Желание за емиграция, къде и защо?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от K_Ilkov » 18 Яну 2017, 18:53

Kroki написа: по 1000$ на седмица

Какви бяха наемите в района, в който си бил?

Не за друго, а колко изкарваш е само едната страна на нещата.

С 2к на седмица нещата са по-розови малко ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 18 Яну 2017, 18:55

dextuar написа:Въпроса беше по-скоро, ако е само за парите, за каква сума, взимана в БГ/както се подразбира София, въпреки че аз не съм съгласен/ не бихте емигрирали? Аз лично, с 4.5к лева и нагоре заплата в БГ, никога не бих емигрирал, ако ще и 10к евро да ми дават в Германия. Говорим само за пари, да не се намеси някой романтик сега да разправя за важните неща в живота.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Не знам кой може да гледа само и единствено парите. Постоянно се натъртва на този факт, ама май повечето не го разбират. Иначе не е емиграция, а временна работа, което е съвсем друго.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от ukelichko » 18 Яну 2017, 18:56

На мен пък на първо място за емиграция са ми хората. Не е малко да работиш и да си сред възпитани хора. Някой ще кажат, че западняците били големи лицемери и само се престрували на такива. ОК, така да е. Аз пък се заклевам, че съм се нагледал за три живота напред на хора бесни селяни, които се майтапят директно на човек с отрязан крак, подиграват се на хора които заекват, убиват от скука животни, учат децата си да тормозят по-слабите в училище и всякакви други гадории и са много горди с това. Изобщо не коментирам намръщените лелки продавачки и всякаквите други селски комплексари. В Северозапада е направо страшно. Парите нямат значение. Две хиляди казвате и всичко щяло да е мед и масло. Ами зависи от говедото което ги изкарва. Отдавна и с много съм прескочил заветната сума, но големите ми пари са свързани с живот в Северозапада. Ама имаш ли пари можеш да избягаш. Уморих се да бягам всека седмица. Лошото е, че на два часа, че дори и на три часа път подобрение в положението няма. Все се навивам, че ще изтърпя, понеже съм стар, но в момента уча испански усилено, пък ще видим. И зимата пак ни изненада в Северозапада.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 18 Яну 2017, 19:05

В Испания ли ще бягаш или Карибите?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от ukelichko » 18 Яну 2017, 22:38

alekangg написа:В Испания ли ще бягаш или Карибите?

Испания. Работа за мен има много, езика ми е проблем. За Карибите нищо не зная. До колкото съм чул само в Коста Рика има някакъв стандарт, другите са мизерия. Толкова години много фактори ме спираха, но сега децата са големи и самостоятелни бойни единици, имам някакъв опит, необходимите контакти, необходимите пари, за да мога спокойно да си търся свестно препитание, без да съм притиснат. Мога и да се върна, ако се проваля. Пусти език много тегаво ми върви. А бил лесен. Лесен друг път. :D
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alx » 18 Яну 2017, 22:56

карибите са мизерия... няма пари, висока престъпност... за възпитаните хора дето ги искаш- можеш да забравиш...
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Bogat-Beden » 19 Яну 2017, 1:06

Ще го научиш бързо на място езика,наистина е лесен.Но от една цигания бягаш тук,на друга ще попаднеш там,това май не е само и толкова до държавата,простолюдието си е мнозинство навсякъде,как'о да са прай :help: :mrgreen:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Kroki » 19 Яну 2017, 1:34

K_Ilkov написа:
Kroki написа: по 1000$ на седмица

Какви бяха наемите в района, в който си бил?

Не за друго, а колко изкарваш е само едната страна на нещата.

С 2к на седмица нещата са по-розови малко ...


100$ на седмица в Maryland.
После във Fort Lauderdale плащах същите пари 400$ на месец за 10х по-добри условия.
И тия 1000 са след данъците, нали че има значение :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от BMW_POWER » 19 Яну 2017, 4:31

$10 000 в Канада изкарва всеки, но не и на месец. Аз лично знам за двама български лекари. Единият ми беше личен лекар и не съм сигурен, дали не се пенсионира. Другият, по-добре да не си му пациент. Доколкото си спомням нещо от сорта на мозъчен хирург :roll: Но не гарантирам. Лекар от Вита в София ми разказа за него. Намерих го в нета, но не съм го търсил. Има зъболекари, но не искам да отварям тема за тези мафиози :bang:

Канада е във всички класации. Нормално. Една маймуна от централна Африка, отраснала гледайки кози и ходейки на 2-3км за вода, обикновено е 7-9-11-то дете на баща си от майка си, живяла в сламена колиба и изведнъж ХОП - Канада. Вътрешна вода и тоалетна :shock: Вместо да колиш добичето, има месо в магазина и т.н. и т.н. Това е прескачане на стълби в цивилизационното развитие. Как няма да са щастливи??? При назначаване на работа предимство имат аборгени (индианци, доколкото изобщо работят де), малцинства (всичката мързелива сган на Нешънъл джеографик), жени и накрая е бялата раса.

Някой написа за 16% такси. Хм, това в коя провинция? Аз в Кебек плащах около 30% върху дохода. В Онтарио платих по-малко, но и доходите ми за 2015 не бяха за пълни 12 месеца.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Grozdanoff » 19 Яну 2017, 7:51

BMW_POWER написа:При назначаване на работа предимство имат аборгени (индианци, доколкото изобщо работят де), малцинства (всичката мързелива сган на Нешънъл джеографик), жени и накрая е бялата раса.


:shock: ... стига бе, това веднъж бях го чул-недочул, но мислех че е по-скоро мит. Каква им е файдата и логиката в тая работа ? :kuku:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от magareto_yori » 19 Яну 2017, 10:41

смята се,че белите ще се интегрират по-лесно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от madafaka_donkele » 19 Яну 2017, 10:45

Grozdanoff написа:Каква им е файдата и логиката в тая работа ? :kuku:


Щото са евтини, прости и лоялни. Мечтата на всеки работодател.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от K_Ilkov » 19 Яну 2017, 10:53

Kroki написа:
K_Ilkov написа:
Kroki написа: по 1000$ на седмица

Какви бяха наемите в района, в който си бил?

Не за друго, а колко изкарваш е само едната страна на нещата.

С 2к на седмица нещата са по-розови малко ...


100$ на седмица в Maryland.
После във Fort Lauderdale плащах същите пари 400$ на месец за 10х по-добри условия.
И тия 1000 са след данъците, нали че има значение :D

некви доста евтини ми се струват наемите :dunno:
ако е така, не е лошо положението ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Kroki » 19 Яну 2017, 12:52

Е ама става въпрос за къща дето живеете общо 8 човека, по 4 в стая на двойни легла. :D
Виж във Флорида живеехме в кондо баш на центъра, имахме басейн, фитнес, безплатно кафе при портиера и т.н. Пак със съквартиранти ама се чувстваш средна класа :mhihi: .
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от K_Ilkov » 19 Яну 2017, 14:30

Kroki написа:Е ама става въпрос за къща дето живеете общо 8 човека, по 4 в стая на двойни легла. :D
Виж във Флорида живеехме в кондо баш на центъра, имахме басейн, фитнес, безплатно кафе при портиера и т.н. Пак със съквартиранти ама се чувстваш средна класа :mhihi: .


:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Тайно се надявах да не е такъв случая, но познах за съжаление :mrgreen:

4 човека в стая става за бригада (been there done that), ама цял живот ли ще живееш така ...

Ако ще пишеш, пиши смислени неща иначе подлъгваш хората :winky:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Leon, TNT

Последни теми
Facebook