Избор на зъбен душ (иригатор)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от © » 29 Сеп 2015, 8:37

Много питания - никакъв отговор, но ние не се отказваме. Това нещо като лична вещ ли се купува т.е. като четка за зъби и всеки си го ползва или може лесно да се сменят накрайници и да се ползва от повече от един човек?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от sambeto » 29 Сеп 2015, 9:50

© написа:Много питания - никакъв отговор, но ние не се отказваме. Това нещо като лична вещ ли се купува т.е. като четка за зъби и всеки си го ползва или може лесно да се сменят накрайници и да се ползва от повече от един човек?


Така, ще се опитам да обясня.
Уреда се купува като за цялото семейство. Този на Oral B MD18/20 дето съм показал, че съм си купил има в комплекта 4 накрайника. Демек може да се ползва от 4 човека. Един накрайник е хубаво да се сменя на около 6 месеца. Цената за 1 брой накрайник е около 6-7 лева грубо.
Използва се един път на ден, след измиване на зъбите вечер. Продължителността на използването му е около 2-3 минути. Напълно нормално е венците да кървят при използването му, и това не е никакъв повод за притеснение. С течение на времето възпалението на венците ще намалява до пълното спиране на кървенето.
Желателно е уреда да е на ток, така се спестяват евентуални проблеми с батерията, а и самото налягане и самото моторче е по силно при уреда на ток.
Разликата между фирмата Waterpik и другите фирми е следната, Waterpik се водят малко като фирмата измислила и приложила първи технологията за зъбните душове. Предполага се, че са малко по напред като цяло спрямо другите фирми. Недостатъка за нас е, че предлаганите в България модели са стари. Може да си купите по новите и хубави модели от чужбина, но остава въпроса и евентуални проблеми с гаранцията.
Ако сте готови да рискувате купувате примерно това:
http://www.amazon.co.uk/dp/B00FJXHC72?psc=1

Другия вариант е това което съм си купил аз, и съм много доволен:
http://www.technopolis.bg/bg/Dental-care/Dental-care-ORAL-B-MD-18-MD-20/p/835411

Надявам се да съм отговорил както трябва. Ако нещо някой го интересува друго - питайте :P

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от © » 29 Сеп 2015, 15:03

Доста изчерпателно, благодаря. Щом може да се ползва от повече хора това доста улеснява нещата.
В технополис ли ги породават и резервните накрайници за втория модел?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от sambeto » 29 Сеп 2015, 15:10

© написа:Доста изчерпателно, благодаря. Щом може да се ползва от повече хора това доста улеснява нещата.
В технополис ли ги породават и резервните накрайници за втория модел?


Да, имат ги в Технополис, има ги и в Техномаркет. Дори и да не са публикувани в сайта, аз лично ги видях на място :P

п.с. сега погледнах - 4 броя накрайника за Oral B в Технополис струват 21.50 лв с ДДС :angel:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от Zagy » 29 Сеп 2015, 17:58

А тия иригатори, които се монтират на батерията на мивката/душа? Някой знае ли нещо за тях?
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от sambeto » 30 Сеп 2015, 8:06

Zagy написа:А тия иригатори, които се монтират на батерията на мивката/душа? Някой знае ли нещо за тях?


Аз малко се интересувах, гледах клипове, обикновено привличат с това, че цената им е около 20-25 лева....по добре недей според мене :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 21.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E90 320d, вече Mercedes C320 CDI

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от IceMan_SF » 30 Сеп 2015, 8:40

kiko написа:И аз да попитам..с тая пароструйка всеки ден ли се иригирате :mhihi: и ако да,по колко време?

Да, всяка вечер. Резервоарчето му е 600 мл, пълня го да кажем на 500 мл и го изразходвам до край или почти до край. Като време не знам колко е, може би към 2 мин някъде.

c04 написа:А аз да попитам това нещо не разкървавява ли венците... Аз като ги мия малко по "старателно" с четката тук там пуска, а с това нещо... :dunno:

При мен първите 3-4 пъти като го ползвах ги разкървавяше малко. След това не съм имал проблеми.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10393
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от Leon » 30 Сеп 2015, 10:46

Аз се метнах на това: http://www.technopolis.bg/bg/Dental-car ... 5/p/831812

Знам, че не е най-добрият вариант, но е на батерии и компактно, което са две много важни качества в моя бит :mhihi: Не съм го тествал още, надявам се да не е разочарование...
Never mistake motion for action...

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от © » 30 Сеп 2015, 12:42

Поне панасоник не вярвам да се излага с батериите като waterpik

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от sambeto » 30 Сеп 2015, 14:04

Leon написа:Аз се метнах на това: http://www.technopolis.bg/bg/Dental-car ... 5/p/831812

Знам, че не е най-добрият вариант, но е на батерии и компактно, което са две много важни качества в моя бит :mhihi: Не съм го тествал още, надявам се да не е разочарование...


И аз го бях загледал в Технополис тоя модел. Нямаха аксесоари за него и не знаеха кога ще получат, може би защото е нов модел. Иначе от информацията в интернет....може и да си е доста прилично ;)
Тия дето купуват модела на Oral B да знаят, че самия накрайник може да се настройва. Един път да пръска с единична струя, а другия вариант е като душ с кръгово движение на водата като примесва и въздух :idea:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от spower » 01 Окт 2015, 8:25

Leon написа:Аз се метнах на това: http://www.technopolis.bg/bg/Dental-car ... 5/p/831812

Знам, че не е най-добрият вариант, но е на батерии и компактно, което са две много важни качества в моя бит :mhihi: Не съм го тествал още, надявам се да не е разочарование...

Сподели като го изпробваш, че и при мен е проблем липсата на контакт в банята, а все си мисля, че би било по удачно зъбната пароструйка да на батерии, отделно и като пътуваш по почивки, може да се носи.
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от magareto_yori » 02 Окт 2015, 9:00

аз купих тоя на орал Б от чисто любопитство и установих,че няма нищо по добро от подходящ конец за зъби.явно при моите зъби струята не е достатъчно силна,за да изкара останалата храна из между зъбите. един глас от мен за добрия стар конец :D
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от sambeto » 02 Окт 2015, 9:07

magareto_yori написа:аз купих тоя на орал Б от чисто любопитство и установих,че няма нищо по добро от подходящ конец за зъби.явно при моите зъби струята не е достатъчно силна,за да изкара останалата храна из между зъбите. един глас от мен за добрия стар конец :D


Използвай 6-7 дена и после ще говорим пак. И при мене беше такова усещането в началото, че е слабо, че не върши работа и т.н. :mrgreen:
п.с. говоря за 5-та степен на впръскване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от alekangg » 02 Окт 2015, 10:16

Не съм виждал в действие душ с батерии, но все си мисля, че няма как да има същото налягане и струя както тези на ток. Най-малкото, ако го направят еднакъв, ще заминава батерията много бързо.
С уотърпика, дори към кътниците едвам издържам на 10-та позиция. Всичко излиза с лекота. Аз нямам разстояния между зъбите и точно между кътниците не виждам как може да се изчисти с конец. Визирам най-долу в основите им, а там се събира най-вече храна.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от spower » 13 Окт 2015, 15:57

Взех си този душ на панасоник за 99лв http://www.technopolis.bg/bg/Dental-car ... 5/p/831812 с три степени е на батерии. На най-силната степен успя да ми прокърви венците. Доволен съм, като недостатък мога да споделя, че бързо свършва водата от резервоарчето и за едно миене пълня по 3 пъти. С два накрайника е в комплекта и зарядно. Идеята беше да не е с кабел.
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook