Желание за емиграция, къде и защо?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от drago_pavlov » 27 Юли 2015, 13:41

BMW_POWER написа:Колеги,
До колегата с "поносимите цени" в Канада.

През 2007 един час минимална заплата беше:
- 2 кг свинско без кокъл
- две печени пилета (можеш да си ги купиш готови от магазина)
- 11.8Л бензин

В момента с един час работа на минимална можеш да купиш:
- 0.8 кг свинско без кокъл (без да е на специал естествено)
- 1.4 печени пилета
- 8 литра бензин

А в България един час минимална заплата е:
- 0.2 кг свинско без кокал
- 0.5 печени пилета
- 0.8 литра бензин
:mhihi: :mhihi: :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 27 Юли 2015, 14:34

Аз не знам къде се вдигат заплатите и се свалят цените едновременно..Навсякъде се наблюдава обедняване на народа.
Има една много важна подробност, като някой свикне на 200 и падне на 100, иди му разправяй, че някъде живеят с 2. Това е заложено в човека.
Имам познати, които и в Бг и навън са взимали 1000-2000-3000 и 5000+евро и все се казва, че не стигат..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Пилев » 27 Юли 2015, 21:52

Така е и винаги ще бъде така. Едни нямат пари за хляб, други за бентли, трети за самолет.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от E34 » 27 Юли 2015, 23:26

Начи едно голямо евала на колегата от Канада! Така се дава инфо. Ма нема комшията тва онова. Аз предлагам и колегата alekangg да даде инфо за Испания поне знам, че е бръмчал доста време там щото се е видело, че у Канада нема да ходиме!
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 27 Юли 2015, 23:29

E34 написа:Начи едно голямо евала на колегата от Канада! Така се дава инфо. Ма нема комшията тва онова. Аз предлагам и колегата alekangg да даде инфо за Испания поне знам, че е бръмчал доста време там щото се е видело, че у Канада нема да ходиме!

Общо взето нещата са същите, макар написани с други цифри, аз го казах и преди това. Ако някой го интересува нещо конкретно да заповяда
Ако говорим за минимална заплата и някакви цифри ето ги
650-660е на месец (зависи от удръжките) е минималната нетна заплата има 20 дни платен отпуск на година.
Ако се разбие на час при 21-22 работни дни по 8 часа, накрая идват 3,90евро на час нето.
С този час работа се купуват почти 3л бензин
1кг свинска плешка без кокал или вратни пържоли
Едно сурово пиле, за печено не стига, което е 7-8евро.

Я да видим как е у нас. Нетна заплата след 1 юли 2015 е цели 282лв, да не се бърка с 360лв, понеже тя е брутна!!
Ако се раздели на часовете- 40 часа на седмица, идва 1,65лв на час..
Тук ще направим промяна, понеже за 1 час работа, няма какво да се купи, а по-точно за няколко часа се купува 1 от нещата описано по-горе
За печено пиле малограмажно трябва да се работят поне 4 часа, не съм виждал под 7лв
Бензин 700мл за час
1кг бут без кокал поне 5лв на оферта или 3 часа за него.
Добре е, ще се оправим

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 5.03.2003
Местоположение: Sofia i drugi
Пол: Мъж
Кара: E90LCI и E30 Cabrio

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Dr.Schnaps » 28 Юли 2015, 12:49

alekangg написа:Интересно ми, защо Германия се води за много спокойна, понеже си лягат рано ли?


Не обичам да пиша по емигрантски теми, ама накратко...

На практика няма дребна престъпност (нещо което ме побърква в БГ). Например> Талона на колата си седи в жабката, Поставката на ГПСа си е постоянно лепната на предното стъкло. Гаража ми с е30ката никога не се е заключвал, а колата и ключовете са вътре. В идеалния център има някви джебчий, ама за там е ясно...

Здравната система е ОК. Не е като да си като цар, ама ако има нещо ще те оправят. Преди 4 седмици скъсах ахилес. Отидох в първата болница(щото всички са на едно ниво и няма голямо значение, а не като в БГ да търсиш да те оперира Проф Др Незнамкой си), прегледаха ме и на следващия ден ме оперираха, донесоха ми патерици, шина и аз ги помолих да ме пуснат да си ходя след един ден. Винаги има дребни неща който да дразнат, ама...

Седя си сега у нас. Вече излежах 4 от 6 седмици. Първите дни само колегите и шефа бяха притеснени (но без да го казват, ами културно ти пожелават скорошно оздравяване и спокойно и цялосно да оздравееш преди да се върнеш на работа) как ще се справят с работата, но като им разпределих задачите всичко се нареди и системата работи. Сега съм си взел служебния лаптоп и правя някой неща от вкъщи, но не защото се е очаквало да го направя, ами за да не си изпускам проектите.

А за парите> Да има потенцял да се взимат добри, но не можеш лесно да изпревариш естественото си развитие т.е. колкото повече пари взимаш, паралено са ти пораснали и разходите> нови коли, почивки, деца, втори деца, къща.... и т.н.

А за дискриминацията> Ако обичаш да се развяваш с фланелката с надпис България на три морета значи няма да ти хареса, ама иначе от един левел на интеграцията нататък не е проблем ако името ти завършва на ОВ.


Та в по голямата част от времето е спокойно, никой не те прецаква и ти няма нужда да прецакваш някой за да напреднеш. Спиш си сокойно, ставаш рано, закарваш децата на градина и с кеф отиваш на работа.


ПП Да лягат си рано и стават рано, но някой ден се свиква :D
:arrow: "Хората си купуват неща, от които не се нуждаят, с пари, които не притежават, за да впечатлят хора, които не харесват."
:arrow: "Независимо колко добрини или колко злини си направил през живота си, броя на хората, които ще дойдат на погребението ти зависи основно от времето."
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 28 Юли 2015, 13:20

Dr.Schnaps благодаря за информацията.
Повечето неща, които си написал, важат за почти всяка нормална държава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BiTurbo » 28 Юли 2015, 13:42

Dr.Schnaps написа:
alekangg написа:Интересно ми, защо Германия се води за много спокойна, понеже си лягат рано ли?


Не обичам да пиша по емигрантски теми, ама накратко...

На практика няма дребна престъпност (нещо което ме побърква в БГ). Например> Талона на колата си седи в жабката, Поставката на ГПСа си е постоянно лепната на предното стъкло. Гаража ми с е30ката никога не се е заключвал, а колата и ключовете са вътре. В идеалния център има някви джебчий, ама за там е ясно...

Здравната система е ОК. Не е като да си като цар, ама ако има нещо ще те оправят. Преди 4 седмици скъсах ахилес. Отидох в първата болница(щото всички са на едно ниво и няма голямо значение, а не като в БГ да търсиш да те оперира Проф Др Незнамкой си), прегледаха ме и на следващия ден ме оперираха, донесоха ми патерици, шина и аз ги помолих да ме пуснат да си ходя след един ден. Винаги има дребни неща който да дразнат, ама...

Седя си сега у нас. Вече излежах 4 от 6 седмици. Първите дни само колегите и шефа бяха притеснени (но без да го казват, ами културно ти пожелават скорошно оздравяване и спокойно и цялосно да оздравееш преди да се върнеш на работа) как ще се справят с работата, но като им разпределих задачите всичко се нареди и системата работи. Сега съм си взел служебния лаптоп и правя някой неща от вкъщи, но не защото се е очаквало да го направя, ами за да не си изпускам проектите.

А за парите> Да има потенцял да се взимат добри, но не можеш лесно да изпревариш естественото си развитие т.е. колкото повече пари взимаш, паралено са ти пораснали и разходите> нови коли, почивки, деца, втори деца, къща.... и т.н.

А за дискриминацията> Ако обичаш да се развяваш с фланелката с надпис България на три морета значи няма да ти хареса, ама иначе от един левел на интеграцията нататък не е проблем ако името ти завършва на ОВ.


Та в по голямата част от времето е спокойно, никой не те прецаква и ти няма нужда да прецакваш някой за да напреднеш. Спиш си сокойно, ставаш рано, закарваш децата на градина и с кеф отиваш на работа.


ПП Да лягат си рано и стават рано, но някой ден се свиква :D



+1

Същото нещо и при мен 1:1 и аз съм в Германия - инженерна позиция......... препоръчвам (стига да си инженер)! :winky:

Аз още нямам деца, но като гледам условията тук за отглеждането на такива, направо да ти се прииска да имаш :mhihi:
Това за мен си е също голям +
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от E34 » 28 Юли 2015, 14:24

Кажете готин сайт за недвижимости в Германия да погледаме малко наемите как са.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от nqmam_bmw » 28 Юли 2015, 15:20

11,5% от наетите в България са били на минимална заплата през първото тримесечие

На минимална работна заплата при пълно работно време през първото тримесечие на 2015 година са наети 248 019 души, или 11,5 на сто от всички наети. Това сочат данни на Института за социални и синдикални изследвания на КНСБ, представени на пресконференция днес от Виолета Иванова от института, предаде БТА.

В сравнение със същия период на миналата година тези работници нарастват с 2,4 на сто, или с около 6 000 души, отчитат от КНСБ.

Поетапното увеличение на минималната работна заплата от началото на 2015 година и достигнатият с него среден ръст от 8,8 на сто спрямо предходната година е все още твърде недостатъчен и не позволява на страната ни да се измъкне от дъното на класирането в ЕС, посочи Иванова.
По думите й в сравнение с 2008 година минималното възнаграждение в България отчита най-висок ръст (в ЕС - бел. ред.) от 64 на сто, но почти същият ръст се отчита в държави сзточник размер на минималната заплата около два пъти по-голям от този в България.

Изключително ниското равнище на минималната работна заплата е съпроводено и с най-ниската покупателна способност в ЕС. Причината е, че през последните 25 години ценовите нива на стоки и услуги се доближават до средните в ЕС, анализират от синдиката.

Според КНСБ този процес на приближаване на цените в България към средните европейски е в остро противоречие с въздържането на бизнеса от увеличение на заплатите.

От КНСБ искат повишение на минималната заплата с цел достигането на 50 на сто съотношение спрямо средната до края на 2018 година.


Защо да емигрираме, тук си е супер. :mrgreen:

Източник: http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/115-ot-naetite-v-bylgariia-sa-bili-na-minimalna-zaplata-prez-pyrvoto-trimesechie-199509/
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BiTurbo » 28 Юли 2015, 15:24

E34 написа:Кажете готин сайт за недвижимости в Германия да погледаме малко наемите как са.


http://www.immobilienscout24.de/
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alx » 28 Юли 2015, 16:24

много мислих какво да напиша по темата.. .и дали да пиша изобщо.

и реших да не пиша щото вече опорните точки са ги написали други :)

само ще кажа, че поне за мене в чужбина се живее по-сложно, но по-лесно. в родината е по-просто, но по-трудно. та... всеки да си прави сметката.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от @2bar » 28 Юли 2015, 19:28

и малко :OT:

щ'тото бях много отоворен, че в Германия е спокойно, са решили да ми покажат, че не е....Вчера се прибирам от работа и гледам, че на малката и липсва ролера......След една година стоене на улицата все пак е минал някой абориген и го е взел....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Пилев » 28 Юли 2015, 21:55

Никъде не е перфектно.
На мен са ми крали кола(за пиене) от прозореца на къща в Англия.
На приятели им задигнаха колелото от двора в сградата в която живеят, в Берлин.
Също са крали и номера на колата, не самата кола.
Но пък също там, съм си забравял колата с отворена врата, без последствия, та всичко е относително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 17.08.2009
Местоположение: Australia
Пол: Мъж
Кара: e31 850i ,f10 520d
Мечтае да кара: Детско багерче

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BMWgiunter » 29 Юли 2015, 8:05

Здравейте колеги,аз мога да ви дам малко информация от "долната земя" Австралия.Живея и работя от около 6 години тук в град Пърт (западна австралия) и от ското станах вече официално гражданин.Тук средната заплата варира от $900-1400 долара на седмица като се има предвид че става въпрос за не квалифициран персонал т.е имам в предвид работа като - продавач,работник в някой фактори и т.н , ако си квалифициран (инжинер,адвокат и т .н) вече седмичната заплата е много относителна за коя компания работиш,какъв контракт имаш и т.н.Средния стандарт тук е доста висок,като се има в предвид ,че 98 % от гражданите карат нови коли (на изплащане разбира се) и имат възможност да ходят по ресторанти и т.н ,НО имотите и наемите са страшно скъпи , пример : една 3 стайна къща в средно добър квартал (по-далечко от плажа :mhihi: ) седмичния наем е около $400 - 650 долара в зависимост от състоянието на къщата ,за хубавите квартали няма смисъл да ви казвам :conf: ...,1 литър бензин тук е около 1,20-1,40 долара,здравеопазването е на много добро ниво ,но ако ти се наложи да извикаш линейка на пример си приготви $1000, това при положение че нямаш здравна застраховка ,иначе ако ти се наложи да влезеш в болница тук държавните болници са на много добро ниво и всички разходи се поемат от държавата (само ако си със статут на постоянно пребиваващ или гражданин).На мен едно от нещата които най-много ми харесват е ,че Австралия е изключително "семейна държава" в смисъл че тук има много красиви паркове навсякъде със безплатни барбекюта на газ който всеки може да използва и хубави детски площадки за децата и т.н.Това е най-общо казано,със сигурност както всяка държава си има косури и тук е така ,но хубавите неща със сигурност са повече а и аз съм такъв човек който се опитва да не обръща неща на негативни работи.Ако има някой колега който иска повече информация нека да пише ще се радвам със каквото мога да помогна. :yes:
Последна промяна BMWgiunter на 29 Юли 2015, 8:22, променена общо 1 път
Изображение Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook