Желание за емиграция, къде и защо?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alx » 17 Яну 2017, 17:24

BMW_POWER написа:За бърза помощ или добро, или нищо. Удоволствието да се повозите в линейка със святкащи лампички и надута сирена струва

[b] $125 plus $1.75 per kilometre. [/b


в щатите не е по-различно. трябваше да се транспортира с линейка (защото е между болници) един член на семейството ми от моето село до голямия град. еднопосочно, без включени сирени и светлини. растоянието е 20км. аз по спомен платих $75 примерно за удоволствието. застраховката ми плати останалите $1425... или там колкото беше- вече не помня, ама цифрата беше смешна...

но в канада здравеопазването не е добро. нито като качество, нито като скорост на лечение. за дребни неща бива, но ако трябва нещо по-сериозно всичките ми канадски приятели идват по на юг да се лекуват... висшето образование и то не е добро- горе долу няма ценз никъде освен в канада. еле ако е пък от кебек.

изобщо канадците са доста по-бедни от южните си съседи. като минеш границата от юг към север и всичко се свива и става по-евтино и по-малко- къщи, коли... хората ги виждаш, че са по-европейци (по-добре гледани, по- хубави дрехи)... но ги виждаш, че общо взето нямат пари.

и така... отдалече малко наблюдения...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от madafaka_donkele » 17 Яну 2017, 17:33

RageBg написа:
madafaka_donkele написа:
BMW_POWER написа:....


Ясно, поредния прехвален рай и развенчан мит :banghead: Вече 3-ти човек споделя важни за мен негативи за Канада. Накрая ще излезе работата, че от "гадната" България по-добро нЕма :dunno:


То ако беше така нямаше хората да пращат два пъти повече пари от колкото са инвестициите в България. Всички щяха да си седят тука, в "рая".


Контра въпрос - защо изобщо пращат? Ако не мен ми е хубаво и ми харесва чужбина ще си остана там. Ще си взема семейството, ще разпродам всичко и ще се установя там. Няма да пращам, няма да се връщам в България лятото да си оправя зъбите, колата, по-евтино море и т.н.
Да, България не е рай, ама къде е? Аз поне не знам за държава, дето всичко да ѝ е тип-топ. Все нещо липсва, все има някой и друг кусур. Въпроса е кои кусури можеш да пренебрегнеш и кои не.

Grozdanoff написа:
madafaka_donkele написа:
BMW_POWER написа:....


Ясно, поредния прехвален рай и развенчан мит :banghead: Вече 3-ти човек споделя важни за мен негативи за Канада. Накрая ще излезе работата, че от "гадната" България по-добро нЕма :dunno:


Незнам, аз съм си писал с други хората, които са в Канада и повечето не се оплакват и си харесват живота там, срещал и хората, които почват "о тука е толкова гадно, работата е много кофти, наемите пък незнам си какво, хората тук... :kuku: ". Не визирам BMW_POWER !!! Обаче въпрос към хората, които едва ли не мразят животът си в Канада/чужбина ами какво правите още там тогава ?! Щом някои хора не са си били камшика обратно в БГ значи не е чак толкова лошо там ;)


Щото, ако тук си на минимална или някаква заплата под масата не си е оферта да се връщаш. Като един мой познат в чужбина - псува ги, оплаква се нон-стоп и накрая вика "и на кОр да ме въртят ще търпя" :mhihi:
Съвсем друго е, ако взимаш малко по прилична заплата, например 2000 и нагоре чисти. Тогава вече става мноооооого относително и везните се уравновесяват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 18.07.2007
Местоположение: на 5 -то авеню,ама не точно....
Кара: ....ЖЪЛТО ТАКСИ....

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от bate koko » 17 Яну 2017, 17:48

..щото не можем да оставим родителите с 200 лв..пенсия...а гражданската в Бг е 160 лв= 80 $...не е като да е 500$ на месец... :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от madafaka_donkele » 17 Яну 2017, 17:54

bate koko написа:..щото не можем да оставим родителите с 200 лв..пенсия...


А кво пречи да ги изтеглиш в държавата където си?

bate koko написа:...а гражданската в Бг е 160 лв= 80 $...не е като да е 500$ на месец... :yes:


Щом не можеш да си позволиш гражданска, зъби и т.н. в съответната държава значи не печелиш достатъчно. Аз лично не мисля, че мога да печеля недостатъчно и да ми е хубаво и да ми харесва в чужбина :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 18.07.2007
Местоположение: на 5 -то авеню,ама не точно....
Кара: ....ЖЪЛТО ТАКСИ....

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от bate koko » 17 Яну 2017, 17:56

..всеки си знае за себе си..а кои какво пе4ели......важното да е доволен... :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alekangg » 17 Яну 2017, 19:40

Аз пък не мога да разбера вечния рев за зъбите и как едва ли не е най-важния показател на българите дали другия е преуспял в чужбина.
Дори местните американци или който и да е, ако има къде да мине по-евтино ще мине. Колко от вас, ако са в чужбина и взимат 5000евро и си идват така или иначе поне веднъж в БГ годишно, няма да си правят зъби или каквото има за правене в БГ???

Едно е да се изпращат 300-400 евро на месец помощи и съвестен дрго е да си вземе роднините там, освен всичко е и неудобно, не всеки иска да живее с 3 поколение в къща.
За протокола никога не съм си правил нищо в БГ, освен ако не съм бил за постоянно тук и не се считам за богат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от vvasilev1 » 17 Яну 2017, 22:08

В България си е супер.
Трудно е да се намери добра работа, но шансове има.
Мисля, че е по-добре да се дерзае тук отколкото в чужбина.
Повечето, които бленуват по чужбина не са ходили там и си мислят, че всичко е цветя и рози.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от slatanic » 17 Яну 2017, 22:29

Пичове супер е навсякъде според това как го искаш и как си го направиш.Като с онова другото,ама не съвсем...
Късмета има и той не малка роля колкото и да не ми се иска да го спомена.
Всичко е според това какво може даденият човек,какво има зад гърба си(образование,стаж,знания) и какво е склонен да направи за да успее в това с което се е захванал.
Другото е труд,труд и пак труд.А да и късмета не го забравяйте.
И мислете докато е време,че на дърти години я камилата.......

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Denmark » 17 Яну 2017, 23:32

alekangg написа:Аз пък не мога да разбера вечния рев за зъбите и как едва ли не е най-важния показател на българите дали другия е преуспял в чужбина.
Дори местните американци или който и да е, ако има къде да мине по-евтино ще мине. Колко от вас, ако са в чужбина и взимат 5000евро и си идват така или иначе поне веднъж в БГ годишно, няма да си правят зъби или каквото има за правене в БГ???


Тука миналата година беше станал някакъв бум с датчани, които летяха до Чехия да си правят зъбите, защото излиза по-евтино.
Колко хора ходят в Германия да си правят колите, да купуват разни работи и т.н....

Напълно нормално нещо е, ако можеш да платиш по-малко за същото, защо не?

В България не е толкова лошо колкото повечето хора мислят, но пък ние сме свикнали да се оплакваме от всичко.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от magareto_yori » 17 Яну 2017, 23:37

На мен ми е непонятно,що емиграцията се свързва винаги с пари :roll: Повечето хора ,които са тук при мен са избягали по съвсем други причини. Аз примерно исках чист въздух и прясна скумрия. В Русе няма ни едно от двете. Излезнах късметлия, дишам чист въздух и си хващам скумрия от май до септември. Та в тоя ред на мисли за мен по-подходящо от Норвегия няма.Па и да има вече е късно да се почва на ново. Ако има мераклии нека опитат, ако не им хареса винаги могат да се завърнат в родината.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Mini » 18 Яну 2017, 1:38

Grozdanoff написа:Аз смятах да заминавам в Канада, само че по Федералната процедура, но така станаха нещата че в последствие ми се наложи да остана в БГ :| Въпреки това не съм изгубил идеята, нищо чудно да ми щукне след някоя друга година да замина. Ще споделиш ли каква е разликата в климата във Ванкувър и Торонто/Монреал. Чувал съм леко противоречиви мнения по въпроса, във Ванкувър било доста влажно ?


Във Ванкувър имат английско време. В БгКанада има доста писано за това. За Монреал вече писах, а в Торонто е малко по-меко от Монреал.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Mini » 18 Яну 2017, 1:43

madafaka_donkele написа:
Ясно, поредния прехвален рай и развенчан мит :banghead: Вече 3-ти човек споделя важни за мен негативи за Канада. Накрая ще излезе работата, че от "гадната" България по-добро нЕма :dunno:


Колега, би ли споделил кои са важните за теб негативи/позитиви? Не мога да разбера защо у българина битува мнението, че тук е раят на земята? :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от The_Ancient » 18 Яну 2017, 5:48

magareto_yori написа:Аз примерно исках чист въздух и прясна скумрия.

:weed: Стига бе!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от alx » 18 Яну 2017, 6:22

magareto_yori написа:На мен ми е непонятно,що емиграцията се свързва винаги с пари


ми.. не е... емиграцията се свързва с разширяването на избора на човек. а това, че парите често улесняват този процес- факт.

аз винаги съм казвал, че основната полза на парите не е, че си купуваш неща а че ти дават повече избор в живота. от там дали имаш достатъчно акъл да се възползваш от това или не- въпрос на личност. затова и много хора като се видят изведнъж с пари и почват да правят глупости.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Желание за емиграция, къде и защо?

Мнение от Grozdanoff » 18 Яну 2017, 8:28

vvasilev1 написа:Повечето, които бленуват по чужбина не са ходили там и си мислят, че всичко е цветя и рози.


Защо го чувам това от време на време от хората. Аз "бленувам" :mhihi: за чужбина, Канада по-точно. Не си представям, че там е рая на земята. Съмнявам се, че там ще водя много по-щастлив живот от този в България и съм на ясно, че много по-заможен едва ли ще стана. Напротив струва ми се, че на старини по-добре бих си изживял живота в България отколкото в чужбина, но реша ли да емигрирам ще го направя за бъдещото ми поколения, а не заради мен ! Бих го направил с надеждата, че те ще водят е един по-добър живот и ще са граждани на една по-уредена и по-спокойна държава. Тук сигурно ще последва контра-въпрос от типа на "и за защо да е по-уредена, как реши пък че е по-спокойна", ами който ли и както ли да ми го говори, по всичко, което се говори/чува от сънародниците ни в чужбина по всичко си личи, че си е така. В много отношения ние сме си просто УНИкална държава, само при нас асистенти в университета взема 700лв заплата, а TAXI драиверите и шофьорите на рейсове по 1000лв и отгоре, и да реват че им били малки заплатите...Мой приятел имаше огромното желание да стане д-р инж., но с мъка се отказа, защото осъзна, че за да стане такъв ще трябва 5г. да мизерства. Аз също съм висшист и в моята професия каквото ли да правиш и колкото ли да се пънеш няма да я докараш до там, че да изкарваш много повече от един шофьор в дапа... Докато ако отидеш в Канада и изкараш техните курсове, за да се преклалифицираш по техните стандарти, заплатата ти ще скочи в пъти, в сравнение с хората със средно образование. Ето заради тези неща си струва да си биеш камшика, ако си дадеш воля ;)
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivanski_2, seimo

Последни теми
Facebook