Избор на зъбен душ (иригатор)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от sambeto » 31 Авг 2015, 14:25

Здравейте, значи имам податливи на възпаление венци и зъболекарят препоръча използване на зъбен душ и електрическа четка за зъби. Електрическа четка имам на Oral B, остава зъбния душ. Четох, гледах и съм се запалил много да си купувам, ефекта наистина е впечатляващ и уреда е едва ли не задължителен за перфектно почистване на зъбите и венците. Всеки може да види какво и как работи това устройство, да не обяснявам тука :P
Сега идва другия проблем, не мога да избера дееба.... колкото повече чета, толкова повече се обърквам за марка и модел.
Някой ползва ли зъбен душ, каква марка, откъде, колко пари, доволни ли сте...?
Общо взето всякаква информация ще ми е полезна :angel:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от alekangg » 31 Авг 2015, 15:46

Моя опит.
Използвам ръчна четка, няма по-добро от нея, гледам да е хубава и хубава паста за зъби против плака като Elgidium. От опита ми, над 70% от хората не знаят как да си мият зъбите правилно, има много клипове в нета, може да видиш. Използват се основно въртеливи движения в двете посоки отпред и отзад, като общото миене е поне 2 минути. Разбира се трябва да си купиш и вода за уста против плака най-вече. Венците кървят най-вече от наслояването на плаката, някои хора са по-податливи към акумулиране на плака, а други не.
Зъбен душ си купих преди над 2 години и само след една седмица се чудех как съм карал без него. Все едно да откриеш, че има четка за зъби изведнъж.
Колкото и да миеш зъбите с четки и пасти, след като използваш зъбния душ, ще видиш какво чудо ще излезе от устата ти. Особено първите пъти излиза най-много. Почиства наистина много добре на места, които няма как да се почистят.
Аз имам
Изображение
http://www.walgreens.com/store/c/waterpik-ultra-water-flosser-model-wp-100/ID=prod2180455-product

Идва с доста накрайници, реглаж на налягането, като на 10 почти не мога да го издържам, освен за кътниците за малко.
В началото много лесно ще ти кървят венците, след употреба на душа. След няколко дни и с времето започва да кърви все по-малко и можеш да вдигаш налягането. На предните зъби се мие с по-малко налягане иначе кървят лесно.
Само след седмица, че усетиш коренна разлика

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от gromovich » 31 Авг 2015, 17:30

Самият зъбен душ с какво работи - с вода или някакъв специален препарат? Иначе за първи път чувам за подобно нещо и ми стана интересно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от sambeto » 31 Авг 2015, 18:23

Най често се използва с вода. Ако искаш може да сложиш в резервоара и всякакви води за уста. Хубавото е, че тая струя която излиза от уреда, влиза и чисти и под венеца ако той е отлепен от зъба заради плака и зъбен камък.
Като цяло най добрите фирми в тая област са Waterpik (дето колегата е дал) и Oral B Oxyjet. Втората генерира и въздух като балончета, които допълнително аерират и махат микроби и т.н.
Общо взето се колебая между модела даден от колегата и това:
Изображение

Имам приятели, които са имали проблеми с вътрешни кариеси и венците, и откакто ползват такива неща проблемите спират :P
Още по полезни са при импланти, коронки и брекети.

За най обща представа зъбните душове действат така:
https://www.youtube.com/watch?v=XEOkx8NMBeo

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от alekangg » 31 Авг 2015, 19:58

Според мен, каквото вземеш все едно.
Гледах орал б-то, което си пуснал в нета и ми се струва, че ръкохватката на душа е масивна, както самата четка за зъби. Имам предвид, че не се върти по оста си надлъжно. Уотърпика се върти до безкрайност и е супер удобно, като си миеш зъбите и преминаваш от вътре навън и обратно. С палеца и показалеца се върти горната назъбена кръгла част на самата ръкохватка, а тя се върти заедно с накрайника. Много е удобно, ако го нямаше, ще трябва да въртиш с цялата китка. Друго не се сещам, ако орала има такова въртене, реално са еднакви за мен. Струята е много малка и тънка с голямо налягане на моя и за мен пак си влиза въздух из между зъбите и венците.
С две думи голяма работа е, мен ме запали един приятел и ефект има наистина. Най-хубавото е, че няма консумативи и плащане за в бъдеще. Приставките ги дават да се сменят на 6 месеца, аз смених един-два пъту, но не виждам никакво разлика. Ако има износване, както твърдят, трябва струята да стане по-дебела и по-слаба, а такова нещо не виждам.
Добавях един два пъти вода за уста във водното казанче, но май не е добра идея, понеже после трябва да миеш много добре всичко, иначе ще се скапи много по-бързо маркуча и другите неща. Като моя модел карат по 3-4 години поне, докато протекат отнякъде. Важно е, ако искаш да кара повече време след използване да махаш всичката вода, включително от маркуча и ръкохватката, хем не се завъждат бактерии, хем не изгнива бързо.


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от Хаос » 31 Авг 2015, 20:13

Откъде се купува Орал Б-то??! Отдавна търся и все не намирах и накрая се отказах... А колко много искам....
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от sambeto » 31 Авг 2015, 21:14

Хаос написа:Откъде се купува Орал Б-то??! Отдавна търся и все не намирах и накрая се отказах... А колко много искам....


http://www.technopolis.bg/bg/Dental-care/Dental-care-ORAL-B-MD-18-MD-20/p/835411
https://www.technomarket.bg/products/09041783/braun-oc-18-525-18-585x
В Техномаркет го гледах оня ден и по отделно да ги продават, така че и там го има :P
Има го и по много други български сайтове, ама от тия дето съм дал според мене е най удобно откъм гаранция.



Колега alekangg, ако трябва да съм честен твоя уред по ми допада, обаче в България не се предлага. Трябва да търся човек да ми го поръча от сайта дето си дал, щото аз не знам от тоя сайт как се пазарува :paranoid:
После идва въпроса с гаранцията, приставките..... докато тоя на Oral B го има навсякъде, гаранцията е тука, приставките също.
Иначе въз основа на всичко изгледано и прочетено, Watepik са една идея по добри от Oral B :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от alekangg » 31 Авг 2015, 23:01

Не знаех, че не се предлага все още в Бг..Има го из Европа навсякъде, но си остава неудобството от поръчки, пратки и гаранция..въпреки, че реално няма какво толкова да му се счупи.
Взимай другия и си свиркай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от v_p_m » 01 Сеп 2015, 8:50

sambeto написа:
Хаос написа:Откъде се купува Орал Б-то??! Отдавна търся и все не намирах и накрая се отказах... А колко много искам....


http://www.technopolis.bg/bg/Dental-care/Dental-care-ORAL-B-MD-18-MD-20/p/835411
https://www.technomarket.bg/products/09041783/braun-oc-18-525-18-585x
В Техномаркет го гледах оня ден и по отделно да ги продават, така че и там го има :P
Има го и по много други български сайтове, ама от тия дето съм дал според мене е най удобно откъм гаранция.



Колега alekangg, ако трябва да съм честен твоя уред по ми допада, обаче в България не се предлага. Трябва да търся човек да ми го поръча от сайта дето си дал, щото аз не знам от тоя сайт как се пазарува :paranoid:
После идва въпроса с гаранцията, приставките..... докато тоя на Oral B го има навсякъде, гаранцията е тука, приставките също.
Иначе въз основа на всичко изгледано и прочетено, Watepik са една идея по добри от Oral B :idea:


Погледни тук но са 2 модела само..
http://www.vista-sm.bg/index.php?option ... &Itemid=83

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от sambeto » 01 Сеп 2015, 9:22

v_p_m написа:
sambeto написа:
Хаос написа:Откъде се купува Орал Б-то??! Отдавна търся и все не намирах и накрая се отказах... А колко много искам....


http://www.technopolis.bg/bg/Dental-care/Dental-care-ORAL-B-MD-18-MD-20/p/835411
https://www.technomarket.bg/products/09041783/braun-oc-18-525-18-585x
В Техномаркет го гледах оня ден и по отделно да ги продават, така че и там го има :P
Има го и по много други български сайтове, ама от тия дето съм дал според мене е най удобно откъм гаранция.



Колега alekangg, ако трябва да съм честен твоя уред по ми допада, обаче в България не се предлага. Трябва да търся човек да ми го поръча от сайта дето си дал, щото аз не знам от тоя сайт как се пазарува :paranoid:
После идва въпроса с гаранцията, приставките..... докато тоя на Oral B го има навсякъде, гаранцията е тука, приставките също.
Иначе въз основа на всичко изгледано и прочетено, Watepik са една идея по добри от Oral B :idea:


Погледни тук но са 2 модела само..
http://www.vista-sm.bg/index.php?option ... &Itemid=83

Да, аз говорих с фирмата. Тия са от по старите модели, а нови няма да предлагат :P

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от 520i » 01 Сеп 2015, 12:23

Добре, а тази щуротия дали може да махне и малко зъбен камък? Дали ще поизбелеят зъбите, поне малко. Само с вода...де да знам.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от sambeto » 01 Сеп 2015, 19:09

520i написа:Добре, а тази щуротия дали може да махне и малко зъбен камък? Дали ще поизбелеят зъбите, поне малко. Само с вода...де да знам.


Зъбния камък става от непочистена плака, ти като изчистиш с ултразвук зъбния камък и ползваш после редовно зъбния душ....нема шанс за поява на зъбен камък.
По отношение на избелването четох, че тоя на Oral B като го пуснеш не на единична струя ами като душ..... сваля едно ниво по отношение на белота. Ама все пак не очаквай чудеса в избелването :P
Абе като цяло образуването на скрити кариеси, проблемите с венците и лошия дъх се свеждат до минимум с тия машинки.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от Kroki » 02 Сеп 2015, 8:57

Пичове, нещо ме зарибявате и мен да си го взема това..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от alx » 02 Сеп 2015, 11:14

Още един глас с две ръце за зъбния душ. Аз имам water pik някакъв от много години и с него си оправих кървящите венци отведнъж.

Аз лично бъркам в резервоарчето за водата и малко листерин- така, за идеята

Не съм забелязал да избелва зъбите.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Избор на зъбен душ (иригатор)

Мнение от anttonev » 02 Сеп 2015, 12:53

Аз съм ползвал, но беше някаква немска марка, без нагласяване на силата на струята, и имах чувството че ще ми изкърти зъбите. :lol:
Беше неприятно.

Само за проба, след като си измиете зъбите, минете с конец между 5-ти и 6-ти, и 6-ти и 7-ми зъб, от четирите страни и вижте какви находки ще си намерите. Ако има добив, значи душът ще ви е от голяма полза за махането на остатъците, които се събират там и правят джобове, шиечни и подвенечни кариеси. :bchug:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook