Желание за емиграция, къде и защо?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 02 Авг 2015, 15:59

Bogat-Beden написа:Ако трябва да подредим нещата така -скандинавците мразят първо съседа,после по-богатите "Janteloven"-законът на Янте,после съседните страни (голяма обида е ,да им кажеш,че всички скандита са едно и също),след това останалите западноевропейци,после останалия свят и най,най-много мразят нас източноевропейците и украинци.руснаци,поляци..Като нас по-не ни обичат и от араби,турци,черни и т.н...

НО жените им са бесни ку.рви и от българка живяла над 15 години там знам,че може някоя с гаджето /мъжа си да е на кръчма ,но да те дръпне в кенефа за да те изчука набързо :banghead: ..(това май е валидно за цяла скандинавия)Огромна част от мъжете са си живи пендели ..
Но пък много хубави тия жени дали,аз другаде не съм се спирал на улицата след жена да стоя и да я гледам :shock:


Чак се зачудих за кой става дума, ами то всичко написано може да се каже за България и българите на 100% :D
Българина мрази всички наоколо, гърци, турци, румънци, за сърбите по-умерено. За сметка на това, мрази и почти целия свят, англичани, италианци, французи и т.н., от-до, както се казва с малки изключения. Обижда се изключително много, ако някой европеец, за американец да не говорим, сбърка България с Румъния, факт е, че за тях сме едно и също.
За жените не смятам, че е нужно да се говори...то е видно по улиците, за барове и дискотеки да не говорим. И накрая българките са от най-хубавите в света, над 90% от българите мислят така. Много се смях на това мнение :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BMW_POWER » 04 Авг 2015, 21:16

Не избивайте темата на политика. Имам опит какво представлява българина в Канада и не вярвам в ЕС да е с по-високо качество. Не знам кого колко уважават, но знам как се държат зад гърба на всеки, който не е местен. Независимо на колко висока позиция е. Именно затова ни се налага да бачкаме с пъти повече от местните, само и само да се наложим на някаква позиция.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: софия/uk
Пол: Мъж
Кара: e60 e30 turbo

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от ///ivanE30 » 05 Авг 2015, 13:16

Така е и в англия...ако си увия един парцал на главата и се направя че сам и ндиец или некав убит пакистанец уважават ...чуят ли Българин гледат като на утрепка както и аз ги гледам тези урудливи и грозни англичани
bedrock city racing

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 05 Авг 2015, 13:23

:bowdown: :bowdown:
Любимите ми изказвания! Ами точно за това няма да ни харесват никъде по света, колкото и да ни е мъчно. Всички са уроди, грозни и тъпи, ама много си стоят при уродите, а не се връщат при красивите и умни българи..


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Авг 2015, 14:23

Колега ,хайде спри се малко,разбрахме че си мразиш народа вече :idea: :banghead:
Хората са на гурбет,стискат зъби,бачкат,поспестят и се върнат,какво лошо?
Или пишеш нещо градивно и смислено и допринасяш за развитието на темата или си давай пас,толкова ли е трудно :dunno:
И на мен такива антиродствени изказвания са ми любими,какво правиш ти тука тогава?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 05 Авг 2015, 14:38

Не виждам какво съм казал извън темата. Точно затова не ни обичат, (нали се чудите защо?), понеже българина е с голямо самочувствие по всички теми и въпроси и всички други са под тяхното ниво, красота, акъл. Не виждам нищо ново в тези факти, но за някои явно са новина. Това не са антиродствени изказвания, а живата истина и се вижда от всяко второ мнение.
Някой може ли да си представи, ако ние дръпнем икономически и тук започнат да идват, за да живеят и работят по-бедни чужденци? Аз като знам как се отнасят с българите на много места, просто не мога да си представя как ще се отнасят към евентуални африканци, азиатци, ако един ден има такива. Със сигурност, ако не друго, българина мрази от дъното на душата си всички и всичко, от съседа по къща, до съседа по държава и така до края на света.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Elesar74 » 05 Авг 2015, 15:20

Ами то както стана ясно и норвежеца е същия като българина в това отношение.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Denmark » 05 Авг 2015, 15:25

Bogat-Beden написа:Хората са на гурбет,стискат зъби,бачкат,поспестят и се върнат,какво лошо?


лошото е като дадат по новините как 13 българи живеят в апартамент за 2-ма, работят като хамали и получават заплата за един.
имаше такъв случай преди няколко години. журналистката ги пита на датски/английски/немски, но те само български знаеха. има подобни случаи и с румънците.

но нали е за емиграция темата.

BMW_POWER написа:Именно затова ни се налага да бачкаме с пъти повече от местните, само и само да се наложим на някаква позиция.


а може би българина си мисли, че работи с пъти повече от местните.


ясно е, че като цяло имат мнение като чуят България и Румъния, но аз не съм съгласен с това твърдение, при условие, че те познават като човек. ако си вършиш работата съвестно и си полезен е нормално и да си търсен. в компанията, в която работя има отдел, който е изцяло в Индия и понякога се налага да идват в Дания или ние да ходиме там и въпреки, че са по-различни спрямо датчаните от гледна точка на нрави, поведение и т.н., никой не ги е третирал по някакъв по-странен начин. в един от другите отдели има едно момиче от Украйна и с нея също няма проблеми. аз сега ще бъда ментор на един нов колега, и така...според мен си зависи от човека.

иначе някой пита за Норвегия преди...а датчаните какви пещерняци бяха, преди години като бях студент магазините затваряха в 16:00 часа и имаше дни, в които свършвахме лекции по-късно и след това нямаше нищо отворено да си напазаруваш... :lol:

като цяло ако човек отива с нагласата да бачка като кон за да събере пари и да се върне след това, е нормално после да каже, че българите всеки ги третира зле..
ако обаче отиваш за да живееш нормално си зависи от теб.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от hell's angel » 05 Авг 2015, 15:38

Aз пък, за последните 10 - 15 години бая свят съм изръшкал и изорал и не мога да кажа, че някой ме е мразил или карал да се чувствам кофти или подчовек, щото съм българин. Общо взето както си постелиш така е. С'а с чисто сърце и откровенно и честно мога да заявя, че франсетата са доста залупени като нация , е има и черни овце, но като цяло са рядкост :mrgreen: То за т'ва и французойките палят на чужденци по-лесно :angel:, а ония в странство са ебати вълкодавите.
Жените ни били грозни, хората тъпи и проклети, природата гадна и мръсна и к'во беше още....малко стана - пази Боже сляпо да прогледа. На метеното е най-лесно, нали така :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BMW_POWER » 05 Авг 2015, 21:56

Denmark написа:
BMW_POWER написа:Именно затова ни се налага да бачкаме с пъти повече от местните, само и само да се наложим на някаква позиция.


а може би българина си мисли, че работи с пъти повече от местните.


Koлега, работил съм в голям колектив, в който има три групи. Местни (кебекари), черни и латиноси. Трите групи са в непрекъсната война един срещу друг и като стане грешка, винаги 20 човека (доколкото можеш да ги наречеш така) идват и те сочат с пръст, че ти си виновен. Явно нямаш идея какво е това. Аз пет години оцелях в това място и бях единственият, кото можеше на 20 черни да каже на глас, че нещо или някъде е само за бели. Когато дойдеше някой нов му падаше ченето. Но съм си късал г.за и не съм плакал, защото това щеше директно да ме прати на улицата. От скромният ми опит знам, че единствено ние сме си боклук навсякъде. В много повече от 99.999% от случаите.

Не искам да давам примери, че ще стане страшно. Казах, приятелства навън се градят много трудно и развалят много лесно. За българите в Канада (Монреал и околностите най-вече) мога да пиша много. Не вярвайте и на дума от това, което се пише из официалните медии. Държавата и пръста не си мърда за хората извън границите. Това пък което се прави (като пари за някакви събития или организации) се краде в почти пълен размер. "Турнетата" на разните чалга звезди са платени обикновено изцяло от местни бизнесмени (хора, които могат да си позволят). Последно в Монреал си донесе роклята Алисия (ако пиша правилно, метресата на Пулев). Изписа се, че си била избрала бла бла и снимки от високите етажи из нета. Тази хубавица всичко и платиха от Сами фрут (сирийци с много българска кръв) и други хора с бизнес. Тя така се е държала, че повече в Канада няма да стъпи.

Или как в подземното помещение на българската църква се прави събиране за Нова година и всичко завършва с един хубав бой ... Просто не искам да говоря. За 8 години поддържам връзка с хора, които мога да преброя на пръстите на едната си ръка.

Защо пиша това? За да няма после разбити мечти и илюзии. Там сте сами и можете да разчитате единствено на главата, двете си ръце и Господ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Denmark » 05 Авг 2015, 22:47

BMW_POWER написа:Не искам да давам примери, че ще стане страшно. Казах, приятелства навън се градят много трудно и развалят много лесно. За българите в Канада (Монреал и околностите най-вече) мога да пиша много. Не вярвайте и на дума от това, което се пише из официалните медии. Държавата и пръста не си мърда за хората извън границите. Това пък което се прави (като пари за някакви събития или организации) се краде в почти пълен размер. "Турнетата" на разните чалга звезди са платени обикновено изцяло от местни бизнесмени (хора, които могат да си позволят). Последно в Монреал си донесе роклята Алисия (ако пиша правилно, метресата на Пулев). Изписа се, че си била избрала бла бла и снимки от високите етажи из нета. Тази хубавица всичко и платиха от Сами фрут (сирийци с много българска кръв) и други хора с бизнес. Тя така се е държала, че повече в Канада няма да стъпи.


аз пак да напиша, нали за емиграция става въпрос. какво те интересуват кубрат пулев и алисия? и какво значение имат за теб другите българи, нали не си в България вече?

а за това с групите - слабо ръководство. такива неща не трябва да се допускат. я си представи, че всички сте се разбирали отлично - колко по-продуктивни бихте били.


hell's angel написа:Aз пък, за последните 10 - 15 години бая свят съм изръшкал и изорал и не мога да кажа, че някой ме е мразил или карал да се чувствам кофти или подчовек, щото съм българин. Общо взето както си постелиш така е.


точно и аз това се опитвам да кажа. :)

ако човек е решил да емигрира, не трябва да се отказва заради такива неща, а да намери правилния път за него си.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от steeN » 05 Авг 2015, 23:40

Аз съм работил с различни хора и като цяло няма значение от къде са. Важното е какво е нивото на средата, в която си. Изключително важно. Една кофти среда най-малкото те дърпа надолу... щото има една приказка, че сме средно аритметично на хората, с които прекарваме най-много време.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alx » 06 Авг 2015, 4:59

Аз пък съм забелязал, че колкото по квалифициран ти е труда и работната среда толкова по- малко има значение откъде си. Преди седмица се прибрах от служебно "турне" в Англия, Германия и Холандия. Знаят че съм българин, не крия и си казвам направо като ме попитат. Немците и холандците не ме "разпознават", но англо- говорящите ме усещат защото имам лек акцент. Не улових никакво по-така отношение заради този факт. Може разбира се да ми говорят зад гърба, но не съм усетил да има значение в служебната ми сфера. Немците дори бяха възхитени, че в гаражите си в момента имам само немски коли... А те са хора дето са доста прибрани емоционално.

Та така. Малко първа ръка информация. Учете, станете добри в това което правите и ще сте над тези неща. Знам, че е лесно да се напише, но мисълта ми беше, че монетата има и такава страна и е важно да ти е на фокус докато се бориш.

За българите в чужбина- пак, като си стигнал някакво ниво - изграждаш си среда от себеподобни и нямаш описаните по- горе проблеми.

Един вид- всичко си е както си го направиш.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от magareto_yori » 06 Авг 2015, 6:58

Аз пък съм забелязал, че много гурбетчии очакват околната среда да се нагажда според техните изисквания. Еми не се случват нещата така.аз в началото колко пъти оставах без бира не е истина :mhihi: после ми стана ясно, че бира се пазари до 18.00 и толкоз. Всяко място си има кусури и малки,и големи.въпроса е къде се чуствате най- добре. Живял съм в сащ,бг и сега норвегия и за мен избора е скандинавието,като в моята глава парите не са били никога мотив за емиграция! Това,за което съжалявам,е че не се осетих за норвегия преди да замина за уса :roll:
И друго за бачкането, не забравяйте,че освен работник може да сте и работодател ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BiTurbo » 06 Авг 2015, 7:39

alx написа:Аз пък съм забелязал, че колкото по квалифициран ти е труда и работната среда толкова по- малко има значение откъде си. Преди седмица се прибрах от служебно "турне" в Англия, Германия и Холандия. Знаят че съм българин, не крия и си казвам направо като ме попитат. Немците и холандците не ме "разпознават", но англо- говорящите ме усещат защото имам лек акцент. Не улових никакво по-така отношение заради този факт. Може разбира се да ми говорят зад гърба, но не съм усетил да има значение в служебната ми сфера. Немците дори бяха възхитени, че в гаражите си в момента имам само немски коли... А те са хора дето са доста прибрани емоционално.

Та така. Малко първа ръка информация. Учете, станете добри в това което правите и ще сте над тези неща. Знам, че е лесно да се напише, но мисълта ми беше, че монетата има и такава страна и е важно да ти е на фокус докато се бориш.

За българите в чужбина- пак, като си стигнал някакво ниво - изграждаш си среда от себеподобни и нямаш описаните по- горе проблеми.

Един вид- всичко си е както си го направиш.


По-добре и не знам как да се формулирам...... :clap:

Моя опит показва абсолютно същото нещо. Във високо квалифицираните среди никой не се занимава да те мрази и да ти показва отношение, само защото идваш от друга страна, първо няма време за това от бачкане, второ хората в тези среди са достатъчно ителигентни, за да могат да преценят един човек и да го съдят не по това от къде е, а какъв е като човек и професионалист (просто са малко по-жирокогледи). Даже напротив, ако си вършиш работата добре ще бъдеш похвален и като цяло държанието им е като с равен, ако не се държиш подобаващо съответно получаваш и респективното отношение.

Наистина........... в крайна сметка е както си го направиш :yes:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook