Избор на зъбен душ (иригатор)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от alekangg » 02 Сеп 2015, 15:55

Ще излезе, че това чудо на техниката е почти непознато из България.
Купувайте и ще се родите, нещо което не струва много, а е много полезно и с видим ефект.
За избелване абсурд, просто намалява в пъти плаката, като се използва редовно, както и сериозни количества храна от между и около кътниците.
Най-интересно е първите пъти, когато си мислите, че сте си измили зъбите и видите какво започва да излиза.
Без реглаж на налягането ще е много тегаво

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 21.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E90 320d, вече Mercedes C320 CDI

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от IceMan_SF » 03 Сеп 2015, 13:35

Аз преди малко си купих това: http://www.technomarket.bg/products/090 ... 525-20-545

2 в 1

Довечера мисля да ги изпробвам и ще споделя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 27.07.2010
Пол: Мъж
Кара: лимузина

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от bat_gosho » 03 Сеп 2015, 13:57

Като зъболекар аз също бих препоръчал който има възможност да си го закупи.Това е инвестиция,която се изплаща в бъдеще.Конвенционалната четка не може да почисти зъбите,особено междузъбните пространства,както този апарат може.А това са местата,където при възрастни пациенти най-често се наблюдават кариозни изменения и техните усложнения. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 21.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E90 320d, вече Mercedes C320 CDI

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от IceMan_SF » 04 Сеп 2015, 15:17

Така, значи снощи пробвах душа, четката не можах, защото трябваше да се зарежда.

Та първото ми впечатление от душа е доста позитивно - почисти навсякъде, изпаднаха някои неща, които не подозирах, че са ми в устата :mhihi: и след това имах чувство за свежест и чистота. Резервоарчето му е 600 мл, напълних го над половината с нормална вода и вода за уста (смесих ги) и почти всичкото количество се изразходва. Има 5 степени за силата на струята, в началото започнах от най-слабата, но ми се стори недостатъчна и постепенно вдигнах до 4-та. Единственият ми проблем засега е, че нямам контакт в банята, а това нещо трябва да е постоянно включено в мрежата, та ще трябва да мисля някакво решение.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от alekangg » 04 Сеп 2015, 16:11

:D :D :D Така е, стряскаш се в първия момент, като видиш какво излиза от устата ти.
Това с контактите в банята е голям идиотизъм, просто до скоро нямаше такива по БДС...След като се върнах във Варна, трябваше да пускам удължели и пр... Много малко бани имат контакти в Бг.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от sambeto » 06 Сеп 2015, 16:17

Момци, значи днеска от Технополис купих за 135 лева това:
Изображение

Съответно веднага се надупих в банята да го пробвам.
Ефекта "УААААУУ" е налице, направо ти разбива зъби, венци, под зъби, над зъби, под венци, над венци.....усещането после в устата е различно много. Излязоха неща дето с четка и конец няма как да излязат. Някак си е по леко на венците, зъбите....де да знам как да го опиша.
Значи аз си мия зъбите първо с електрическа четка, после с зъбния душ, и после си жабуркам устата с някаква вода за уста.
Препоръчвам така, понеже ако сложите вода за уста в самия уред, после трябва задължително хубаво да се измие и промие уреда.
Ако някой реши да си купува и четка и душ, най добре е да си вземете комплекта на Oral B дето колегата е дал по нагоре.
Вече ако сте патрони взимате такъв комплект ама на Philips. Той струва към 350-400 лева. Там обаче четката май е ултразвукова, и зъбния душ е на малко по различна технология.
В предвид това, че имам лесно възпаляващи се и проблемни венци, това е една най хубавите ми покупки въобще! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: магистратура

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от vladi_totev » 09 Сеп 2015, 9:04

Здравейте,
понеже и аз взех да се оглеждам за такава машинка съм се спрял на http://www.amazon.de/WATERPIK-Flosser-Munddusche-Zahnreinigung-Aufs%C3%A4tze/dp/B0021Z8L4Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1441782100&sr=8-1&keywords=WaterPik+Ultra+Water+Flosser
и като гледам в амазона предлагат и течност за душа:
http://www.amazon.de/Redesept-Entkalken-Reinigen-Desinfizieren-Pulver/dp/B00KTGH6FC/ref=pd_bxgy_364_img_y
Мисля да ги поръчам и двете да видя как ще е .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от alekangg » 09 Сеп 2015, 11:50

Моя е такъв, но както се написа, не е много добре да се наливат разни неща във водата. Ако все пак се наливат, трябва да го плакнеш добре след това. Достатъчно е с вода и след това да се използва вода за уста.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от gromovich » 27 Сеп 2015, 17:29

Днес и аз се сдобих с този модел www.technopolis.bg/bg/Dental-care/Denta ... 0/p/835411

На първо четене мога да споделя, че след използването на душа усещането за чистота на зъбите е друго т.е. като след използването на качествена паста за зъби. Зъбите направо "скърцат" от чистота и това е без преди това да съм използвал паста и четка за зъби.
Друго което ми хареса е, че си има поставка за стена и не пречи примерно на мивката отгоре.

За тези които все още се двоумят могат да погледнат на сайта на технополис - при закупуването на душа онлайн цената е 115 лв.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от vlad0 » 28 Сеп 2015, 0:12

каква е разликата с тези които са за 240лв? В смисъл това е два пъти по-евтино?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от gromovich » 28 Сеп 2015, 5:53

vlad0 написа:каква е разликата с тези които са за 240лв? В смисъл това е два пъти по-евтино?


По-скъпите са 2в1 т.е. имат и ел четка за зъби

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от Doberman_vas » 28 Сеп 2015, 12:06

vladi_totev написа:Здравейте,
понеже и аз взех да се оглеждам за такава машинка съм се спрял на http://www.amazon.de/WATERPIK-Flosser-Munddusche-Zahnreinigung-Aufs%C3%A4tze/dp/B0021Z8L4Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1441782100&sr=8-1&keywords=WaterPik+Ultra+Water+Flosser
и като гледам в амазона предлагат и течност за душа:
http://www.amazon.de/Redesept-Entkalken-Reinigen-Desinfizieren-Pulver/dp/B00KTGH6FC/ref=pd_bxgy_364_img_y
Мисля да ги поръчам и двете да видя как ще е .

туй нящо с батерии ли е или с кабел за ток, че гледам не само аз нямам контакт в банята :(
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от © » 28 Сеп 2015, 15:31

И аз поразгледах и се оказа, че от моделите с батерия се оплакват много - за няколко месеца заминавала :mhihi: Това като гледам е с ток и май са по-доволни от него. Не ми стана ясно каква е разликата между waterpik и останалите марки

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от kiko » 28 Сеп 2015, 16:14

И аз да попитам..с тая пароструйка всеки ден ли се иригирате :mhihi: и ако да,по колко време?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от c04 » 28 Сеп 2015, 16:41

А аз да попитам това нещо не разкървавява ли венците... Аз като ги мия малко по "старателно" с четката тук там пуска, а с това нещо... :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alozavar, Ивайло Димов

Последни теми
Facebook