чупа задното тъкло на 46-цата и карам няколко дни с прозрачно, е адския дискомфорт, като гола, незащитена и наблюдавана се чувствах. А Законите в тая смотана държава трябва да са в полза на хората, на народа, а не да му създават проблеми, дискомфорт, неудобство, разправии и да му костват пари!

Благодарности още веднъж и тук на всички замесени, БМВ КЛУБА е сила голяма
! И много хора имат да черпят много, хихихи :bchug:
Благодарности и на човека, който точно когато бях подпалила най-много, включително и в съмнения, че ще стане, ми каза простичко: Имай малко ВЯРА!
---------------------------------------------------------------------------------------------
75.jpg


МАЛКО ИНФО ОТ ПЪРВА РЪКА за уредите, меренето и т.н, в четвъртък който иска да идва на ОМВ Бояна, ще се мери безплатно ;)

Във връзка с промените в ЗДВП, които инициирахме и постигнахме /ЙЕС!!!/, касаещи тъмните стъкла, в ЧЕТВЪРТЪК, 20.00ч, на седмичната сбирка на ОМВ Бояна организираме за всички членове на БМВ Клуб България безплатно измерване на пропускливостта. То ще се извърши от нашите партньори ППТ Дизайн - Petar Todorov с уред, любезно предоставен от Любомир Дуриданов, представител на Лумар за България. Двамата ще отговарят и на въпроси, свързани със специфики в тонирането и фолирането на вашите прозорци.

И за да им спестим едни и същи въпроси от различни хора, както и за да информираме по-широко БМВ феновете, за да са подготвени при проверки, ще напишем малко подробности тук:
- Новият закон влиза в сила от 21.01, ще гласи - челно и предни странични стъкла по Европейско правило 43, а именно - челно до 75% пропускливост и предни странични стъкла - до 70%. Задни без ограничения.
- Няма такова нещо като "заводски затъмнени" стъкла, колите с тонирани стъкла се поръчват или от директен купувач, или от местния Дилър, който е преценил какви да поръча, за да продава по-добре и завода ги изпълнява. Да, пак са заводски, но са изрично поръчани такива и може да са с различна тонировка. Би трябвало в Европа всички предни стъкла да са излезли по това правило, по което вече ще се санкционира и у нас.
- Уредът се нарича лазерен спектрометър, американски е и е сертифициран в щатска лаборатория. Самокалибрира се в момента на замерването, тоест мери 100% пропускливост. Тоест няма значение на каква светлина се мери, денем, нощем или докато вали. Този е с магнит и се закрепя от двете страни на стъклото, има уреди и с кука, която се закача за стъклото, но там идва и въпроса, че те не могат да измерят челното и задното стъкло. Шефа на КАТ в разговор е потвърдил, че вече всички патрулки са оборудвани със светломери и е обещал , че прошки за стойности над допустимите няма да има. Не знаем какви са уредите.
- Нещо ВАЖНО, защото много хора се заблуждават. Уредът може да мери и в двете посоки, според това как се постави, отвътре навън или отвън на вътре. Но пропускливостта и стойностите, които ще покаже са ЕДНАКВИ, тоест няма значение как се мери. А защо тогава отвътре навън се вижда, а обратно не, ще ви обясним в четвъртък :D :D :D
- Измерихме предните стъкла на две 46-ци, купе и седан. На купето - предни всички само с тонировка - 75%, на седана, някое от предните без тонировка и с фолио - 72%. Налага се извода, че на око ако не си професионалист е трудно да прецениш колко са ти процентите на стъкло без фолио, както и, че не трябва да разчиташ, че като на един модел е измерена една стойност, на друга кола от същия модел ще е същата стойност. Вероятно, без да го твърдим със сигурност, както купетата принципно са са с повече екстри, така и стъклата им са тонирани - с повече проценти или на повече модели. СУМАРНО - без фолио и със фолио пропускливостта трябва да е в приетите граници!
- Не знаем къде другаде има подобни светломери, доколкото имаме инфо може би много/всички фирми, които поставят фолио, не притежават. Очевидно скоро ще трябва да се снабдят, защото това е начина да се предлагат варианти на клиента, слагаш парче фолио, мериш колко е общо /стъклото със фолиото/, казваш и клиента преценява какво да си сложи. Колкото до това дали този уред ще мери еднакво с тези на полицаите... би трябвало да има много нисък процент разлика, има си лаборатории и сертификати за тази работа.
Почвайте да учите :P

Всичко е добре, когато свършва добре, годината стартира страхотно 8)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TheDriver

Последни теми
Facebook