Ъпгрейд на стар лаптоп.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от nqmam_bmw » 02 Авг 2015, 7:25

Здравейте колеги,

Искам да си ъпгрейдна стария лаптоп - ACER - E1 - 531 и не съм сигурен в две неща:

1. Ако си купя SSD - диск ще мога ли да го инсталирам на мястото на стария диск?

2.Мога ли да добавя видеокарта - сега съм с "билд ин" испълнение :P

Благодаря, :mrgreen:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от Е.Димитров » 02 Авг 2015, 11:14

Здравей,
ще може да му сложиш SSD диск, а ако си купиш кутия/преходник, ще може да му сложиш и оригиналният диск на мястото на CD то.
За видеокартата не храни надежда, мисля че на този модел, видеото не може да се замени

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от c7aH4eB » 02 Авг 2015, 13:10

Относно хард диска, подкрепям колета, а за видеото ако съм видял правилния модел в нета, вариянта ти е да смениш процесора с по-нов модел и съответно той ще е с видео карта тип Интел HD 3000 или 4000 според модела де, пак ъпдейт си е, но вариянт за външна видео карта нямаш. Та ако си решил да го правиш за нови или по-тежки игри пак няма да стане :D
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от nqmam_bmw » 02 Авг 2015, 13:33

Е.Димитров написа:.....


Колега, дай линк към подобна кутия в някой БГ и-нет магазин (не е реклама все пак) :)

c7aH4eB написа:....


Моделът е този - http://laptop.bg/archive/laptops-acer-Aspire_E1_531-acer_aspire_e1_531g_NX_M58EX_022 Всичко е 1 към 1 само няма отделно видео :banghead:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от u`F`o » 02 Авг 2015, 14:10

Привет,

Средният живот на един лаптоп е 4 години. Сметни колко "живот" има останал в този. На твое място бих си купил ССД и бих го сложил на мястото на ДВД-то (20лв струва преходникът - нарича се кади "caddy"). Виж тази статия ще ти помогне с инсталацията : http://www.tomshardware.com/reviews/ssd ... ,3102.html

Взимаш си кади и ССД, за общо около 150лв. Когато лаптопът умре, вадиш си ССД-то и го слагаш на следващия. Ако си с версията с 6 ГБ рам, повече в общия случай не ти трябва. Ще си доволен от бързоработата. Ако нямаш батерия, до 80лв можеш да си вземеш.

Поздрави,
Николай

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от ivoaudi » 02 Авг 2015, 14:45

Аз само да вметна, че въпреки че ССД теоретично би трябвало да е сериозно по-дуракоустойчива от всеки един диск, не е така.Просто ако това е евентуалната причина да правиш замяната, имай предвид, че за пореден път рекламите лъжат!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от host » 02 Авг 2015, 15:02

ivoaudi написа:Аз само да вметна, че въпреки че ССД теоретично би трябвало да е сериозно по-дуракоустойчива от всеки един диск, не е така.Просто ако това е евентуалната причина да правиш замяната, имай предвид, че за пореден път рекламите лъжат!


:dunno: какво си се опитал да напишеш колега ... че нещо не се разбира ... какви реклами ... !?

Към колегата с питането ... разкарвай го тоя лаптоп и си вземи нещо 2ра ръка висок клас с малко пари отгоре - доволен ще останеш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от ivoaudi » 02 Авг 2015, 15:12

Аз си мисля, че няма нищо неясно.Виж опитай отново да го прочетеш, може да успееш.Не съм се "опитал", написал съм го.Навскякъде направо истерично се тръби и ни се промиват тиквите, колко здрави биле ССД, пък то нищо общо.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от host » 02 Авг 2015, 15:21

Евала голям специалист си... ше те послушаме :bowdown:

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от © » 02 Авг 2015, 15:29

Да използвам темата да попитам и аз за един стар лаптоп - Dell D430 По принцип той върви с ssd някакъв или с 2,5 HDD . Моят е с диск 60гб. Дали е възможно да му сложа обикновен ssd или въобще какъв модел трябва да купя ?
Иначе лаптопа си е изпял песента, обаче от време на време го разнасям, а с диск е адски бавен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от c7aH4eB » 02 Авг 2015, 15:42

© написа:Да използвам темата да попитам и аз за един стар лаптоп - Dell D430 По принцип той върви с ssd някакъв или с 2,5 HDD . Моят е с диск 60гб. Дали е възможно да му сложа обикновен ssd или въобще какъв модел трябва да купя ?
Иначе лаптопа си е изпял песента, обаче от време на време го разнасям, а с диск е адски бавен

Лаптопа мисля, че си е със САТА хард, невиждам проблем да се смени с какъвто и да е SSD :dunno:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от BMW_POWER » 05 Авг 2015, 0:59

Какви са тези приказки, за "среден живот" на лаптоп. Ако си нещо софтуерен експерт, ОК, ама такива са 0.01% от клиентите. През 2006 купихме на старо една машина за 250 евро. Забравих даже каква марка беше. Имаше 20Г памет ... XP прозорци ... Ползвали сме го за всичко, най-вече за телевизор. От 2009 до тази пролет престоя в гардероба. Продадохме го за 1$ (един долар) на един механик, който с него си четял някакви кодове за колите. Беше безумно щастлив от покупката. Сегашният ми е модел 2009г (без реклами за марката) и шест години практически почти не спира. Да, не е много бърз, понякога дразни като забие, ама върши работа :ok:
Машината или върши работа, или не. Който има пари за нови, него не го коментирам :nono:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от Vasko_G » 05 Авг 2015, 10:05

Я да ползвам темата, за което моля да бъда извинен. Имам един HP Presario F500, 2 Gb RAM, 120 Gb Hd. Изчезна му картината, оправиха го, работи една година и пак същата повреда. Та мисълта ми е дали някой от вас си е давал някъде старата машина, срещу което да се получи някой лев.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от ръб » 05 Авг 2015, 11:31

Ама то има лаптопи и лаптопи.. въпросният Ейсър, просто няма допирни точки с бизнес клас сериите на Lenovo, Dell, HP..

Процесора ще може да се смени, ако чипсета ти поддържа този, който искаш.

Физически погледнато, SSD-то е по-здраво от оптичният твърд диск, заради липсата на движещи се компоненти вътре. Но от друга страна, живота му на запис/презапис е доста по-кратък от на оптичен. В повечето случаи, 2-3 години при активна употреба, която не включва примерно само браузване на нета. Става дума за записване, триене и презаписване на информация на диска.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Ъпгрейд на стар лаптоп.

Мнение от c7aH4eB » 05 Авг 2015, 11:54

Vasko_G написа:Я да ползвам темата, за което моля да бъда извинен. Имам един HP Presario F500, 2 Gb RAM, 120 Gb Hd. Изчезна му картината, оправиха го, работи една година и пак същата повреда. Та мисълта ми е дали някой от вас си е давал някъде старата машина, срещу което да се получи някой лев.

ТУК и ТУК предлагат изкупуване или съответно отстъпки при закупуване на нов, но не очаквай големи пари, по-добре ако ти се занимава пусни го на части или ако ще го даваш поне му махни харда и рамта, да си ги продадеш отделно. :yes: Колкото до това с картината разпояваше се някакъв чип от дъното и някой сервизи ги презапояват, та вече колко ще изкара никой незнае. Той модела мисля, бе с амд и имаха зор в охлаждането по-старите.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook